ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Jet-lag simptomi i posljedice » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 26.05.2009, 17:44
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno Jet-lag simptomi i posljedice

Uh ljudi o svemu smo pricali i pisali samo o ovome cini mi se nismo. Evo jutros smo se probudili oko 3:30.
Interesuje me kakvo ste reagovali na ovu nesanicu tokom noci kad ste dosli? Koliko vam je trebalo da se prilagodite?
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #2  
Staro 26.05.2009, 17:54
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik landlord Prikaz poruke
Uh ljudi o svemu smo pricali i pisali samo o ovome cini mi se nismo. Evo jutros smo se probudili oko 3:30.
Interesuje me kakvo ste reagovali na ovu nesanicu tokom noci kad ste dosli? Koliko vam je trebalo da se prilagodite?
Pa pazi zavisi... mene je drzalo dobrih dve nedelje da se cimam i budim u 4 i 30 ujutro sa pomisli da trebam na posao... ali prodje ... dosta brzo.... fora je da ti je organizam navikao tako... i nema tu sada neshto puno da se pitas.
Reply With Quote
  #3  
Staro 26.05.2009, 18:59
azhighlander azhighlander je offline
Član
 
Datum prijave: 03.05.2009
US lokacija: Phoenix, AZ
YU lokacija: Niš, Srbija
Poruke: 12
Nepromenjeno

Ma sve je u glavi tj. podsvesti. Meni nikada nije trebalo duze od 2 dana da se prilagodim, ali trudio sam se da svoj bioritam prilagodim trenutnom mestu boravka tj. da bez obzira koliko mi se ne spava legnem pre ponoci a da se pre toga dobro izmorim bilo kakvim poslom.
Reply With Quote
  #4  
Staro 26.05.2009, 19:04
wrath:of:the:lich:king's Avatar
wrath:of:the:lich:king wrath:of:the:lich:king je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.11.2008
US lokacija: Ohio
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 279
Nepromenjeno

ja nisam uopste imala problema sa budjenjem, samo mi se spavalo vec u 7-8 uvece, prvih 4 dana. Ali sam se terala da izdrzim do 22h.
Reply With Quote
  #5  
Staro 26.05.2009, 19:10
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

Jao znam to ko pilici smo legali u 8 uvece.... ali prodje po posle izvenog vremena
Reply With Quote
  #6  
Staro 26.05.2009, 19:14
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Ma ja se jos nisam privikao....samo bih spavao :-)
Salim se, ma meni je to super bilo....natero sam se da izdrzim do 22h, i onda lepo spavam i budim se rano ujutru u 6h ko nov. Bas lep osecaj, ali nazalost nije dugo trajao...


Nego daj covece.....kakvi su prvi utisci?
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #7  
Staro 27.05.2009, 17:11
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Evo da ne otvaram novu temu, ovde cu napisati o svojim putesestvijama dos ada..

Posli iz Sarajeva, u subotu poslije podne pravac Bg. Isli sa Gea toursom i njihovim kobijem koji je dosao po nas kuci i odvukao nas u Bg na adresu. To je bila neka vila Mondo. Domacice su majka i cerka, koje su stvarno super ljubazne i za svaku pohvalu. Vozac Gea toursa je vozio ko manijak i mislio sam da mi necemo ni do BGa doci a kamoli do Amerike.
Na prvoj pauzi kad je konacno stao i kad su se dvije zene ispovracale skonto je da je malo brze isao pa je odlucio i da uspori malo.. ali to je uradio na ravnom dijelu puta..

Ujutro smo otisli oko 5 do BG aerodroma.. i tu nije bilo nikakvih problema, sve je islo kao podmazano.. Jedino sto na aerodromu nigdje ne primaju EURE.. pa eto za one koji idu preko BGa a nisu iz Srbije da znaju da se pripreme..

Let do Rima je brzo prosao.. i u Rimu smo konacno popili espreso malo prosetali i vec je bilo vrijeme za ukrcavanje za Washington. Taj let je trajao 9 sati i 30 minuta. E to je bio show. Non stop dan, ustanes odes prosetas smoris se. Ma katastrofa. Sluzili su par puta pice, rucak i pred kraj leta neku uzinu. U avionu se pravo ogladni.. ne mozes vjerovati. U avionu trazite onaj formular na kojem stavite sta unosite u USA, od hrane pica, zivotinja, poklone prijavite i sl. Mi smo stavili kao plants da unosimo i stavili pored da je to caj. i stavili smo da imamo poklone u vrijednosti od 70 dollara.

Kad smo napokon dosli u D.C. tamo su bila 2 razlicita tipa saltera. Jedan za US citizens i drugi za ostale. Tu smo prosli i dali koverte, covjek nam uzeo otiske, slikao nas (najgore slike u zivotu, poslije leta i pospanosti..). Udario pecat u pasos i upisao Alien no.
Nakon toga idete i pokupite kofere.. i prolazite imigracionu kontrolu. Tu vam uzmu otisak kao kod nas u MUPu sa tintom i date potpis.. sacekate malo, i idete na pregled kofera. Nas kofer su tu samo scannirali i rekli da je ok to sto imamo caj. Prije nas je bilo toliko rusa koji su dosli na work and travel program, niko od njih nije znao rijec engleskog, i kad su ih pitali za hranu niko nije imao, a kad su im brate poceli vaditi konzerve i slicne glupsoti umro sam od smijeha.. kao ceski turisti na jadranu. Sve ovo na aerodromu smo prosli za nekih 45 minuta.

Nakon toga smo otisli i hvatali let za Seattle. Ovaj let je trajao jos 5 sati. Dakle kao pola ovog leta od Evrope do washingtona... Kad smo stigli u Seattle jos je bio dan.. Na ovom letu smo uspjeli malo odspavati..

Na aerodromu u Seattleu smo cekali sljedeci let za Spokane, nasu krajnju destinaciju. Bilo je cudno gledati na aerodromu NBA oko 8 sati navece.. sad se ne moram vise buditi u 4 ujutro da gledam utakmice..
Malo smo odspavali naizmjenicno na stolicama na aerodromu.. i ukrcali se u neki odron avion.. koji je sa propelerima.. let je trajao sat vremena i konacno u 23:00 kad smo stigli u Spokane bila je i noc..

Obisli smo grad super je.. bili i na jezeru koje je stvanro fenomenalno.. Inace u ovoj drzavi Wa, priroda je prekrasna.. i sve je puno zelenila. Vrijeme je suncano i prilicno je toplo. Nema vlage i dobro se podnosi ova temepratura.

Isao sam juce(utorak) do SSO da vadim SSN, jer je u ponedeljak bio neradni dan. Tamo su mi rekli da je bolje da se ajivm 3. juna, jer ce tada biti 10 dana od dana ulaska i da cemo tada biti u sistemu. Ako nas sad uneseu to bi mogl biti dosta duze. Ovo mi niej bas najjasnije.

Sad moram ici pa nastavljam drugi put.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #8  
Staro 27.05.2009, 17:27
wingreen's Avatar
wingreen wingreen je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: Florida
YU lokacija: Srbija
Poruke: 344
Nepromenjeno

Landlorde zelim vam svaku srecu!
I samo nastavi sa ovako opsirnim postovima, obozavam ih i javi ako bude blog!
__________________
2009EU000237xx
15.05.2008. stigla prva koverta
23.05.2008. vracena nazad u KCC
26.03.2009. stigla druga koverta
15.05.2009. zakazan intervju
14.05.2009. obavljen lekarski
15.05.2009. odobrene vize
18.05.2009. podigli vizirane pasose
02.09.2009. Stigli u USA
Reply With Quote
  #9  
Staro 27.05.2009, 17:49
bibi's Avatar
bibi bibi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2008
YU lokacija: Beograd
Poruke: 104
Pošalji Skype™ poruku korisniku bibi
Nepromenjeno

puno srece, landlorde!

nemojte sad da zaboravite ovaj forum...
mene bas interesuje kako i zasto ste se odlucili bas za tu krajnju destinaciju.

(i ja, naravno, glasam "za" da napravite blog)
__________________
aplicirala (peti put) za DV2012
Reply With Quote
  #10  
Staro 27.05.2009, 18:01
wrath:of:the:lich:king's Avatar
wrath:of:the:lich:king wrath:of:the:lich:king je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.11.2008
US lokacija: Ohio
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 279
Nepromenjeno

hej super, isti utisci kao i kod svih bitno da je sve proslo glatko!

sto se tice SSN, secas se da smo mi imali istu situaciju, morali smo cekati 10 dana od ulaska pa da podneseno zahtev, pa je SSN stigao za jos 7 dana na kucnu adresu. Verovatno dok oni sa aerodroma propuste zahtev treba 10 dana? Ne znam. Anyway, taman malo vremena da se priviknete na vremensku razliku, engleski i sve ostalo..

Inace, kad smo kod engleskog, ja ne znam sta se desava. Prvih 2 meseca sve ok, sporazumevanje, razgovor sve sve tecno i onda evo ima vec par dana: paf! ne mogu ni jednu recenicu da sastavim! Kao da mi je neko obrisao sva gramaticka pravila i recnik iz memorije! Dosla u walmart da kupim depilator i hocu da pitam zenu: Do you have that, how do you, how you.. how.. trokirala! htedoh reci ne znam kako vi to zovete, je l.. mislim, to je banalan primer. Sta mi se desava??? Imao neko slican problem ? KOntam da je to od pricanja sa crncima na poslu hehe, njihov engleski je. .. katastrofa iskvaren i nerazumljiv!
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 07:23.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.