ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 01.11.2011, 05:48
petrovic petrovic je offline
Član
 
Datum prijave: 31.10.2011
Poruke: 8
Nepromenjeno Da li penzioneri imaju pravo ucesca za Green Card?

Evo pitanja koje nisam nasao na forumu.
Da li penzioneri imaju pravo na ucesce za Green Card ili da li postoji neka starosna granica za ucesnike u lutriji?

Molim admina da premesti temu :))

Last edited by petrovic; 01.11.2011 at 05:53.
  #2  
Staro 01.11.2011, 08:48
ZeljkoUSA's Avatar
ZeljkoUSA ZeljkoUSA je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2010
US lokacija: Realno: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 425
Nepromenjeno

[QUOTE=petrovic;25839]Evo pitanja koje nisam nasao na forumu.
Da li penzioneri imaju pravo na ucesce za Green Card ili da li postoji neka starosna granica za ucesnike u lutriji?

Molim admina da premesti temu :))[/QUOTE]

Pravo ucesca imaju SVI koji ispunjavaju osnovne uslove (neprekidno 12-ogodisnje skolovanje, bez tezih krivicnih dela, da nisi clan teroristicke organizacije,...).
Potvrdjeno na prezentaciji u AK u Makedonskoj gde je bila G-dja od bezmalo 70 leta :==D:
  #3  
Staro 01.11.2011, 10:36
jovke jovke je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2011
Poruke: 334
Nepromenjeno

Postavlja se pitanje koja je korist od tog odlaska sa penzijom (ako je nasa prosjecna) i sta dobija jedan penzioner time. Da li sam u pravu kad mislim da ako ga izvuku a starija su mu djeca od 21 godinu i imaju svoje porodice onda ta djeca nemaju pravo da dobiju vizu sa njim ili nije tako? Ako djeca ne mogu ici, star si da radis i zaradjujes, i imas prosjecnu balkansku penziju cemu onda ucesce na lutriji i odlazak, od cega da se zivi, od vazduha? Ako su djeca vec tamo i na taj nacin zeli se ici trajno kod njih onda je to nesto drugo.
  #4  
Staro 20.09.2013, 16:34
Taty2's Avatar
Taty2 Taty2 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.07.2013
US lokacija: Boston
YU lokacija: Sarajevo
Poruke: 122
Nepromenjeno

Drugo pitanje koje se postavlja je: šta u vezi sa zdravstvenim osiguranjem za stare ljude koji tek dođu u Ameriku, ne rade i nemaju previše para, a privatna osiguranja koštala bi 200 $ najmanje za jednu osobu, kako onda da se ti ljudi najbolje osiguraju ?
Da li je tačno da [B]Medicaid[/B] ne prihvata aplikacije od emigranata koji su novopridošli (imaju Green Card [B]ali su tek stigli u US)[/B] ?
  #5  
Staro 20.09.2013, 16:56
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

[QUOTE=Taty2;40899]Drugo pitanje koje se postavlja je: šta u vezi sa zdravstvenim osiguranjem za stare ljude koji tek dođu u Ameriku, ne rade i nemaju previše para, a privatna osiguranja koštala bi 200 $ najmanje za jednu osobu, kako onda da se ti ljudi najbolje osiguraju ?
Da li je tačno da [B]Medicaid[/B] ne prihvata aplikacije od emigranata koji su novopridošli (imaju Green Card [B]ali su tek stigli u US)[/B] ?[/QUOTE]

Taty2,

tvoji postovi uglavnom nemaju nikakve veze sa temama, a vrlo cesto ni sa konkretno postavljanim pitanjima. Moderacija ce ukloniti sve slicne postove i bices udaljen/a sa Foruma ukoliko se ovo nastavi. Zdravstveno osiguranje i na koje beneficije imigranti imaju prava je objasnjeno na drugim temama.

Takodje, otvaranje vise naloga na Forumu nije dozvoljeno kao ni kopiranje postova odavde i objavljivanje na drugom mestu bez naznake - isto vazi i u suprotnoj situaciji. Hvala na razumevanju.
  #6  
Staro 20.09.2013, 17:54
NightSky's Avatar
NightSky NightSky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.01.2012
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 232
Nepromenjeno

Mene zanima šta ako recimo par emigrira u USA i želi dovesti jednog roditelja penzionera; pročitala sam na drugim temama da se može pokrenuti postupak za spajanje porodice, a naravno roditelj penzioner može u međuvremenu igrati lutriju. Da li postupak spajanja porodice može pokrenuti nosilac GC-a ili mora biti USA državljanin?

Šta kada osoba kao penzioner dođe u USA: nema ni dana radnog staža u Americi, nema izvora prihoda (ili možda ima neka vrsta starosne penzije kao npr. u Australiji?), da li može ostvariti uslove za dobivanje državljanstva nakon 5 godina, obzirom da je, koliko sam shvatila, za radno sposobne uvjet za državljanstvo plaćanje poreza tjekom 5 godina?
__________________

DV 2020
  #7  
Staro 21.09.2013, 03:16
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

NIghtSky,
Kad postanes drzavljanin US mozes aplicirati za roditelje (oko 9 mjeseci do godinu treba da se proces zavrsi). E sad za starije roditelje ces ti morati dokazati da ce imati zdravstveno osiguranje jer stariji ljudi obicno imaju hronicne bolesti (secer, visok pritisak, srce...) i svi ovi koji su ranije dovodili svoje su morali skontati kako sa njima sa zdravstvenim. Moji rodjaci nisu nikad aplicirali za majku, jer majka ima psorijazu, sta jos sve ne i da im se tokom i posjete nesto njoj desi to bi bilo bar $50.000 za hitnu pomoc samo(Jeste sebicno, ali oni su tako odlucili, dok je bila bolje isla je svake druge godine na 6 mjeseci u Californiju kod njih, od kako je slaba sa zdravljem ne ide) .
Na Medicaid/ Medicare moras biti LP bar 5 godina da te prime. Za penziju ne znam, znam da moras imati 40 kredita (10 godina rada ) da bi dobivao onu minimalnu penziju od SS. Ovdje ljudi i preko 65 godina rade, znam ih par ima im preko 70 (Univerzitet)
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
  #8  
Staro 30.09.2013, 18:18
NightSky's Avatar
NightSky NightSky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.01.2012
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 232
Nepromenjeno

[QUOTE=mikiSA;40903]NIghtSky,
Kad postanes drzavljanin US mozes aplicirati za roditelje (oko 9 mjeseci do godinu treba da se proces zavrsi). E sad za starije roditelje ces ti morati dokazati da ce imati zdravstveno osiguranje jer stariji ljudi obicno imaju hronicne bolesti (secer, visok pritisak, srce...) i svi ovi koji su ranije dovodili svoje su morali skontati kako sa njima sa zdravstvenim. Moji rodjaci nisu nikad aplicirali za majku, jer majka ima psorijazu, sta jos sve ne i da im se tokom i posjete nesto njoj desi to bi bilo bar $50.000 za hitnu pomoc samo(Jeste sebicno, ali oni su tako odlucili, dok je bila bolje isla je svake druge godine na 6 mjeseci u Californiju kod njih, od kako je slaba sa zdravljem ne ide) .
Na Medicaid/ Medicare moras biti LP bar 5 godina da te prime. Za penziju ne znam, znam da moras imati 40 kredita (10 godina rada ) da bi dobivao onu minimalnu penziju od SS. Ovdje ljudi i preko 65 godina rade, znam ih par ima im preko 70 (Univerzitet)[/QUOTE]

MikiSA, hvala na odgovoru. Dakle, ako sam dobro shvatila, ukoliko neko želi dovesti roditelje penzionere, treba računati na to da će ih morati potpuno izdržavati, tj. plaćati zdravstveno i sve troškove života, a bilo bi dobro da roditelji nađu i neke posliće. Što me vodi do sljedećeg pitanja: Da li je moguće zaposliti vlastitog roditelja kao npr. babysittera ili pomoć u kući, te im na taj način osigurati neki radni staž, omogućiti plaćanje poreza i sl?
__________________

DV 2020
  #9  
Staro 30.09.2013, 18:43
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

[QUOTE=NightSky;40938]MikiSA, hvala na odgovoru. Dakle, ako sam dobro shvatila, ukoliko neko želi dovesti roditelje penzionere, treba računati na to da će ih morati potpuno izdržavati, tj. plaćati zdravstveno i sve troškove života, a bilo bi dobro da roditelji nađu i neke posliće. Što me vodi do sljedećeg pitanja: Da li je moguće zaposliti vlastitog roditelja kao npr. babysittera ili pomoć u kući, te im na taj način osigurati neki radni staž, omogućiti plaćanje poreza i sl?[/QUOTE]

U principu nije: mozes da platis roditelje ali ne mozes da uplacujes beneficije osim u izuzetnim slucajevima (dete treba da je ispod 18, osoba da je udovac ili udovica ili da je supruznik fizicki ili mentalno nesposoban da brine o detetu bar 4 nedelje u toku jednog tromesecja). I nama je to padalo na pamet, ali nije tako jednostavno - moze da se otvori firma ali onda deca treba da se cuvaju van kuce (znaci roditelj mora da zivi odvojeno) i treba da bude vise klijenata. Moze zakonski da se odradi, ali ne znam koliko je vredno jer sve jedno je moguce zaraditi samo 4 kredita tokom godine. To znaci da treba 10 godina minimum da se uplacuju beneficije da bi se ostvarilo pravo na Medicare i SSA osiguranje. U svakom slucaju, mozes proveriti detalje sa finansijskim strucnjacima, mozda ti neka od varijanti odgovara.
  #10  
Staro 01.10.2013, 16:54
NightSky's Avatar
NightSky NightSky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.01.2012
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 232
Nepromenjeno

Žana, hvala na odgovoru!
Dakle, postoje mogućnosti, ali nije baš jednostavno. Možda ima forumu neko ko je doveo roditelje penzionere, bilo preko lutrije ili postupkom spajanja porodice, pa bi bilo lijepo da podjeli s nama iskustvo iz prve ruke i da neki koristan savjet.
__________________

DV 2020
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Green Card za porodicu Zorzy88 Stare teme 3 07.02.2011 19:43
Green Card and SSN Smith6000 Stare teme 1 17.02.2010 09:14
Denied a job because of Temp Green Card landlord Stare teme 3 08.04.2009 16:15
DV-2009 Green Card Lottery srdjevic Lutrija (zelena, ne Srbije) 0 03.10.2007 17:00

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:25.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.