ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 06.01.2013, 21:53
Vangelistexas Vangelistexas je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.07.2010
US lokacija: USA
YU lokacija: Daleko od srca
Poruke: 117
Nepromenjeno Agencija Goodwill i temp poslovi

Zdravo ljudi! Razgovarao sam skoro sa drugarom iz Amerike (vec uveliko u IT sektoru, rodjeni Amerikanac) koji mi je spomenuo dva pojma koje ljudi uzimaju u obzir - sto imigranti sto ljudi na niskoj nozi zivota: agenciju Goodwill kao i temp agencije koje dodeljuju privremene poslove (kao nase zadruge). Da li bilo ko ima iskustva, ili znate nekoga sa iskustvom sa ove dve "oblasti"? Hvala puno! Ovo bi puno pomoglo nama koji idemo sami tamo :)
  #2  
Staro 08.01.2013, 17:17
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Goodwill, barem koliko ja znam, je organizacija koja prikuplja staru garderobu, namestaj, posudje i sve druge stvari koje ljudima vise nisu potrebne, pa ih za male pare preprodaje kao polovne. Kada dodjes u USA bez kinte to ti je prvo mesto gde moze da se nadje sasvim solidna garderoba za neverovatno male pare. Ima jos jedna genijalna stvar sa Gudwillom - polovne knjige. Pre jedno dve nedelje sam kupio klincu nekih dvadesetak knjiga (neke od njih prava enciklopedijska izdanja, tvrde korice, luksuzan papi i stampa) za cirka 12 dolara... nekih sezdesetak centi po knjizi. Misija Gudwilla je da zaposli ljude koji inace ne bi imali skoro nikakve sanse da nadju posao, pa ces videti ogroman broj blago retardiranih da tu radi, kao i verovatno oni koji nisu uspeli da zavrse nikakve skole i sl. Ne bih se ja bas nadao da ce te primiti, posebno kad vide da si beo, dolazis iz Evrope i verovatno imas vise skole nego pola prodavnice na gomili. Pre bih savetovao da pokusas sa velikim lancima prodavnica kao sto su Target, Wallmart i sl., a jos bolje lokalni lanac samoposluga (ovde, u Wisconsinu je to Pick'n'Save). Ne znam za zadruge, ali imas na svakom koraku regruterske agencije koje zaposljavaju sve profile, od kvalifikovanih do sljakera, samo malo proguglaj.
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
  #3  
Staro 08.01.2013, 18:08
Vangelistexas Vangelistexas je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.07.2010
US lokacija: USA
YU lokacija: Daleko od srca
Poruke: 117
Nepromenjeno

[QUOTE=dreadnot;35150]Goodwill, barem koliko ja znam, je organizacija koja prikuplja staru garderobu, namestaj, posudje i sve druge stvari koje ljudima vise nisu potrebne, pa ih za male pare preprodaje kao polovne. Kada dodjes u USA bez kinte to ti je prvo mesto gde moze da se nadje sasvim solidna garderoba za neverovatno male pare. Ima jos jedna genijalna stvar sa Gudwillom - polovne knjige. Pre jedno dve nedelje sam kupio klincu nekih dvadesetak knjiga (neke od njih prava enciklopedijska izdanja, tvrde korice, luksuzan papi i stampa) za cirka 12 dolara... nekih sezdesetak centi po knjizi. Misija Gudwilla je da zaposli ljude koji inace ne bi imali skoro nikakve sanse da nadju posao, pa ces videti ogroman broj blago retardiranih da tu radi, kao i verovatno oni koji nisu uspeli da zavrse nikakve skole i sl. Ne bih se ja bas nadao da ce te primiti, posebno kad vide da si beo, dolazis iz Evrope i verovatno imas vise skole nego pola prodavnice na gomili. Pre bih savetovao da pokusas sa velikim lancima prodavnica kao sto su Target, Wallmart i sl., a jos bolje lokalni lanac samoposluga (ovde, u Wisconsinu je to Pick'n'Save). Ne znam za zadruge, ali imas na svakom koraku regruterske agencije koje zaposljavaju sve profile, od kvalifikovanih do sljakera, samo malo proguglaj.[/QUOTE]

Hvala Neso, jos jednom na visini zadatka! :) Kako se na engleskom konkretno zovu te regruterske agencije? Bas recruiting agencies ili nekako drugacije? :)
  #4  
Staro 08.01.2013, 23:56
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

[QUOTE=dreadnot;35150]Goodwill, barem koliko ja znam, je organizacija koja prikuplja staru garderobu, namestaj, posudje i sve druge stvari koje ljudima vise nisu potrebne, pa ih za male pare preprodaje kao polovne. Kada dodjes u USA bez kinte to ti je prvo mesto gde moze da se nadje sasvim solidna garderoba za neverovatno male pare. Ima jos jedna genijalna stvar sa Gudwillom - polovne knjige. Pre jedno dve nedelje sam kupio klincu nekih dvadesetak knjiga (neke od njih prava enciklopedijska izdanja, tvrde korice, luksuzan papi i stampa) za cirka 12 dolara... nekih sezdesetak centi po knjizi. Misija Gudwilla je da zaposli ljude koji inace ne bi imali skoro nikakve sanse da nadju posao, pa ces videti ogroman broj blago retardiranih da tu radi, kao i verovatno oni koji nisu uspeli da zavrse nikakve skole i sl. Ne bih se ja bas nadao da ce te primiti, posebno kad vide da si beo, dolazis iz Evrope i verovatno imas vise skole nego pola prodavnice na gomili. Pre bih savetovao da pokusas sa velikim lancima prodavnica kao sto su Target, Wallmart i sl., a jos bolje lokalni lanac samoposluga (ovde, u Wisconsinu je to Pick'n'Save). Ne znam za zadruge, ali imas na svakom koraku regruterske agencije koje zaposljavaju sve profile, od kvalifikovanih do sljakera, samo malo proguglaj.[/QUOTE]
Ja bih samo jos da te uputim ako trazis prejeftine knjige: tvoja public library ima sigurno i Friends of the Library, tu se (bar je kod mene tako) vikendom prodaju knjige (cijena je bagatela: od 50c do $1-2) ili kao ova druga javna biblioteka (grad je tipa Twin city) napravi Annual sale (s tim sto moras cekati godinu dana). Skoro sve thrift stores (Goodwill, Salvation Army, mozda cak i Habitat for humanity, vidi i YMCA/YWCA) imaju i polovne knjige, ali u biblioteci ces sigurno naci neke koje su bas tebi interesantne (U Goodwillu gdje sam ja 90% knjiga su self help, i kako smrsati knjige).
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
  #5  
Staro 09.01.2013, 17:40
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

@Vangelistexas - probaj sa staffing agency, employment agency i sl.

@mikiSA - nasa biblioteka ima nekoliko polica sa stalno izlozenim knjigama koje prodaju za dolar ili dva, ima dosta beletristike, ali nisam do sada nasao bas nista sto bih neizostavno morao da imam. U Gudwillu ima tih "sam svoj majstor" knjiga, kojekakvih bezvezarija koje su u sferi "non fiction", ali i dosta dobrih knjiga, mada ni tu ne gledam nista za sebe. Posto je klinja krenuop u prvi razred i prakticno tek uci da cita, a uz to pokazuje prilicno siroka interesovanja, onda njemu nalazim recnike, decje enciklopedije, istorijsko - geografska izdanja sa puno slika, mapa i podataka o USA i njenim drzavama, knjige o dinosaurusima i sl., kao i decje edicije, uglavnom avanturisticke i bajkovite, koje su mu zanimljive. Posebno gotivi knjige tipa "I Spy" - velika ilustracija sa milion detalja, a treba pronaci skrivene predmete - takvih imamo desetak, pa se otimamo ko ce pre da pronadje sve sto je zadato. Ove ostale nisam obilazio, cak ni ne znam da li ih ima u blizini.
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
USAFIS - Agencija za prijavu za zelenu kartu! V777 Agencije za prijavu 48 13.11.2018 18:33
IT poslovi (iskustva) pericp Vodič za emigrante 67 27.10.2017 18:20
Poslovi i prevare dreamerns Vaša strana 23 15.12.2014 01:14
Denied a job because of Temp Green Card landlord Stare teme 3 08.04.2009 16:15

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:58.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.