ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Union jobs (sendikat) u Americi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #341  
Staro 09.02.2023, 03:16
Atg Atg je offline
Član
 
Datum prijave: 22.05.2021
Poruke: 14
Nepromenjeno

Zaboravio sam na ovaj forum posto neko vreme nije radio. Ali svakako nastavi da pises, jer verujem da mnogima znaci. Hvala sto nesebicno delis sve informacije!

Koja je na kraju operacija odobrena? Klasicna ili laparoskopska?
Reply With Quote
  #342  
Staro 09.02.2023, 06:54
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Atg Prikaz poruke
Zaboravio sam na ovaj forum posto neko vreme nije radio. Ali svakako nastavi da pises, jer verujem da mnogima znaci. Hvala sto nesebicno delis sve informacije!

Koja je na kraju operacija odobrena? Klasicna ili laparoskopska?
Laparoskopska ali bez Da vinci robota
Hvala na citanju
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #343  
Staro 18.02.2023, 15:40
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno Desavanja

Ja sam vam ranoranilac uvijek bio. Tako da mozete ocekivati postove oko rucka po balkanskom vremenu ... 🤣🤣🤣🤣 tamo ima vremena na pretek tako citajte o drugim zivotima u kapitalistickim zemljama... uvijek sam se tako tijesio tamo,odem na pice, kafu nije bilo dana I uzivam I kuliram 🤣🤣🤣.... no offense
Bio na redovnom pregledu prije operacije tako da je sve spremno da se ide pod noz u sledecu sedmicu ....
Pokrenuo sam joj jednu temu na forumu oko biznisa koji pokrecem tako da sam donio odluku da se polako izvlacim iz UPS, to ce ici postepeno zavisno kako taj posao krene ... I to je proces koji ce trajati 5 do 8 godina ...
Taj biznis ce biti moja jedna od mojih izlaznih strategija za penziju... a druge dvije su sa redovnim poslovima I otplatom kuce I investicijama 😎😎😎
Sta ce biti sa UPS I ovim strajkom u augustu ,vidjet cemo ... ovaj lik predsednik uniona samo naginje na stranu strajka i bolje uslove ,plate za radnike...
Prica se da plata ide na 45$ / h minimum i nema vise 6 punch ( radnih 6 dana) ... sa 45$ / h mi smo na 95k godisnje plate za 40h sedmicnih sati + benefits ....
Nikada se nije radio 40h nikad ispod 45 do 50h sedmicno tako da nas to gura na 110k godisnje za rad od 9 do 7 pm 5 dana u sedmici ... Inflacija je do krova tako sa to nisu neke pare to je nekih 7k dolara neto mjesrcno ...
To je minimum ispod koga nece ici kao hazard pay za cijeli rad u pandemiji ( tasa su zaradili preko 20 bilion) ... Plata se ovijek povecava za nekih 2% do 3% godisnje + troskovi zivota , tako sa ce nas to gurnuti na 55$/h do kraja tog petogodisnjeg novog ugovora ili na 115k godisnju platu za 40 sati sedmicnog rada u 2028 godini ...
Ups nece tako lako dati lovu ali opcija je strajk to im taj lik otvoreno kaze , po meni union je zadnja linija odbrane protiv tih pohlepnih korporacija ... Mi smo najaci i najveci union u cijeloj Americi a mozda I na svijetu tako sa mi moramo dati primjer kako treba I kako se boriti....
Nastavice se .....
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #344  
Staro 24.02.2023, 23:37
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno Operacija napokon

I to je gotovo napokon nakon skoro 3 mjeseca od povrede .. Sve je dobro I brzo proslo kao da sam otisao na duzi rucak od 3h I kuci. Faciniran sam sa ovim outpatient procedure ...
Vise mozete citati na blogu sada ne duzim ... Stvarni ne mogu posati I yamo I ovdje ...
Imate I instagram and Facebook profile : Unionposlovi
Ako zelite biti pravovremeno informisani I ako vas zanima ova tema ...
Ako imate pitanja slobodno pucajte ...
Lijep pozdrav I svako dobro
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #345  
Staro 06.05.2023, 20:46
F011 F011 je offline
Član
 
Datum prijave: 22.11.2022
Poruke: 19
Nepromenjeno

Na koje se poslove odnose, tj. postoje jaka sindikalna udruženja?
Šta je npr. sa prosvetom, kako su oni organizovani i da li imaju benefite koje ste navodili?
Reply With Quote
  #346  
Staro 29.05.2023, 13:12
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik F011 Prikaz poruke
Na koje se poslove odnose, tj. postoje jaka sindikalna udruženja?
Šta je npr. sa prosvetom, kako su oni organizovani i da li imaju benefite koje ste navodili?
Prosvjeta isto ima sendikat i ima slicne benefite ali ne kao u Ups I Teamsters...
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #347  
Staro 05.08.2023, 18:13
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Dugo nisam pisao bilo je svakakvih desavanja....
Najbitnije je taj novi contract 2023 do 2028. Za sada ne izgleda lose , nema 6 dana u sedmici, povisica plate za 18% za narednih 5 godina, vise zastite proticv zlostavljanja na poslu itd...
Kada prodje contract mi cemo dobiti 2.75$ /h povisicu tako da ce izaci top pay na 44.22 $/h a prekovremeno 66.31$/h ... Do kraja ugovora smo na 50$/h ...
Ako je vozac na 9.5 protection ( da radi od 9h do 19h ) on izadje 120k godisnje ako bi radio dobrovoljno subotu ide preko +140k ....

Nije u šoldima sve syo kazu dalmatinci ali tako je kako u kapitalistickom svijetu

Pisat cu na blogu vise

Lijep pozdrav I svako dobro

Nastavice se
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #348  
Staro 21.12.2023, 17:52
Ronin Ronin je offline
Član
 
Datum prijave: 12.05.2021
Poruke: 22
Nepromenjeno

Gde si gidra legendo, ima li sta novo u UPS ?
Pozdrav za tebe 🫡
Reply With Quote
  #349  
Staro 29.12.2023, 20:04
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Evo ja cu napisati moje ovogodisnje iskustvo

Radio sam kao seasnal SSD- seasonal support driver, do prosle godine su ovo zvali PVD. Radis sa svojim kolima, placen si po satu + $0.65 po milji.

Ja iskreno nisam bio bas zadovoljan kako je sve islo. Kako je na sajtu pisalo prilikom aplikacije ovo je seasnal job sa full time hours. Svakog petka bi poslao dane kojima sam available za sledecu sedmicu, ja sam radio 3 dana nedeljno Od druge polovine Novembra do pre par dana.

Ocekivao sam duge sate i puno posla ali nije bilo bas tako. pocetak smene je obicno bio oko 10 / 10.30 nekada bi morao da odem do UPS center i tamo bi me cekalo 50-ak paketa, a nekada bi se nalazio sa vozacima na raznim lokacijama. Znaci ono pokupis paketa koliko moze da stane u tvoj auto, dostavis sve sto imas, zoves ih nazad da si zavrsio, onda oni salju kod narednog vozaca i tako u krug.

Sve u svemu mogu dosta komentarisati ali cu se potruditi da skratim.
Ako sam poslao svoj raspored za 3 dana nedeljno, 1 od tih dana bi dobio poziv/poruku ujutru da nema posla zbog slabog voluma, cak se 2 puta desilo da me niko nije obavestio a da sam ja otisao do UPS centra i tako izgubio 45 minuta gore dole. Dobra stvar je sto su dosta fleksibilni sa satima i u startu su mi rekli mozes raditi kojim god danima si dostupan...

S obzirom da sam vec vozio full time kao seasonal pre 3 godine dosta sam upucen kako sve funkcionise. Napravili su nove DIAD-e koji izgledaju kao neki android telefoni i obavezno je da se slika paket prilikom dostave, sam aparat po sebi dosta baguje i radi veoma sporo s vremena na vreme

Ovo nije posao ako vozis neki manji auto jer je onda dovoljno da imas 2-3 vece kutije i ode ti dosta prostora, trebalo bi imati barem neki manji SUV

Bio sam dosta brz i pravio 20-25 stopova po satu u zavisnosti od area koju sam dobijao, svi su bili super srecni i zadovoljni mojim radom, cak su mi na kraju rekli, let us know when you are ready to go full time. Koliko je to iskreno ne znam.

UPS je u mom centru izgubio dosta biznisa, imali su manji volume nego proslih godina, dosta vozaca se promenilo, neki su se penzionisali, neki su napustili. Uglavnom dosta novih ljudi, sto iskreno nisam ocekivao...

Neki vozaci su se stalno zalili kako rade duge sate, a za nas sezonce nije bilo toliko posla, tako da nemam pojma. Sve u svemu lepo iskustvo i nadam se da cu se sledece godine oprobati kao full time i ako nisam siguran da li je vredno cimanja. Rade se dugi sati, krece se u 9am i radis dok ti kombi nije prazan, nema fleksibilnosti, tesko se dolazi do slobodnih dana tokom radne nedelje. Ali sa druge strane imas 2 dana off i znas da te niko nece cimati, dobro zdravstveno osiguranje, 401k, daju oko 5k godisnje za skolu...

Sve u svemu, mislim da je UPS dobra karijera za nekoga ko pocinje od nule ili je tek dosao u ameriku. Recimo za nekog amerikanca koji je hard working i nece da ide na koledz i krene ovde da radi sa 20 godina, radis godinu dve u skladistu dok se ne kvalifikujes za vozaca, posle mozes da biras da li ces raditi kao vozac, hoces u managment, hoces corporate... Primetio sam da kod ovih iskusnijih vozaca koji su tu 15-20 godina, jednostavno depresija i da kod njih nema zivota haha, ali ih dobra plata i benefiti drze tu
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DoD jobs or join the Army konislav Stare teme 29 21.11.2009 05:35

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 01:07.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.