ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Seattle vs. New York City - Biram da emigriram » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 28.10.2015, 16:45
zvercica's Avatar
zvercica zvercica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.08.2009
US lokacija: Seattle od 04.09
YU lokacija: Beograd
Poruke: 306
Nepromenjeno

Ja sam svoje iskustvo podelila na temi Seattle - moje iskustvo, pa mi bez veze da se ponavljam na ovoj temi, a iskreno vise nemam ni volje obzirom da se moderator na ovom forumu ponasa kao policajac koga je zapalo malo moci a ne moderator.

Kao sto rekoh, volela bih da uporedim iskustva sa nekim in NY, mislim da bi to bilo zanimljivo.
__________________
DV2011 - Ništa
DV2012 - Ništa
DV2013 - Pogodak 20xxx
04.04. - Intervju
29.04 - Dopuna dokumenata
10.05 - Pozeleneli skroz naskroz
04.09 - Departure day

Last edited by zvercica; 28.10.2015 at 16:53.
Reply With Quote
  #12  
Staro 28.10.2015, 17:08
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Kao sto je drugi moderator objasnio, a ja cu da ponovim, na forumu postoje pravila.

Krsenje istih vodi banovanju, brisanju, zakljucavanju tema. Navika da krsenje pravila prolazi nekaznjeno je doneta sa Balkana. Stoga, dragi clanovi, i Vi koji ste u US i Vi koji planirate ovamo, stavite sebi k znanju da forum nije poslednje mesto na kom Vam je i dalje dozvoljeno da se bahatite, jer takav vid ponasanja nije prihvatljiv ni u americkom niti u bilo kom uredjenom drustvu.

"Ventiliranje" po forumu je ok dok se ne pretera. Istresanje besa necu ni da komentarisem. Za prozivanjem moderatora stoga nema potrebe.

Komentari na temu "Seattle vs. NYC" su dobrodosli.

Moderator
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #13  
Staro 29.10.2015, 08:46
halobeograd halobeograd je offline
Član
 
Datum prijave: 19.10.2015
Poruke: 14
Nepromenjeno

ok, hvala ti na informaciji. Valjda ce se javiti opet nekad :-)
Reply With Quote
  #14  
Staro 01.11.2015, 17:18
halobeograd halobeograd je offline
Član
 
Datum prijave: 19.10.2015
Poruke: 14
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik zvercica Prikaz poruke
Ja sam svoje iskustvo podelila na temi Seattle - moje iskustvo, pa mi bez veze da se ponavljam na ovoj temi, a iskreno vise nemam ni volje obzirom da se moderator na ovom forumu ponasa kao policajac koga je zapalo malo moci a ne moderator.

Kao sto rekoh, volela bih da uporedim iskustva sa nekim in NY, mislim da bi to bilo zanimljivo.
ja tek sad vidim ovo. Htela bih da te pitam oko distrikta koje treba a gledam/izbegavam u Seattle, i oko skole. Ne mogu da uspem da ti posaljem privatno poruku, ne znam zasto. Ako budes imala vremena i volje, posalji ti meni priv. poruku da mogu da ti odgovorim.
Reply With Quote
  #15  
Staro 02.11.2015, 04:07
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik halobeograd Prikaz poruke
ja tek sad vidim ovo. Htela bih da te pitam oko distrikta koje treba a gledam/izbegavam u Seattle, i oko skole. Ne mogu da uspem da ti posaljem privatno poruku, ne znam zasto. Ako budes imala vremena i volje, posalji ti meni priv. poruku da mogu da ti odgovorim.
Ovo ti je deseta poruka. Nakon desete poruke na forumu se kvalifikujes da saljes privatne poruke.
Reply With Quote
  #16  
Staro 28.11.2015, 13:32
Alex2015 Alex2015 je offline
Član
 
Datum prijave: 28.11.2015
Poruke: 3
Nepromenjeno

Draga zvercice...moram da priznam da smo i mi porodicno iscitavali i upijali postove o odlasku u Sijetl s obzirom da takodje planiramo da se preselimo u ovaj grad. Puno nam znace tvoja iskustva jer ne znamo mnogo ljudi iz Srbije koji žive u ovom delu Amerike. Mi cemo sigurno imati dosta pitanja za tebe, nadam se da necemo udaviti ostale forumase Btw veliki pozdrav i za ostale na forumu
Reply With Quote
  #17  
Staro 29.11.2015, 19:08
zvercica's Avatar
zvercica zvercica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.08.2009
US lokacija: Seattle od 04.09
YU lokacija: Beograd
Poruke: 306
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Kao sto je drugi moderator objasnio, a ja cu da ponovim, na forumu postoje pravila.

Krsenje istih vodi banovanju, brisanju, zakljucavanju tema. Navika da krsenje pravila prolazi nekaznjeno je doneta sa Balkana. Stoga, dragi clanovi, i Vi koji ste u US i Vi koji planirate ovamo, stavite sebi k znanju da forum nije poslednje mesto na kom Vam je i dalje dozvoljeno da se bahatite, jer takav vid ponasanja nije prihvatljiv ni u americkom niti u bilo kom uredjenom drustvu.

"Ventiliranje" po forumu je ok dok se ne pretera. Istresanje besa necu ni da komentarisem. Za prozivanjem moderatora stoga nema potrebe.

Komentari na temu "Seattle vs. NYC" su dobrodosli.

Moderator
Ja se potpuno slazem sa tobom. Pravila postoje i treba da se postuju. Nisam procitala postove koji su izbrisani, i verovatno na njih mislis kad pricas o bahacenju. Ali, molim te, ti mi reci, zar nije bilo dovoljno izbrisati te postove? Zasto zakljucati temu?

U svakom slucaju, ovo je moja poslednja na ovu temu. Bilo mi je malo bez veze... ali, jaka stvar, bilo pa proslo..

Izvinjavam se na skretanju sa teme. I dalje cekamo nekog iz NY, pa da pravimo paralelu.
__________________
DV2011 - Ništa
DV2012 - Ništa
DV2013 - Pogodak 20xxx
04.04. - Intervju
29.04 - Dopuna dokumenata
10.05 - Pozeleneli skroz naskroz
04.09 - Departure day
Reply With Quote
  #18  
Staro 29.11.2015, 23:26
Alex2015 Alex2015 je offline
Član
 
Datum prijave: 28.11.2015
Poruke: 3
Nepromenjeno

Koristim priliku da ispravim pocetnicku gresku na forumu (prvi put ucestvujem)... izvučeni smo za GC i dobili smo vize polovinom novembra :-)!!! Na prolece planiramo da imigriramo i sada prikupljamo informacije koje su nam potrebne. Kao sto sam navela u prvom postu Seatlle nam je prva opcija i voleli bi da se povezemo sa nekim tamo i dobijemo informacije iz prve ruke... Grad nam deluje super i sigurno (imamo malo dete, pa nam je to važno). Zvercice nadam se da nisi odustala skroz od foruma i pisanja o Seatlle-u... Da li mozes da nam kažeš kako je reseno zdravstveno osiguranje za decu, posebno u prvom periodu dok se ne nađje posao? Hvala unapred.


Naravno, ukoliko ima jos onih koji planiraju da idu u ovaj deo USA ili su vec tamo neka se prikljuce...
Reply With Quote
  #19  
Staro 30.11.2015, 15:21
teki teki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.12.2014
Poruke: 30
Nepromenjeno seattle

alex mislim da bi trebala izbjegavati juzni dio seattla, ne znam koliko ti je djete ako ce uskoro u skolu onda prvo vidi gdje su dobre skole greatschool seattle i po tome biras stan jer vecinom gdje su dobre skole tu je i mirniji kvart familijarni, meni licno naljepsi djelovi su oko greenlaka, i sand point way to je uz Burk-Gilman Trail to je staza biciklisticka uz lake Washigton predivno za djecu...samo naravno tu su stanovi skuplji. ja licno gledam najvise shorline tu se moze naci povoljnije a skole su im super, a opet sve zavisi gdje ti je posao i sta se vise isplati. imas iznajmiit stanove na kratkorocne periode na mjesec-dva to ti je moja preporuka dok ne nadjete posao neki i onda gledaj gdje ti vise stan odgovara da trazis
Reply With Quote
  #20  
Staro 02.12.2015, 00:11
Alex2015 Alex2015 je offline
Član
 
Datum prijave: 28.11.2015
Poruke: 3
Nepromenjeno

Teki, hvala na savetu. Dete nam je malo ima tek 20 meseci tako da ce nam u fokusu biti delovi grada sa najboljim vrticima ali definitivno mirniji kraj za porodice. Kako ti se čini Magnolia, Fremont...čuli smo potpuno razlicita mišljenja? Koliko si ti dugo u Sijetlu? Sta ti je najbolje u gradu a sta
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
New York City, New York cinderella_man Lokacije u USA 255 13.02.2022 22:38
Seattle, Washington - Moje iskustvo zvercica Lokacije u USA 180 06.08.2015 23:24
New York State, potom Florida tiberije Lokacije u USA 5 03.11.2014 19:35
White Plains, New York SRBghost Lokacije u USA 4 28.08.2014 07:14
City Data xeg Lokacije u USA 0 17.07.2008 15:47

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:35.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.