ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 11.05.2019, 21:59
dusmanic's Avatar
dusmanic dusmanic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.09.2015
Poruke: 141
Nepromenjeno

Evo i ovde da se javim. 09.05. sam saznao da sam izvucen, a 10.05. sam dobio sina !!!
Ne zna se sta je lepse.
Broj mi je 4xxx, deluje da je nizak i to je dobro, samo mi je sad malo zbunjujuce sad oko prijave bebe.
Imam par pitanja za sada:
1) Supruga i ja nemamo istu adresu u LK, a zivimo na trećoj privatno, da li svo troje moramo da se vodimo na istoj adresi, da li je to vazno za prijavu?
2)Da li mozemo da sackamo pasos za bebu da završimo pa da onda šaljemo DS260, uzimajuci u obzir nas broj?
3) da li mogu negde da vidim kako izgleda ds260, bojim se da ukucam CN i pokrenem popunjavanje da nesto ne zakljucam i zeznem
4) ima li neko preveden ds260 posto onaj link na pocetku ne radi?

Hvala unapred svima, ne znam sta me snaslo na brzinu i ne mogu jos da se pokupim.
Pozdrav
__________________
DV2018 i DV2019- Has not been slected x 2
DV2020- SELECTED CN 2020EU4XXX🍀🍀🍀
DS260: 15.07.2019.
Dokumenta poslata: 15.08.2019.
interview: 12.11.2019
green day:15.11.2019.
Reply With Quote
  #12  
Staro 11.05.2019, 22:03
Katleja Liki Katleja Liki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.07.2017
US lokacija: bilo gdje
Poruke: 126
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
ne kazem da to ne moze tako da se uradi, ali pomeni totalno totalno bespotrebna komplikacija. Ljudi, shvatite Amerika nije Evropa da mozes da ides odlazis dolazis ulazis izlazis kako hoces. Svasta moze da se zakomplikuje.

Kakav WT kad je dobila DV ? Sredi lepo DV i posle radi i putuj do mile volje.

Keep it simple stupid, sto bi rekli Amerikanci.
To nije nikakva komplikacija, nije jedini student koji je izvucen/a na lutriju za GC, a prije toga to ljeto isao/la na "work and travel", to je jedino prednost, a ona nema jos gc u pasosu, niti moze imati prije 01. oktobra. Sve sto sam joj napisala mogu joj potvrditi u ambasadi u BG-u, pa neka provjeri.
Reply With Quote
  #13  
Staro 11.05.2019, 22:08
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

cestitam dusmanic to je taj rad

Citat:
Prvobitno poslao korisnik neus Prikaz poruke
Evo da otvorim ovaj topic za ovu godinu

Imam malo specifican slucaj.

Trenutno sam u nekoj prici oko zapocinjanja doktorskih studija u SAD-u. Ovih dana bi trebalo da dobijem i zvanican odgovor fakulteta.
E sad, kako to obicno biva - da stvari ne mogu ici skroz jednostavno, izvukli me ove godine na lutriji i to sa prilicno visokim brojem.
Koji je najbolji put u ovoj situaciji? Da li mogu da sacekam sa popunjavanjem DS-260 do trenutka kada odem u SAD, pa da onda posaljem aplikaciju, to bi bilo negdje u septembru mjesecu? Da li postoji neki rok za slanje toga i da li imam ikakvu "prednost" ako ranije posaljem - to mi je posebno bitno zog velikog broja? Svakako bih se vratio na consular processing kad i ako dodjem na red za to.
Plasim se ako posaljem DS-260 sada da cu eliminisati sanse za dobijanje studentske vize ili ako i dobijem studentsku vizu, da bih mogao imati problema na ulazu u drzavu, sto svakako ne zelim. Koji je vas savjet?
pa s obzirom da ti je broj 46K i da u zadnju deceniju mozda nije niko prosao sa tim brojem pretpostavicemo da je samo u domenu teorije da dodjes na red.

Zato mislim da prihvatis poundu od faxa i kreni za USA. Kad te prime tebi ce biti dodeljen neko iz administracije da vodi tvoj slucaj. E pre nego sto krenu da ti prave dokumente za vizu preko SEVIS-a bilo J1 ili F1 ti im reci da postoji mogucnost da dobijes GC tokom sledece godine i samo ih pitaj da ti provere da li postoji mogucnost promene iz tog tvog buduceg statusa u GC.

Ako ne znaju za odgovor ti onda angazuj nekog advokata da ipak eto, ostavis i tu mogucnost. Ja mislim da to moze, ali ipak proveri.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #14  
Staro 12.05.2019, 01:35
Katarina12 Katarina12 je offline
Član
 
Datum prijave: 11.05.2019
Poruke: 29
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Katleja Liki Prikaz poruke
Intervjui pocinju od 01.10.2019. kada pocinje nova fiskalna godina. Posto imas mali broj, najvjerovatnije tvoj broj ce biti aktuelan vec za oktobar mjesec. Ljekarski pregled moras obaviti prije intervjua, a od dana ljekarskog ti tece 6 mjeseci roka u kojem moras uci u USA, da aktiviras gc.

Ako ti odg da ti je intervju u novembru, decembru ili nekom drugom mjesecu, onda sacekaj sa slanjem obrasca DS-260, a njima treba otprilike 4-6 nedelja da obrade tvoj obrazac.

Posto imas mali broj, ti sve to mozes uraditi kada se vratis sa "W&T"-a.

Imas jedinstvenu priliku da zaradis ljetos i da se vratis da zavrsis proceduru dobijanja GC. Lijepo i uspjesno ljeto ti zelim!
Hvala vam puno na odgovoru! Vec sam poslala taj obrazac, cim sam videla da sam izvucena. :/
Tako da cu pokusati da se vratim sa programa malo ranije za Srbiju da bih sredila potrebnu dokumentaciju.
Reply With Quote
  #15  
Staro 12.05.2019, 11:06
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
cestitam dusmanic to je taj rad



pa s obzirom da ti je broj 46K i da u zadnju deceniju mozda nije niko prosao sa tim brojem pretpostavicemo da je samo u domenu teorije da dodjes na red.

Zato mislim da prihvatis poundu od faxa i kreni za USA. Kad te prime tebi ce biti dodeljen neko iz administracije da vodi tvoj slucaj. E pre nego sto krenu da ti prave dokumente za vizu preko SEVIS-a bilo J1 ili F1 ti im reci da postoji mogucnost da dobijes GC tokom sledece godine i samo ih pitaj da ti provere da li postoji mogucnost promene iz tog tvog buduceg statusa u GC.

Ako ne znaju za odgovor ti onda angazuj nekog advokata da ipak eto, ostavis i tu mogucnost. Ja mislim da to moze, ali ipak proveri.
F1 viza je u pitanju tako da mislim da ne bi trebalo da imam problem sa promjenom statusa. Svakako, ne bih isao na tu AOS opciju nego ako budem imao ikakve sanse, slao bi DS260 sa zahtjevom za consular processing, upravo zbog tako visokog broja.

Plan je svakako sada da se fokusiram na studentsku vizu, pa ako bude sta od ovog - bude. Znacemo vise iduce godine. Izvuceno je bas puno ljudi sa visokim brojevima (prijavljuju cak i neke sa 60k) tako da nikad se ne zna
Reply With Quote
  #16  
Staro 12.05.2019, 11:07
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Katarina12 Prikaz poruke
Hvala vam puno na odgovoru! Vec sam poslala taj obrazac, cim sam videla da sam izvucena. :/
Tako da cu pokusati da se vratim sa programa malo ranije za Srbiju da bih sredila potrebnu dokumentaciju.
Raspitaj se samo, mozda i u ambasadi - da li uopste mozes da udjes u Ameriku s obzirom da si poslala DS260. Prijavljivali su masovno da CBP officeri na granici vracaju sve koji pokusavaju da udju u zemlju sa nekom neimigrantskom vizom, a da su prije toga poslali DS260. Kako bi izbjegla moguce neprijatnosti, svakako bih ti preporucio da se dobro raspitas o svemu tome, mada s obzirom na tako niski broj, da sam na tvom mjestu, iskulirao bih J1 i ovaj program i sacekao da dodjem na red - imas citav zivot pred sobom da radis i zivis u Americi
Reply With Quote
  #17  
Staro 12.05.2019, 12:02
Stefke09 Stefke09 je offline
Član
 
Datum prijave: 12.05.2019
Poruke: 1
Nepromenjeno

Cao svima. Evo i ja sam ove godine konacno izvucen sa brojem 10***
Pa me zanima iz vasih iskustava kad otprilike mogu da racunam da cu doci na red za intervju?
I kakve veze ima da li sam poslao DS 260 ranije ili kasnije? Tj da li utice na datum intervjua?
Hvala Vam ljudi
Reply With Quote
  #18  
Staro 12.05.2019, 12:12
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Nema problema ako si u imigrantskom procesu i putujes sa turistickom vizom, ja sam isao par puta za Ameriku dok sam bio u procesu.
Moze da posalje mejl ambasadi, ali odgovor je bio meni da viza svakako sluzi samo da se doleti do Amerike, a da l ce neko da udje ili ne zavisi od granicnog sluzbenika koji svakako moze i bez da si u procesu da ti odbije ulazak.
Reply With Quote
  #19  
Staro 12.05.2019, 18:37
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik neus Prikaz poruke
F1 viza je u pitanju tako da mislim da ne bi trebalo da imam problem sa promjenom statusa. Svakako, ne bih isao na tu AOS opciju nego ako budem imao ikakve sanse, slao bi DS260 sa zahtjevom za consular processing, upravo zbog tako visokog broja.

Plan je svakako sada da se fokusiram na studentsku vizu, pa ako bude sta od ovog - bude. Znacemo vise iduce godine. Izvuceno je bas puno ljudi sa visokim brojevima (prijavljuju cak i neke sa 60k) tako da nikad se ne zna
obrati paznju i na jos jedan aspekt. Iako nije zabranjeno da se iz F1 predje na GC, americke konzularne vlasti mogu da odbiju kao sto i odbijaju ljude za F vizu ako posumnjaju da studije nisu primarni cilj tj da postoji namera da se ostane u Americi ili radi nesto drugo mimo studija.

Kad odes da vadis F1 treba da razmislis sta da kazes sluzbeniku, jer on verovatno moze da vidi da si izvucen za GC...

Narocito sto je praksa da se malo ceka na F1 vizu jer posle intervjua ide security check koji moze da potraje. Ja bih tu bio krajnje oprezan i informisao bih se dobro.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #20  
Staro 12.05.2019, 19:26
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
obrati paznju i na jos jedan aspekt. Iako nije zabranjeno da se iz F1 predje na GC, americke konzularne vlasti mogu da odbiju kao sto i odbijaju ljude za F vizu ako posumnjaju da studije nisu primarni cilj tj da postoji namera da se ostane u Americi ili radi nesto drugo mimo studija.

Kad odes da vadis F1 treba da razmislis sta da kazes sluzbeniku, jer on verovatno moze da vidi da si izvucen za GC...

Narocito sto je praksa da se malo ceka na F1 vizu jer posle intervjua ide security check koji moze da potraje. Ja bih tu bio krajnje oprezan i informisao bih se dobro.
Iskreno - to je stvar koja me bas najvise brine. Jer bas nemam pojma sta i kako da kazem ukoliko to pitanje bude na intervjuu.

Racunam da cu se konsultovati sa admission offices fakulteta, u toku priprema I-20 forme, ukoliko budem primljen. Ne znam na koju drugu adresu bih mogao pitati
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV-2020 Selected Winners - DV-2020 Izvuceni Dobitnici SEEUSAIC Prijava na Lutriju 95 25.02.2021 01:28
Dv 2020 nemanja markovic Prijava na Lutriju 791 08.10.2019 09:21
Ds260 2019 kiddo Uputstva za dobitnike 21 27.02.2019 13:29
Informacije za lutriju 2020 Katarina95 Prijava na Lutriju 3 30.08.2018 12:03
Kasno slanje DS260 zanesena Intervju (interview) - Ambasada 9 15.09.2014 09:33

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:05.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.