ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Social Security Number & Green Card » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #991  
Staro 27.10.2019, 15:14
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MilicaBB Prikaz poruke
Pa ja nemam pojma na sta oni onda misle. Ja sam taj fee od 220$ za izradu gc platila jos u septembru
GC i SSN su dokumenti koji se izdaju od dve potpuno razdvojene institucije. Za GC ne ides nigde. U "sistemu" si od još od kad su ti u ambasadi rekli "čestitam!". Izrada GC kreće kad udješ u USA. Ako je već uplaćeno $220 za GC, onda je odmah i šalju. U suprotnom ti pošalju pismo da je uradjena i da će je poslati kad se uplati.
SSN izdaje druga služba i potpuno je besplatan. U većini slučajeva prihvate zahtev odmah i dobiješ ga za nekoliko dana. Retki su slučajevi da neko bude baksuz (ja jesam) i da mu ne izdaju SSN odmah, već mu kažu "to ide automatski, a ako ne stigne za tri nedelje, dodjite opet". Naravno, ne stigne, pa moraš da ideš opet.
Reply With Quote
  #992  
Staro 31.10.2019, 23:56
S a l e S a l e je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.05.2018
YU lokacija: BG
Poruke: 33
Nepromenjeno

GC stigao za ~mesec dana od ulaska.

Pratite status i vrlo je bitno da promenite adresu (USCIS i USPS) ako se preselite.
Reply With Quote
  #993  
Staro 05.11.2019, 10:07
allenton's Avatar
allenton allenton je offline
Drug član
 
Datum prijave: 31.03.2013
Poruke: 63
Nepromenjeno

Šta se desi ako ne platiš tih 220$ za izradu gc?,...............
Reply With Quote
  #994  
Staro 05.11.2019, 16:27
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik allenton Prikaz poruke
Šta se desi ako ne platiš tih 220$ za izradu gc?,...............
Pocnu da ti stizu na adresu u U.S. da moras da platis, ili nista od GC.
Reply With Quote
  #995  
Staro 09.11.2019, 21:55
MilicaBB's Avatar
MilicaBB MilicaBB je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2018
US lokacija: Dallas ,Texas
YU lokacija: Beograd
Poruke: 162
Nepromenjeno

Mi jos nismo dobili SSN a pre 3 nedelje smo usli izgleda da ovde u Texasu to ide sporije 😂 znam da je i Svenson isto dugo cekao SSN, isla sam do office-a da vidim sta se dogadja kazu cekali su dugo na odgovor od Homeland security tako da treba da sacekamo jos 2 nedelje i da ce stici u tom periodu na adresu. A status za GC nam je juce promenjen tako da me ne bi cudilo da je dobijemo pre SSN. Sreca pa sam uspela da se zaposlim bez njega da uzmem broj u at&t i da otvorim racun u banci i osiguranje za auto svi su bili ljubazni da me sacekaju za SSN kad sam im pokazala potvrdu da treba da ga dobijem
__________________
Prva Prijava za DV 2019-Selected
Case Number : 2019EU30xxx
DS 260 poslat : 27.05.2018
Lekarski pregled : 17.07.2019
Intervju: 08.08.2019
Vize u pasosima : 10.08.2019
Reply With Quote
  #996  
Staro 10.11.2019, 01:57
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MilicaBB Prikaz poruke
Mi jos nismo dobili SSN a pre 3 nedelje smo usli izgleda da ovde u Texasu to ide sporije znam da je i Svenson isto dugo cekao SSN, isla sam do office-a da vidim sta se dogadja kazu cekali su dugo na odgovor od Homeland security tako da treba da sacekamo jos 2 nedelje i da ce stici u tom periodu na adresu. A status za GC nam je juce promenjen tako da me ne bi cudilo da je dobijemo pre SSN. Sreca pa sam uspela da se zaposlim bez njega da uzmem broj u at&t i da otvorim racun u banci i osiguranje za auto svi su bili ljubazni da me sacekaju za SSN kad sam im pokazala potvrdu da treba da ga dobijem
Malo su komotniji u Teksasu sa svime, ne samo sa SSN-om.

To sa Homeland Security proverom je istina. Verovatno nisu dobro zapisali broj cipela, pa su cekali da to proveri Chuck Norris (Texas Ranger)
Salim se. To je najobicnija glupost. SSN treba da stigne za 2-3 nedelje. Neko jako brlja sa tim dokumentima.

Na zalost, tako je u pocetku. Kasnije sve legne na svoje mesto. Svi smo bili nestrpljivi da dobijemo osnovna dokumenta, pa vozacku, pa kreditni skor, pa da nam zamene secured sa unsecured karticom...
Pocetak je tezak. Ima puno pravila koja novopecene imigrante sprecavaju da se u pocetku bolje snadju.

Da utesim sve nove imigrante: Oni koji su ovde rodjeni cekaju 21 godinu da mogu da kupe alkohol*, a mi smo mogli odmah.

* Disclaimer: Ne podrzavam zloupotrebu alkohola. Drink responsibly. Don't drink and drive. Don't even think to drink before driving.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria

Last edited by Svenson; 10.11.2019 at 01:59. Razlog: dopuna
Reply With Quote
  #997  
Staro 15.11.2019, 16:15
MilicaBB's Avatar
MilicaBB MilicaBB je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2018
US lokacija: Dallas ,Texas
YU lokacija: Beograd
Poruke: 162
Nepromenjeno

Stigli su nam SSN posle 23 dana napokon, a green cards ocekujem da nam stignu danas/sutra
__________________
Prva Prijava za DV 2019-Selected
Case Number : 2019EU30xxx
DS 260 poslat : 27.05.2018
Lekarski pregled : 17.07.2019
Intervju: 08.08.2019
Vize u pasosima : 10.08.2019
Reply With Quote
  #998  
Staro 10.12.2019, 00:35
Lucky2019's Avatar
Lucky2019 Lucky2019 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.05.2018
US lokacija: Miami
Poruke: 36
Nepromenjeno

Eeee stigla mi zelena karta ali - na pogresnu adresu hahahah
Na aerodromu sam predao VELIKIM SLOVIMA ISPISANU NOVU ADRESU, cak sam je rekao i onom neprijatnom policajcu na pasoskoj kontroli i dao kad sam bio u imigracionoj kancelariji i eto.. Fora je sto vise nije ni na staroj adresi nego je prosledjena negde, verovatno je u posti.. Videcu sutra ujutru. Inace to je skoro dva meseca od ulaska. Da, na uscisu mi se posle ulaska izgubila i stara adresa(koju sam predao u ambasadi) i skoro se pojavila adresa ali stara opet, tako da sam ja promenio adresu tamo i na usps pre nedelju dve, ne znam ni ja vise i eto, ni to nije pomoglo, karta je zauuuuveeek izgubljena..

Resicemo, nista strasno
__________________
DV2019 - Selected
CN EU20xxx
DS260 - poslat 22. maja
Interview - 9. jul
Oktobar '19 - SunshineState
Reply With Quote
  #999  
Staro 12.02.2020, 01:17
Katarina12 Katarina12 je offline
Član
 
Datum prijave: 11.05.2019
Poruke: 29
Nepromenjeno

Cao svima, imam dva pitanja ako bi neko mogao da mi pomogne ili da me uputi gde da nadjem odgovore.
Prvo se tiče toga da li ja kad setim u Ameriku mogu da radim bez gc, ali sa ssn (koji već imam) ili moram da čekam i Green card da mi stigne na adresu?
Drugo pitanje je oko minimalnog ostajanja, da li se mora ostajati odjednom 6 meseci ili npr 4 meseca, pa da se vratim ovde na jedno mesec pa opet da idem i sl?
Hvala
Reply With Quote
  #1000  
Staro 12.02.2020, 03:13
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Katarina12 Prikaz poruke
Cao svima, imam dva pitanja ako bi neko mogao da mi pomogne ili da me uputi gde da nadjem odgovore.
Prvo se tiče toga da li ja kad setim u Ameriku mogu da radim bez gc, ali sa ssn (koji već imam) ili moram da čekam i Green card da mi stigne na adresu?
Drugo pitanje je oko minimalnog ostajanja, da li se mora ostajati odjednom 6 meseci ili npr 4 meseca, pa da se vratim ovde na jedno mesec pa opet da idem i sl?
Hvala
Sve pise u ranijim postovima. Ukratko:
1.Moze da se radi pre dobijanja GC, licne karte/vozacke dozvole.
2.Ko dobije GC, postaje osoba sa stalnim boravkom. Moze kako hoce da izlazi i ulazi u USA.
Za detaljnije informacije, postoji treca opcija od nazad u meniju (pretraga).
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Oduzimanje Green Card-a takecare Agencije za prijavu 6 08.05.2017 14:42
Green Card - Sigurnost Bazzoli Vaša strana 11 07.07.2015 05:01
Green Card za porodicu Zorzy88 Stare teme 3 07.02.2011 19:43
Green Card and SSN Smith6000 Stare teme 1 17.02.2010 09:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:27.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.