ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Prva koverta

Prva koverta Dobili ste prvu kovertu sa formularima koje treba poslati američkoj vladi. Šta sad?

Prva koverta » Stavka "Higest level of education completed" » Bitni linkovi
O prvoj koverti Formulari Korisne informacije Proverite prijavu Učlanite se

 
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 30.01.2011, 19:13
TheNenad's Avatar
TheNenad TheNenad je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2009
YU lokacija: True north of Serbia
Poruke: 241
Nepromenjeno

Bez četvorogodišnje srednje škole ne može. Druga mogućnost je dobijanje zelene karte na osnovu radnog iskustva (ali samo za određene poslove). Što se tiče frizera, vi ste na ovom spisku:

http://online.onetcenter.org/link/summary/39-5012.00
(zona 3)

Nažalost, za zelenu kartu tip posla mora da bude u zoni 4 ili 5, tako reče Zana. Ako želiš da se prijaviš na osnovu bilo kog drugog radnog iskustva, pretraži termine na sajtu koji sam dao iznad i vidi zone u koje ti poslovi spadaju.
__________________
DV2012 - Has not been selected
DV2013 - Has not been selected
DV2014 - Has not been selected
DV2015 - Has not been selected
DV2016 - Has not been selected
DV2017 - Has not been selected
  #22  
Staro 01.02.2011, 02:46
sabby sabby je offline
Član
 
Datum prijave: 30.01.2011
Poruke: 4
Nepromenjeno

Education and Work Requirements

Applicants must have either a high school education or its equivalent, defined in the U.S. as successful completion of a 12-year course of elementary and secondary education;or two years of work experience within the past five years in an occupation requiring at least two years of training or experience to perform. U.S. Department of Labor definitions, as indicated in the O*Net Online database, will apply.


E sad jos jedno pitanje,tu pise (or two years of work experience....)

zato me zanima dal se moze na bazi mog radnog iskustva prijavit za GC jer radnog iskustva mi ne fali,kao sto sam vec napisala radila sam dosta dugo cak i za njih na cruiseru(americkom)!!!voljela bi da mi neko odgovori ako zna ista u vezi sa tim!!!
  #23  
Staro 01.02.2011, 02:57
sabby sabby je offline
Član
 
Datum prijave: 30.01.2011
Poruke: 4
Nepromenjeno

The Nenad

hvala na trudu ali malo me zbunjuje to sto ste napisali da ne mozes bez srednje skole a na njihovoj str.sam nasla da se moze sa radnim iskustvom...bla,bla...
a na linku ako sam dobro procitala pise da frizeri upadaju u tu igru iako su u 3 zoni.jer njima navodno ne treba high level of education.
ispravite me ako grijesim.
ako izvuku mog muza on GC lutrija(on ima srednju skolu zavrsenu)dal ispada posto ja kao njegova supruga nemam SSS?
OK necu vise....znam da sam napisala jedno pitanje a vec ih je tri postavljeno
HVALA
  #24  
Staro 01.02.2011, 09:13
ZeljkoUSA's Avatar
ZeljkoUSA ZeljkoUSA je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2010
US lokacija: Realno: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 425
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik sabby Prikaz poruke
The Nenad

hvala na trudu ali malo me zbunjuje to sto ste napisali da ne mozes bez srednje skole a na njihovoj str.sam nasla da se moze sa radnim iskustvom...bla,bla...
a na linku ako sam dobro procitala pise da frizeri upadaju u tu igru iako su u 3 zoni.jer njima navodno ne treba high level of education.
ispravite me ako grijesim.
ako izvuku mog muza on GC lutrija(on ima srednju skolu zavrsenu)dal ispada posto ja kao njegova supruga nemam SSS?
OK necu vise....znam da sam napisala jedno pitanje a vec ih je tri postavljeno
HVALA
To se odnosi na nosioca GC. Ukoliko suprug bude izvucen nema nikakvih prepreka da zajedno odete, makar nemala ni 4 razreda
Pozdrav i srecno !!!
  #25  
Staro 01.02.2011, 10:41
TheNenad's Avatar
TheNenad TheNenad je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2009
YU lokacija: True north of Serbia
Poruke: 241
Nepromenjeno

Ako muž ima završenu četvorogodišnju srednju školu, onda je sve ok i može ići GC preko njega, kao što je rekao Željko.

A što se tiče radnog iskustva, evo ključne reči:
Citat:
Applicants must have either a high school education or its equivalent, defined in the U.S. as successful completion of a 12-year course of elementary and secondary education;or two years of work experience within the past five years in an occupation requiring at least two years of training or experience to perform. U.S. Department of Labor definitions, as indicated in the O*Net Online database, will apply.
Znači, u pitanju je iskustvo u poslovima za koje treba barem 2 godine obuke u USA-u. Izgleda da frizerski poslovi ne spadaju u to, nažalost.
__________________
DV2012 - Has not been selected
DV2013 - Has not been selected
DV2014 - Has not been selected
DV2015 - Has not been selected
DV2016 - Has not been selected
DV2017 - Has not been selected
  #26  
Staro 01.02.2011, 16:59
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Posle godina i godina "nadmudrivanja" na ovu temu, ko zna koliko otvorenih tema i postova, vreme je da se citava ova prica zavrsi jednom i za svagda - dokle god ne promene pravila vezana za skolsku spremu. Ne znam cemu selektivno kopiranje informacija, jer je u tim instrukcijama i dodatni podatak vezan za zone poslova.

Dakle:

Ako konkurisete na osnovu skolske spreme, onda treba minimum da imate zavrsenu srednju skolu. Vanredno zavrsen cetvrti stepen je komparativan americkom GED te ne dolazi u obzir (sto su potvrdili i ucesnici koji su odbijeni zbog ovoga). To je lepo objasnjeno u sekciji za cesto postavljena pitanja, pitanje broj 13, strana 8 u instrukcijama za 2012:

13. WHAT ARE THE REQUIREMENTS FOR EDUCATION OR WORK EXPERIENCE?

The law and regulations require that every entrant must have at least a high school education or its equivalent or have, within the past five years, two years of work experience in an occupation requiring at least two years’ training or experience. A “high school education or equivalent” is defined as successful completion of a twelve-year course of elementary and secondary education in the United States or successful completion in another country of a formal course of elementary and secondary education comparable to a high school education in the United States. Only formal courses of study meet this requirement; correspondence programs or equivalency certificates (such as the G.E.D.) are not acceptable. Documentary proof of education or work experience must be presented to the consular officer at the time of the visa interview.

Sto se tice radnog iskustva, zone su precizirane u sledecem pitanju - broj 14, koje se nalazi na dnu osme i pocetku devete strane pomenutog dokumenta:

14. WHAT OCCUPATIONS QUALIFY FOR THE DV PROGRAM?

To determine eligibility based on work experience, definitions from the Department of Labor’s (DOL) O*Net OnLine database will be used. The O*Net Online Database groups job experience into five “job zones.” While many occupations are listed on the DOL Website, only certain specified occupations qualify for the DV Program. To qualify for a DV on the basis of your work experience, you must have, within the past five years, two years of experience in an occupation that is designated as Job Zone 4 or 5, classified in a Specific Vocational Preparation (SVP) range of 7.0 or higher.

Ako nekome jos uvek nije jasno neka procita ponovo instrukcije na zvanicnom sajtu lutrije i ovu temu od prve do poslednje strane (po izboru i ostale teme). Ako i dalje nije jasno, treba da se procita ponovo ali sporije. Ako ni nakon toga nije jasno - teska posla od snalazenja i sa imigracijom i u Americi. Gubljenje vremena zaista. Sorry - zivot ponekad nije fer, a u ovim ujedinjenim drzavama je prilicno surovo ako elementarne stvari ne razumes.
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:21.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.