ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » FLORIDA - "The sunshine state" » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #131  
Staro 31.03.2014, 18:17
Tamara85 Tamara85 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.09.2011
Poruke: 83
Nepromenjeno

ivanmilosavljevic Posto nije moguce da ti posaljem pp molim te javi se, trebaju mi neke informacije o smestaju u MB. Hvala
Reply With Quote
  #132  
Staro 02.04.2014, 07:04
Milosdv's Avatar
Milosdv Milosdv je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.01.2009
US lokacija: Hollywood, FL
YU lokacija: Beograd, Voždovac
Poruke: 204
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tamara85 Prikaz poruke
ivanmilosavljevic Posto nije moguce da ti posaljem pp molim te javi se, trebaju mi neke informacije o smestaju u MB. Hvala
Tamara, Ivan Milosavljevic je na putu za Beograd. Otisao je na odmor...

Ako ti treba neka informacija za smestaj u Majamiju reci slobodno. Posto mi nije jasno sta ti je "MB"?

Za sve ostale koji planiraju u ove krajeve slobodno pitajte sta vas interesuje. Ja u skorije vreme, pisem detaljan info koji sam obecao...


Pozdrav
__________________
POGODAK 2013 2XXX
10.2012 VIZE u pasošu
U USA od 29.10.2012
Reply With Quote
  #133  
Staro 02.04.2014, 14:53
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Milosdv Prikaz poruke
Tamara, Ivan Milosavljevic je na putu za Beograd. Otisao je na odmor...

Ako ti treba neka informacija za smestaj u Majamiju reci slobodno. Posto mi nije jasno sta ti je "MB"?

Za sve ostale koji planiraju u ove krajeve slobodno pitajte sta vas interesuje. Ja u skorije vreme, pisem detaljan info koji sam obecao...


Pozdrav
Ja pretpostavljam da je mozda mislila na Miami Beach (MB)... Opet nemam pojma naravno... Mozda...
Reply With Quote
  #134  
Staro 02.04.2014, 15:03
Tamara85 Tamara85 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.09.2011
Poruke: 83
Nepromenjeno

Da to sam mislila
Hvala puno na javljanju oboma, Milosdv ima pp

A ako neko zna nekog ko izdaje stan, sobu... na Miami Beach-u znacila bi svaka informacija
Reply With Quote
  #135  
Staro 19.07.2014, 04:51
sanchez's Avatar
sanchez sanchez je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.04.2014
US lokacija: Miami, Florida
YU lokacija: Beograd
Poruke: 71
Nepromenjeno

Ljudi jel moze neki update iz South Beacha?

Da li se lako nalazi posao u baru/restoranu?

Sta vam se svidja, sta vam se ne svidja? pozzz
Reply With Quote
  #136  
Staro 08.11.2014, 12:04
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Bila sam u Floridi sedam dana u septembru- Orlando. Vreme vrelo, kisha padala svakog dana u ekstremni velikim kolicinama. Brzo i obilno padne, brzo se voda i povuce. Geografija totalno kao sundjer sto izgleda spolja. Kopno voda, kopno, voda. Ko je iz delova gde je leti pakao i vrucina, no frks. Ima da uziva u blagodetuma iznenadnuh kisa koje su toliko tople kao da se tusiras. Ko je sa planina, ima da se ugusi kao riba na suvom. Za takve je Micigen, Viskonsin, Dakota, Oregon, Vasington i ekipa sa severa.
Reply With Quote
  #137  
Staro 15.12.2014, 00:49
bilic101 bilic101 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.12.2014
Poruke: 35
Lightbulb Dolazak u SAD

Prvesntveno moram pohvaliti vlasnika ovog foruma jer se zaista na istom moze pronaci mnogo adekvatnih i korisnih informacija.

Nadam se da ce mi se neko konkretno javiti i pokusati pomoci na bilo koji nacin (nakad i kratka moralna podrska mnogo znaci) jer zaista imam zelju jos od djetistva da dodem u US, pretezno na Floridu, tj Miami ili Washnington D.C kao i moja djevojka. Duga veze je zaista u pitanju, preko 6 godina, tako da se cekaju samo adekvatni poslovi pa da se uzimamo. Dok sam igrao nogomet aktivno u mladim kategorijama, obisao sam skoro pola evrope, od Skandinavije pa do Spanije, ali eto nazalost povreda me zaustavila da nastavim tim pravcem. Zasto US?

Jednostavno ne vidim sebe u ovom okruzenju kakvom jesam trenutno.
Gubim se polako i bojim se da cu se utopiti u svo to crnilo koje vlada u BIH, posebice kada su mladi u pitanju, jer posla zaista nema i potrebna Vam je dobra veza da bi uopste cak pripravnici odradili.
dakle, govorim za poslove u strukama, tipa pravo, ekonomica, itd, a radnickog posla, kojeg sam uvijek radio i nikada me nije bilo stid, ima iskreno, ali vise nisam student pa zelim dalje u svom zivotu i karijeri.

O djevojci...


- 25 godina trenutnu
- Rodena u Sarajevo, BIH
- zavrsila srednju medicinsku gdje je stegla zvanje farmaceutski tehnicar
- zavrsila farmaciju gdje je stekla zvanje magistar farmacije. Dakle (300 ETCS)
- Takoder posjeduje certificiranu licencu za rad na MS Officu koja je valida za EU podrucje, dakle European Computer Driving Licence
- Nazalost jezici su joj manji problem, poznanje egleski (srednji stepen prema zadnjem testiraju od prije mjesec dana) i pocetni nivo Njemackog jezika


O meni..

Trentuno imam 24 godine.
- Roden u Sarajevu, BIH.
- Zavrsio srednju sportsku gimnaziju u Sarajevu.
- Zavrsio Americki Univerziet u BIH i State Universtiy of New York (Dual Degree Program in Cooperation) gdje sam stekao zvanja Bachelor of Law, concentration: Comparative and International Law (AUBIH) & Bachelor of Technology Legal Studies (SUNY) - Dakle (240 ECTS)
- Posjedujem certificiranu licencu za rad na MS Officu koja je valida za EU podrucje, dakle European Computer Driving Licence
- Od jezika English je (fluent, TOEFL kao potvrda), Njemacki (Trenutno u vazi ucenja) i imam namjeru upisati Spanski ili Francuski u zavisnosti gdje budem dobio priliku za zaposljenje
- Trentuno sam na master studiju na AUBIH gdje stecem zvanje Master in International and National Security, Concentration in Security Management gdje bi trebao imati na kraju (300 ECTS), ali dosta losih iskustava su imali moji prijatelji sa pronalaskom posla u Evropi jer sto vise skole imate a niste ekpert u struci, teze ce Vas poslodavac prihvatiti jer u tom slucaju VAs mora skupo placati...
- Imam skoro cetiri godine praktickog iskutva u mnogim poljima (periodskog iskustva)tj, u firmama za izradu reklama, dakle iskustva kako na terenu tako i dogovoranju i zavrsavanju poslovanja, plus rad u aministracijama.

Zaista bi cijenio ako bi mi neko mogao pomaci na neki adekvatan nacin, tj da me uputi gdje traziti. Najveci problem je BIH putovnica od svega.
Za green card sa usao u bubanj ali to je lutrija pa se ne treba puno ocekivati da se ne bi puno razocarao.
Da me pogresno ne svatiti, trazim posla svugdje, sirom evrope, ali najveca zelja bi mi bila US.


Hvala unaprijed svima koji ce potrositi malo svog vremena na mene.

Last edited by bilic101; 15.12.2014 at 01:00.
Reply With Quote
  #138  
Staro 15.12.2014, 02:34
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bilic101 Prikaz poruke
Prvesntveno moram pohvaliti vlasnika ovog foruma jer se zaista na istom moze pronaci mnogo adekvatnih i korisnih informacija.

Nadam se da ce mi se neko konkretno javiti i pokusati pomoci na bilo koji nacin (nakad i kratka moralna podrska mnogo znaci) jer zaista imam zelju jos od djetistva da dodem u US, pretezno na Floridu, tj Miami ili Washnington D.C kao i moja djevojka. Duga veze je zaista u pitanju, preko 6 godina, tako da se cekaju samo adekvatni poslovi pa da se uzimamo. Dok sam igrao nogomet aktivno u mladim kategorijama, obisao sam skoro pola evrope, od Skandinavije pa do Spanije, ali eto nazalost povreda me zaustavila da nastavim tim pravcem. Zasto US?

Jednostavno ne vidim sebe u ovom okruzenju kakvom jesam trenutno.
Gubim se polako i bojim se da cu se utopiti u svo to crnilo koje vlada u BIH, posebice kada su mladi u pitanju, jer posla zaista nema i potrebna Vam je dobra veza da bi uopste cak pripravnici odradili.
dakle, govorim za poslove u strukama, tipa pravo, ekonomica, itd, a radnickog posla, kojeg sam uvijek radio i nikada me nije bilo stid, ima iskreno, ali vise nisam student pa zelim dalje u svom zivotu i karijeri.

O djevojci...


- 25 godina trenutnu
- Rodena u Sarajevo, BIH
- zavrsila srednju medicinsku gdje je stegla zvanje farmaceutski tehnicar
- zavrsila farmaciju gdje je stekla zvanje magistar farmacije. Dakle (300 ETCS)
- Takoder posjeduje certificiranu licencu za rad na MS Officu koja je valida za EU podrucje, dakle European Computer Driving Licence
- Nazalost jezici su joj manji problem, poznanje egleski (srednji stepen prema zadnjem testiraju od prije mjesec dana) i pocetni nivo Njemackog jezika


O meni..

Trentuno imam 24 godine.
- Roden u Sarajevu, BIH.
- Zavrsio srednju sportsku gimnaziju u Sarajevu.
- Zavrsio Americki Univerziet u BIH i State Universtiy of New York (Dual Degree Program in Cooperation) gdje sam stekao zvanja Bachelor of Law, concentration: Comparative and International Law (AUBIH) & Bachelor of Technology Legal Studies (SUNY) - Dakle (240 ECTS)
- Posjedujem certificiranu licencu za rad na MS Officu koja je valida za EU podrucje, dakle European Computer Driving Licence
- Od jezika English je (fluent, TOEFL kao potvrda), Njemacki (Trenutno u vazi ucenja) i imam namjeru upisati Spanski ili Francuski u zavisnosti gdje budem dobio priliku za zaposljenje
- Trentuno sam na master studiju na AUBIH gdje stecem zvanje Master in International and National Security, Concentration in Security Management gdje bi trebao imati na kraju (300 ECTS), ali dosta losih iskustava su imali moji prijatelji sa pronalaskom posla u Evropi jer sto vise skole imate a niste ekpert u struci, teze ce Vas poslodavac prihvatiti jer u tom slucaju VAs mora skupo placati...
- Imam skoro cetiri godine praktickog iskutva u mnogim poljima (periodskog iskustva)tj, u firmama za izradu reklama, dakle iskustva kako na terenu tako i dogovoranju i zavrsavanju poslovanja, plus rad u aministracijama.

Zaista bi cijenio ako bi mi neko mogao pomaci na neki adekvatan nacin, tj da me uputi gdje traziti. Najveci problem je BIH putovnica od svega.
Za green card sa usao u bubanj ali to je lutrija pa se ne treba puno ocekivati da se ne bi puno razocarao.
Da me pogresno ne svatiti, trazim posla svugdje, sirom evrope, ali najveca zelja bi mi bila US.


Hvala unaprijed svima koji ce potrositi malo svog vremena na mene.
Билићу, а да ниси случајно промашио тему? :-) ;-) :-p
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
Reply With Quote
  #139  
Staro 15.12.2014, 11:21
bilic101 bilic101 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.12.2014
Poruke: 35
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bockyman Prikaz poruke
Билићу, а да ниси случајно промашио тему? :-) ;-) :-p
Nisam, nisam, nego bi bas treba nego tko je sa Floride da me malo uputi pa sam zbog toga ovdje i pisao.

Ako nekome smeta stvarno, neka mi na privatnu poruku odgovori.

Hvala
Reply With Quote
  #140  
Staro 06.02.2015, 04:40
ivanmilosavljevic's Avatar
ivanmilosavljevic ivanmilosavljevic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2012
US lokacija: Miami
Poruke: 311
Pošalji Skype™ poruku korisniku ivanmilosavljevic
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Bila sam u Floridi sedam dana u septembru- Orlando. Vreme vrelo, kisha padala svakog dana u ekstremni velikim kolicinama. Brzo i obilno padne, brzo se voda i povuce. Geografija totalno kao sundjer sto izgleda spolja. Kopno voda, kopno, voda. Ko je iz delova gde je leti pakao i vrucina, no frks. Ima da uziva u blagodetuma iznenadnuh kisa koje su toliko tople kao da se tusiras. Ko je sa planina, ima da se ugusi kao riba na suvom. Za takve je Micigen, Viskonsin, Dakota, Oregon, Vasington i ekipa sa severa.
Joj bas si ubo mesec na Florid,septembar je odvratan. Dodji sada pa do aprila,vreme fantasticno.Specijalno februar i mart...
__________________
2013EU000239XX
10.10.2011-Poslao prijavu
03.05.2012-Dobio poklon za rodjendan od KCC-a
09.05.2012-Poslao kovertu
16.05.2012-Stigla koverta u KCC
19.04.2013-Lekarski
15.05.2013-Ponovo rodjen
21-22.05.2013-Zagreb-Zurich-Miami(Florida)
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:19.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.