ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Vožnja kamiona u Americi - Trucking in USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #281  
Staro 25.02.2014, 16:55
free's Avatar
free free je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.09.2011
US lokacija: Schaumburg, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 126
Pošalji Skype™ poruku korisniku free
Nepromenjeno

Znam da zvuci blesavo ali je izvodljivo. Znam gomilu ljudi koji su tako dobili CDL pogotovu ovde u Jersey-u. Mene su npr. pitali dali mi treba prevodioc kada sam polagao testove za obicnu DL, ne reko za toliko znam dovoljno engleski da mogu sam da polazem, dok su sa druge strane hispano i arapi taj dan kad sam ja polagao, vodili nekog da im pomaze i ako imaju na samomo testu vise jezicnih opcija jedno 6, 7 stranih jezika.
__________________
U Americi od 21.10.2013
Reply With Quote
  #282  
Staro 25.02.2014, 18:08
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno

изводљиво јесте, али упитајте се како ћете сутра радити, возити камион широм америке, одрадити пикап или деливери, снаћи се у милион најразличитијих очекиваних и неочекиваних ситуација без знања језика? на пример, мене је за мање од 48 сати, у три различите државе, полиција заустављала и проверавала 4 пута!
како се снаћи без знања језика? ја никада нећу рећи да знам енглески, али да кажем да се ипак сналазим...
никако не могу да прихватим да знање језика за вожњу камиона није потребно... наравно, не треба вам ниво језика да разумете и проучавате шекспира, али то је огроман недостатак и ограничавајући фактор... нећете увек моћи да у невољи зовете нашег диспечера...можете и добити тикет (казну) због незнања језика...

п.с. ја још увек не возим камион...
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
Reply With Quote
  #283  
Staro 26.02.2014, 04:30
Milosdv's Avatar
Milosdv Milosdv je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.01.2009
US lokacija: Hollywood, FL
YU lokacija: Beograd, Voždovac
Poruke: 204
Nepromenjeno

I ja znam likove koji su polozili PTI bez znanja jezika.
To je totalna ludost... Ima jedno milion razloga.

Za par meseci moze lepo da se izvezba jezik... plus konstantna vezba u kamionu.

NAUCITE JEZIK, NEMOJ DA STE LATINOSI

Pozdrav
__________________
POGODAK 2013 2XXX
10.2012 VIZE u pasošu
U USA od 29.10.2012
Reply With Quote
  #284  
Staro 27.02.2014, 10:50
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Milosdv Prikaz poruke
I ja znam likove koji su polozili PTI bez znanja jezika.
To je totalna ludost... Ima jedno milion razloga.


Pozdrav
Krenes na West I-80 kamionom i udjes u Wyoming. Prvo na sta naidjes je POE (Point of Entry) u Cheyenne, WY. Obavezan stop za kamion i mora da se udje unutra u ofis sa papirima. Sluzbenik uvek pita "What do you haul?", "What's your destination?" itd itd... Ako provale da ne razumes eto testa Engleskog jezika od 10 pitanja. Ne polozis - kazna par hiljada...

Eto jednog od tih milion razloga. A tu cu se sloziti - ima ih bar milion zbog kog neko ko planira da se doseli u US treba maksimalno da poradi na jeziku.
Reply With Quote
  #285  
Staro 06.04.2014, 17:07
filing73 filing73 je offline
Član
 
Datum prijave: 06.04.2014
YU lokacija: pancevo
Poruke: 6
Nepromenjeno pozdrav

Ceo dan danas citao Vase postove,sve je lepo pojasnjeno i objasnjeno.Ako neko ovde ima svoju prodavnicu i u radnom je odnosu,i zeli da ode u USA i vozi kamion....kakve su sanse,nemam nikakve kvalifikacije.Deca su mi velika,ne ozenjen,u interesu mi je da zapnem i radim tu jedno 5 godina.Toliko mislim da cu imati snage i volje.Mogu da ponesem oko 5-6 000 $ da li to moze da mi obezbedi neku vizu i poveca sanse za posao?Znaci pukao sam ovde psihicki...ne moze da se zaradi za nista normalnije od pukog prezivanja.Nije mi poenta da radim ovim tempom do 67-me godine,i dobijem penziju od 160 eura.Da me deca izdrzavaju a vec imaju svoje potomke.A i kakav je prosek starosti,umrecu sa 65 izgleda....i placao sam penziono i socijalno ni zasta.Znaci otisao bih odavde posto mi je muka od ovog ovde svega.Da,mozda sam ne zahvalan,ali ako se 20 i nesto godina mucis i pokusavas da stvoris nesto,i ne vidis nista osim golog zivota,onda je vreme uzeti i preuzeti nesto konkretnije.Znaci odlazak odavde definitivno,zamo je pitanje gde je normalnije za uspeh.
Reply With Quote
  #286  
Staro 07.04.2014, 00:24
Aristotel Aristotel je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.07.2012
YU lokacija: Beograd
Poruke: 56
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik filing73 Prikaz poruke
Ceo dan danas citao Vase postove,sve je lepo pojasnjeno i objasnjeno.Ako neko ovde ima svoju prodavnicu i u radnom je odnosu,i zeli da ode u USA i vozi kamion....kakve su sanse,nemam nikakve kvalifikacije.Deca su mi velika,ne ozenjen,u interesu mi je da zapnem i radim tu jedno 5 godina.Toliko mislim da cu imati snage i volje.Mogu da ponesem oko 5-6 000 $ da li to moze da mi obezbedi neku vizu i poveca sanse za posao?Znaci pukao sam ovde psihicki...ne moze da se zaradi za nista normalnije od pukog prezivanja.Nije mi poenta da radim ovim tempom do 67-me godine,i dobijem penziju od 160 eura.Da me deca izdrzavaju a vec imaju svoje potomke.A i kakav je prosek starosti,umrecu sa 65 izgleda....i placao sam penziono i socijalno ni zasta.Znaci otisao bih odavde posto mi je muka od ovog ovde svega.Da,mozda sam ne zahvalan,ali ako se 20 i nesto godina mucis i pokusavas da stvoris nesto,i ne vidis nista osim golog zivota,onda je vreme uzeti i preuzeti nesto konkretnije.Znaci odlazak odavde definitivno,zamo je pitanje gde je normalnije za uspeh.

Uh odalkle da počnem...

tih 6-5 hiljada ti je dovoljno da počeneš zivot tamo. Ako zanemarimo apsekt vize, nego krenemo priču da si već tamo. Znači ti si sada u Čikagu i imaš smeštaj. Moj ti je savet da nadjes nekog ko već vozi. da budeš kod njega u kamionu i da tako naucis da vozis za to ti treba neke 3-4 nedelje. ( ipak treba naći nekog ko ce da te primi u kamion) onda kada naucis da vozis položiš vožnju, za upravljanjem kamionom)


Kada imas vozačku onda je sve lagano. Sto se pola tiče u biznisu ima mnogo para. za naše uslove jezivo mnogo. Ja sada radim za jednu drugu kompaniju, koja isto dispečuje iz Srbije. Takodje zapošljava vozace koji nemaju svoj kamion (ali i one koji imaju) ali ih ne plaća po predjenoj milji već dele profit 50/50 ali takodje i troškove dele 50/50 (gorivo i gume i popravke na kamionu) Sada zarada zavisi od tebe ali i od marketa (tržišta) ove godine je market reknuo opasno dobro.

Ali ako neces da budes svaki vikend kući. vec jendom mesečno. moze da se zaradi i preko 2hiljade dolara nedeljno, i ako nisi vlasnik kamiona. E sada ne znam kakavi su ti aspekti za dobijanje vize.
Reply With Quote
  #287  
Staro 07.04.2014, 05:01
Milosdv's Avatar
Milosdv Milosdv je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.01.2009
US lokacija: Hollywood, FL
YU lokacija: Beograd, Voždovac
Poruke: 204
Nepromenjeno

filing73
Vidi ti prvo za vizu tamo, pa je sve ostalo mnogo lakse kada dođeš ovde.
Raspitaj se za H2B vizu, vec je bilo reci na forumu.
Ima nekih agencija po BG i NS koje rade vizu za pozamasnu sumu, koliko sam ja imao prilike da cujem od ljudi. Ne znam detalje.

Sa vizom od 11 meseci (H2B) mozes bez problema da izvadis ID i posle da polazes voznju. Sa H2B vizom od 6 meseci neces moci da izvadis ID ili dozvolu.
Mozda na "gurku u las vegasu" ali sve to kosta...

Polaganje voznje za kamion je 1500$ (u Majamiju) koliko mi rekose ista cena je i u Cikagu. Samo sto se ovde vozi 2 nedelje na automatskom menjacu pa je mnogo lakse da se polozi. Kako god okrenes moraces sa nekim minimum 2 nedelje da vidis kako stvari funkcionisu.

Zarada zavisi od toga za koga vozis i kako se dogovoris. Ako vozis "po milji", placaju te koliko milja pređeš.
Npr:
Cena 42 centa po milji za pocetnika, 3000 milja nedeljno (ponedeljak-nedelja) 1260$, racunas oko 900$ do 1000$ da ti ostane.
Mozes ti i 4000 milja da vozis ali to je TOTALNO LUDILO i mozes "glavom da platis"...

Ako vozis 4 nedelje, uzmes neki prosek od 3600$ do 4900$ da ti cisto ostane kada platis, klopu, telefon...
Ovde se masa ljudi gađa sa nekim "ciframa" i ne uzima nikad prosek.
Najvise para se zarađuje kada imaš svoj kamion, što je svima jasno.

Mislim da bi bilo dobro da se "pomene" dobra kompanija. Isto tako i kompanija za izbegavanje.


Pozdrav
__________________
POGODAK 2013 2XXX
10.2012 VIZE u pasošu
U USA od 29.10.2012
Reply With Quote
  #288  
Staro 07.04.2014, 16:01
filing73 filing73 je offline
Član
 
Datum prijave: 06.04.2014
YU lokacija: pancevo
Poruke: 6
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Milosdv Prikaz poruke
filing73
Vidi ti prvo za vizu tamo, pa je sve ostalo mnogo lakse kada dođeš ovde.
Raspitaj se za H2B vizu, vec je bilo reci na forumu.
Ima nekih agencija po BG i NS koje rade vizu za pozamasnu sumu, koliko sam ja imao prilike da cujem od ljudi. Ne znam detalje.

Sa vizom od 11 meseci (H2B) mozes bez problema da izvadis ID i posle da polazes voznju. Sa H2B vizom od 6 meseci neces moci da izvadis ID ili dozvolu.
Mozda na "gurku u las vegasu" ali sve to kosta...

Polaganje voznje za kamion je 1500$ (u Majamiju) koliko mi rekose ista cena je i u Cikagu. Samo sto se ovde vozi 2 nedelje na automatskom menjacu pa je mnogo lakse da se polozi. Kako god okrenes moraces sa nekim minimum 2 nedelje da vidis kako stvari funkcionisu.

Zarada zavisi od toga za koga vozis i kako se dogovoris. Ako vozis "po milji", placaju te koliko milja pređeš.
Npr:
Cena 42 centa po milji za pocetnika, 3000 milja nedeljno (ponedeljak-nedelja) 1260$, racunas oko 900$ do 1000$ da ti ostane.
Mozes ti i 4000 milja da vozis ali to je TOTALNO LUDILO i mozes "glavom da platis"...

Ako vozis 4 nedelje, uzmes neki prosek od 3600$ do 4900$ da ti cisto ostane kada platis, klopu, telefon...
Ovde se masa ljudi gađa sa nekim "ciframa" i ne uzima nikad prosek.
Najvise para se zarađuje kada imaš svoj kamion, što je svima jasno.

Mislim da bi bilo dobro da se "pomene" dobra kompanija. Isto tako i kompanija za izbegavanje.


Pozdrav
Kazu da ima kod nas ovde da se rade vize radne za nekih 2-3000 $ Icicu za Novi Sad da to proverim.Koliko to moze da bude regularno?Mada najlaksa mi je varijanta da nadjem neku i da se ozenim,makar joj i placao godinu dana po 1000$
Reply With Quote
  #289  
Staro 07.04.2014, 16:15
filing73 filing73 je offline
Član
 
Datum prijave: 06.04.2014
YU lokacija: pancevo
Poruke: 6
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Milosdv Prikaz poruke
filing73
Vidi ti prvo za vizu tamo, pa je sve ostalo mnogo lakse kada dođeš ovde.
Raspitaj se za H2B vizu, vec je bilo reci na forumu.
Ima nekih agencija po BG i NS koje rade vizu za pozamasnu sumu, koliko sam ja imao prilike da cujem od ljudi. Ne znam detalje.

Sa vizom od 11 meseci (H2B) mozes bez problema da izvadis ID i posle da polazes voznju. Sa H2B vizom od 6 meseci neces moci da izvadis ID ili dozvolu.
Mozda na "gurku u las vegasu" ali sve to kosta...

Polaganje voznje za kamion je 1500$ (u Majamiju) koliko mi rekose ista cena je i u Cikagu. Samo sto se ovde vozi 2 nedelje na automatskom menjacu pa je mnogo lakse da se polozi. Kako god okrenes moraces sa nekim minimum 2 nedelje da vidis kako stvari funkcionisu.

Zarada zavisi od toga za koga vozis i kako se dogovoris. Ako vozis "po milji", placaju te koliko milja pređeš.
Npr:
Cena 42 centa po milji za pocetnika, 3000 milja nedeljno (ponedeljak-nedelja) 1260$, racunas oko 900$ do 1000$ da ti ostane.
Mozes ti i 4000 milja da vozis ali to je TOTALNO LUDILO i mozes "glavom da platis"...

Ako vozis 4 nedelje, uzmes neki prosek od 3600$ do 4900$ da ti cisto ostane kada platis, klopu, telefon...
Ovde se masa ljudi gađa sa nekim "ciframa" i ne uzima nikad prosek.
Najvise para se zarađuje kada imaš svoj kamion, što je svima jasno.

Mislim da bi bilo dobro da se "pomene" dobra kompanija. Isto tako i kompanija za izbegavanje.


Pozdrav
Sada mozda je glupo da to kazem,u mojih 41-oj godini akjo nisam prosao sta treba da prodjem,necu nikada.Sa obzirom na uslove i zemlju gde se nalazim,nisam zadovoljan,Zato sam i spomenuo,imam volje i snage barem 5-6-7 god.jos za rad.Posle toga gledacu da prodjem to sto nisam,a cuo sam da je dobro.Odlazim odavde da nesto radim i zaradim,Ne interesuju me vikendi praznici bozici nove godine,.Ako postoji mogucnost da se radi,radicu naravno.Ako ti kazem da ne planiram ni da izlazim iz kamiona smesno ce ti biti.Ali puklo je u glavi,i spreman sam da provedem i 24/7/365 u kamionu.Jako mi je bitno da sto pre kupim svoj kamion,i da zaradjujem za sebe.Nemam 30 god.nego 40.Vidis,u ovim godinama sada,znam sta sigurno necu....Nije vise klinacki ono,moze mi se,boli me uvo.Idem da radim i tako ce da bude.Ukapirao sam da kada se taj "reset" radi,imam vremena od 36 h da prodjem nesto i vidim.
Reply With Quote
  #290  
Staro 07.04.2014, 16:17
filing73 filing73 je offline
Član
 
Datum prijave: 06.04.2014
YU lokacija: pancevo
Poruke: 6
Nepromenjeno P.S. hvala na odgovorima

I komentarima,sve mi mnogo znaci.Mada opet radim sve naopako,raspitujem se za tamo,a jos nisam resio problem dolaska,zakljucak je da je to i najgora stavka,sve ostalo kada dodjes ide lako,u smislu da imas mnogo vise sanse ako si tamo,nego ako mastas i planiras odavde
Reply With Quote
Odgovori

Tags
voznja kamiona u americi, šleper amerika


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Vozac kamiona zelena karta nebojsagm Vaša strana 11 02.08.2012 11:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:21.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.