ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Vožnja kamiona u Americi - Trucking in USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #391  
Staro 23.04.2015, 02:06
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

@margos13

Zbog cega tolika odbojnost prema Las Vegasu?

Iskreno, meni je Vegas neuporedivo bolji nego CHGO. Stanarine cak i manje, nizi porez. Sunce... Ponovicu - Sunce Toplo... Blizu Kalifornija... Ne znam da li si bio u USA ranije, i da li si posetio CHGO? Ukoliko nisi, kao rodjenom Beogradjaninu verovatno ce ti vise prijati "vibe" Las Vegasa nego CHGO "vibe"...
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #392  
Staro 23.04.2015, 04:35
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
@margos13

Zbog cega tolika odbojnost prema Las Vegasu?

Iskreno, meni je Vegas neuporedivo bolji nego CHGO. Stanarine cak i manje, nizi porez. Sunce... Ponovicu - Sunce Toplo... Blizu Kalifornija... Ne znam da li si bio u USA ranije, i da li si posetio CHGO? Ukoliko nisi, kao rodjenom Beogradjaninu verovatno ce ti vise prijati "vibe" Las Vegasa nego CHGO "vibe"...
Vidim da Magelan spominje sunce pa da dodam: danas je u Chicagu provijavao snijeg
Reply With Quote
  #393  
Staro 23.04.2015, 06:05
superstarpizza superstarpizza je offline
Član
 
Datum prijave: 08.12.2014
YU lokacija: Macedonia
Poruke: 17
Nepromenjeno

Unapred izvinite za moj los srpski!

Mi jos cekamo da nas izvuce....nadam se da ce to biti na 5og maja!
Ja,Zena i beba od 8 meseca se nadamo na novi pocetak tamo.

Za pocetak planiramo da zena cuva djete a da ja radim.
Za takvu varijantu jedna Kamionska plata ce biti jedina koja nas moze izdrzavati, bar dok se stabilizujemo pa da zena pocne raditi.

Moja situacija mi nalaze da mogu jedino raditi te Local trucking jobs. Jer cu samo tako mogu gledati familiju.

Mislio se da pitam kakve su sanse za takve poslove u Houston i Chicago, ali sad @margos13 promenio mi pitanje, dakle jer ima velike razlike u potrazi za takve poslove Chicago nasprema Houston ili LasVegas.
Drugo pitanje mi je ....jel realno izdrzavati familiju samo sa Local trucking?

Edit. Promenio u LasVegas umjesto LA

Nadam se da ce @Magelan ili neko drugi imati vremena da malo opsirnije pise nesto oko lokalne kamionske poslove.
Reply With Quote
  #394  
Staro 23.04.2015, 06:54
margos13 margos13 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2014
US lokacija: Las Vegas
YU lokacija: Beograd
Poruke: 122
Pošalji Skype™ poruku korisniku margos13
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
@margos13

Zbog cega tolika odbojnost prema Las Vegasu?

Iskreno, meni je Vegas neuporedivo bolji nego CHGO. Stanarine cak i manje, nizi porez. Sunce... Ponovicu - Sunce Toplo... Blizu Kalifornija... Ne znam da li si bio u USA ranije, i da li si posetio CHGO? Ukoliko nisi, kao rodjenom Beogradjaninu verovatno ce ti vise prijati "vibe" Las Vegasa nego CHGO "vibe"...
Magelan, ne nisam bio u Vegasu nikada, niti sam bio u USA. Tako da su moja mišljenja subjektivna i bazirana na osnovu onoga što sam video na TV-u ili na netu (mada priznajem da nisam mnogo proučavao Vegas na netu). A, to šta je blizu i daleko, to je subjektivna stvar. Mislim da si se previše Amerikanizovao, pa si zaboravio da je za Evropljane 100 km velika razdaljina, a da je za Amerikance 100 godina ogromno vreme (mala šala . Dakle moja mišljenja i utisci nisu neposredni, već su posredni na osnovu onoga što sam video na TV-u, netu i nešto malo čitao.. Nekako mi taj Vegas deluje suviše veštački za moj ukus, čini mi se da je poprilični kičeraj i kao neka kopija svega i svačega (Ajfelov toranj, piramide ili sl.). Zatim sve te šljašteće kockarnice, a kockanje me nikada nije privlačilo, tj. nikada ni u kladionicu nisam ušao. Sve nekako šljašti i blješti i deluje preterano. Kao kada turisti dođu u BG, svi odjure na neke šljašteće splavove, jer tu je navodno ludilo noćni život, a veruj mi da većina ljudi iz BG-a ne zalazi na takva mesta ili tu zalazi klinčadija od 16-17 godina ili tzv umišljeni treš đet set (ja na većinu tih tzv ,,fensi" šljaštećih splavova na kojima zalazi taj đet set sa Pinka, i rijaliti šoua, nikada nisam ni ušao, niti bih ušao tamo, ni da mi plate - a, ne bi ne pustili verovatno ha, ha). Nekako imam taj utisak da Vegas napravljen za neke vidove masovne main stream zabave, tipa slušam muziku od Beyonce, Rihana (ili kako se već piše), pratim ovu Kim Kardashian i za tip ljudi koje to interesuje + raznorazne konferencijski sastanci za zaposlene iz cele Amerike + kocka. Ne znam ni sam, čini mi se kao grad za neke površne i treš vidove zabave, a pošto se to traži, oni pružaju to što se traži i žive na osnovu toga. A Chicago mi se čini da ima baš taj pravi gradski šmek i raznolikost (kao što kod nas to imaju NS ili BG, samo što je Chicago megalopolis za BG i NS), ima neku tu za svakoga po nešto, ali ima i manu, a to je loša klima. Ima velike sportske klubove, značajne časopise, značajne medije, bitne koncerte svih vrsta muzika, bogatiju kulturnu ponudu, pa čak i neku ne baš siromašnu istoriju (2. grad, požar, obnova, pa i Al Capone je istorija tog grada). Doduše i Vegas ima mafijašku istoriju, i mafija je najzaslužnija zbog uspona ovog grada Eto, to su neko moji grubi utisci, a da nikada nisam ni bio u USA. Kada (i ako) dođem verovatno ću imati neke druge utiske, i verovatno ću menjati mišljenja (tj. siguran sam da ću menjati i mišljenja i utiske). Ispada da ja ovde ocrnih Las Vegas (a, da nikada nisam ni kročio u njega), a uopšte nisam imao tu nameru. Čak šta više, imam lepo mišljenje o Las Vegasu, i mislim da je to dobro mesto za život za ljude kojima se sviđa to što on nudi. Tvoje mišljenje i tvoji utisci su svakako relevantni, a moji utisci nisu bazirani na ličnim doživljajima sa lice mesta. Baš bi voleo da čujem još neke tvoje utiske i poređenja ovih gradova, ali i nekih drugih gradova. Takođe, moram reći da nekako imam utisak da ljudi iz Chicaga nekao previše kukaju na taj grad, a zapravo zaboravljaju ili nisu ni svesni u kakvome gradu žive (ok, i meni su vetar i hladna klima poprilično iritantne pojave, ali čini me da taj grad ima dosta više pozitivnih stvari koji se uzimaju zdravo za gotovo). Naravno, verujem da bi većina (kao i ja ) izabralo južnu Kaliforniju kao mesto za život i rad, ali...želje su jedne, a mogućnosti druge. Pozdravljam te...
__________________
01.11.2013. - Prijava na DV-2015 (1. put i jedna prijava)
01.05.2014. - Izvučen (1NL), 2015EU00029xxx
03.06.2014. - Poslat DS-260
24.03.2015. - Obaveštenje o datumu intervjua (2NL)
20.05.2015. - Obavljen lek.pregled (Smiljanićeva, BG)
27.05.2015. - Intervju (Beograd) - VISA APPROVED
02.06.2015. - Preuzet pasoš sa vizom
06.11.2015. - LPR (Beograd-Frankfurt-Houston-Las Vegas)
Reply With Quote
  #395  
Staro 23.04.2015, 08:07
deep_dish deep_dish je offline
Član
 
Datum prijave: 24.11.2014
Poruke: 18
Nepromenjeno

margos13... sve je to naravno subjektivno sto se izbora grada za zivot tice. Chicago je meni licno najbolji grad u USA bez obzira na klimu, koja zna malo da nervira od oktobra do maja Grad je prelijep, ima svega i svakakvih desavanja, zanimacija... ne moze dosaditi. Kad je dosadno dovoljno je spustiti se downtown i prozujati, popiti pivo... popravi ti raspolozenje momentalno
Reply With Quote
  #396  
Staro 23.04.2015, 15:49
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik margos13 Prikaz poruke
A, to šta je blizu i daleko, to je subjektivna stvar. Mislim da si se previše Amerikanizovao, pa si zaboravio da je za Evropljane 100 km velika razdaljina, a da je za Amerikance 100 godina ogromno vreme (mala šala . Dakle moja mišljenja i utisci nisu neposredni, već su posredni na osnovu onoga što sam video na TV-u, netu i nešto malo čitao.. Nekako mi taj Vegas deluje suviše veštački za moj ukus, čini mi se da je poprilični kičeraj i kao neka kopija svega i svačega (Ajfelov toranj, piramide ili sl.). Zatim sve te šljašteće kockarnice, a kockanje me nikada nije privlačilo, tj. nikada ni u kladionicu nisam ušao.
Čuš Amerikanizovao Ja sam vozio kamion, pa mi sada u kontinentalnom delu Amerike ništa nije daleko Dakle to što mi je sve blizu nema veze sa amerikanizacijom Taj deo Las Vegasa gde su kockarnice, prostitucija i ostale zafrkancije je grubo ograničen na STRIP. Kad pogledaš Las Vegas na karti to i nije tako veliki deo grada. Nije Las Vegas samo kocka i blud. Da jeste ne bi taj grad imao preko 2 miliona stanovnika. Nije uslov da budeš kockarski tip da bi ti Las Vegas bio destinacija za život Meni je lično, Las Vegas na TOP10 listi gradova u kojima bih živeo.


Citat:
Prvobitno poslao korisnik margos13 Prikaz poruke
a veruj mi da većina ljudi iz BG-a ne zalazi na takva mesta

Upravo. Živeo ja u BGD 9 godina. I zato sam i napisao osvrt gore. Kao što u BGD svako ide tamo gde mu prija, tako je i ovde. Niko tebe ne tera da visiš po Stripu. Las Vegas je veliki. Ima za svakoga ponešto.


Citat:
Prvobitno poslao korisnik margos13 Prikaz poruke
Takođe, moram reći da nekako imam utisak da ljudi iz Chicaga nekao previše kukaju na taj grad, a zapravo zaboravljaju ili nisu ni svesni u kakvome gradu žive (ok, i meni su vetar i hladna klima poprilično iritantne pojave, ali čini me da taj grad ima dosta više pozitivnih stvari koji se uzimaju zdravo za gotovo). Naravno, verujem da bi većina (kao i ja ) izabralo južnu Kaliforniju kao mesto za život i rad, ali...želje su jedne, a mogućnosti druge.
Da... Toliko bih lošeg i ružnog mogao reći o istom. Taj grad nikada nisam osećao svojim. Nikada se nisam osećao prijatno. Ni u jednom momentu taj grad nisam smatrao domom... Pomisliće neko da sam bio u zatvoru iz kog sam vrišteći pobegao glavom bez obzira Iskreno, tako mi sada i izgleda.

Megalopolis... MegaloSelendra ako mene pitaš. Neko pametan smislio da prestonicu Midwest-a podigne na najgoroj vetropičini. Živeo sam u Čikagu duže od 5 godina. Posle Beograda, osećaj je bio kao da me neko bacio u Kragujevac (da ne zamere kragujevčani - ništa lično). Usled sve te hladnoće i vetra 2/3 godine je mrtvo. Samo vreme te učini depresivnim (već u Decembru da se zapitaš zašto nisi u toplom i sunčanom Las Vegasu). A da ne pričamo kako izgleda kad padne mrak. Nema žive duše na ulici. Sablasno. Živ je Lakeview odnosno njegov deo Boystown, gay četvrt u koju rado zalaze i ovi Srbi homofobi koji su mlatili ljude po paradi u BGD. Jedino je tu da kažemo stalno živo. Čikago je super za ljude iz unutrašnjosti ili da se korektnije izrazim za ljude koji su BGD videli kada su dolazili na aerodrom prilikom dolaska za US. 90% naše imigracije u CHGO je jedan teški polusvet. Tip ljudi koji sam u Srbiji zaobilazio u širokom luku. Često se zapitam kako je ta ekipa uopšte dobila vizu za US. Dakle, za džiberanu je CHGO extra. Ostali - nekolicini se svidi, a neki se prosto ukolpe i udju u zonu komfora pa im se ne mrda...

Moram da se složim da CHGO najverovatnije jeste najbolja destinacija za start u US, ali da se treba seliti dalje čim se malo stane na noge.

Ponovo se ograđujem, ovo je moje mišljenje i moj doživljaj Čikaga. Gde bi mi kraj bio da mi je tamo bilo "ok" za život. Ovako sam samo planirao i gledao kako i gde da se preselim


Citat:
Prvobitno poslao korisnik deep_dish Prikaz poruke
Chicago je meni licno najbolji grad u USA bez obzira na klimu, koja zna malo da nervira od oktobra do maja
Da... "Samo" 8 meseci u godini koja ima 12... Neka hvala
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #397  
Staro 23.04.2015, 17:01
karadjordje karadjordje je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.04.2014
Poruke: 49
Nepromenjeno

I ja se slazem sa MAGELANOM, meni je Cihicago kao grad nikakav, kad sam iz turistickog mesta otisau u njega slogirao se, pogotovo putujuci sa red line ''vozom'' te zgrade pored su me podsetile na one nase stare fabrike od cigala i meni je u sustini takav ceo grad, sem downtown-a i pored lake-a koji su mi ok.
Taj grad je po meni jedini za one koji hoce da voze kamion, kome ova opcija nije u planu neka ga zaobidje.
Reply With Quote
  #398  
Staro 23.04.2015, 17:15
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik karadjordje Prikaz poruke
I ja se slazem sa MAGELANOM, meni je Cihicago kao grad nikakav, kad sam iz turistickog mesta otisau u njega slogirao se, pogotovo putujuci sa red line ''vozom'' te zgrade pored su me podsetile na one nase stare fabrike od cigala i meni je u sustini takav ceo grad, sem downtown-a i pored lake-a koji su mi ok.
Taj grad je po meni jedini za one koji hoce da voze kamion, kome ova opcija nije u planu neka ga zaobidje.
Upravo

Samo downtown i pojas uz jezero vrede cemu (uz jos razbacanih par "oaza").

Ostatak grada je zivi raspad. Stare, oronule stambene zgrade. 60-70% povrsine grada je zestoki geto...
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #399  
Staro 23.04.2015, 20:44
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Ne znam sta ste osuli toliko po Chicagu.
Ja doduse zivim u predgradju, na selu, ali mi je super sto je downtown na 40-50 minuta sa svim sadrzajima koje nudi.
Od super omjera plata/troskova zivota, raznovrsnih restorana, velikog broja pozorista, sportskih desavnja, skijanja zimi, milion jezera na 2-3 sata voznje ljeti, super konekcije kad letis u Evropu...
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #400  
Staro 23.04.2015, 20:48
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik landlord Prikaz poruke
Ne znam sta ste osuli toliko po Chicagu.
Ja doduse zivim u predgradju, na selu, ali mi je super sto je downtown na 40-50 minuta sa svim sadrzajima koje nudi.
Od super omjera plata/troskova zivota, raznovrsnih restorana, velikog broja pozorista, sportskih desavnja, skijanja zimi, milion jezera na 2-3 sata voznje ljeti, super konekcije kad letis u Evropu...
DuPage County je landlord drugi svet. To i sam znas Pobao sam i to, ali meni ne prija suburban lifestyle...
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
voznja kamiona u americi, šleper amerika

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Vozac kamiona zelena karta nebojsagm Vaša strana 11 02.08.2012 11:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:17.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.