ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Pronalaženje prvog posla u Americi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #351  
Staro 25.07.2015, 04:41
Stanisa Stanisa je offline
Član
 
Datum prijave: 25.07.2015
Poruke: 4
Nepromenjeno

Ja sam evo novi clan i dosli smo zena i ja u Klifton u Dzersiju, pa me u vezi prvog posla zanima jedna stvar. Ja sam po struci saobracajni tehnicar 4. stepena, ali dugo nisam radio u struci jer se moja stara firma zatvorila, pa sam zadnjih 15 godina izdrzavao porodicu prodajuci stvari na buvljaku u Pancevu. Moram da kazem da sam postao vrlo iskusan, pravi maher u tom poslu. Prvo sam preprodavao stvari sa kineske pijace u Budimpesti, a onda sve dok nismo otisli za Ameriku sam prodavao stvari koje sam sam proizvodio u Vreocima: filtere za rakiju, levke za klanje pilića i CD-ove narodne muzike koje sam sam narezivao, a tu je posebno popularan bio i CD sa mojim licnim zdravicama. Imao sam povremeno i kucne ljubimce: papagaje, kanarince nekad i šarplanince sto sam nabavljao u Subotici. E, mene sada zanima da li bi tako nesto pilo vodu u Americi, vidim da i ovde imaju fli market, samo je malo drugaciji od onog naseg. Mi bi smo se i preselili u Cikago jer tamo ima mnogo nasih koji bi mozda vise bili zainteresovani za ove stvari koje ja pravim, pa ako neko ima iskustava ili kog saveta za nas, ja se zahvaljujem. Zaboravio sam da napisem da ja imam 47 godina, zena je mladja ima 40 godina servirka po struci.
Reply With Quote
  #352  
Staro 25.07.2015, 05:44
grabovac84's Avatar
grabovac84 grabovac84 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 308
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Stanisa Prikaz poruke
Ja sam evo novi clan i dosli smo zena i ja u Klifton u Dzersiju, pa me u vezi prvog posla zanima jedna stvar. Ja sam po struci saobracajni tehnicar 4. stepena, ali dugo nisam radio u struci jer se moja stara firma zatvorila, pa sam zadnjih 15 godina izdrzavao porodicu prodajuci stvari na buvljaku u Pancevu. Moram da kazem da sam postao vrlo iskusan, pravi maher u tom poslu. Prvo sam preprodavao stvari sa kineske pijace u Budimpesti, a onda sve dok nismo otisli za Ameriku sam prodavao stvari koje sam sam proizvodio u Vreocima: filtere za rakiju, levke za klanje pilića i CD-ove narodne muzike koje sam sam narezivao, a tu je posebno popularan bio i CD sa mojim licnim zdravicama. Imao sam povremeno i kucne ljubimce: papagaje, kanarince nekad i šarplanince sto sam nabavljao u Subotici. E, mene sada zanima da li bi tako nesto pilo vodu u Americi, vidim da i ovde imaju fli market, samo je malo drugaciji od onog naseg. Mi bi smo se i preselili u Cikago jer tamo ima mnogo nasih koji bi mozda vise bili zainteresovani za ove stvari koje ja pravim, pa ako neko ima iskustava ili kog saveta za nas, ja se zahvaljujem. Zaboravio sam da napisem da ja imam 47 godina, zena je mladja ima 40 godina servirka po struci.
Voleo bih iskreno da ti neko odgovori na ovo tvoje pitanje ko je u Americi bas me zivo zanima sta ce ti reci odnosno savetovati, ali ako si maher u poslu onda ces uspeti sigurno.... Salu na stranu.....moje licno misljenje je da bi bilo greota da si dosao cak do Amerike da bi prodavao stvari na pijaci.....ne zato sto je to sramota ili je posao nize kategorije, nego bas zato sto ti je Amerika zemlja u kojoj treba da krenes novi zivot ispocetka a ne da nastavljas stari.....nadji bre neki posao za pocetak koji bi ti bio dobar pa kasnije kada malo naucis jezik i sve ostalo onda ces lagano....Jer cim ti trcis u Cikago znaci ne znas jezik i mislis lako ces ove nase tamo maherisati... Samo zapamti da u Americi nije nista isto kao ovde...to sto bi ti prodavao tamo nema ko da kupi tako da bolje gledaj neki drugi posao u kome ces moci da napredujes i da budes srecan...Ajde samo napred i grebi kada si vec tamo....Pusti Pancevo i pijacu i sve ovo ovde i pocni da zivis kao Amer...
__________________
DV2016 - 2016EU000018xx
24.06.2015 - Poslat DS260
26.11.2015 - Lekarski pregled
01.12.2015 - Interview
Reply With Quote
  #353  
Staro 25.07.2015, 14:58
Stanisa Stanisa je offline
Član
 
Datum prijave: 25.07.2015
Poruke: 4
Nepromenjeno

Za jezik si u pravu ali se trudim i ucim. Ja se znam sporazumevati na nemackom malo, a kazu ko je jezik na nemacki slomio ni engleski mu nece tesko pasti. A u Cikago smo mislili i zbog drugih mogucnosti. Ja sam se mislio i kamion terati ali me malo strah, veliko bre ono cudo. Zato sam reko, ko veli da ja prvo probam sa onim sto znam pa cu polako na kamion posle.
Reply With Quote
  #354  
Staro 25.07.2015, 23:17
grabovac84's Avatar
grabovac84 grabovac84 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 308
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Stanisa Prikaz poruke
Za jezik si u pravu ali se trudim i ucim. Ja se znam sporazumevati na nemackom malo, a kazu ko je jezik na nemacki slomio ni engleski mu nece tesko pasti. A u Cikago smo mislili i zbog drugih mogucnosti. Ja sam se mislio i kamion terati ali me malo strah, veliko bre ono cudo. Zato sam reko, ko veli da ja prvo probam sa onim sto znam pa cu polako na kamion posle.
Ma samo lagano....naucices ti jezik ne sekiraj se nista.....nego ako mozes bolje uzmi odmah juri to za kamion to ti nije lose ne gubi vreme na neke druge stvari.....od septembra valjda koliko sam cuo bice nekih promena i u toj bransi tipa nece vise moci da vozi ko hoce nego samo ko ima legalan status u usa sto ce reci da ce biti i bolje malo placeno mada i ovako nije lose....kada se preselis poteraj to malo i bice sve ok.....
__________________
DV2016 - 2016EU000018xx
24.06.2015 - Poslat DS260
26.11.2015 - Lekarski pregled
01.12.2015 - Interview
Reply With Quote
  #355  
Staro 01.08.2015, 19:18
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Evo, posle mesec i 4 dana, ja nadjoh posao. I to sto kazu, mozda sam prvi Srbin koji je dosao u USA i odmah zabo union job
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #356  
Staro 01.08.2015, 21:20
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SRBghost Prikaz poruke
Evo, posle mesec i 4 dana, ja nadjoh posao. I to sto kazu, mozda sam prvi Srbin koji je dosao u USA i odmah zabo union job
Cestitke na poslu. Koja si struka pa je union posao?

Pozdrav.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #357  
Staro 01.08.2015, 22:57
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Nije posao iz moje struke, ali zbog osiguranja i beneficija mi ne super. Radicu za pocetak kao bellman u hotelu na Menhetnu.
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #358  
Staro 02.08.2015, 01:20
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

Lijepo. Čestitam. Za početak bilo šta dok ne staneš na noge i ne upoznaš sredinu i kako sve funkcionira a onda će biti i boljih poslova u smislu bolje plaćenih. Možda se čak i tu u hotelu možeš poslije prebaciti na drugu (višu) poziciju itd...
Reply With Quote
  #359  
Staro 06.08.2015, 00:53
animal animal je offline
Član
 
Datum prijave: 09.05.2014
Poruke: 29
Nepromenjeno

Pozdrav svima! Napokon uhvatih malo vremena, nije me bilo dugo na forumu..već dva i po mjeseca sam u Hampton beach-u, NH, radim sezonske poslove za početak kao maintenance u jednom motelu i drugi posao na parkingu casina Ballroom. Dosta studenata iz čitavog svijeta radi ovdje preko ljeta. Za početak je ok ali čim se završi sezona plaža je mrtva tako ne gine potraga posla i stana u nekom drugom gradu, državi.. Ako neko ima neku ideju gdje, šta, kako u New Hampshiru slobodno neka se javi u inbox. Poz
Reply With Quote
  #360  
Staro 17.08.2015, 11:51
USABIH's Avatar
USABIH USABIH je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.08.2015
US lokacija: NYC
YU lokacija: BIJELJINA
Poruke: 57
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SRBghost Prikaz poruke
Evo, posle mesec i 4 dana, ja nadjoh posao. I to sto kazu, mozda sam prvi Srbin koji je dosao u USA i odmah zabo union job
Čestitam na poslu! Kada prođe sva ova procedura i ako dobijemo vizu, dolazim u NYC, pa se nadam da ću tako brzo naći posao...
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kupovina auta na kredit i građenje kreditne istorije zvercica Vodič za emigrante 97 31.08.2021 23:46
Iseljenicka viza za porodicu da li je moguca bez rodbine,posla,braka u Americi joga Stare teme 22 21.10.2012 18:10
Koju banku izabrati - za kupovinu auta, kreditne kartice, građenje kreditne istorije dreamerns Stare teme 93 02.09.2010 05:11
Ograničenje zapošljavanja stranaca zoran80 Stare teme 26 25.01.2010 14:31

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 07:29.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.