ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » FLORIDA - "The sunshine state" » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #151  
Staro 15.04.2015, 09:54
adojaro adojaro je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.04.2015
US lokacija: AkoBogDA Jacksonville, Florida
YU lokacija: BiH
Poruke: 45
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik srecica Prikaz poruke
Zasad ništa dok ne pronadjemo kabl za prenos sa moba u komp...ajd malo rečima mada nije isto, znam...to ti je više ko odmaralište,nije mnogo veliki grad ali je spakovan ko kutija,sve je besprekorno čisto i uredjeno...ima mnoštvo samoposluga,Pablix je dosta popularan ima sve i svašta da se hrani ko kako zeli a i cene su ok...mnoštvo klubova noćnih dakako,kafanica, picerija,i restorana sa mexičkom hranom a na Čipotle otkidaju...svuda kolima, kad ideš peške privlačiš paznju,msm čude se...niko se ne šeta pored okeana nego vodaju kerove,djogiraju i tako...klima subtropska toplo celog dana, preznojavanje za nas iz hladnijih krajeva zagarantovanosvi zatvoreni prostori se hlade besprekorno...postoje dve velike plaže obe na P.Biču,uredjene,čisto,kule sa spasiocima i njihovom budnom paznjom...sam centar lep,sredjen g.ulica sa svetiljkama po drvecu i gomilom malih radnji i kafanica...Marketplejs takodje popularno mesto...garaže obavezne niko ne ostavlja na ulici onako usput...policija šparta danonoćno msm vidljivi i uočljivi,msm da se zna ko čuva red i zakon..poslovni deo grada je sa nekoliko visokih zgrada ništa posebno ali zato su im one privatne kućice ko šećer, sve picnute sa baštama i travnjacima...stambene zgrade takodje zavredjuju paznju, većina izgleda kao hotel...sto se posla tiče usluzne delatnosti imaju prodju,znači restorani,frizeri,spasiosci ten.treneri...Ameri ljubazni ali hladni nema srdačnosti ko kod nas i niko se ne druzi medjusobno...u ulici gde smo stanovali samo se pozdrave i to je sve...a da petkom je večina pijana ko majka...a u ponedeljak ko da ništa nije bilo,svako odgovorno na posao...eto, nadam se da sam bar malo priblizila ovaj lepi am.grad iako znam da slika vredi hiljadu reči...divno bi bilo ziveti tamo pod uslovom da se radi posao koji donosi dosta novca jer je sve to ipak iznad zivota običnog čoveka!

Lijepo si ti ti pretvorila u tekst

@vuxanne Divne fotografije.

Ima li neko iz Jacksonville da posalje neku fotku?
Reply With Quote
  #152  
Staro 15.04.2015, 14:01
srecica srecica je offline
Proteran
 
Datum prijave: 09.10.2014
Poruke: 155
Nepromenjeno

Jeste zaista lepe fotke...eto vuxen je postavila umesto mene...msm američki gradovi manje-više lice jedan na drugi...slično je i u W.P.Biču,ja bila u martu i isto je bilo blizu 30c...istina pretoplo za taj deo godine...kazu da je u letnjim mesecima još toplije...za turiste pravi raj...za život, pa rekoh da usluzne delatnosti imaju prodju,svi nešto rade i crni i beli...istina one nize poslove rade crnci...moj sin ima druga koji je frizer ima salon svoj na P.Biču znači baš tamo gde su oni super bogati...frizuru zensku naplati oko 1000$ sa nekim kao fol tretmanimadoduše tamo je vec deset god.i ušao im u filoziofiju što kazu..a po samoposlugama mahom stariju svet, i oni rade...kazu upućeni da su to penzioneri koji rade da podignu prosek penzije, da bi se druzili sa ljudima ili šta već...a kod nas ni mladi ne mogu da rade, a ovi drugi vec davni otpisani
Reply With Quote
  #153  
Staro 16.04.2015, 14:40
Pahuljica's Avatar
Pahuljica Pahuljica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.10.2014
US lokacija: New York
YU lokacija: ispod palme na obali mora
Poruke: 68
Nepromenjeno

vuxanne, super fotke! U Fort Lauderdale sam bila samo jednom i to na par sati, tako da nisam imala mnogo vremena za obilazak, bili smo u prolazu...

srecica, divan opis! W.P.B. sam bas tako i zamisljala, malo ususkano mjesto skockano kao bombonica, kao iz americkih filmova.


Ja recimo klimom na Floridi nisam bas odusevljena iako sam sa primorja i navikla sam na paklene vrucine, ali ne bih mogla da zivim u mjestu gdje je dobitna kombinacija vrucina + vlaga...
__________________
DV2016 - not selected
DV2017 - not selected
DV2018 - treća sreća!

-------------------------------

Big Apple, we're coming!
Reply With Quote
  #154  
Staro 16.04.2015, 20:00
srecica srecica je offline
Proteran
 
Datum prijave: 09.10.2014
Poruke: 155
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Pahuljica Prikaz poruke
vuxanne, super fotke! U Fort Lauderdale sam bila samo jednom i to na par sati, tako da nisam imala mnogo vremena za obilazak, bili smo u prolazu...

srecica, divan opis! W.P.B. sam bas tako i zamisljala, malo ususkano mjesto skockano kao bombonica, kao iz americkih filmova.


Ja recimo klimom na Floridi nisam bas odusevljena iako sam sa primorja i navikla sam na paklene vrucine, ali ne bih mogla da zivim u mjestu gdje je dobitna kombinacija vrucina + vlaga...
Hvala Pahuljice...nisam ni ja,non stop sam bila mokra...msm još došli iz zime što bi rekli,sinu ne smeta on mlad i dakako to lakše podnosi...bude ok. do jedno 10h i uveče kasno se se vazduh razladi...preko dana jako toplo i samo je za plazu jer tamo duva vetar,e sad ko radi a nije napolju sve je klimatizovano...
Reply With Quote
  #155  
Staro 09.07.2015, 20:30
garisha garisha je offline
Član
 
Datum prijave: 09.07.2015
Poruke: 3
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dado01 Prikaz poruke
Da li neko može pomoči sa malo više informacija o Jacksonvillu? Klima, cijene renta, dnevnice, naši ljudi, općenito kakav je grad za život? Da li je iko od naših pokušao otvoriti firmu na Floridi? Kakva je situacija sa papirologijom?
Hvala na odgovorima i pozdrav iz BiH.
Malo se kasno javljam ali evo odgovora oko firme.Veomo lako se otvara ,kao i racun u banci.Mislim na firmin racun.
Reply With Quote
  #156  
Staro 06.08.2015, 01:42
Cipelica Cipelica je offline
Član
 
Datum prijave: 02.08.2015
Poruke: 4
Nepromenjeno

Moze li mi neko reci kakva je situacija na Floridi sto se poslova tice? Mislim na restorane, housekeeping nesto slicno tome. Da li je 'zimi' bolja sezona? Ja sam od skoro u Americi, trenutno u Cikagu, ali ovde mi ljudi kazu da je zima uzasno hladna i da posla nema puno zimi.
Pa eto, ako je neko voljan da mi napise kakva je situacija sto se poslova tice, nalazenja stanova, cena istih, ja bih bila veoma zahvalna!

Last edited by Magelan; 06.08.2015 at 02:17. Razlog: Moderacija
Reply With Quote
  #157  
Staro 06.08.2015, 13:11
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

ja sam na Floridi. Sto se tice ugostiteljstva I onoga sto si pitao - posla ima. Kako su mi rekli Zima je ovdje glavna sezona za hotele I ugostiteljstvo jer u to doba godine svi dolaze iz hladnijih krajeva ovamo kako bi se ugrijali.
Kakve su plate - ne znam. Najlakse ti je za posao ako odes na neku od stranica hotela I tamo direktno pogledas oglase za posao.
Reply With Quote
  #158  
Staro 02.11.2015, 16:24
Cipelica Cipelica je offline
Član
 
Datum prijave: 02.08.2015
Poruke: 4
Nepromenjeno

Mozete li mi reci koje su plaze neke od najlepsih na Floridi? Planiram sa drustvom tamo za docek NG, negde okolina Majamija za smestaj, ali nas zanima i kakve su plaze. I ako biste mogli da nam preporucite sta u okolini da posetimo. Hvala unapred!
Reply With Quote
  #159  
Staro 09.11.2015, 07:43
Milosdv's Avatar
Milosdv Milosdv je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.01.2009
US lokacija: Hollywood, FL
YU lokacija: Beograd, Voždovac
Poruke: 204
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Cipelica Prikaz poruke
Mozete li mi reci koje su plaze neke od najlepsih na Floridi? Planiram sa drustvom tamo za docek NG, negde okolina Majamija za smestaj, ali nas zanima i kakve su plaze. I ako biste mogli da nam preporucite sta u okolini da posetimo. Hvala unapred!
Airbnb = Smestaj
Sve ostalo vidi na google.com
__________________
POGODAK 2013 2XXX
10.2012 VIZE u pasošu
U USA od 29.10.2012
Reply With Quote
  #160  
Staro 09.11.2015, 23:17
maybe17 maybe17 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2015
Poruke: 71
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Cipelica Prikaz poruke
Mozete li mi reci koje su plaze neke od najlepsih na Floridi? Planiram sa drustvom tamo za docek NG, negde okolina Majamija za smestaj, ali nas zanima i kakve su plaze. I ako biste mogli da nam preporucite sta u okolini da posetimo. Hvala unapred!
Ceo Majami ima jednu veliku plazu,dugačku...Nisu svi delovi za kupanje, i nije kao u Grčkoj recimo, ono uvalica pa plazica i tome slično.Plaza je peskovita, sitan pesak, dugačka i široka.Voda je tad kad sam ja bila(mart)bila topla za to doba godine.Tuševi u zaledju,intresantni jer ima po tri komada na drzaču,za svaki deo tela po jedan a plazu nadziru spasioci sa megafonima,malim bagijima i sl. i ne nose crvene gaceide prvo plitko, plitko jedno sto metara pa sve dublje postepeno i voda je zelena a ne plava kao na Mediteranu.Okean zna da poludi i tad budu veliki talasi.U W.Palm Biču gde sam bila smeštena a Majami je na oko sat ipo ima dve plaze za kupanje.Jedna manja i uza u samom jezgru, fensi i picnuta e na njoj ima kamenja ali donešenog, koje ulazi u more, radi lepšeg utiska valjda a na drugoj ima više plebsa i ona je veca ali sve one liče jedna na drugu.Okean je za dobre plivace jer su strujanja jaka,dakle ko se slabo snalazi u vodi bolje da se samo sunča.No svakako je Majami za mlad svet,deluje veselo i razigrano kao da se ceo svet skupio baš tamo, a noću je kazu upućeni, neprevazidjen...za svakoga ima ponešto.Lep boravak vam zelim!
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 08:33.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.