ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 21.05.2018, 01:49
vladafkv vladafkv je offline
Član
 
Datum prijave: 21.05.2018
Poruke: 5
Nepromenjeno Šta i kako

Pozdrav svima.
Muče me late night misli o odlasku u Ameriku. Malo sam pretraživao na netu o tome, čitao iskustva drugih i evo naleteo na ovaj forum. Imam 18 godina, do sad se nikad nisam prijavljivao na lutriju ali sam vrlo optimističan i već sebe vidim tamo. Trenutno završavam srednju školu, mašinski smer, i planiram da upišem fakultet. Pretražio sam malo forum ali nisam pronašao temu o tome šta treba da se uradi ako smo izvučeni. Ako postoji, zamolio bih nekog da me usmeri ka njoj.
Neka od mojih pitanja su sledeća:

Koje uslove moramo ispuniti posle izvlačenja?
Koliko je novca potrebno, za odlazak i boravak dok ne pronađemo posao?
Koliko je teško pronaći posao?
Da li se radovati dobitku na lutriji ili tek kada se nađemo u Americi?

Izvinjavam se ako tema nije na pravom mestu.
Reply With Quote
  #2  
Staro 21.05.2018, 05:34
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vladafkv Prikaz poruke
Pozdrav svima.
Muče me late night misli o odlasku u Ameriku. Malo sam pretraživao na netu o tome, čitao iskustva drugih i evo naleteo na ovaj forum. Imam 18 godina, do sad se nikad nisam prijavljivao na lutriju ali sam vrlo optimističan i već sebe vidim tamo. Trenutno završavam srednju školu, mašinski smer, i planiram da upišem fakultet. Pretražio sam malo forum ali nisam pronašao temu o tome šta treba da se uradi ako smo izvučeni. Ako postoji, zamolio bih nekog da me usmeri ka njoj.
Neka od mojih pitanja su sledeća:

Koje uslove moramo ispuniti posle izvlačenja?
Koliko je novca potrebno, za odlazak i boravak dok ne pronađemo posao?
Koliko je teško pronaći posao?
Da li se radovati dobitku na lutriji ili tek kada se nađemo u Americi?

Izvinjavam se ako tema nije na pravom mestu.
- ulazak jednom u godinu dana
- u grubim crtama ispod 1000e za sve pre puta, odlazak jos toliko, boravak mesecni isto tako, ako ne i vise
- nije tesko, sve je ekonomskom logikom organizovano, uvek ima neceg sto niko nece da radi sto poslodavcu donosi novac, pa i radnik dobije dobar deo
- ukoliko se moze, najbolje je radovati se svemu i svacemu i inace, samo bez sekiracije
Reply With Quote
  #3  
Staro 21.05.2018, 06:10
vladafkv vladafkv je offline
Član
 
Datum prijave: 21.05.2018
Poruke: 5
Nepromenjeno

Nije mi jasan prvi odgovor.

Kakav posao očekivati? Pod pretpostavkom da neću imati završen faks kad odem.
Reply With Quote
  #4  
Staro 21.05.2018, 07:18
Macca Macca je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.05.2017
Poruke: 38
Nepromenjeno

Drago dijete, ti nalozio drva a zec...
Iscitaj forum i sve ces saznati.
Reply With Quote
  #5  
Staro 21.05.2018, 08:47
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vladafkv Prikaz poruke
Nije mi jasan prvi odgovor.

Kakav posao očekivati? Pod pretpostavkom da neću imati završen faks kad odem.
Sa srednjom školom je teže naći dobar posao, ali sa tehničkim fakultetom, naročito IT struke, može se naći odličan posao. Naravno, treba imati i radno iskustvo. Sve ostalo je negde između, ali daleko bolje nego ovde.

Ljudi počinju obično da rade u najjednostavnije poslove u prodavnicama kao što su Target, Wallmart, Macy's... Tu je i najmanja plata. Nešto u rangu naših minimalaca. Od toga se ne može dobro živeti sam.

Ostalo... Pregledaj forum, sajtove koje su pravili forumaši, YouTube klipove koje su postavili ljudi koji su otišli u Ameriku...

Probaj da se prijaviš na Work & Travel program. To je neprocenjivo iskustvo. Iz sopstvenog iskustva ćeš saznati kako se živi u Americi.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #6  
Staro 21.05.2018, 10:23
vladafkv vladafkv je offline
Član
 
Datum prijave: 21.05.2018
Poruke: 5
Nepromenjeno

Znači bolje da se prvo posvetim fakultetu. Upisujem smer "scenska arhitektura, tehnika i dizajn" na ftn-u posle kog mogu da se zaposlim u nekom pozorištu.

Jel ja ipak mogu da se prijavim na lutriju? Mislim, koliko dugo me čeka šansa za odlazak ako se odlučim da prvo završim faks?
Reply With Quote
  #7  
Staro 21.05.2018, 11:35
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vladafkv Prikaz poruke
Znači bolje da se prvo posvetim fakultetu. Upisujem smer "scenska arhitektura, tehnika i dizajn" na ftn-u posle kog mogu da se zaposlim u nekom pozorištu.

Jel ja ipak mogu da se prijavim na lutriju? Mislim, koliko dugo me čeka šansa za odlazak ako se odlučim da prvo završim faks?
Kad/ako te izvuku, rok za odlazak je 6 meseci od intervjua. Možeš da odeš, aktiviraš zelenu kartu i vratiš se nazad, ali moraš jednom godišnje da ulaziš u USA da ti je ne bi oduzeli.
Reply With Quote
  #8  
Staro 21.05.2018, 12:03
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

U oktobru je prijava za DV2020, izvlačenje sledeće godine tj. 2019. u maju, tako da imaš još godinu dana do izvlačenja. Realno, male su šanse da te izvuku, ipak je ovo lutrija. Ukoliko te izvuku, ti praktično imaš vreme do intervjua, koje zavisi od case numbera koji dobiješ, ali i ako dobiješ neki mali broj ti možeš da odložiš taj intervju tako što ćeš kasnije poslati ds260 obrazac, a ukoliko imaš neki veliki broj, intervju bi ti bio u julu, avgustu ili septembru. Ali hajde da kažemo da će ti intervju biti godinu dana posle izvlačenja, u maju 2020. Posle intervjua tj. posle lekarskog pregleda, imaš rok od 6 meseci da uđeš u USA, znači krajnji rok bi ti u tom slučaju bio novembar 2020. Dakle, kao što se vidi ovo dosta dug proces. Traje minimum, godinu dana, a maksimum više od dve i po godine. Tako da i ukoliko te izvuku, imaš i više nego dovoljno vremena da se spremiš i isplaniraš sve.

Što se novca tiče, potrebno je minimum 1000 dolara do odlaska, za plaćanje u ambasadi, za lekarski pregled, za kartu itd. Naravno potrebno je i da se ponese novac tamo. Koliko to zavisi od dosta faktora. Gde i kod koga ideš, da li ćeš tj. koliko brzo naći posao i sl.

Što se obrazovanja tiče, oni tamo uglavnom, mislim da poslodavce, naše diplome ne cene mnogo. Njima ništa ne znači to što si ti završio neki fakultet u nekoj tamo Srbiji. Osim ukoliko nisu neka IT zanimanja. Znači, sa našom diplomom je tamo skoro nemoguće naći posao, osim ukoliko imaš neko veliko iskustvo i znanje, koje oni mogu da provere.
Reply With Quote
  #9  
Staro 21.05.2018, 15:33
svetlana33 svetlana33 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2016
US lokacija: ???
Poruke: 150
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vladafkv Prikaz poruke
Pozdrav svima.
Muče me late night misli o odlasku u Ameriku. Malo sam pretraživao na netu o tome, čitao iskustva drugih i evo naleteo na ovaj forum. Imam 18 godina, do sad se nikad nisam prijavljivao na lutriju ali sam vrlo optimističan i već sebe vidim tamo. Trenutno završavam srednju školu, mašinski smer, i planiram da upišem fakultet. Pretražio sam malo forum ali nisam pronašao temu o tome šta treba da se uradi ako smo izvučeni. Ako postoji, zamolio bih nekog da me usmeri ka njoj.
Neka od mojih pitanja su sledeća:

Koje uslove moramo ispuniti posle izvlačenja?
Koliko je novca potrebno, za odlazak i boravak dok ne pronađemo posao?
Koliko je teško pronaći posao?
Da li se radovati dobitku na lutriji ili tek kada se nađemo u Americi?
Izvinjavam se ako tema nije na pravom mestu.
Ono što bih te ja posavetovala, jeste da prvo razmisliš kakav život imaš ili nemaš u Srbiji, odnosno ako si donekle lepo situiran..onda takve u mladosti prelepe studentske godine nisu za baciti na "hard work " negde daleko od porodice, a uvek ( što je i napametnije) možeš i videti sveta ( i USA) putem studentskih programa. Opet ako je netko baš iznadprosečnog imovnog stanja, a primeran učenik/student, može i da ode pa da studira i završi studije u SAD i tamo prima stipendiju. No to je već ređe.
Ono najvažnije, ako ti je novac baš potreban što pre, onda bi savet konkretno tebi bio- da kreneš što pre da radiš u svojoj struci, jer ćeš kao mašinski tehničar ili kakvo je već tvoje zvanje, još i s iskustvom najlakše i najbrže pronaći posao u inostranstvu. I viša mašinska takođe može da ti pomogne veoma.. Ako kreneš da završavaš to što si rekao- arhitekturu i dizajn, ne nadaj se tako lako zaposlenju s tim fakultetom, nego samo kao što je poznato- mašinski fakutet ili elektrotehnika, diplome IT sektora ili naravno svepriznate diplome dipl.ing nuklearne fizike ili drugih (traženih) visokih stručnjaka prirodnih znanosti.
__________________
2023. May SELECTED just woke up after 1000 random not selected years
more than xx entries-not selected
Reply With Quote
  #10  
Staro 21.05.2018, 16:50
uncle sam's Avatar
uncle sam uncle sam je offline
Član
 
Datum prijave: 06.12.2009
Poruke: 17
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
Što se obrazovanja tiče, oni tamo uglavnom, mislim da poslodavce, naše diplome ne cene mnogo. Njima ništa ne znači to što si ti završio neki fakultet u nekoj tamo Srbiji. Osim ukoliko nisu neka IT zanimanja. Znači, sa našom diplomom je tamo skoro nemoguće naći posao, osim ukoliko imaš neko veliko iskustvo i znanje, koje oni mogu da provere.
Lose generalizovano, u Zapadnoj Evropi pa i u USA diplome bez radnog iskustva ne vrede skoro pa nista. Ovo vazi kako za diplome iz Srbije tako i za one iz Nemacke, Svedske... Vazno je samo sta znate i koliko dobro. Na intervjuima imate strucna testiranja, HR razgovore i posao se dobija iskljucivo na osnovu rezultata na istom odnosno utiska koji ste ostavili na HR. Diplomu je lepo imati, ali sama po sebi ne vredi nista gde god da ste je stekli.

I da niko ne pravi problem za diplome iz Srbije, narocito ako ste iz tehnicke struke - cak sta vise
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:12.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.