ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 26.03.2009, 21:35
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Najbolja stvar u IKEA je onaj njihov restoran. Nije uopste skup, a klopa je dobra :-)
Ne znam...nama je ta IKEA u Srbiji bila nesto...woow. Sada kada sam dosao ovde i video bio u istoj...ne da sam se razocarao, nego najstrasnije. Moguce da je ono sto kaze Zana u Evropi ipak kvalitet drugaciji u IKEA...pa zato. Nemojte me pogresno shvatiti, ja sam nasao u ikea veliki stakleni stocic za 20$....ima tamo povoljnih stvari solidnog kvaliteta, ali ko sto rekoh.....vecina je krs. Cak su neke stvari krsh, a skupe.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #12  
Staro 26.03.2009, 21:56
Marky Marky je offline
Član
 
Datum prijave: 01.03.2009
US lokacija: LA
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 14
Nepromenjeno Marky10

Ne možete tvrditi da je u Ikei sve katastrofa. U Ikei ima od jeftinog do skupog i kvalitetnog namještaja. Ako stolica dođe 5 dolara onda i ne može se očekivat da je vrhunska kvaliteta, ja sam imao od 15 dolara i dobro je drzala mojih 120kg i 2 metra. Najveća prednost je sto se sve moze kupit odjednom na jednom mjestu odmah ukrcat i odnijet doma (trodnevno slaganje necu komentirat). I s obzirom da mi je ovo 3 seljenje u 4 godine i to UK-HR-SAD-HR i sad nazad u SAD klincima kupim isti namjestaj i njima je odmah lakse.
  #13  
Staro 26.03.2009, 23:11
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Ma daleko od toga da je katastrofa...imam ja vazdan stvari od njih... Najludje mi je bilo kad sam shvatila da je medija set predvidjen za 60 lb a ja godinama drzala 200 lb :==D:

Doduse, cula sam da nesto krcka povremeno :bravo: ali traje, eno ga jos uvek na istom mestu...

Ikea je ok ako treba da budes "mobilan" odnosno ako treba brzo da se oslobodis stvari onda ti je nekako najlekse da se odreknes toga a da ti nije zao.... Svi u mojoj kompaniji imaju ponesto iz Ikea.

(ali su im sofe stvarno ruzne hihihihiihi)
  #14  
Staro 26.03.2009, 23:23
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

[QUOTE=dreamerns;9061]Najbolja stvar u IKEA je onaj njihov restoran. Nije uopste skup, a klopa je dobra :-)
[/QUOTE]

E svaka cast!!! Restoran je prva liga. Jeste da nema bas izbora ali ono sto ima, za male pare je super! Ja sam u bila u ruskoj IKEA i sve mi je izgledalo super. Doduse, namjestaj nisam kupovala niti zagledala previse, ali sam milion nekih sitnica nakupovala koje sam vukla nazad u BiH :grin:
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
  #15  
Staro 27.03.2009, 00:50
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

da li prave oni duswkw duze od 200cm?
__________________
2009EU000119xx
17.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
20.05.2008 - dobio prvu kovertu
17.6.2008 - poslao kovertu u KCC
1.12.2008 - stigla druga koverta
15.1.2009 - zakazan intervju - VIZA ODOBRENA
U Atlanti od 13.maja 2009.
  #16  
Staro 27.03.2009, 01:21
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

[QUOTE=Sloba_Kg;9069]da li prave oni duswkw duze od 200cm?[/QUOTE]
Que? Ne razumem te mislis duseke ili jorgane ili sta ovde voledu da oversizuju pa ako nece po duzini po sirini ce sigurno da odgovara :D
  #17  
Staro 27.03.2009, 05:00
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

E sad Slobo ne znam sta da ti kazem :nene: davno sam ja sa levo i desno presla na North i South (scenario - i tu skrenes levo: aaaaa moje levo ili tvoje levo hihihihihihi pa onda shvatis da im oznake nisu lude uopste), a sa 200 cm na queen i king... nemam pojma sta pitas grdan :nene: ako ti je problem sa visinom, pa jel ti stvarno mislis da ovde nema visokih muskaraca? Ima ovde mnogih od 6, 6.5 tako da come down. Eve da izmerim da izvines... brb

Queen je 60" x 80", sto je hmmmmm 152 cm x 203 cm
King je 76" x 80" (193 x 203)
a California King (pa ti vidi sad da li su kod nas niski :woohoo:) je 72" x 84" (183 x 213)
80" je duzina za sve sizes osim full i twin, a Ca King je oversized....

I da, dobronameran savet, ajmo lagano u lb i inches.... inace bude problem....
  #18  
Staro 27.03.2009, 16:08
Amerikanac2009 Amerikanac2009 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.01.2009
US lokacija: Chicago IL
YU lokacija: Obrenovac, Srbija
Poruke: 113
Nepromenjeno

Kad vec pominjes lb i inches (dodao bih i Farenhajte), meni prave veliki problem kao i onaj oz.(valjda za tecnost). Ima li neka jednostavna fora za preracunavanje ili se mora uciti vremenom.... Hvala
__________________
2009EU00018xxx
10.07.2008. - stigla 1. koverta
24.07.2008. - poslato nazad
04.08.2008. - stiglo u KCC
10.02.2009. - stigla druga koverta
09.03.2009. - lekarski uspesno obavljen
16.03.2009. - zakazan intervju-viza odobrena
  #19  
Staro 27.03.2009, 16:15
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

[QUOTE=Amerikanac2009;9093]Kad vec pominjes lb i inches (dodao bih i Farenhajte), meni prave veliki problem kao i onaj oz.(valjda za tecnost). Ima li neka jednostavna fora za preracunavanje ili se mora uciti vremenom.... Hvala[/QUOTE]

Za sve imas foru, osim za Farenhajte....tu moras tablicu uciti, jer je formula uzasno komplikovana.
Generalno, mere su im sulude, sto cak i sami ameri priznaju. U tim merama nije sve na 10 kao kod nas (100cm == 1m). Ovde ti je npr 16 oz == 1lb, pa onda 32 farenhajta im je 0 stepeni. Sa tim merama su ko englezi, moraju biti drugaciji od celog sveta.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #20  
Staro 27.03.2009, 16:16
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

[QUOTE=Marky;9062]Ne možete tvrditi da je u Ikei sve katastrofa. U Ikei ima od jeftinog do skupog i kvalitetnog namještaja. Ako stolica dođe 5 dolara onda i ne može se očekivat da je vrhunska kvaliteta, ja sam imao od 15 dolara i dobro je drzala mojih 120kg i 2 metra. Najveća prednost je sto se sve moze kupit odjednom na jednom mjestu odmah ukrcat i odnijet doma (trodnevno slaganje necu komentirat). I s obzirom da mi je ovo 3 seljenje u 4 godine i to UK-HR-SAD-HR i sad nazad u SAD klincima kupim isti namjestaj i njima je odmah lakse.[/QUOTE]

Ja za 15$ stolicu nisam video, ali jesam video za 100$ plasticnu stolicu.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:16.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.