ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Zdravstveno osiguranje » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #31  
Staro 07.04.2009, 22:21
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Marky Prikaz poruke
S obzirom da sam vec proveo neko vrijeme u SAD-u evo i moje iskustvo. HMO i PPO ne daju osiguranje dok niste tri mjeseca u zemlji (bar je tako vrijedilo za CA). Jedini nacin kako sam dobio osiguranje za sebe i obitelj je bila on-line prijava za KAISER PERMANENTE gdje sam naravno lagao da sam tri mjeseca u zemlji. Bio sam dva puta na sistematskom s klinkom i bili su skroz u redu. Prednost je bila sto imaju sve na jednom mjestu i nismo morali ici nigdje okolo.
Marky, dali si uzeo Kaiser osiguranje zato sto nisi pokriven preko poslodavca? Sto ti tocno pokriva Kaiser i kolko se placa mjesecno. Osobno me zanima za troclanu obitelj, znaci dvoje odraslih i jedno dijete. Nismo bolezljivi, rijetko idemo doktoru, sa klincom je isti slucaj, nikad gan ismo vodili doktoru radi bolesti, znaci zanima me HMO i kako ga dobiti. U zemlji smo vise od tri mjeseca.

Lucky i ko god zna, kazes da ti se zena porodila u Americi. To me strasno zanima u ovom trenutku, znaci koje osiguranje izabrati ako si ga moramo sami placati. Koliko vidim ima puno osiguravateljskih kuca i ralzika je u cijenama i pokrivenosti, kako izabrati osiguranje koje ce najbolje pokrivati osnovne preglede (znaci s pretpostavkom da nece biti hospitalizacije ili nekih tezih bolesti), zubara i godisnje preglede, te pokriti trudnocu i porod tako da sto manje novaca odlazi iz vlastitog djepa. Nakon cetri mjeseca muz ce dobiti osiguranje preko posla, onda moze dodati i mene i maloga. Ako sad uzmemo i placamo si nesto sami, kako se vrsi prebacivanje sa tog osiguranja na ono sa posla. Dali da pitamo preko koga ide osiguranje s posla pa da si isto uzmemo i sada ili to nije bitno.
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
  #32  
Staro 08.04.2009, 12:02
Marky Marky je offline
Član
 
Datum prijave: 01.03.2009
US lokacija: LA
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 14
Nepromenjeno Marky10

Kaiser sam placao onda u 2006. oko 600 dolara za mene, suprugu i 16 mjesecno dijete. Deductible je bio najmanji i to je onda ja mislim bilo najbolje osiguranje. Razlog zasto sam uzeo njih je to sto nismo imali nikog u Los Angelesu i znali smo da ostajemo samo 6 mjeseci. Iztog razloga smo uzeli Kaiser jer oni imaju sve na jednom mjestu pa smo sve kontrole za klinku napravili odmah. Ni nama nije trebao diktor ali oni imaju malo drugaciji raspored cijepljenja od nas (vodene kozice, pneumokok i u to vrijeme hepatitis B koji je sad i u nas obavezan). za dijete nam nisu nista naplacivali mada je po cijeniku pregled bio 10 usd.
Neki ljudi su nam govorili protiv Kaisera neki za ali s obzirom da nam zdravstveno nije trebalo nismo dosli do nekog konkretnog zakljucka.

Apsolutna prednost je popunis preko interneta, posaljes cek i imas osiguranje a u mom slucaju je jos vrijedilo Beggars can't be choosers.
Reply With Quote
  #33  
Staro 08.04.2009, 12:04
Marky Marky je offline
Član
 
Datum prijave: 01.03.2009
US lokacija: LA
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 14
Nepromenjeno Marky10

Mislim i naravno bilo je puno jeftinijih planova, probaj on line samo ti treba zip code i izbace ti ponudu.
Reply With Quote
  #34  
Staro 08.04.2009, 16:04
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Jako mi je komplicirano sve to, gledam neke ponude, ali tesko da mogu skuziti iz tih koliko bi mi sto pokrivalo. POgotovo sto nam je u planu veci izdatak, a to je porodaj i trebam naci osiguranje koje bi najbolje to pokrivalo. Moj maleni je rijesio sva cijepljenja jer su i u Makedoniji gdje se rodio rijesili Hepatitis B gdje su poceli isto cijepit novorodencad. Mislim da sljedece ide kad bude cetiri, ali naravno to cemo si provjerit. Citala sam negdje da je bolej ako covjek nije bolezljiv i nema npr. puno male djece koja je vjerojatnije da ce se razbolit od neceg, uzeti osiguranje sa manjom premijom, a vecim deductible, tako da se ona razlika koja se ustedi sa manjom premijom cuva ako slucajno zatreba za neki veci medicinski trosak. Tako vise para iz djepa ukoliko zatreba, ali se s vremenom valjda ustedi neki fond za takve iznimne situacije, ne daj Boze da se dese.

Medutim sa porodajem je ipak drukcije i neznam tocno na sto trebam obratit paznju da bi mi se najbolje pokrio taj aspekt hospitalizacije i medicinske usluge.
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
  #35  
Staro 08.04.2009, 17:39
Lucky Lucky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.11.2005
US lokacija: Tampa Bay,FL
YU lokacija: Srbija
Poruke: 205
Nepromenjeno

Izvini stizeljeto malo offtopic :

nikad nisam cuo izraz "cijepljenje" pretpostavljam da je to vakcinacija?

zanimljivo - pitam se sta je koren te rechi

Sto se tice osiguranja po meni je najbolja varijanta HMO(ali i najskuplja), gde imas svog doktora koji ti posle daje upute za ostale preglede. Dosta stvari je pokriveno ali naravno treba proveriti. Rekao sam vec da je moju zenu porodjaj kostao $500.00 sto je obuhvatalo i sve preglede, ultrazvukove analize i sl. Inace mi placamo $35 svaku posetu doktoru ali dok je bila trudna to se nije placalo.

E sad poredeci sa nekim drugim ljudima moja osiguravajuca kompanija BlueCross BlueShield i nije bas nesto. Tako da verovatno ima i povoljnijih varijanti.

Last edited by Lucky; 08.04.2009 at 17:47.
Reply With Quote
  #36  
Staro 08.04.2009, 18:10
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

hahahhahha, cijepiti, da. Ali u srpskom postoji rijec cepiti, ista rijec. Pojma nemam koji je korjen te rijeci, osobno mi isto nema smisla kao ni hrpa drugih rijeci, ali to ti je to - vakcinacija.

Blue cross je kompanija koju imaju i svi zaposlenici kod supruga, znaci i on ce imati to osiguranje. Neznam dali da se odlucimo uzeti Blue cross za svo troje prije nego mu krene osiguranje preko posla. Dali je problem mijenjati osiguravajucu kompaniju za nekoliko mjeseci?
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
  #37  
Staro 09.04.2009, 07:48
Marky Marky je offline
Član
 
Datum prijave: 01.03.2009
US lokacija: LA
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 14
Nepromenjeno Marky10

Mislim da je svaki ugovor za zdravstveno month to month zato kad sklopis osiguranje i zadovoljna si s njim pazi da redovito placas jer cim zakasnis oni prekinu ugovor. To mi se dogodilo bivsem kolegi koji je u meduvremenu dobio 15kg i oni ga vise nisu htjeli osigurati. BTW obavezno je i cijepljenje (vakcinacija) za pneumokok.
Reply With Quote
  #38  
Staro 09.04.2009, 07:54
Marky Marky je offline
Član
 
Datum prijave: 01.03.2009
US lokacija: LA
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 14
Nepromenjeno Marky10

BTW zaboravi Kaiser


Individual and family plans
We're sorry, but currently, Kaiser Permanente individual and family plans are not available in the Colorado Springs area.
Reply With Quote
  #39  
Staro 30.08.2010, 20:53
Smith6000's Avatar
Smith6000 Smith6000 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.01.2010
US lokacija: Seattle, WA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 102
Nepromenjeno

ajd da ne pravim novu temu, da pitam ovde

Da li sve osiguravajuce kompanije imaju uslov da budes 6 meseci unutar SADa za dobijanje zdravstvenog osiguranja?

Nekako mi je frka da bas nemam osiguranje... i kako da prinadjem free klinike u mom podrucju?
__________________
D day - September 15, 2010
Reply With Quote
  #40  
Staro 05.10.2010, 18:00
pekka pekka je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.03.2009
US lokacija: California
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 225
Nepromenjeno zravsteno osiguranje u CA

Jedno pitanje za Zanu, a mislim da moze biti od koristi i drugima, pa nisam hteo da ga postavim preko PP-a.
Komletirali smo prvi mesec u USA, tacnije u San Diegu u Kaliforniji i krajnje je vreme da se zdravstveno osiguramo, a narocito nas zanima zdravstveno osiguranje za decu. Raspitivali smo se na sve strane, samostalno istrazivali preko interneta, ali bih voleo da cujem i Zanino misljenje, jer je veoma obavestena, sistematicna i napokon zivi u Kaliforniji, gde smo i mi sada.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:22.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.