ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 23.03.2013, 00:26
aspirin aspirin je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.03.2012
Poruke: 78
Nepromenjeno Australija

Nadam se da necete zameriti sto otvaram ovu temu gde bi se moglo cuti nesto korisno o mogucnostima da se ode u Australiju, naravno zauvek.
Procitao sam jedan tekst koji govori o navodno "laksem" useljenju ukoliko se zainteresovani opredele za zivot u ruralnim podrucjima Australije. Razmisljam da bi mozda vredelo jedan period ziveti i u nekim ruralnim podrucjima koje nose sve teskoce za nas sa drugim kulturama pa vremenom preci u neke urbnije gradove ako se moze doci do te opcije za odlazak.
Da li neko zna na koji nacin se moze konkurisati za odlazak u ruralna podrucja i eventualno doci do neke pocetne vize tim putem?
Evo link ko zeli procitati taj tekst:
http://www.vesti-online.com/Vesti/Sv...eljenicke-vize
Reply With Quote
  #2  
Staro 23.03.2013, 07:09
Milosdv's Avatar
Milosdv Milosdv je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.01.2009
US lokacija: Hollywood, FL
YU lokacija: Beograd, Voždovac
Poruke: 204
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik aspirin Prikaz poruke
Nadam se da necete zameriti sto otvaram ovu temu gde bi se moglo cuti nesto korisno o mogucnostima da se ode u Australiju, naravno zauvek.
Procitao sam jedan tekst koji govori o navodno "laksem" useljenju ukoliko se zainteresovani opredele za zivot u ruralnim podrucjima Australije. Razmisljam da bi mozda vredelo jedan period ziveti i u nekim ruralnim podrucjima koje nose sve teskoce za nas sa drugim kulturama pa vremenom preci u neke urbnije gradove ako se moze doci do te opcije za odlazak.
Da li neko zna na koji nacin se moze konkurisati za odlazak u ruralna podrucja i eventualno doci do neke pocetne vize tim putem?
Evo link ko zeli procitati taj tekst:
http://www.vesti-online.com/Vesti/Sv...eljenicke-vize

Ne znam šta će admini da kažu za temu (možda da promenimo ime foruma u "kako zapaliti iz Srbije" ), evo da ti pomognem... Po novinama lupetaju gluposti i sve rade polovično...

Ne moraš da ideš u neke ruralne delove i sela.

Ja sam spremio sve papire da odem u Australiju i ulete zelena karta po drugi put... Samo sam trebao da platim i sačekam oko 8 meseci da me pozovu,
planirao sam da idem u Adelaide koji je ekstra....

Ne treba ti nikakav advokat ili sponzor, pare naravno.
Samo da znaš da je to popriličan proces. Prikupljanje dokumenata, slanje na verifikaciju i odobrenje pa onda aplikacija za vizu i još čekanje da ti odobre vizu... Sve ovo zavisi od tipa vize i tvog obrazovanja ili radnog iskustva i naravno u koji deo ideš.
Skupiš bodove na osnovu obrazovanja, godina, jezika, itd ... i možeš u proces.
IELTS odma kreni da spremaš ako hoćeš u Australiju.

Sve imaš ovde pa pogledaj nekoliko dana.

www.immi.gov.au

www.immi.gov.au/visawizard/

http://www.immi.gov.au/skilled/gener...ns-outside.htm

www.immi.gov.au/asri/

http://www.immi.gov.au/skilled/gener...efinitions.htm

www.immi.gov.au/skilled/

www.immi.gov.au/skilled/sol/ ---- Skilled Occupation List

Pogledaš listu i nađeš svoje zanimanje ili koje ti možeš da prođeš.
NPR:
OCCUPATION - ANZSCO CODE - ASSESSING AUTHORITY
Software engineer - 261313 - ACS

Znači ako si neka vrsta Software engineer tvoj kod je 261313 i za verifikaciju tvog znanja/diplome je zadužen ACS (Australian Computer Society).

Da bi proverio da baš spadaš u tu kategoriju, odeš ovde

http://www.abs.gov.au/ausstats/abs@....201&num=&view=

i kucaš ANZSCO CODE pa dobiješ detaljan opis. Sve ovo ti treba da bi znao koju vizu da odabereš.

E tako imaš za svako moguće zanimanje. Pa ako je traženo Migration Occupations in Demand List (MODL) http://www.immi.gov.au/skilled/gener...n/modl-review/

Možeš da tražiš razna sponzorstva od lokalnih vlada.

CSL-Critical Skills List, a list of occupations in high demand in Australia. The Critical Skills List applies only to people who are seeking to migrate under the Skilled Migration Program and who, unlike with the MODL are not sponsored by an employer or nominated by a state or territory government


www.immi.gov.au/skills/skillselect/

http://www.immi.gov.au/skilled/gener...hats-new.htm#z


Lokalne vlade:

Ovo je sajt vlade za south www.migration.sa.gov.au

www.migration.sa.gov.au/SNOL%20data njihova lista koja se stalno menja i dopunjava. Stalno imaju potrebu za ljudima i uvek ima mesta.

www.liveinvictoria.vic.gov.au/....

Ove sajtove lokalnih vlada možeš i sam da nađeš.


Slobodno batali ostale forume za info i kreni sa ovim, pustiću ja još neki info ima toga dosta...

Pozdrav
__________________
POGODAK 2013 2XXX
10.2012 VIZE u pasošu
U USA od 29.10.2012
Reply With Quote
  #3  
Staro 23.03.2013, 21:47
zvercica's Avatar
zvercica zvercica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.08.2009
US lokacija: Seattle od 04.09
YU lokacija: Beograd
Poruke: 306
Nepromenjeno

Što bi admin imao problem, pa kolika nam je tema o Kanadi? Meni je to sasvim u redu, pošto verujem da mnogi od nas prvenstveno žele da odu.

Nego, kako misliš Zelena karta po drugi put, nije valjda da su te već izvlačili?
__________________
DV2011 - Ništa
DV2012 - Ništa
DV2013 - Pogodak 20xxx
04.04. - Intervju
29.04 - Dopuna dokumenata
10.05 - Pozeleneli skroz naskroz
04.09 - Departure day
Reply With Quote
  #4  
Staro 24.03.2013, 00:38
milenaa88's Avatar
milenaa88 milenaa88 je offline
Član
 
Datum prijave: 26.08.2011
US lokacija: wish New York
YU lokacija: Beograd
Poruke: 20
Nepromenjeno

Wau Milosdv,svaka cast na detaljnom odgovoru,svakako ce biti od koristi.
Reply With Quote
  #5  
Staro 24.03.2013, 03:29
Milosdv's Avatar
Milosdv Milosdv je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.01.2009
US lokacija: Hollywood, FL
YU lokacija: Beograd, Voždovac
Poruke: 204
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik zvercica Prikaz poruke
Što bi admin imao problem, pa kolika nam je tema o Kanadi? Meni je to sasvim u redu, pošto verujem da mnogi od nas prvenstveno žele da odu.

Nego, kako misliš Zelena karta po drugi put, nije valjda da su te već izvlačili?
Izvukli su me pa poništili pa opet izvukli... Izgleda su baš navalili da nam daju zk ... da ne zatrpavamo temu pisao sam već o tome...

Sajt federalne vlade Australije i lokalnih vlada su ekstra sređeni i redovno se radi update....
Tako da je vrlo lako naći sve potrebne informacije, samo treba odvojiti malo vremena...
__________________
POGODAK 2013 2XXX
10.2012 VIZE u pasošu
U USA od 29.10.2012
Reply With Quote
  #6  
Staro 24.03.2013, 22:08
AllenJohnJohnson AllenJohnJohnson je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.01.2012
Poruke: 70
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Milosdv Prikaz poruke
CSL-Critical Skills List, a list of occupations in high demand in Australia. The Critical Skills List applies only to people who are seeking to migrate under the Skilled Migration Program and who, unlike with the MODL are not sponsored by an employer or nominated by a state or territory government
Milos, hvala ti od srca! Australija mi je drugi izbor, ali za Ameriku mi je lutrija jedina i malo vjerojatna šansa.
Moje zanimanje (srednjoškolski učitelj) je na Critical Skills List, dovoljan im je završen trogodišnji preddiplomski studij, a uvjet je da studiraš dva predmeta (majors).
Hahaha, a ja sam 2. godina na filozofskom u Osijeku, studiram povijest i engleski.
Razmišljao sam nakon završetka prijaviti se za Working Holiday program, ili nešto tako.
Ipak mi nešto govori da je ovo prelagano, da garant ima neka kvaka. Znat li tko što o tome?
Reply With Quote
  #7  
Staro 25.03.2013, 04:15
Milosdv's Avatar
Milosdv Milosdv je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.01.2009
US lokacija: Hollywood, FL
YU lokacija: Beograd, Voždovac
Poruke: 204
Nepromenjeno

Za Australiju treba vremena da se sredi viza i meni se čini da baš zbog toga masa ljudi odustaje ili plaća agentima koji naplaćuju papreno...
To što piše to i jeste kod njih nema laganja... Ako sve uradiš kako traže nema razloga da te odbiju.

Nisam se oslanjao na ZK da nisam dobio ZK, Australija mi je bila siguran odlazak koji sam po svaku cenu hteo da odradim...


Izabereš gde hoćeš da ideš u koju državu, grad i kreneš sa papirima. Dosta stvari može da se odradi ONLINE. Ja sam u to vreme (ima godinu dana) izabrao Adelaide. Ekstra grad i sve ostalo (1,6m stanovnika), lokalna vlada (država) je South Australia.
Izbegavaj ove glavne gradove jel tamo mnogo ljudi hoće da ide i nema mesta.

Prvo odabereš vizu koja ti odgovara na Dep.of Immi.and Citi. www.immi.gov.au možda kasnije i promeniš.
Ako nemaš dovoljno bodova, partner (supruga, suprug ili de-fakto partner) može da pomogne i sponzorstvo lokalne države. To nije sponzorstvo da ti daju pare, nego da ti daju potvrdu na kojoj kažu da te prihvataju itd

http://www.immi.gov.au/skilled/gener...ansitional.pdf


Odradiš sertifikaciju svih škola od osnovne pa do fakulteta u "ministarstvu" koje je zaduženo za tebe. To je onaj ANZSCO CODE i ASSESSING AUTHORITY.
-SKILLS ASSESSMENT DOCUMENTATION-
Šalješ dokumenta u ASSESSING AUTHORITY na tvom jeziku i na engleskom, prevedeno i overeno obično kopije ali moraš kasnije da pokažeš i original kada traže. Traže dosta detalja npr: svaki predmet sa fakulteta mora da se ukratko opiše...
Onda ti oni ocene da je sve po standardima koji važe u Australiji i dobiješ potvrdu.
STEP 1 - OK

Odeš na sajt lokalne vlade gde hoćeš da ideš (kod njih nemaš troškova) vidiš uslove i kako da apliciraš. To je da ti je obrazovanje po AU standardima i IELTS npr 6.5 srednja ocena. Kada ovo završiš oni ti daju potvrdu da te prihvataju i da si ispunio sve što traže.
STEP 2 - OK

Kada sve to skupiš apliciraš za vizu na Dep.of Immi.and Citi. www.immi.gov.au.
platiš prvi deo 2500$ i onda ide čekanje i odobrenje pa još 2500$. Cena zavisi od broja ljudi i vize...
STEP 3 - OK

STEP 4 - Australija

Applicants must ultimately meet all the Commonwealth Department of Immigration and Citizenship (DIAC) criteria and requirements.

To qualify for State Sponsorship you must meet ALL Sponsorship requirements and criteria relevant to your situation and the type of visa for which you will be applying.

Generally, only paid employment experience, of at least 20 hours per week, for one year, in a related field and at the appropriate level will be considered as part of the assessment.

Ovu sam ja vizu odabrao •Skilled - Regional Sponsored (Provisional) Visa (Subclass 475)

Application Type
Employer sponsored under the Regional Sponsored Migration Scheme (RSMS) program or who have applied for a Skilled – Regional (subclass 887) visa

Employer sponsored under the Employer Nomination Scheme (ENS) program

Nominated by a state or territory government agency for an occupation specified on that agency’s state migration plan

Applicants who have nominated an occupation on the Skilled Occupation List (SOL)

Linkovi:

http://www.immi.gov.au/skills/region...ing-bodies.htm

http://www.immi.gov.au/skilled/gener...ns-outside.htm

http://www.immi.gov.au/skilled/gener...led-migration/

www.immi.gov.au/allforms/booklets/books5.htm

http://www.immi.gov.au/skilled/gener...efinitions.htm

www.immi.gov.au/allforms/990i/how-to-pay.htm

Malo je nabacano...

Pozdravljam
__________________
POGODAK 2013 2XXX
10.2012 VIZE u pasošu
U USA od 29.10.2012

Last edited by Milosdv; 25.03.2013 at 04:21.
Reply With Quote
  #8  
Staro 25.03.2013, 14:00
cukoni cukoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2012
Poruke: 213
Nepromenjeno

Milose kakve agente placaju?
nemam dovoljno ovih glupih karaktera hehe
Reply With Quote
  #9  
Staro 25.03.2013, 15:36
Milosdv's Avatar
Milosdv Milosdv je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.01.2009
US lokacija: Hollywood, FL
YU lokacija: Beograd, Voždovac
Poruke: 204
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik cukoni Prikaz poruke
Milose kakve agente placaju?
nemam dovoljno ovih glupih karaktera hehe
Postoje registrovani agenti koji mogu da pomognu u popunjavanju aplikacija. Naravno oni naplacuju svoju uslugu. Ima i onih lažnjaka, klasika...
Registrovane agente možeš da proveriš ovde:
www.mara.gov.au

To je čisto bacanje para, sedite mesec dana pročitajte sve što sam poslao.
Ko hoće da ode samo treba da pročita i pripremi dokumentaciju.

Pozdrav
__________________
POGODAK 2013 2XXX
10.2012 VIZE u pasošu
U USA od 29.10.2012
Reply With Quote
  #10  
Staro 25.03.2013, 16:28
elementre elementre je offline
Proteran
 
Datum prijave: 18.07.2008
Poruke: 5
Nepromenjeno

Ja sam razmisljao o Australiji a lutriju da bude kao bonus ali mi predstavlja problem radno iskustvo sobzirom da sam par godina radio neprijavljen.

Od prosle godine sam prijavljen ali za skills assessment (network administrator) mislim da treba minimalno 2 godine radnog iskustva...

Da li imas neki prijedlog ili cekati jos 2 godine kada im ovakvog kadra ne bude trebalo vise

PS:IELTS 8, godine 26, zavrsen faks Telekomunikacije, CCNA, CCNP, jos mi samo zvanicno iskustvo fali
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:32.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.