ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 20.02.2009, 15:38
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno Depozit...tj "pare na sunce, pa cemo onda da pricamo"

Ne mogu da se setim da li je vec o ovome pisano, ali svakako mislim da zasluzuje novu temu. Ono sto nove emigrante ocekuje kada stignu vamo je konstatacija da u ovoj drzavi vredis ako imas 2 stvari: urednu kreditnu istoriju i uredan dosije. Ovo drugo je ok, medjutim oko ovog prvog nema pomoci.....jednostavno, ne mozes imati kreditnu istoriju kada si tek stigao...a samim tim i ne postojis (o ovome je pisano u drugim temama).
E sada, posto za njih ne postojimo, onda nam oni i ne veruju bas mnogo :-) Samim tim za sve zivo moramo dati depozit....od struje, gasa...pa sve do kupovine auta (ako uspete na kredit kroz par meseci). Ovo treba znati, cisto da se moze i ovaj trosak planirati pri dolasku. Velicina tog depozita bukvalno varira od osobe do osobe. Posto sam ja kanda vecita ovca za sisanje...mene za struju deru najstrasnije i ja sam morao da platim 150$ depozit (u ratama od 50$). Ali je moj racun za struju 10x veci od normalnog (sto je moguce i zasto su mi trazili toliki depozit). Moji prijatelji su morali da plate npr. 40+$ depozit u ratama od po ~9$ (oni imaju vise rata...nije mi jasno). Njihova je i struja 10x manja od nase.
Moj savet vam je kada dodjete da:
1. Trazite stan gde uopste nisu ukljucene rezije (ja sam se tu zeznuo, jer je kod mene ukljucen gas u rezije...a upravo gas vam gradi kreditnu istoriju, struja ne ulazi u kreditnu istoriju...tako da mi dzaba sto placam astronomske sume). Jedina je prednost sto kuvam ko lud i ne mislim koliko trosim
2. Izbegnete grejanje na struju kako god znate i umete. Ovde su grejalice jedne ogromne stodole od skoro 2 metra duzine, koje trose abnormalnu kolicinu struje, a greju 10x slabije od obicnog fena za kosu. U chicago ako se grejete na struju, racun vam prelazi 130$+depozit...ili je to samo meni, posto mene svi deru. Pri tom ne mislim da "zagrejete stan"...nego onako malo, na 15 stepeni...kada je napolju -40.
Kada sam vec skrenuo malo sam sa svoje teme na struju i gas...treba napomenuti da kada iznajmite stan, treba sami da zovete kompaniju i prijavite struju na svoje ime....to nije kao kod nas (da se vodi na kucu, nego se vodi na ime).

U svakom slucaju, odvojite jedno 300-400$ na bacanje (davanje u depozit). Jer neko zna kada otprilike ti vracaju taj depozit (i da li ti uopste vracaju)?
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #2  
Staro 20.02.2009, 15:52
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

E pa niko te nije tjerao da pokreces ovu temu.. ali kad si je pokrenuo..
ajde nam daj par smjernica kako se brzo i jednostavno pravi dobra kreditna istorija. Jeste se vas dvoje vec snasli u tome?
Nije mi taj dio bas jasan. Uzmes kao neku karticu debitnu. I sa njom sve placas? Ili uzmes kreditnu karticu pa platis sa njom, ali odmah na nju uplatis sav kesh?

Nije mi jasno, to oko tih grijalica. Kako majku mu da su tako lose? Pa da imas TA pec cini mi se da bi manje struje trosio, a da bi se ugrijao super. Zasto mi ovde na balkanu imamo utisak da je tamo skoro pa sve savrseno sto se tice takvih stvari (grijanje, tehnika, usluge i sl.).
Iz tvojih postova zakljucujem da smo mi u stvari za njih Amerika.
Daj jos savjeta, na sta si se ti opekao, a da mozes ponovo, to bi izbjegao, ili si nesto uradio po necijem savjetu i zaista se ispostavilo kao dobro, a bas je vezano za temu koju is pokrenuo.

I da imam jos jedno pitanje. Tice se slanja novca iz USA prema ex-YU. Koristi li neko semu da je dao neku debitnu karticu svojima na Balkanu, i da u USA-u na tu karticu uplacuje novac, a da ovi na Balkanu sa te kartice trose taj novac, kao da ste vi ovde i placate svojom karticom.
Ako neko ovo koristi zanima me kakva je provizija za to. Kad se podize novac sa te kartice na bankomatu, a kolika kada se placa tom karticom. Mislim da bi ovo pitanje mnoge moglo zanimati.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #3  
Staro 20.02.2009, 16:19
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

E ovako .... kada stignete vamo prvo sta treba da uradite jeste da otvorite racun. Za racun vam ne treba ni ID ... vec samo pasos. U slucaju da je neko od vas student ili namerava da nastavi studije moze odma da otvori kreditnu ... naravno uz veci depozit. Fora je da se mozes cenkati za sve zivo... i jedna stvar ne vazi za dve osobe. Druga stvar koju radite jeste direkt vadite social security card, nadjete na sajtu gde vam je najbliza kancelarija. Treba nekih dve nedelje da vam to stigne... cim to stigne mozete da vadite ID ako mozete odma uzmite vozacku. Kod iznajmnjivanja stana gledajte da vam je sve uracunato u rentu... kao nije to znaci da ce te debelo da palcate. Ako gas nije uracunat ... sto je inace retka pojava onda to znaci da kada se prijavite za gas to vam pomaze da izgradite kreditnu istoriju. Sema za slanje novca u ex-YU ... vec dobro oprobana... nadjete nekoga ko se vraca kuci i posaljete po njemu a) sigrunije b) nema procenata c) uvek znate kada je novac stigao tacno. Trenutno se vise isplati da u US prodajete $ za eure i tako saljete nego eure samo.
Depozit ti treba u principu za sve zivo od iznajmnjivanja stana do struje gasa pa cak i do telefonske kartice kao i interntea.... tako da je to nesto na sta morash da se pripremis
Reply With Quote
  #4  
Staro 20.02.2009, 16:31
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Stani malo sad mi nije jasno, dreamer kaze da je bolje nci stan gdje nista nije ukljuceno, a ti pises da je bolje da je sve ukljuceno.
Jel nesto ja ne pratim?
Ili mislis traziti da je sve ukljuceno osim gas, jer on ti gradi kreditnu istoriju, pa i ako dajes depozit, to ce se jednom isplatiti kad izgradis kreditnu istoriju?

Ok to za novac super je to kad si u Chicago-u. Ali ja cu biti bogu iza hozn tregera, gdje nece biti bas puno nasih ljudi koji idu prema Balkanu. Zbog toga bi mi bila dobra ta variajnta sa americkom karticom, koju bi moji roditelji koristili za placanja ovde i/ili podizanje kesa.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #5  
Staro 20.02.2009, 17:11
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik landlord Prikaz poruke
Ili mislis traziti da je sve ukljuceno osim gas, jer on ti gradi kreditnu istoriju, pa i ako dajes depozit, to ce se jednom isplatiti kad izgradis kreditnu istoriju?
Da sve osim gasa zato sto ti to gradi kreditnu istoriju.... ili naravno sve zivo ukljuceno. Kod nas je bio slucaj da sve shto je ukljucino i nije bas nesto... tv jedva imamo par kanala koji su ok.... internet ... necu da psujem... lai morali smo uzeti att itd.
Inace imash nesto sto se zove www.freecycle.org za pocetak mozes nabaviti namestaj, sitnice za po kuci itd. od onih kojima vise to ne treba Mi smo uspeli kuhinjski sto sa stolicama dve fotelje i lampe tako da nabacimo
Reply With Quote
  #6  
Staro 20.02.2009, 19:22
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik landlord Prikaz poruke
E pa niko te nije tjerao da pokreces ovu temu.. ali kad si je pokrenuo..
ajde nam daj par smjernica kako se brzo i jednostavno pravi dobra kreditna istorija. Jeste se vas dvoje vec snasli u tome?
Nije mi taj dio bas jasan. Uzmes kao neku karticu debitnu. I sa njom sve placas? Ili uzmes kreditnu karticu pa platis sa njom, ali odmah na nju uplatis sav kesh?
Mi jos nista nismo uradili, tako da necu puno da pametujem...ali navescu ti tri razlicita iskustva.
1. Kada otvoris racun u banci i dobijes debitnu karticu, odes u onu banku koja ima secure credit card (to ne mora biti ista banka u kojoj si otvorio racun). Secure credit card ti je varijanta napravljena za gradjenje kreditne istorije, kako bi mogao dobiti normalnu kreditnu karticu. Sema je da ti uplatis nesto novaca (npr 500$) i onda dobijes kredit na tih 500$. I ti onda koristis tu karticu kao da je prava kreditna, trosis, otplacujes i sl. Nakon 6 meseci ce ti ponuditi normalnu kreditnu karticu.

2. Zaposlis se...lova tece, placas sve uredno i nakon izvesnog vremena ti se ponudi kreditna kartica. Potrebno je otprilike 4 meseca. Ja idem na ovu varijantu, jer kada sam stigao, nisam otvorio secure credit card....a onda sam saznao od mnogih da nisu ni oni i da su im nakon 4 meseca ponudili normalnu kreditnu. Ovo je bolja fora, zato sto ti secure credit card nece vise trebati kada budes dobio normalnu, a gasenje te kartice (ili bilo koje kreditne) ti lose utice na istoriju. E sada....ko sto kaneolopa rece...ovde za svakog drugaciji zakon.

3. Slazes u banci da si student...ako imas neko uverenje, jos bolje. Tako je nas drugar odmah prvi dan dobio kreditnu. Oni jako vole da dele studentima te kreditne, zato sto nemaju primanja (ili su im slaba primanja), i onda ponekad neke pijane noci odluce da trose vise nego sto imaju...i posle postanu duznici (citaj: robovi) banke ceo svoj zivot. Naravno, to se retko desi...jer su tu uvek mamica i tatica da uskoce i pokriju detetu sitnih npr 20k.

Sta god radio, zapamti jedno: SLUZBENICI U BANCI DOK TE "OBRADJUJU" NE RAZMISLJAJU NI SA 2% SVOG MOZGA I IAKO SI IM REKAO 200x DA SI TEK STIGAO I DA SI PRVI PUT U AMERICI....ONI CE I DALJE DA TI GURAJU PRED NOS KREDITNE KARTICE.....ODBIJ!!!!!....SVAKO APLICIRANJE ZA KREDITNU KARTICU UTICE LOSE NA TVOJU ISTORIJU.

Ja se izvinjavam, ali ovo sam morao velikim slovima...jer se mnogi zeznu.

Citat:
Nije mi jasno, to oko tih grijalica. Kako majku mu da su tako lose? Pa da imas TA pec cini mi se da bi manje struje trosio, a da bi se ugrijao super. Zasto mi ovde na balkanu imamo utisak da je tamo skoro pa sve savrseno sto se tice takvih stvari (grijanje, tehnika, usluge i sl.).
Iz tvojih postova zakljucujem da smo mi u stvari za njih Amerika.
Upravo tako....i to je prvo razocarenje koje sam imao kada sam stigao. Imaju oni stvari koje jesu napredne....ali ljudi uvek misle da je Amerika naprednija od npr zapadne evrope. E tu sam se i ja prevario. Drugacija je...nije naprednija. Ima nekih stvari koje ovde jesu bolje (tehnicki naprednije), ali dosta toga nije (cak je nesto i ispod nas). Recimo u nemackoj ti imas internet i do 50MBit, dok u Americi ti je max 20 i to samo ako zivis u pogodnom predgradju....u gradu je haos lose. Ja sam kuci imao problema, radim u firmi u kojoj sam imao duplo vise problema sa netom za 4 meseca, nego u Srbiji za sve ove godine sto sam u firmama imao problema. O mobilnim telefonima necu ni da pricam...katastrofa je signal...pogotovo AT&T u Chicago. Treba po 3x da okrenem da dobijem nekog...nestane mi signal u sred centra...cim udjem u jewels...vozdra signal itd.

TA peci koje si spominjao su 22 vek za ovo. Imao sam i ja te TA peci...milina. Ovo je jedna krsina...iskopacu ti sliku da vidis.

Citat:
Daj jos savjeta, na sta si se ti opekao, a da mozes ponovo, to bi izbjegao, ili si nesto uradio po necijem savjetu i zaista se ispostavilo kao dobro, a bas je vezano za temu koju is pokrenuo.
Biraj stan sa centralnom klimom :-) Ima i to....to ume da bude jako dobro (cak i da previse zagreju).
Sto se saveta tice, naici ces i na dobre i na lose...jer je svako drugacije prosao i svakome je drugacije. Jedno je sigurno, da svi ti saveti super dodju....jer da nisam imao savete od ljudi sa ovog foruma, nasukao bih se par puta...ali onako ladno....

Citat:
I da imam jos jedno pitanje. Tice se slanja novca iz USA prema ex-YU. Koristi li neko semu da je dao neku debitnu karticu svojima na Balkanu, i da u USA-u na tu karticu uplacuje novac, a da ovi na Balkanu sa te kartice trose taj novac, kao da ste vi ovde i placate svojom karticom.
Ako neko ovo koristi zanima me kakva je provizija za to. Kad se podize novac sa te kartice na bankomatu, a kolika kada se placa tom karticom. Mislim da bi ovo pitanje mnoge moglo zanimati.
E ovo i mene interesuje....ajmo ljudi....
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #7  
Staro 20.02.2009, 21:53
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

ej ovako prvo da se oboma zahvalim na zaista korisnim informacijama koje ste nam dali. A sad dalje da vas "maltretiram"

PRvo te tri varijante koje si opisao, pa da sam na tvom mjestu i ja bih izabrao tu drugu, samo bih ja kakav pesimista jesam stalno mislio o tome da se niko nece mene sjetiti da mi posalje iz banke tu kreditnu karticu.


SVAKO APLICIRANJE ZA KREDITNU KARTICU UTICE LOSE NA TVOJU ISTORIJU.

E, sad ovo mi nije jasno. Da li si ovo mislio da ako te odbiju pa ti to utice lose ili?

O Internetu tebi necu nista da pisem.. posto znam koje si muke prosao.. Stvarno nisam mogao da vjerujem da se to dogadja u jednom gradu kao sto je Chicago. Imam dosta prijatelja u Svedskoj i mislio sam da je u USA situacija sto se Interneta tice bar slicna kao u Svedskoj.

Centralna klima - jel to nesto kao centralno grijanje samo sto ljeti jos imas i hladjenje? Ma tako sam ja zamisljao da je u vecini urbanih dijelova USA-a. Da je na taj nacin rijeseno grijanje.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #8  
Staro 20.02.2009, 22:53
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik landlord Prikaz poruke
ej ovako prvo da se oboma zahvalim na zaista korisnim informacijama koje ste nam dali. A sad dalje da vas "maltretiram"
Slobodno zato smo tu
Citat:
PRvo te tri varijante koje si opisao, pa da sam na tvom mjestu i ja bih izabrao tu drugu, samo bih ja kakav pesimista jesam stalno mislio o tome da se niko nece mene sjetiti da mi posalje iz banke tu kreditnu karticu.


SVAKO APLICIRANJE ZA KREDITNU KARTICU UTICE LOSE NA TVOJU ISTORIJU.

E, sad ovo mi nije jasno. Da li si ovo mislio da ako te odbiju pa ti to utice lose ili?
Postoji nesto sto se zove kreditni biro to je organ koji funkcionishe na nacionalnom nivou i sve banke preko tog organa dolaze do tovjih informacija... o tvojoj kreditnoj istoriji, onda kada vide banke da si redovni platisha oni ti shalju ponudu za kreditnu karticu to se desava obicno 4 meseca nakon prvog redovnog primanja. Dalje... imase nesto sto se zove credit score i svaki put kada ti ili neko za tebe aplicira za kreditnu karticu, proveri kreditnu istoriju itd. tebi se skidaju poeni sa tog scora, e sada za soft credit check ti se skidaju poeni na nekih 2 nedelje obicno oko 1/2 poena i onda ti se vracaju nakon te dve nedelje, a za hard credit check ti se skidaju skorz na skroz. Poeni se dobijaju tako sto redovno primas platu redovno placas racun za gas i redovno odplacujes kredit za kucu ili skolu nisam sigurna koji su josh nacini da se to gradi ko svet. Nakon svakog "hard" kredit checka ti mozes slobodno da zahtevash da ti se dostavi primer tvoje kreditne istorije. Soft kredit check ti se radi kada otvarash racun za telefon (post paid) kada uvodish kablovsku itd.... a hadr ti se radi kada apliciras za kreditne kartice, kredite za auto itd....

Citat:
Centralna klima - jel to nesto kao centralno grijanje samo sto ljeti jos imas i hladjenje? Ma tako sam ja zamisljao da je u vecini urbanih dijelova USA-a. Da je na taj nacin rijeseno grijanje.
Kada zivis u zgradi koja je sa pocetka proslog veka nemosh da imash da imas takve privilegije centralne klime. Da centralna klima moze da greje i da hladi isto kao ova nasa skolopocija moze takodje ali sa potrosnjom struje koju ni djerdap ne bi mogao da zadovolji
Reply With Quote
  #9  
Staro 20.02.2009, 23:08
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik landlord Prikaz poruke
SVAKO APLICIRANJE ZA KREDITNU KARTICU UTICE LOSE NA TVOJU ISTORIJU.

E, sad ovo mi nije jasno. Da li si ovo mislio da ako te odbiju pa ti to utice lose ili?
Ako te odbiju lose utice.....sve se broji....i to ti se nikada ne brise (mrlja koja ti je stalno u kreditnoj istoriji).
Takodje sam zaboravio da napomenem da te i u prodavnicama mogu prevariti. Imas tri vrste kartice u prodavnicama (naravno, ne svim). Jedno je cisto kartica za popust...popunis formular sa svojim podacima i dobijes mnogo stvari jefrinije (uglavnom prodjes 20% jeftnije). Cilj je da ti to uzmes, a da oni mogu da prate sta kupujes, kada kupujes i ostala CIA, FBI, NSA i razna korporativna sranja. Ovo uzmi jer se isplati (osim ako nisi paranoican ili stvarno neki kriminalac i ne zelis da ti udju u trag :-))
Druga vrsta ti je gift card...ovo ti je pokon kartica....kao debitna, ali samo za tu radnju....generalno, poklonis nekome karticu sa 50$ i onda on moze da kupuje tu za 50$...ne moras da mu biras poklon.
Treca vrsta je kreditna kartica te radnje....ODBIJ!!!!!

Citat:
O Internetu tebi necu nista da pisem.. posto znam koje si muke prosao.. Stvarno nisam mogao da vjerujem da se to dogadja u jednom gradu kao sto je Chicago. Imam dosta prijatelja u Svedskoj i mislio sam da je u USA situacija sto se Interneta tice bar slicna kao u Svedskoj.
Skandinavske zemlje i juzna koreja imaju najbolji internet na svetu. Govorim o normalnim korisnicima...mozda CIA ima do jaja internet2 sa zilijardu gigabita u sekundi...ali to nema veze sa prosecnim korisnikom koji uzima net od provajdera. Chicago kao grad ima los internet...to vazi sa svaki veliki grad. Jednostavno...instalacije su matore....pogotovo za DSL, dok na selu nemas problema. Sve novo ovde stize na selo....tamo su i novi kablovi i mnogo je bolje.

Citat:
Centralna klima - jel to nesto kao centralno grijanje samo sto ljeti jos imas i hladjenje? Ma tako sam ja zamisljao da je u vecini urbanih dijelova USA-a. Da je na taj nacin rijeseno grijanje.
Ne....nemas radijatore nego rupe u zidu sa mrezicom....ako si gledao americke akcione filmove, cesto ljudi beze kroz takve tunele...sto posto si to negde video. E to je centralna ventilacija...tu ti furaju grejanje/hladjenje. Ja nazalost to nemam, ali ko god ima...zadovoljan je.... Jedino sto ne mozes kontrolisati, pa nekada bude prevruce...

Jos jedno razocarenje u Americi...ovde nema onih klima koje imamo mi u Srbiji (dvodelnih)....to je ovde 23 vek. Ovde su ti svi jos sa onim tzv. window unit....mogao si ih videti osamdesetih godina kod nas....nazalost, ovde ti je jos to high tech.

Ko sto rekoh, neke stvari oduseve ovde, neke razocaraju. Sto se grejanja i hladjenja tice, srbija je 23 vek za ameriku. I kome god to da spomenes, kaze ti "stare su zgrade"....mislim....kakve to ima veze...stare su i kod nas, pa turimo klimu.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #10  
Staro 20.02.2009, 23:27
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

E da ne zaboravim sada sam se setila ... losa kreditna istorija jednog od partnera... u bracnoj zajednici moze da osteti ovog dgugog prilikom prijavljivanja za dobijanje nekih vaznijih kredita
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
FLORIDA - "The sunshine state" Lucky Lokacije u USA 242 09.02.2024 11:52
"Hocu i ja u USA - AV-AV-AV" xeg Vaša strana 15 02.03.2011 13:05
Stavka "Higest level of education completed" steficacvek Prva koverta 25 01.02.2011 16:59
Polja "In care off" i "District/County/Province/State" Marko Stare teme 1 02.12.2005 00:05

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 05:54.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.