ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 25.03.2009, 20:57
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno Namestaj

Pokrecem ovu temu jer me zanima kako ste se vi koji ste vec tamo snasli sto se namestaja tice, jer koliko ja znam stanovi koji su za iznajmljivanje su prazni pa sta raditi u prvo vreme?
Sta planiraju oni koji tek treba da idu?
Da li je pametno iznajmljivati namestaj, ili kupovati, koje su cene i slicno...?
__________________
2009EU000119xx
17.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
20.05.2008 - dobio prvu kovertu
17.6.2008 - poslao kovertu u KCC
1.12.2008 - stigla druga koverta
15.1.2009 - zakazan intervju - VIZA ODOBRENA
U Atlanti od 13.maja 2009.
  #2  
Staro 25.03.2009, 22:05
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Nama je prvo drugar doneo dusek (kao onaj iz top-shopa, samo bez pumpe).
Na njemu smo spavali jedno 3 nedelje. Imali smo pored toga 2 duseka za plazu (ona plasticna za 100 din) na kojima smo sedeli.
Kupili smo kuhinjske elemente (neke) u wallmart-u...to je posebna avantura.
Onda smo pazarili futon od 70$...popularno nazvan "govance". Veci krs u zivotu video nisam. Tu smo kicmu ostavili.
D$D nam je bio uzeo na garage sales neke stocice i sl....takodje smo jednom sa njim isli do IKEA.
Imas takodje i freecycle, gde nam je jedna zena poklonila trpezarijski sto, neke lampe i stolice.
Pre mesec i po dana smo konacno uzeli krevet. Namestaj smo pre dve nedelje uzeli na garage sales.

Neke stvari mozes kolima, ali namestaj i sl....to ti nece stati. Treba ti U-Haul....a za njega moras imati kreditnu i vozacku itd. Mi smo imali srecu da je drug imao kombi, pa smo preneli onaj namestaj.
Tesko je na pocetku dok ne opremis stan najbitnijim stvarima...
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #3  
Staro 26.03.2009, 16:21
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Ja sam prije polaska napravila cijeli popis stvari - namjestaj i kuhinjske potrepstine, od tanjura, salica, casa, besteka i ostalog u Ikei i Walmartu. Ko zeli novo nema jeftinijeg od tamo. Medutim na kraju smo promjenili mjesto gdje cemo stanovati i Ikee nema ni za lijek. Tako da sam u zadnji cas morala mijenjati plan za namjestaj, a to je zapravo i najveci izdatak. Na kraju je to bila kombinacija Walmarta i jedne ogromne lokalne trgovine namjestajem koji imaju jako dobre cijene takoder.

I mi smo prvih par dana spavali na posudenom madracu na napuhavanje. Problem je bio sto smo dobili ili losu pumpu, nedovoljno jaku ili je madrac pustao i usred noci bi se nasli na podu. Muz je zato poceo spavat na kaucu (kojeg smo nekoliko dana priej nego smo uselili narucili da nam ga dostave iz trgovine. Kauc, trpezarijski stol i stolice su nam dostavljeni dan nakon sto smo uselili, pa je muz ostale noci spavao na kaucu, pa sam ja na podu zbog loseg madraca zavrsila tek ujutro. To je sve bilo zato sto smo narucili madrac iz Walmarta za fenomenalnu cijenu (ovdje su madraci uzasno skupi, zato je dobro pogledati u Walmartu i poredati ih po ocjeni ljudi koji su kupili. Tako sam ja kupila sve stvari - poredam po najjeftinijem i onda gledam koji ima visoke ocjene). Na kraju smo sami kupili madrac na napuhavanje za 20 dolara plus elektricnu pumpu i spavali ko bebe dok nije stigao i nas memory foam madrac. Posto nisam htjela one njihove dvostruke madrace, znaci box spring - podlogu koja se stavlja pod madrac, nego jedan madrac na klasicnom evropskom postolju, i to nismo mogli naci jer se gotovo ne prodaje, onda smo kupili zeljeznu bazu za madrac koja je visine nase evropske baze, i sa madracom kojeg smo kupili je one visine na koju smo navikli u Evropi.

Znaci ko kupuje novo, moze si narucit online i narucit da mu dode u vrijeme kad mu treba u stan. No, auto ce trebati ako se ide po garage sales ili kupuje preko craigsliste. Ja osobno volim thrift stores i flea markete ali za to opet treba imati auto i posjecivati cesto da se nade nesto posteno. Nekad se tamo nadu iznimno dobre stvari, elektronika, tanjuri, case, covjek se moze jako jeftino opremiti tamo.

Obavezno kad iznajmljujete stan i kad dodete do stanodavca recite mu da ste stan nasli na Rent.com jer ce vam onda REnt.com dati 100 dolara. Za to smo si mi kupili nesto namjestaja za stan.

Kolko cete odluciti potrositi ovisi o vama, koliko imate novca i koliko zelite da vam je sve sredeno kad uselite. Nekome je dovoljno da ima osnovno, neko ce htjet imati odma sve jer ima porodicu koja ima svoje potrebe.

Treba malo istraziti prije dolaska cisto da se znaju cijene. Ja sam si radila popis svega, do najmanje stvari u kuhinji, poput ribeza za sir. Tada cete vidjeti kolko ce to sve kostati i sto moze proci polovno, a sto vam je bitno da bude novo. Ja sam vagu kupila u Goodwillu za dva, tri dolara jer ju ne koristim cesto.Ovdje su recepti vecinom na cups, a to si obavezno kupite, kao i one male mjerice za zlice. Mikser sam kupila za sest dolara u Walmartu i radi ko lud, cak i ako crkne sto ne vjerujem da hoce tako brzo, nije steta da se kupi novi opet.

Isto tako treba se sjetiti da ce vam dugorocno odredeno stvari trebati i imati svoju vrijednost. Znaci stvari koje mislite imati duze se isplati kupiti kvalitetnije i za vise novca. Naprimjer kauc je nesto sto cete imati dugo. Ako sad kupite neko sranje, na to sranje cete opet potrosti, 50, 100 dolara, za par mjeseci cete ga se rjesit i morat cete kupit drugo. Te novce ste mogli potrosit opet na nesto sto cete imati duze. Znaci treba birati bitke i dobro isplanirati kako trositi novac. Ja osobno radije kupim odma ono sto mi treba i sto mislim zadrzati duze, nikad ne kupujem nesto privremeno. Za mene je to bacanje novca. Cak i taj madrac za napuhavanje cemo zadrzati za goste, inace ga nebi ni kupila nego bi se patila na tom sto smo posudili. Ako ste si odredili da cete potrositi odredenu svotu novca na nesto neohpodno kao namjestaj, odma gledajte da je to namjestaj koji zelite u svom domu duze vrijeme. Ima i jeftinog a lijepog namjestaja. Meni je bacen novac ako kupim nesto makar i za 50 dolara a znam da cu se toga htjeti rjesit prvom prilikom. RAdije ne kupujte akko mislite da si u tom trenutku ne mozete priustiti stvar koju zelite.

Kad kupujete kauc provjerite dali ce moci uci kroz vrata vaseg stana. na mnogim ce kaucima pisati da su oversized. NEma velike razlike, ali taj inch ili dva mogu poslati vas kauc na vas trosak natrag u trgovinu.

Za mene osobno je ovo najuzbudljiviji dio selidbe. Mi zene imamo potrebu da si uredimo gnjezno i cak planirati sa manjim budetom je uzbudljivo jer se opet radi o virtualnom planiranju i shopingu.
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
  #4  
Staro 26.03.2009, 17:18
wrath:of:the:lich:king's Avatar
wrath:of:the:lich:king wrath:of:the:lich:king je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.11.2008
US lokacija: Ohio
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 279
Nepromenjeno

Mi smo za sada kod rodbine, i ne razmisljamo jos o svom stanu dok ne nadjemo posao i ne uzmemo auto i polozimo voznju..ali definitivno cemo uzeti prazan stan, a ja jedva cekam da krenem da ga opremam, prvi put u zivotu po svojoj volji pa ma kako skromno bilo, nisam ni navikla na vece... bice to prava avantura:-)
__________________
U Americi od 19.03.2009.
  #5  
Staro 26.03.2009, 18:57
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Sve zavisi koliko covek ima novca. Ja stvarno ne savetujem kupovinu skupih stvari u pocetku. Tj....osim najosnovnijih stvari ne savetujem da se bilo sta kupuje dok se ne nadje posao. A posle onda od plate kupovati.
Madrac mora se kupiti nov...kakav...pa to zavisi od novca kojeg imate, moze biti od 200 do 4000$. Meni su poklonili box spring i postolje, da li cu kasnije mozda kupovati nesto drugo...videcu, nebitno mi je to trenutno. Sto se ostalog namestaja tice, ima tih garaznih rasprodaja, stvarno se super stvari mogu naci povoljno. Mi smo kupili koznu garnituru (trosed, dvosed, fotelja, otoman, dva stocica i kafe stocic) za vise nego upola cene...mator je svega godinu dana i jos je 9 god pod garancijom. Pre toga smo bili na "govancetu" dok se skoro raspalo nije. Meni je to sluzilo za 70$ par meseci, dok nisam od plate skupio za nesto bolje. Slazem se da kada se nesto novo kupuje, ne treba ustedeti 100$ i kupiti glupost. Treba bolje sacekati malo.
Sto se IKEA tice, to je najgori kvalitet namestaja koji sam ja u zivotu video. Generalno, u IKEA treba kupiti razne stvari za po kuci, ali futoni i stolice su im npr. ekstra skupe, a kvalitet 0. Treba dobro pregledati, nije sve u IKEA povoljno....ali jeste 99% stvari loseg kvaliteta.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #6  
Staro 26.03.2009, 19:11
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Ne slazem se da je u Ikei 99% stvari loseg kvaliteta. Ikea ima namjestaj raznih profila, cijene i namjene. Ono sto sam ja htjela kupiti iz Ikee su chest of drawers, znaci komodice napravljene od iverice, prekrasno izgledaju i sluze svojoj svrsi. Isto tako su mi se svidali njihovi jefitniji stolovi i stolice, setovi za 100, 200 dolara. To je od drveta, ne iverice. To su setovi za cetvero ili ako se skupis za sestero, ali ako neko zeli stol koji se razvlaci za vise ljudi, e to je malo skuplje. Sto se tice iverice od koje je napravljen povoljniji namjesta u Ikei nismo divljaci, necemo skakati po tome pa da se skrsi nakon pola godine. Iverica se naravno ne moze usporediti sa drvetom, ali ako je dovoljno cvrsto i lijepo izgleda, briga me sto nije najbolje kvalitete i sto niej drvo, glavno da izdrzi svakodnevnu upotrebu. Ikea ima puno modernog i funkcionalnog namjestaja i treba samo dobro pregledati i znati sto se kupuje. Iste stvari od iverice se mogu naci i u Walmartu i drugim velikim prodavnicama i zna se da su to pristupacnije, jeftinije stvari, ali da i kvalitet nije u nekim slucajevima najbolji.

Ja sam bila ekstra zadovoljna svim stvarima iz Ikee za kucanstvo, znaci manje stvari poput kuhinjskih, posteljinom, dekorativnim stvarima, tepisicima i slicnim. Toga sam imala pun stan u makedoniji, sve preslatko, moderno i povoljno. Sluzilo me stvarno i da imam Ikeu ovdje opet bi si pola stana opremila njihovim stvarima. Naprosto poludim od srece kad sam u toj trgovini, neznam sta bi si prvo uzela.

Cesto se moze naci vrlo povoljnih stolova i stolica za kuhinju na Craigslist. To se moze naci za oko 100,200 dolara. Vjerujte to je jeftino ovdje. Noviji setovi su oko 400, i to je ''dobra'' cijena za trgovine. Zato treba istraziti od najjeftinijih do najskupljih trgovina cisto da se vidi kako se krecu cijene, a onda se prema mogucnostima odluciti za najbolju opciju.

Evo jos jednog primjera kako je Ikea bolno daleko i zato sam morala triputa vise potrositi za djecju posteljinu. Tamo se posteljina moze naci za 12 dolara, a ja preko Ebaya niti preko najjeftinijih trgovina nisam mogla naci nista ispod 40 dolara. Neko je prodavao ikeinu posteljinu preko ebaya ali je napumpao cijenu i stavio skup shipping, tako da sam bila strasno ljuta sto se posteljina u Ikei ne moze naruciti online i morala sam kupiti skupu posteljinu na Ebaya, jos uvijek jeftiniju nego u trgovinama.
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
  #7  
Staro 26.03.2009, 19:21
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

[QUOTE=stizeljeto;9054]Ne slazem se da je u Ikei 99% stvari loseg kvaliteta. Ikea ima namjestaj raznih profila, cijene i namjene.
[/QUOTE]

Niti smo mi divljaci pa mi je stolica pukla posle manje od mesec dana koriscenja, ovo govori dreamerns iz licnog iskustva jer smo dosta stvari pazarili iz ikea-e
Dosta stvari se deli za dz. preko craigs liste samo treba pratiti, mislim da neke stvari tipa tv stand stolovi i stolice mogu da se nadju za jako lepe novce ili za dz a ono shto je dzabe i bogu je drago :D
  #8  
Staro 26.03.2009, 19:56
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Ikea ovde i u Evropi nije isto. Ja radim u Furniture industriji....Ikea je na donjoj lestvici po kvalitetu. I – to je i jedini nacin da uspeju u Americi, jer ovde ima dovoljno kvalitetnog namestaja za one koji imaju dovoljno novca. Znaci jedini nacin da opstanu je da imaju drasticnije bolju cenu. Zbog toga je pomalo stradao kvalitet – i namestaj sklapate sami. Meni licno su USA Ikeine sofe, dvosedi etc odvratni. Ne svidja mi se stil, niti materijali od kojih su napravljene. Imam njihove stolove, stolice i kabinete i police za knjige i sa tim sam zadovoljna ali samo zato sto je antique style i puno drvo. Da imam svoju kucu znala bih gde da uzmem namestaj, pogotovo sto preko firme dobijam i do 80 odsto popust. Na zalost, kad se iznajmljuje stan uvek postoji mogucnost selidbe i onda se javlja problem proporcija i ostalog tako da mi se i ne trosi mnogo para za nesto sto mozda necu mocu da uglavim u novi stan. Spavacu sam kupila u tadasnjem Robinson's May na credit...nekoliko meseci nakon duseka (with frame).

Posteljine u Ikei su po mom misljenju odvratnog dizajna (sa sve tim odvratnim sarama, sta cu kad vise volim elegantno jednobojno) i sve je kao od sifona. Grubo, koncici vire na sve strane... Od svih jastuka koje imaju, samo je par modela napunjeno finim paperjem (takodje i jorgani) i tu po ceni nista nisu ispod Bath, Bed and Beyond kad upotrebis 20% kupon a imaju ekstra kvalitet. Sudje im je jeftino – ali opet meni je ruzno. Volim kod njih da odem kad mi treba nesto od sitnog namestaja, ali i nisam isla davno jer sam vec kupila ono sto mi je trebalo. Decje sobe su im interesantne, lepe i prakticne - koliko su kvalitetne nemam pojma. Kuhinje su im ok, ali su meni ipak lepse one u Home Depot u tom levelu cena.

Posteljine italijanske, elegantne i kvalitetne, od 350 do 600 thread count od egipatskog pamuka, mogu da se nadju u Ross za 20-40 dolara, queen i king size, ili california king. Jos su lepse i kavlitetnije u ekskluzivnijim radnjama. Tako da – izvini Stizeljeto, ali platiti $40 za Ikeinu posteljinu (ako sam dobro razumela) ne znam koliko je bas dobra investicija u USA.... Again - da ne bude zabune - to je samo moje misljenje.... svako radi kako misli da je najbolje i kakve mogucnosti ima. Znaci kad pricam o ovako necem, ja polazim od pretpostavke da je budget limited i da mora da se ulaze ekonomicno.

Ja o tome gde treba i moze da se kupi namestaj ne bih previse jer sve zavisi od licnog budzeta. Ja se nisam odmah skucila, jer sam imala malo drugacije prioritete. Sad hvala Bogu imam sve sto mi treba. Ne volim da skladistim u kuci samo zato sto je nesto in imati. Ako koristim – tu je. Ako ne koristim – i ne kupim. Tako na primer ja ne kupujem serpe u kompletima, vec kupujem one velicine koje koristim non stop. Zasto bih kupila nesto od 8 komada zato sto je jeftinije, kad samo dve od njih aktivno koristim? Ali zato serpu od 4 quarts koristim non stop - te shodno tome sam kupila kvalitetnu i kakvu mi odgovara. Isto tako i ostalo...

Dakle prioriteti: dusek da se lepo odmorite da sutra idete da trazite posao....auto da mozete da nadjete posao... za par bez dece – dva tanjira, dva pribora, dve soljice za kafu – to ce vam sve doneti prijatelji za dobrodoslicu. A ako ne, servisi u Ross su za 6 osoba $13. Set pribora je oko $30. Set steak nozeva i ostalog moze da se nadje za $20. Pa kad pocnete da pravite pare, onda trosite na ostalo. Najbitnije dodje sa stanom – a to je kuhinja. Treba vam sto da jedete – i to mozete od nekog da dobijete za pocetak. Plakar za stvari ima svaki stan, znaci i tu ste ok. Od namestaja na pocetku su meni bitnije druge stvari na koje treba da se da novac – usisivac jer vam je definitivno neophodan, tv (bilo kakav) i neophodni servisi (internet, telefon etc).

Opet, ako ste puni novca, javite mi se na private, pa cu vam reci gde koji show room da pronadjete u svakoj drzavi u USA... :grin::grin::grin:
  #9  
Staro 26.03.2009, 20:07
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Neznam kolko se razlikuje evropska od americke Ikee. Ja sam kupovala u Grckoj i dosta sam komplicirana u vezi namjstaja, volim sto jeftinije ali ne stedim na kvaliteti. Isto tako se bavim unutrasnjim dekorom, jako mi je bitno da uzivam u tome sto kupim, uvijek vazem kvalitet i cijenu.

Nisam kupila Ikeinu posteljinu za 40 dolara. Djecja posteljina im je jako slatka i to sam planirala kupit. Ali posto nisam mogla online kupila sam posteljinu preko ebaya Eric Carle posteljinu za djecu. Nesto divno!!! I platila tri put vise nego bi platila u Ikei. Moj prvi izbor bi medutim bila ikea cisto da ustedim pare, ali posto nisam nasla, onda sam kupila drugi najbolji izbor po cijeni i kvaliteti.

Nisam do sada jos nikad bila u Rossu. Vidim da ima i posteljine i kucanskih stvari i cijene koje navodis su jeftinije nego u Walmartu, dakle isplati se istraziti. Mislila sam da se tamo prodaje samo roba. Sad cu definitivno ici pogledat sta imaju.
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
  #10  
Staro 26.03.2009, 20:17
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Ross je podeljen u departmane - definitivno imaju dosta stvari za kucu. Imaju i gluposti zaista - neke nepotrebne stvari koje ne znam ko kupuje i za sta im to treba u kuci... Ali peskiri mogu da se nadju kvalitetni (mora da se pregleda lepo, obavezno proveri etiketu koji je pamuk), posteljine isto i sudje... Malo su i oni utanjili zbog ove krize, ali ipak ima dosta i da se nadje. Case imaju isto lepe (obratite paznju na lead i ostala upozorenja, to je obicno note o nekoj od Propositions o zdravstvenoj bezbednosti)...
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:41.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.