ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #471  
Staro 19.12.2017, 18:36
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Milanares Prikaz poruke
Nisam muslimanske vjeroispovjesti. Ja razumijem njihov strah ali oni sve imaju u sistemu. Ali ksd se nece nece. Razgovor je trajao nekih minut ipo, nije vise.
Možda je problem u visini plate, rad na određeno, godine života...

Svojevremeno su moje kolege u bivšoj firmi odbili za UK vizu, zbog male (zvanične) plate. Trebali su da idu poslovno u London. A meni su bez problema izdali vizu, iako sam imao istu platu kao i moje kolege koje su bile odbijene.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #472  
Staro 19.12.2017, 20:20
Macca Macca je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.05.2017
Poruke: 38
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Lilya4ever Prikaz poruke
Igrom slucaja desilo se da cu morati poslovno u Ameriku. Trebala bi putovati 06.01. ako mi do tada dodje viza.

Koliko se inace dugo ceka na vizu od dana kada imas intervju?
Dva dana do najblizeg DHL-a kojeg si naveo u obrascu.
Reply With Quote
  #473  
Staro 19.12.2017, 21:20
Milanares Milanares je offline
Član
 
Datum prijave: 24.04.2017
YU lokacija: Podgorica, MNE
Poruke: 8
Nepromenjeno

Ma shvatio sam da nema pravila. Taj dan u terminu 8.30h od nas 15 toro samo jedan prosao..... Bit cu uporan jer stvarno idem u Texas u posjetu prijateljima i bad mi se ide.
Reply With Quote
  #474  
Staro 19.12.2017, 23:09
Mrrk Mrrk je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: ny/chi
YU lokacija: danilovgrad/podgorica
Poruke: 36
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Milanares Prikaz poruke
Ma shvatio sam da nema pravila. Taj dan u terminu 8.30h od nas 15 toro samo jedan prosao..... Bit cu uporan jer stvarno idem u Texas u posjetu prijateljima i bad mi se ide.
Znaci gledati termin sto kasnije
Ja cu pocetkom godine da probam, i to je neka vrsta lutrij, nema pravila.
Reply With Quote
  #475  
Staro 20.12.2017, 23:47
Lilya4ever Lilya4ever je offline
Drug član
 
Datum prijave: 31.07.2017
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 31
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Macca Prikaz poruke
Dva dana do najblizeg DHL-a kojeg si naveo u obrascu.
03.01 mi je intervju mislite da imam sanse do 6.01. dobiti papire?
Reply With Quote
  #476  
Staro 21.12.2017, 14:38
Macca Macca je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.05.2017
Poruke: 38
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Lilya4ever Prikaz poruke
03.01 mi je intervju mislite da imam sanse do 6.01. dobiti papire?
Pa naglasi im da ides 6-og, mozda ti popodne bude gotovo.
Mi smo tacno kroz 48 sati dobili.
Reply With Quote
  #477  
Staro 02.01.2018, 22:07
Lilya4ever Lilya4ever je offline
Drug član
 
Datum prijave: 31.07.2017
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 31
Nepromenjeno

Jos jedno pitanje za one koji su putovali poslovno i vadili B1 vizu, sto su vas trazili od dodatnih dokumenata?

Ja sam pripremila ugovor o radu, dokaze da idem na konferenciju itd. Da li uopce traze ikakve dodatne dokumente na uvid?
Reply With Quote
  #478  
Staro 04.01.2018, 14:02
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Makica@ Prikaz poruke
Za turisticku vizu mozete da konkurisete mislim nakon 2 nedelje ponovo,mozda i posle 7 dana cak ( iz iskustva znam ) a najvaznija stavka je da dokazete sluzbeniku u ambasadi jaku vezu sa maticnom zemljom. Bilo bi dobro da imate neki svoj posao,radnju ( na svoje ime) to ce biti dovoljan razlog da biste uverili njih u ambasadi da cete se vratiti u zemlju. Nadam se da sam vam pomogla Pozdrav i Srecno vam bilo
Moze sutradan odmah da se aplicira, ali skoro 100% cete biti odbijeni da l to bili dan kasnije, dve nedelje ili dva meseca kasnije nakon odbijanja. Ja nikad nisam cuo da je neko dobio vizu nakon odbijanja posle nedelju dana sem ovde mozda.




Citat:
Prvobitno poslao korisnik Makica@ Prikaz poruke
Mogu vam reci sta su trazili u ambasadi u Beogradu,mada mislim da je slicno i u Podgorici.
1. Uverenje iz suda ( da niste osudjivani,i da se ne vodi nikakav postupak protiv vas) oba suda
2. Izvod iz maticne knjige rodjenih
3. 2 fotografije
4. Resenje o godisnjem odmoru
5. Prihodi o plati 3 meseca unazad
6. Iz banke izvadite potvrdu da imate novac na racunu
7. Iz katastra mozete izvuci ako imate neku imovinu na svoje ime
8. Potvrda o zaposlenju
9. Ukoliko imate svoj biznis izvucite resenje o firmi ( Prihode za 3 meseca unazad) i iz APR resenje
Moze a i ne mora ( u ambasadi u Beogradu su trazili da pogledaju i Addafit of support) - garancija od osobe iz Usa

Sve sam ovo za ujaka izvadila sta mu je potrebno kada je predavao za turisticku vizu. Mozda ce vam jos neko pomoci sa odgovorom od iskusnijih clanova
Pozdrav i Srecno
Od svega pobrojanog ambasada trazi za turistisku samo fotografije. Sve ostalo je opciono. Pogotovo ne znam kome je palo na pamet da pocne da nosi izvod iz maticne knjige ili da nije osudjivan.
Opet, vec ne znam koliko godina a mozda i 10 godina za turisticku vizu ne postoji garatno pismo ili pozivno kako drugi to zovu, jer nikako ne moze da ti pomogne (treba da se kvalifkujes da se vratis u svoju zemlju a ne neko da ti placa put ili smestaj ili da te posebno poziva-sto se tice turisticke)




Citat:
Prvobitno poslao korisnik Milanares Prikaz poruke
Pitala me koja je svrha mogu putovanja? Ali ne u SAD vec u Tursku prije 5 godina.... Zbunjen ostadoh... Htio joj reci da li zna da Istanbul ima vise turista na godisnjem nivou nego NY?! Ali rekoh ne treba mi ta prica. Rehoh turistiki naravno sa familijom, ona napravi neku cudnu facu i rece mi da sam odbijen
Moguce da su od skora poceli to da pitaju, ja sam bio u Turskoj i cak sam pomenuo i u DS160 i na razgovoru kada me je pitala gde sam sve putovao i nikakav problem nije bio.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Mrrk Prikaz poruke
Samo toliko????
Imaju oni u vidu znaci sve, ili si zeleno ili crveno prije nego udjes. Bojim se da ke tako
Toliko traje normalan razgovor za vizu, bukvalno je pitaje,
Gde, kad, na koliko, zasto putujete? Da li ste bili nekad u US, imate nekog tamo? Cime se bavite i gde ste putovali. To je sve. Sve preko sto traje su dodatne provere i uglavnom odbiju ljude ili imaju neki problem koji objasnjavaju.



Citat:
Prvobitno poslao korisnik Lilya4ever Prikaz poruke
03.01 mi je intervju mislite da imam sanse do 6.01. dobiti papire?
Uglavnom vizu zalepe u pasos isti dan ili sutradan, ukoliko ti je hitno mozes iz centralnog magacija DHLa da preuzmes posiljku sa pasosem (Batajniga, Ugrinovci, ne znam tacnu lokaciju). Nekoliko slucajeva znam da su mogli to da urade.
Reply With Quote
  #479  
Staro 21.02.2018, 19:25
Gandy77 Gandy77 je offline
Član
 
Datum prijave: 30.09.2013
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 17
Nepromenjeno Srbija/Hrvatska

Pozdrav svima. Treba mi jedna informacija za firmu. Naime, kolega treba da ide na poslovno putovanje u Ameriku, a ima pasose Srbije i Hrvatske. Da li je nekako moguce predati papire u Srbiji (u hrvatskoj ili americkoj ambasadi) ako zeli da putuje sa hrvatskim pasosem i da li uopste ima razlike kojim pasosem putuje? Da li ce lakse dobiti vizu ako ide sa hrvatskim pasosem? Hvala
__________________
DV2015 - Has not been selected
DV2016 - Has not been selected
DV2017 x2 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
DV2023 - Has not been selected
DV2024 x2 - ?
Reply With Quote
  #480  
Staro 22.02.2018, 09:08
mikagrubinen mikagrubinen je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.11.2013
US lokacija: Oakland
YU lokacija: Beograd
Poruke: 81
Pošalji Skype™ poruku korisniku mikagrubinen
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Gandy77 Prikaz poruke
Pozdrav svima. Treba mi jedna informacija za firmu. Naime, kolega treba da ide na poslovno putovanje u Ameriku, a ima pasose Srbije i Hrvatske. Da li je nekako moguce predati papire u Srbiji (u hrvatskoj ili americkoj ambasadi) ako zeli da putuje sa hrvatskim pasosem i da li uopste ima razlike kojim pasosem putuje? Da li ce lakse dobiti vizu ako ide sa hrvatskim pasosem? Hvala
Mislim da zavisi da li mu je hrvatski pasos sa adresom u Srbiji. Ne bi bilo pametno da predaje papire u ambasadi u Srbiji i da predaje hrvatski pasos ako mu je prebivaliste u Hrvatskoj i obrnuto.
Takodje ne verujem da pasos ima veze sa verovatnocom dobijanja vize.
__________________
U USA of Avgusta 2014
Reply With Quote
Odgovori

Tags
problemi sa vizom, turisticka viza

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Hotelijersko-turistički tehničar(HITNO) Volf Vodič za emigrante 4 28.06.2014 02:11
Šta je potrebno da me prijatelj pozove u SAD na turističku? Good Spirit Vaša strana 18 28.10.2009 15:55

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 22:33.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.