ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Au pair in USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 24.03.2013, 21:20
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Valentina88 Prikaz poruke
DRAGI posetioci ovog sajta, nemam vremena da detaljnije studiram sve komentare ali iz onog povrsnog sto sam mogla da procitam mogu Vam reci sledece: Tacno je da devojke dodju preko Au Pair programa i na kraju odluce da ostanu u Americi jer naravno u Srbiji nema buducnosti za mlade. Druga cinjenica jeste da zavisno od toga kakve ste srece da "ubodete" dobru porodicu, tretiraju vas kao zivotinje i placaju kao jeftinu radnu snagu. Stvarno je zalosno, posebno devojke koje dodju iz Srbije jer oni misle da mi zivimo po pecinama. Sto se mog iskustva tice, ja sam imala srecu da mi je prva porodica bila jako fina, medjutim, odlucili su da se sele i odustali su od programa tako da sam ja morala da ih napustim i odem u izvinjavam se sto moram tako da kazem ali je stvarno tako, bolesnu porodicu. Agencija koja stoji iza Vas bi po pravilu trebala da stiti i u slucaju da Vam je potrebna bilo kakva pomoc, bude tu za vas, jer ste Vi sami, i naravno neke od porodica to vesto iskoriste. Ja sam i dalje u Americi i trazim Srpsku porodicu kojoj je potrebna pomoc oko cuvanja dece. Ukoliko je neko zainteresovan u produzetku cu ostaviti moju email adresu preko koje mozete da me kontaktirate. Hvala unapred. Valentina
valentinaradivojevic@gmail.com
Valentina, zao mi je sto si naletela na ocajnu porodicu - kao i svuda na svetu, svakakvih ljudi ovde ima. Mozda bi bilo dobro da pojasnis da li bi agencija ponovo bila umesana ili trazis posao bez posredovanja agencije. Koliko sam gledala, ako porodica vec ima svog kandidata, oni daju neki popust na program. Ako ides bez agencije, onda bi to nase porodice koje su potencijalno zainteresovane za tvoje usluge trebalo da znaju.

Sve najbolje, Z
Reply With Quote
  #12  
Staro 24.03.2013, 23:51
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

U bre Zana cetvoro dece, lele... Ja sam cuvala dvoje bila u vise navrata od njihovih 10 i 12 godina. Dobro kucu nisu srusili koliko su ti klinci puni energije cim roditelji izadju na vrata. Jos napravili par puta sleepover (doveli drustvo kuci da spava). Jednom sam ih cuvala sedam dana non stop. Sve mi je lakse raditi majke mi nego cuvati tudju decu pa i kad su veca i kad se cuvanje svodi na nadgledanje, ishranu, razvozavanje i slicno. A malu ne znam da li bi se usudila ako mi nije dete rodbina... Evo imam staz od 2 godine kao roditelj tako da sam u todler fazonu (svuda se penju moras non stop da ih gledas).

A kolika su ta deca koje ce ona da cuva?

Ja mislim da je au pair ok za nekog ko ima mladje brace, sestre, nekog ko je navikao da radi u kuci, kuva, i slicno. A za nase tipicne omladince, mislim da je to cesto izazov. A pogotovu za skorojevice naseg porekla koji imaju to da priuste, kao sto rekoste, garant te na programu gledaju kao sluge.

Ja sam seljak covek, pre bih bila za obdaniste...
Reply With Quote
  #13  
Staro 25.03.2013, 17:09
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Ja ovde u bay area imam jako puno drugarica koje su ili to radile ili jos to rade. Neke su ostale, neke su se vratile u Srbiju. Generalno, neke su cuvale i do 5 dece (sto je vec bilo jako jako zamorno). Sve su imale veoma pozitivno iskustvo sa porodicama. Nijedan posao nije lak, pa tako nije ni ovaj, ali ako je porodica ok...to mnogo znaci.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #14  
Staro 25.03.2013, 22:37
minimaxus minimaxus je offline
Drug član
 
Datum prijave: 29.10.2012
YU lokacija: Banja Luka, RS-BiH
Poruke: 96
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreamerns Prikaz poruke
Ja ovde u bay area imam jako puno drugarica koje su ili to radile ili jos to rade. Neke su ostale, neke su se vratile u Srbiju. Generalno, neke su cuvale i do 5 dece (sto je vec bilo jako jako zamorno). Sve su imale veoma pozitivno iskustvo sa porodicama. Nijedan posao nije lak, pa tako nije ni ovaj, ali ako je porodica ok...to mnogo znaci.
Sta je sa blogom, sto ne piskarate vise? PS. Sram vas bilo
Reply With Quote
  #15  
Staro 25.03.2013, 23:40
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Mada za cetvoro i petoro dece, au pair se definitivno vise isplati od obdanista... Nesto racunam...
Reply With Quote
  #16  
Staro 26.03.2013, 02:35
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
U bre Zana cetvoro dece, lele... Ja sam cuvala dvoje bila u vise navrata od njihovih 10 i 12 godina. Dobro kucu nisu srusili koliko su ti klinci puni energije cim roditelji izadju na vrata. Jos napravili par puta sleepover (doveli drustvo kuci da spava). Jednom sam ih cuvala sedam dana non stop. Sve mi je lakse raditi majke mi nego cuvati tudju decu pa i kad su veca i kad se cuvanje svodi na nadgledanje, ishranu, razvozavanje i slicno. A malu ne znam da li bi se usudila ako mi nije dete rodbina... Evo imam staz od 2 godine kao roditelj tako da sam u todler fazonu (svuda se penju moras non stop da ih gledas).

A kolika su ta deca koje ce ona da cuva?

Ja mislim da je au pair ok za nekog ko ima mladje brace, sestre, nekog ko je navikao da radi u kuci, kuva, i slicno. A za nase tipicne omladince, mislim da je to cesto izazov. A pogotovu za skorojevice naseg porekla koji imaju to da priuste, kao sto rekoste, garant te na programu gledaju kao sluge.

Ja sam seljak covek, pre bih bila za obdaniste...
"Au bre auntie, ti imas brigu too much. Ne brines, I know what I'm doing!" eto to tako ide...

Nisu "nasi" ni jedni, ni moja bratanica ni ta familija: troje dece su u skoli, njih treba samo da vozi do skole i na treninge, a najmladji od 3 godine je njena briga. Najstariji ima oko 15, a ona nepunih 19 - ne smem ni da razmisljam

Valjda ce sve to da bude ok...
Reply With Quote
  #17  
Staro 26.03.2013, 07:52
free's Avatar
free free je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.09.2011
US lokacija: Schaumburg, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 126
Pošalji Skype™ poruku korisniku free
Nepromenjeno

A hormoni pice li pice, bas ce biti vesela ta saga , mada ko zna sta tu sve moze da se desi
__________________
U Americi od 21.10.2013
Reply With Quote
  #18  
Staro 26.03.2013, 17:25
D$D's Avatar
D$D D$D je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.09.2008
US lokacija: Chicago,Wheaton IL
Poruke: 123
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Mada za cetvoro i petoro dece, au pair se definitivno vise isplati od obdanista... Nesto racunam...
Naravno, moje uopsteno misljenje zasto je bolje au pair nego vrtic.
Prosto, sami znate da broj slobodnih dana koje imate je limitiran , primer jedan ako imate dvoje troje dece koja uz to mogu da budu bolesna dva do tri puta godisnje (a prehladjenu decu ne mozete da ostavite u vrticu)znaci dolazimo do prostog zakljucka da se vasi slobodni dani brzo potrose.
Drugo svi mi radimo vecinom u radijusu oko 30 milja neko vise neko manje I recimo vrtici svi rade do 6-7 pm osim nekih koji rade duze ali recimo da su vam predaleko da vozite decu tamo, sad ako vi ostanete prekovremeno da radite ili imate zastoj u saobracaju vrtic ce da vam naplacuje sveki minut koji budete kasnili, mi smo imali problem da je bio tornado warning,supruga je bila u vozu a naravno javni saobracaj staje kad je tako nesto u pitanju onda nastaje panicno zvanje preko telefona da ti neko pokupi decu jer ne znas kad ces da dodjes, sve su to neke od stvari koje vi ne vidite a koje se mogu lako desiti, e sad kad imate nekog kog ponekad mozete da zamolite za te stvari gore navedene dolazite do resenja rebusa zvanog cuvanje dece.
Gledajuci sa druge strane vrtic je po principu deca su mi tamo dok mi odgovara I kad necu vise da budu tamo ja se izvlacim iz price o vrticu bez ikakve glavobolje dok ovde nije tako.
Reply With Quote
  #19  
Staro 26.03.2013, 17:37
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik D$D Prikaz poruke
Naravno, moje uopsteno misljenje zasto je bolje au pair nego vrtic.
Prosto, sami znate da broj slobodnih dana koje imate je limitiran , primer jedan ako imate dvoje troje dece koja uz to mogu da budu bolesna dva do tri puta godisnje (a prehladjenu decu ne mozete da ostavite u vrticu)znaci dolazimo do prostog zakljucka da se vasi slobodni dani brzo potrose.
Drugo svi mi radimo vecinom u radijusu oko 30 milja neko vise neko manje I recimo vrtici svi rade do 6-7 pm osim nekih koji rade duze ali recimo da su vam predaleko da vozite decu tamo, sad ako vi ostanete prekovremeno da radite ili imate zastoj u saobracaju vrtic ce da vam naplacuje sveki minut koji budete kasnili, mi smo imali problem da je bio tornado warning,supruga je bila u vozu a naravno javni saobracaj staje kad je tako nesto u pitanju onda nastaje panicno zvanje preko telefona da ti neko pokupi decu jer ne znas kad ces da dodjes, sve su to neke od stvari koje vi ne vidite a koje se mogu lako desiti, e sad kad imate nekog kog ponekad mozete da zamolite za te stvari gore navedene dolazite do resenja rebusa zvanog cuvanje dece.
Gledajuci sa druge strane vrtic je po principu deca su mi tamo dok mi odgovara I kad necu vise da budu tamo ja se izvlacim iz price o vrticu bez ikakve glavobolje dok ovde nije tako.
I ja kontam sta u takvoj situaciji pa me panika uhvati. Npr zamisli prazni ti se mobilni a zoves ko sumanut. Brr...
Reply With Quote
  #20  
Staro 28.03.2013, 23:43
Andjela_88 Andjela_88 je offline
Član
 
Datum prijave: 26.04.2012
Poruke: 5
Nepromenjeno

Cao, imam jedno pitanje. Kolike su sanse da se dobije J1 ako niste student?
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:23.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.