ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Denver, Colorado » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 03.07.2017, 06:16
dimko dimko je offline
Član
 
Datum prijave: 01.12.2016
Poruke: 28
Nepromenjeno

jas od petok 07/07/2017 zapocnuvam nov zivot vo colorado, estes park, prethodna destinacija new jersey
Reply With Quote
  #22  
Staro 04.09.2017, 06:33
superstarpizza superstarpizza je offline
Član
 
Datum prijave: 08.12.2014
YU lokacija: Macedonia
Poruke: 17
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dimko Prikaz poruke
jas od petok 07/07/2017 zapocnuvam nov zivot vo colorado, estes park, prethodna destinacija new jersey
I kako...ako mozes da pises ....ima li rabota....imase li pomos...vo koj del od Denver si.... kakvo e vremeto so ogled na toa sto e malku visoko tamu?
Ako sakas poopsirno!
Reply With Quote
  #23  
Staro 05.09.2017, 06:25
dimko dimko je offline
Član
 
Datum prijave: 01.12.2016
Poruke: 28
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik superstarpizza Prikaz poruke
I kako...ako mozes da pises ....ima li rabota....imase li pomos...vo koj del od Denver si.... kakvo e vremeto so ogled na toa sto e malku visoko tamu?
Ako sakas poopsirno!
Estes park e oddalecen od Denver 1.5h vozenje.
Koga stignav mislev dojdov vo nekoe malo selo, no toa se promeni po dve sedmici, odkako pocnav da rabotam i proseta golem del od znamenitostite vo Estes park kako i od Rocky Mountain National Park.


Golem del tuka se raboti vo hoteli i restorani, za rabota e mnogu lesno da se najde dokolku imas legalni dokumenti.

Mnogu tivok grad za ziveenje, lujgeto se ljubezni kako za cudo od amerikancite, mnogu e lesno da pronajdes nesto.

Ima nekolku banki dva marketi, resorani, nokni klubovi.

Preku leto ima mnogu turisti, a preku zima e pomirno.

Klimata preku den e toplo, no navecer e ladnicko i mora da se nosi jakna.
Mnogu cist vozduh, malku soobrajkaj, vo blizina na nekoi 30min vozenje se Fort Collins, Loveland, Boulder.

Mi pomogna za rabota prijatelka.

Dokolku neoj doaga tuka vo Estes park neka pise ke pieme kafe sekako.

Se nadevam pomognav so info.
Reply With Quote
  #24  
Staro 23.10.2017, 20:33
Vani Vani je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
Poruke: 36
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik superstarpizza Prikaz poruke
I kako...ako mozes da pises ....ima li rabota....imase li pomos...vo koj del od Denver si.... kakvo e vremeto so ogled na toa sto e malku visoko tamu?
Ako sakas poopsirno!
Da li ste otisli mozda u Denver i da li mozete reci kakvi su mesecni troskovi, kirija, hrana i slico, i d ali je moguice sada u Novembru naci posao ?

Hvalaaaa
Reply With Quote
  #25  
Staro 23.10.2017, 20:34
Vani Vani je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
Poruke: 36
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dimko Prikaz poruke
Estes park e oddalecen od Denver 1.5h vozenje.
Koga stignav mislev dojdov vo nekoe malo selo, no toa se promeni po dve sedmici, odkako pocnav da rabotam i proseta golem del od znamenitostite vo Estes park kako i od Rocky Mountain National Park.


Golem del tuka se raboti vo hoteli i restorani, za rabota e mnogu lesno da se najde dokolku imas legalni dokumenti.

Mnogu tivok grad za ziveenje, lujgeto se ljubezni kako za cudo od amerikancite, mnogu e lesno da pronajdes nesto.

Ima nekolku banki dva marketi, resorani, nokni klubovi.

Preku leto ima mnogu turisti, a preku zima e pomirno.

Klimata preku den e toplo, no navecer e ladnicko i mora da se nosi jakna.
Mnogu cist vozduh, malku soobrajkaj, vo blizina na nekoi 30min vozenje se Fort Collins, Loveland, Boulder.

Mi pomogna za rabota prijatelka.

Dokolku neoj doaga tuka vo Estes park neka pise ke pieme kafe sekako.

Se nadevam pomognav so info.
Da li ste otisli mozda u Denver i da li mozete reci kakvi su mesecni troskovi, kirija, hrana i slico, i d ali je moguice sada u Novembru naci posao ?

Hvalaaa
Reply With Quote
  #26  
Staro 14.04.2018, 17:39
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno Preseljenje za Denver

Veliki Pozdrav poslije dugo vremena

Mi smo sada u Denveru (01.04.2018 god) i veoma nam se svidja pogotovo vrijeme. Kasnije cu napisati jedan duzi post oko troskova zivota ovdje , plate i sve ostalo.
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #27  
Staro 25.04.2018, 10:34
rose rose je offline
Član
 
Datum prijave: 24.04.2018
US lokacija: CO
YU lokacija: NS
Poruke: 5
Nepromenjeno

kdragan77 cestitam i zelim Vam lep i uspesan pocetak.
I moj favorit je Denver. ako imas vremena, napisi opsirnije o zivotu u Denveru, skola, posao. ljudi...
Reply With Quote
  #28  
Staro 26.04.2018, 09:02
sremskesume's Avatar
sremskesume sremskesume je offline
Član
 
Datum prijave: 11.09.2017
YU lokacija: Šid,Srbija
Poruke: 23
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kdragan77 Prikaz poruke
Veliki Pozdrav poslije dugo vremena

Mi smo sada u Denveru (01.04.2018 god) i veoma nam se svidja pogotovo vrijeme. Kasnije cu napisati jedan duzi post oko troskova zivota ovdje , plate i sve ostalo.
Čestitam Dragane i želim ti puno sreće u novom početku!

Colorado mi se čini kao zanimljiva država za nekog ko bi se bavio šumarstvom ili preradom drveta ,kao na primer ja , pa me zanimaju tvoji utisci o tome,sa lica mesta. Piši kad stigneš na forumu,sve informacije su dobrodošle.
Reply With Quote
  #29  
Staro 02.10.2018, 12:44
Ivan__T's Avatar
Ivan__T Ivan__T je offline
Član
 
Datum prijave: 25.09.2018
US lokacija: Seattle, WA
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 16
Nepromenjeno

Meni se ceo Colorado dopao, drzava mi je lepsa nego California, ako izuzmemo nedostatak okeana. Dakle, sve mi se dopada tamo.

Ono sto morate da posetite, ukoliko vec niste do sada, su Vail i Breckenridge. Nekih sat i po vremena voznje su udaljeni od Denvera (Vail je udaljeniji od BR) i za vreme Bozica su idealna mesta za iskljuciti se od sveta. Mi smo odseli u Vail Residences (hotel Talisa) u Vailu i Grand Colorado na Peak 8 u Breckenridgeu i za $1700 imali najbolje zimovanje u zivotu. Nama se dopalo, jasno je da nije kao Aspen (koji je pritom dooosta dalje), ali su na nas ostavili poseban dojam i sledece godine smo opet tamo cim dodje decembar.

Ako ste ograniceni samo jednom lokacijom, onda prvo posetite Vail, no ako imate vremena i dovoljno u budgetu, preporucujem da posetite sva 3 odmaralista. Zivot je previse kratak da biste cekali sledecu priliku.
Reply With Quote
  #30  
Staro 11.11.2019, 04:54
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Da ne bude u mom slucaju "obecanje ludom radovanje" . Posto sam obecao da cu malo vise pisati u zivotu u Denveru, troskovima, itd

Mi smo sada vec dvije godine u Coloradu i mogu vam reci ovo je nase mjesto za koje mozemo potpisati kao dom .
Mi smo ovdje preselili bez poslova , u stvari ja sam uradio transver za UPS ( to je part time job) i to sam uradio samo zbog zdravstvenog osiguranja i benefita koje ova kompanija daje za dzabe) . Posto sam pokusao istraziti koja bi drzava bila najbolja za nas sto se tice klime, poslova , prirode dosao sam do zakljucka da Kolorado ima ekonomski bum u zanjih nekoliko godina za rastom ekonomije 7% godisnje i stopom nezaposlenih manje od 2%. Tako da je odluka pala na Kolorado.

Supruga je ubrzo pronasla full time posao u struci a meni su ponudili full time u UPS tako da je sve islo u dobrom smjeru bas onako kako smo planirali.

Sto se tice troskova zivota u Kolorado poslije Kalifornije i New Yorka ona je na trecem mjestu. Ovdje su mjesecni troskovi
Stan renta 1500$ do 2000$ 2br
Hrana 500$ do 700$
Rezije oko 150$
Mobilni. 60$
Zabava 100$
Auto lease 350$
osiguranja za dva auta 170$
Gorivo 100$ do 150$

Po ovim troskovima moze se zakljuciti da godisnja plata mora biti minimum 60k ili mjesecno neto oko 4000$ da bi mogao da platis osnovne troskove. Ono sto je dobro ovdje je jaka ekonomija i posla ima na svakom koraku. Npr ovdje ako radite nesto sa strane ( amazon delivery ili uber,lyft ) mozete za nekih 15-20 sati sedmicno zaraditi od 300 do 450$ sedmicno. Meni nije problem nikakav rad , evo vec 4 godine u Americi i navikao sam na 60h radnu sedmicu ako nesto hoces da ovdje postignes. Imas merdevine pa se penji polako

Sto se tice aktivnosti , prirodnih ljepota Kolorado je jedna od najljepsih drzava u Americi. Mi imamo 4 nacionalna i 42 drzavna parka a sam grad Denver ima preko 200 gradskih parkova. Kolorado ima i 48 vrhova koji su preko 4000 m nadmorske visine. Mi smo prosle godine posjetili oko 10 parkova i skoro svake sedmice isli negdje u prirodu . Ovo je definitivno najbolja drzava za one koje vole van kuce aktivnosti, a da ne pisem koliko je skijalista i ski centara.

Ono sto je problem je ovdje guzve u saobracaju i dolazak veliki broj novih ljudi u Kolorado , neke su procjene oko 80 osoba se dnevno doseli u Kolorado i saobracajnice to ne mogu izdrzati. Broj turista koji posjeti Kolorado je oko 90 miliona godisnje a samo za vrijeme prosle skijaske sezone je bilo oko 21 milion turista na nasim skijalistima. Znaci ludilo, ekonomija buja

Posto smo mi u fazi kupovine nove kuce ( jos se kuca gradi imamo zakljucenje ugovora sledeci mjecec) mogu vam reci da je ovdje trziste nekretnina preskupo.Mi smo kupili kucu u Castle Rocku ( nekih 30 milja juzno od Denvera) od nekih 200 kvadrata stambenog prostora za 400k dolara sto je stvarno preskupo ali je nemoguce naci nesto sto valja ispod 350k dolara.

Mislim da sam vec pisao ali za osobe koje su u 40 im godinama prodali sve i otisli na drugi kontinent krenuti ponovo , dobro postigli za ovih nepunih 4 godine. I tacno je ono da za prilagodjavanje treba oko 2 godine a za potpunu asimilaciju u ovo drustvo oko 5 godina ( vrijeme potrebno za drzavljanstvo) . Mogu svima poruciti pocetak je jako tezak ali svakim danom je bolje i bolje i to je taj proces koji svako mora proci da bi uspio.

Toliko od mene ovaj put i ako imate nekih pitanja o Koloradu, Denveru, zivotu ovdje slobodno pitajte . Ovaj forum i ljudi na njemu su mi dosta pomogli u pronalasku svih onim informacijama koje sam pokusao skupiti prije dolaska ovdje


Veliki pozdrav i svako dobro
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Colorado Springs, Colorado - početak života u USA stizeljeto Lokacije u USA 192 24.12.2021 00:44

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:06.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.