ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 17.08.2016, 10:43
drekavac drekavac je offline
Član
 
Datum prijave: 17.08.2016
Poruke: 5
Nepromenjeno Sudski postupak

dragi ljudi imam jedno meni bitno pitanje na koje nisam uspeo da nadjem odgovor na forumu, nadam se da cete mi pomoci.

ako neko ima spor sa mobilnim operatarom (u mom slucaju vipom), ja nisam platio dug, oni potrazivanje prodali sad ta agencija hoce da me sudski tuzi.

ako ne platim i ako krene postupak, da li to moze da mi utice na viziranje? jos nisam dobio datum viziranja, pa nisam ni krenuo sa prikupljanjem dokumentacije. ne znam da li to negde stoji i da li se vidi u onoj dokumentaciji koja se predaje i da li to pravi komplikacije prilikom dobijanja vize?
Reply With Quote
  #2  
Staro 17.08.2016, 12:29
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik drekavac Prikaz poruke
dragi ljudi imam jedno meni bitno pitanje na koje nisam uspeo da nadjem odgovor na forumu, nadam se da cete mi pomoci.

ako neko ima spor sa mobilnim operatarom (u mom slucaju vipom), ja nisam platio dug, oni potrazivanje prodali sad ta agencija hoce da me sudski tuzi.

ako ne platim i ako krene postupak, da li to moze da mi utice na viziranje? jos nisam dobio datum viziranja, pa nisam ni krenuo sa prikupljanjem dokumentacije. ne znam da li to negde stoji i da li se vidi u onoj dokumentaciji koja se predaje i da li to pravi komplikacije prilikom dobijanja vize?
U spisku potrebnih dokumenata za DV a vezano za Court recort pise:

"Applicants who have been convicted of a crime must obtain a certified copy of each court record and any prison record, regardless of the fact that he or she may have subsequently benefited from an amnesty, pardon or other act of clemency. Submit to the U.S. Embassy or Consulate at your interview. Court records should include:
  • Complete information regarding the circumstance surrounding the crime of which the applicant was convicted
  • The disposition of the case, including sentence or other penalty or fine imposed."
Znaci ako je neko osudjen za kriminalno delo. A i pitanje je da li se neplacen racun(i) mobilnom operateru racunaju kao Crime?!? Ne verujem.


Mada, iskreno, ja bi platio dug. Tako ne bi razmisljao da li takav spor ulazi u potvrdu od suda i da li to treba da unosim u DS260. Ne bi zeleo da mi to visi nad glavom pa da prilikom background check-a to od nekud izleti a da nisam spomenuo u DS260. U principu, neplaceni racuni, izuzev neplacenih racuna americkih drzavnih institucija, ne bi trebalo da su razlog za odbijanje. Ali opet...


Ovo je samo moje razmisljanje... Veliki je ulog u pitanju...Better safe than sorry
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #3  
Staro 17.08.2016, 13:26
drekavac drekavac je offline
Član
 
Datum prijave: 17.08.2016
Poruke: 5
Nepromenjeno

aha, razumem...

ja sta sam uspeo da saznam je da se to ne vodi ni kao prekrsajna ni kao krivicna prijava.. vec nesto kao naplata potrazivanja sudskim putem.. tako da opet se to vodi kao neki sudski postupak.

hvala punoo, razmislicu jos maloo
Reply With Quote
  #4  
Staro 21.08.2016, 21:40
USABIH's Avatar
USABIH USABIH je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.08.2015
US lokacija: NYC
YU lokacija: BIJELJINA
Poruke: 57
Nepromenjeno Ne

Citat:
Prvobitno poslao korisnik drekavac Prikaz poruke
aha, razumem...

ja sta sam uspeo da saznam je da se to ne vodi ni kao prekrsajna ni kao krivicna prijava.. vec nesto kao naplata potrazivanja sudskim putem.. tako da opet se to vodi kao neki sudski postupak.

hvala punoo, razmislicu jos maloo
Ne vodi se, jer ti vadis potvrdu o nevodjenju KRIVICNOG postupka, a medjusobne tuzbe ne spadaju u taj domen, a i potvrda o nekaznjavanju je potvrda da nisi pravomocno osudjen za neko krivicno djelo, tako da mozes biti opusten po tom pitanju... Eh sad ako na kraju dobijes vizu i odlucis da ides, bolje je da to platis da ne ostaju neki repovi koji ti nekad posle mogu napraviti problem.
__________________
2016. - Dvije prijave - POGODAK
05.05. - Izvuceni 2016EU00013xxx
10.05. - Poslali DS-260
22.07. - Izmjena DS-260
21.10. - Zakazan intervju
07.12. - Intervju - VIZE ODOBRENE 🇺🇸
Reply With Quote
  #5  
Staro 20.09.2016, 00:18
disljenko disljenko je offline
Član
 
Datum prijave: 14.09.2016
Poruke: 12
Nepromenjeno

Ljudi moze li neko da mi kaze sta tacno treba da trazim da mi daju iz MUP-a i SUD-a?
Reply With Quote
  #6  
Staro 20.09.2016, 01:24
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik disljenko Prikaz poruke
Ljudi moze li neko da mi kaze sta tacno treba da trazim da mi daju iz MUP-a i SUD-a?
Nema potrebe da isto pitanje postavljate na više tema. Odgovorio sam Vam ovde
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #7  
Staro 20.09.2016, 02:41
beholder's Avatar
beholder beholder je offline
Član
 
Datum prijave: 08.03.2015
US lokacija: ???
YU lokacija: Beograd
Poruke: 27
Post

Citat:
Prvobitno poslao korisnik drekavac Prikaz poruke
aha, razumem...

ja sta sam uspeo da saznam je da se to ne vodi ni kao prekrsajna ni kao krivicna prijava.. vec nesto kao naplata potrazivanja sudskim putem.. tako da opet se to vodi kao neki sudski postupak.

hvala punoo, razmislicu jos maloo
Evo ovako, postupak koji može da se pokrene po tom pitanju je postupak izvršenja, što znači da će oni da predaju sudu predlog za izvršenje, a onda će to od suda da ode javnom izvršitelju na dalji postupak prinudnog izvršenja. Niti ti to utiče na viziranje, niti to ambasada proverava. Ako uopšte dođe do prinudnog izvršenja ono se sprovodi na tvojoj imovini (tipa sredstvima na računu, stave ti zabranu na deo plate itd. i tsl.). O tome se brini ako dobiješ pravnosnažno rešenje o izvršenju ALI ne zbog vize, nego zbog plaćanja tog duga. Inače, takvi postupci se ne prijavljuju niti pojavljuju u okviru onih podataka i dokumenata koje predaješ zbog vize. Isto kao što se ne proverava da li se pojavljuješ kao stranka u parničnim ili nekim drugim vanparničnim postupcima. Bitno je samo prekršajno i krivično, kao što su ti već rekli drugi članovi sa foruma, ovo oko duga je bitno za tvoj privatni život, ali ne i za postupak viziranja (još jednom to će biti izvršni postupak). Nadam se da ti ovo pomaže i otklanja brigu. bez sekiracije.. nadam se zbog tebe da dug nije veliki.
__________________
DV2017-Not selected
DV 2018 - 1 prijava - drugi put- Not selected

Last edited by beholder; 20.09.2016 at 02:42. Razlog: typo
Reply With Quote
  #8  
Staro 23.05.2017, 14:11
DzokicaMicev's Avatar
DzokicaMicev DzokicaMicev je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.03.2014
US lokacija: Miami
YU lokacija: Strumica
Poruke: 105
Pošalji Skype™ poruku korisniku DzokicaMicev
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik beholder Prikaz poruke
Evo ovako, postupak koji može da se pokrene po tom pitanju je postupak izvršenja, što znači da će oni da predaju sudu predlog za izvršenje, a onda će to od suda da ode javnom izvršitelju na dalji postupak prinudnog izvršenja. Niti ti to utiče na viziranje, niti to ambasada proverava. Ako uopšte dođe do prinudnog izvršenja ono se sprovodi na tvojoj imovini (tipa sredstvima na računu, stave ti zabranu na deo plate itd. i tsl.). O tome se brini ako dobiješ pravnosnažno rešenje o izvršenju ALI ne zbog vize, nego zbog plaćanja tog duga. Inače, takvi postupci se ne prijavljuju niti pojavljuju u okviru onih podataka i dokumenata koje predaješ zbog vize. Isto kao što se ne proverava da li se pojavljuješ kao stranka u parničnim ili nekim drugim vanparničnim postupcima. Bitno je samo prekršajno i krivično, kao što su ti već rekli drugi članovi sa foruma, ovo oko duga je bitno za tvoj privatni život, ali ne i za postupak viziranja (još jednom to će biti izvršni postupak). Nadam se da ti ovo pomaže i otklanja brigu. bez sekiracije.. nadam se zbog tebe da dug nije veliki.
Ja kao sto sam procitao na sajtu ambasade oni trazu da se upisu samo krivicni postupci odnosno neka kriminalna dela koja sto su povezana sa drogom ili belom roblju tako da nije nikakav problem sto imas sudski postupak u vezi duga.
__________________
-----------------
14.10.2016. Prijava na DV-2018
02.05.2017. Izvucen 2017EU00007xxx
24.05.2017. Poslat DS-260
13.11.2017. Izasao VB
15.11.2017. Stigao mail za intervju
xx.xx.2018. Lekarski pregled
17.01.2018. Intervju
xx.xx.2018. Stigli pasosi
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Nude mi posao, koji je postupak? yeoj Vodič za emigrante 13 09.05.2014 01:59
krivicni postupak i dobijanje vize ivan2big Stare teme 28 03.10.2012 10:16

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:39.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.