ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Mobilna Telefonija, Internet i Kablovski Provajderi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #101  
Staro 20.03.2014, 05:39
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno T-Mobile 1900 mhz

T-Mobile je 2013 svoju 3G frekvencu prosirio sa 1700 mhz in 1900 mhz. Zato sada i imaju u ponudi iPhone. Njihov LTE radi na 2100 mhz.

Tako da onih prethodnih 1700 mhz vise nisu prepreka za koriscenje 3G telefona sa drugih mreza. Moj iPhone 4S radi na Simple Mobile-u, 3G funkcionise odlicno (iPhone 4S nema 1700 frekvencu sto znaci da ovde u Chicagu ima 1900 mhz pokrivenost).

3G je radio i u NYC, DC, Indy, Atlanta... Ok je Simple po gradovima... Van gradova, uglavnom su autoputevi pokriveni ali je tu samo EDGE... Ponavljam, za nekog ko je stacioniran recimo u Chicagoland-u, 3G radi svuda.
Reply With Quote
  #102  
Staro 20.03.2014, 06:15
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milosx Prikaz poruke
Ja sam primetio da otkako mi je supruga presla sa t-mobile na simple mobile da je mnogo bolji kvalitet zvuka.
Ja nikako da se naviknem na ocajan zvuk koji ovde imam u toku razgovora, ili sam se razmazila kako se fiksni (VoIP) super cuju. Mrzi me i da pricam preko mobilnog koliko cesto bude ocajna konekcija (AT&T). Cim udjes u neku zgradurinu cesto veza uopste i ne radi.

Cini mi se da preko Viber-a najbolje zvuci kad se cujem sa domovinom a i svidja mi se i Viber i WhatsApp za poruke i razmenjivanje slika. A ako ukljucim Skype pojede mi bateriju brze.
Reply With Quote
  #103  
Staro 20.03.2014, 16:30
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Ja nikako da se naviknem na ocajan zvuk koji ovde imam u toku razgovora, ili sam se razmazila kako se fiksni (VoIP) super cuju. Mrzi me i da pricam preko mobilnog koliko cesto bude ocajna konekcija (AT&T). Cim udjes u neku zgradurinu cesto veza uopste i ne radi.

Cini mi se da preko Viber-a najbolje zvuci kad se cujem sa domovinom a i svidja mi se i Viber i WhatsApp za poruke i razmenjivanje slika. A ako ukljucim Skype pojede mi bateriju brze.
Danas sam citao za Skype da su popravili to sa baterijom (Android)
Sa Skype-a (na telefonu) zovem fiksne telefone u srbiji i zvuk je bolji nego kad razgovaram sa nekim u mobilnoj mrezi i cini mi se da jede oko 2 evra za 15 minutra (nisam tacno merio).
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
  #104  
Staro 31.03.2014, 01:22
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milosx Prikaz poruke
Danas sam citao za Skype da su popravili to sa baterijom (Android)
Sa Skype-a (na telefonu) zovem fiksne telefone u srbiji i zvuk je bolji nego kad razgovaram sa nekim u mobilnoj mrezi i cini mi se da jede oko 2 evra za 15 minutra (nisam tacno merio).
Isto. Zovnem Srbiju cujem im sve mnogo bolje nego bilo koga ovde unutar ove zemlje. A na Viber-u isto. Skype ti je 12.2¢ po minutu za Srbiju.
Reply With Quote
  #105  
Staro 31.03.2014, 01:35
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Samo da potvrdim to za skype. Odlican zvuk, a najbolja stvar je sto mozes da ga povezes svoj mobilni telefon sa skype centralom preko koje zoves Srbiju, tako da ti ni internet ne treba. Ja uplatim 24 dolara i imam 120 minuta razgovora ka mobilnim i fiksnim mrezama u Srbiji (samo za fiksnu mrezu je dosta jeftinije).
Bolje od ovoga nisam nasao.
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
  #106  
Staro 31.03.2014, 18:17
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik IgorMAD Prikaz poruke
Samo da potvrdim to za skype. Odlican zvuk, a najbolja stvar je sto mozes da ga povezes svoj mobilni telefon sa skype centralom preko koje zoves Srbiju, tako da ti ni internet ne treba. Ja uplatim 24 dolara i imam 120 minuta razgovora ka mobilnim i fiksnim mrezama u Srbiji (samo za fiksnu mrezu je dosta jeftinije).
Bolje od ovoga nisam nasao.
E i ja to volim, okrenes lokalni broj i pravo te prebaci na koga vec zoves. Ili jos bolje napravis speed dial i pritisnes jedan broj i zoves koga vec treba da zoves.
Reply With Quote
  #107  
Staro 02.04.2014, 18:49
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik igormad Prikaz poruke
samo da potvrdim to za skype. Odlican zvuk, a najbolja stvar je sto mozes da ga povezes svoj mobilni telefon sa skype centralom preko koje zoves srbiju, tako da ti ni internet ne treba. Ja uplatim 24 dolara i imam 120 minuta razgovora ka mobilnim i fiksnim mrezama u srbiji (samo za fiksnu mrezu je dosta jeftinije).
Bolje od ovoga nisam nasao.
не капирам ово баш најбоље...како се то повезује мобилни телефон са скајп централом, па не треба ни интернет?
може објашњење?
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
Reply With Quote
  #108  
Staro 02.04.2014, 20:24
cape011 cape011 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.11.2012
YU lokacija: Beograd
Poruke: 85
Nepromenjeno

Pogledaj na sajtu skajpa.
Imas skype to go number. Na svom profilu podesis koje brojeve trebas da zoves, a oni ti daju neki broj koji kada okrenes poveze se na njihovu centralu i spoji te sa tim koga zelis da zoves, snimis ga u imenik i kad okrenes trosis minute u loklu(ili ako imas neograniceno jos bolje) i parice sa skajpa.
__________________
DV-2014 - Has not been selected
DV-2015 - Has not been selected
Reply With Quote
  #109  
Staro 13.05.2014, 20:48
karadjordje karadjordje je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.04.2014
Poruke: 49
Nepromenjeno

Koju mobilnu mrezu da uzmem, prepaid, tj. koja je nabolja i za pozive i sms ka Srbiji?
Reply With Quote
  #110  
Staro 10.09.2014, 18:07
mikagrubinen mikagrubinen je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.11.2013
US lokacija: Oakland
YU lokacija: Beograd
Poruke: 81
Pošalji Skype™ poruku korisniku mikagrubinen
Nepromenjeno

Ja sam uzeo prepaid broj kod AT&T. Mesecno, unapred se placa $40 a imam neogranicene pozive i poruke u USA i 500MB prenosa podataka. Pozivi i poruke ka Srbiji ne mogu da se salju, ali mi nisu ni potrebni jer imam net pa koristim Viber, Skype, Facebook i ostale aplikacije. AT&T ima i neki jaci paket ok $60 koji ima i neogranicen net.

Postoji i neki MetroPCS koji ima prepaid pakete.
__________________
U USA of Avgusta 2014
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Internet u USA dreamerns Vaša strana 43 13.07.2010 20:46
Mobilna verzija ZL ne radi Good Spirit ZelenaLutrija.com - O sajtu 1 23.05.2010 00:27
Fiksna telefonija Misa Stare teme 0 15.05.2009 09:57

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:55.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.