ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 24.12.2008, 19:04
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno Internet u USA

Ja u koju god drzavu da odem, vodim rat sa monopolistima.
Evo nekog mog iskustva sa americkim internetom. Kada sam iznajmljivao stan rekli su mi da je ukljucen internet i kablovska. Ovo je velika greska bila sto sam prihvatio i savetujem svakoga da te varijante ne prihvata (bolje iznajmi za manje para...nista ukljuceno).
Kablovska....hmm...signal...nisam video losiji od '91 kada nam se pokvarila kucna antena. Izbor kanala je ocaj zivi...ima par dobrih, ali fale cak i oni besplatni...discovery, neki muzicki i sl. Sneg i strafte preko tv-a...ma uzas.
Internet....ja u zivotu gori internet imao nisam (cak ni kada sam imao dial up). Tacnije, tu su me prevarili (a posto je po americkom zakonu prevara dozvoljena...). Rekli su da cu dobiti internet, a dobio sam samo http (tj. www). Ne rade messengeri, ne radi bilo kakav UDP transport (ovo mnooogo programa koristi)...radi vam samo web i gledanje stranica....i vozdra. Brzina i stabilnost se mere sa granicom ocaja.
Sta cu ja jadan....odem u AT&T. Mnogi su me ameri savetovali da su oni najbolji i ne rade credit check. Stvarno su svu papirologiju sredili za minut (nema ugovora, nema nicega....samo das debitnu i vozi). Odmah sam dobio WiFi router. Nisam morao telefon da uvodim...tako da mi se to jako svidelo. Tu je i kraj mom odusevljenju. Rekli su mi da ce mi za 15 dana uvesti (u srbiji je uvek 10 dana). Ajd...ok imacu 10. decembra net. Stigao kljucni dan...neta nema.
Zovi podrsku...pricaj sa masinom 10 minuta, javi ti se palestinac sa nenormalnim akcentom koji jedva prica engleski. Objasnjavaj problem....nakon sat vremena problem nije resen, ali te ovaj pita da li si zadovoljan sa njegovom uslugom.
Obecao covek da ce sutra sve raditi. Zovem ponovo 13-og.
Zovi podrsku...pricaj sa masinom 10 minuta, javiti se palestinac sa nenormalnim akcentom koji jedva prica engleski. Objasnjavaj problem....nakon sat vremena problem nije resen, ali te ovaj pita da li si zadovoljan sa njegovom uslugom
Ovog puta su rekli da ce me kontaktirati oni sto se bave linijama i da ce mi reci kada ce me ukljuciti. Zvali su nas i rekli da ce nas ukljuciti 17-og.
Ponovo su zvali 16-g i rekli da ce nas ukljuciti 23-eg.
Stigao konacno D-day....dosao net. Jao te srece...kad ono 1.5Mbit, a ne 6Mbit na sta sam se ja pretplatio. Nema veze...samo daj vise nesto. Radost me trajala do jutra 24-og kada je nestao net....pa nakon par sati ponovo dosao, pa nestao.
Zovi podrsku...pricaj sa masinom 10 minuta, javiti se palestinac sa nenormalnim akcentom koji jedva prica engleski. Objasnjavaj problem....nakon sat vremena problem nije resen, ali te ovaj pita da li si zadovoljan sa njegovom uslugom
Sada imam neki ticket broj i cekam da me neki debili nazovu, pa ce mozda dolaziti ovde...da vide u cemu je problem itd.
Pored ovog za 2 meseca sto sam ovde u firmi je 3 puta nestajao net na duze vreme. Moj zakljucak je da u Americi je internet brzi, ali je stabilnost 10x gora nego srbiji.
Pljuvali smo po onoj tehnickoj podrsci SBB-a i naseg voljenog telekoma....sada mi dodje sve te ljude da izljubim...jer je podrska u srbiji 1000 u glavu za USA. U srbiji bar mogu da ih nazovem i da im j***m mater nesposobnu....ovde ne moz ni to. Tako su ljubazni i tako nerviraju da ja nemam reci. I ne mozes dobiti nekog zaduzenog za tebe, nego svaki put pricas sa masinom ko debil, pa dobijes drugog operatera....pa te onda ovaj jebe s oprostenjem sa privatnim informacijama da ustanovi da si to ti....pa ajd jovo na novo....i po 2 sata razgovor ume da traje. Iako imam tel sa neogranicenim brojem poziva na AT&T mreze, to se izgleda ne odnosi i na sam AT&T...tako da sam do sada pukao para na te razgovore koliko me mesecni net kosta.

Usluga u Americi je bruka losa.....ali bruka. Gde mi je sada moj voljeni EUnet.
Nazalost ne mogu ovo sada ni na blog da okacim jer ce mi se drustvo smejati...a neki ce reci....jer sam ti rekao, jer sam ti rekao...internet je u americi sranje, evropa je zakon.

Evo sada dok kucam ovaj tekst zvali su me iz AT&T (ovog puta amerikanac...verovatno podrska viseg nivoa... sa ovim sa mogao da pricam). Rekao je da nesto tu ne valja (ruter prijavljuje jednu brzinu, njima je setupovana druga)....mora tehnicar da izadje. Nista pre petka. Eto mojih praznika...bez interneta.....urghhhh.

Zasto ovo pisem....ako ocekujete da cete doci u uredjenu drzavu gde je kupac/musterija na prvom mestu....gadno ce te se razocarati. Ovde ce prodavci biti samo nenormalno ljubazni....a zajebavace vas isto ko kod nas, po meni cak i gore.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #2  
Staro 25.12.2008, 00:06
Seekimo Seekimo je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.08.2008
Poruke: 105
Nepromenjeno

Iskustvo koje svakako treba zapamtiti
Reply With Quote
  #3  
Staro 25.12.2008, 00:26
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

Uzmi prijatelju comcast i bice sve ok i sa kablovskom i sa netom.
A privremeno uzmi AOL dial up 90 days free imas besplatne diskove u svakom walmartu.
Naravno ne zaboravi da otkazes pre 90-og dana da ti ne naplate.
Sa srecom
Reply With Quote
  #4  
Staro 25.12.2008, 02:16
Lucky Lucky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.11.2005
US lokacija: Tampa Bay,FL
YU lokacija: Srbija
Poruke: 205
Nepromenjeno

Ne znam, ali moje iskustvo je potpuno suprotno

prvo sam koristio road runner net
a sada u apartmanskom kompleksu imamu Knology(to ima samo u juznim drzavama i North Dakoti mislim)

10 mbit/s + 150 kanala cable + filmski paket (10 filmskih kanala) + DVR

celo zadovoljstvo svega $52.00 mesecno

Nikad ni jedan jedini problem, prekid i sl...slike na kablovskoj savrshene
Reply With Quote
  #5  
Staro 25.12.2008, 19:18
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

To bi te zadovoljstvo u Chicago kostalo minimum 130$. Comcast ni nema te pakete u ponudi, jedino ovde u mom kraju ima RCN....ja sam cak nameravao njih da uzmem, ali kada sam citao po forumima o njima....recimo da nijednu lepu rec nisam cuo.

Dial-up mi nije opcija, jer ti treba fiksni telefon....a i ono....mislim da danasnji flash i ajax sajtovi su prevazisli dial-up....licno nisam siguran da li su te brzine danas upotrebljive.

Uzeo sam AT&T na preporuku kolega iz firme. Kolege su ljudi koji se bave 20 godina telekomunikacijama (radim u takvoj kompaniji). Izuzetno dobro poznaju tu tehnologiju i zato sam prihvatio njihov savet. Sada kada njima pricam sta mi se desava, oni su zabezeknuti jer nikada takvih problema nisu imali.

Poenta price je da dok stvari teku glatko...teku glatko. Ako se desi da ne teku glatko (kao uvek u mom slucaju kada je net u pitanju), onda je njihova podrska 10x gora nego sto je u srbiji.
Jos jedna stvar koju zelim da napomenem....ovde su stvari po pitanju tehnologije obrnute nego u srbiji. Tj. u Srbiji kada stigne neka nova tehnologija, prvo se uvodi u gradu....prodju godine dok ljudi na selu to ne dobiju. Ovde se prvo uvodi na selo, prodju godine dok se u gradu to ne uvede. Njima su kuce jednostavnije za uvodjenje bilo cega od zgrada, za razliku od Srbije.
Ja ovde ne zelim nikome da ocrnim stvari, pricam samo eto...svoje iskustvo. Svakom je drugacije (ja sam inace generalni baksuz telefonije...probleme sam imao i u srbiji sa instalacijama). Mada stvarno....sada kada se setim i u zeninoj firmi je jednom nestalo neta. Majku mu...jeste nestabilno.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com

Last edited by dreamerns; 25.12.2008 at 19:25.
Reply With Quote
  #6  
Staro 25.12.2008, 19:23
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

E da jos jednu stvar da dodam: NEMOJTE UZIMATI AT&T :-)
Mada ne znam da li je nesto drugo moguce u pocetku, jel radi comcast credit check?
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #7  
Staro 26.12.2008, 17:10
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreamerns Prikaz poruke
E da jos jednu stvar da dodam: NEMOJTE UZIMATI AT&T :-)
Mada ne znam da li je nesto drugo moguce u pocetku, jel radi comcast credit check?
ja mislim da ne rade jer smo mi kada smo bili na vizi od 3 meseca i to radnoj uveli u stan bez problema , samo smo otkazali pre odlaska iz stana.
Ne znam, vidi, proveri. Ipak, ja koliko znam nije frka da se uzme comcast. E sad to paketi i slicno, ne znam, jer je meni bilo dobro ono sto smo imali bas tu u Chicagu tako da nisam to nesto specijalno studirao.
Reply With Quote
  #8  
Staro 29.12.2008, 19:43
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Nastavak price je sledeci: dosao covek u petak i sredio net (neko iz AT&T-a je zajebo stvar...priljucio nas na pogresni port). Doslo konacno 6MBita...jao srece. Sreca je trajala citava nepuna 2 dana. U nedelju popodne, zveknulo opet...no dsl connection.
Opet ono zvanje, razgovor sa pakistancem itd. Sada mi je rekao da cekam i uzeo moj broj telefona (800.000 put). I cekam...i cekam....nakon 15 minuta cekanja (30 min razgovora) prekinem (nisam imao ceo dan vremena za govn*re).
Nazvo opet danas....pakistanac, zajebancije. Razgovor je trajao 50 minuta....navodno ce opet poslati nekog sutra.

Dobio sam konacno mali odmor nakon 2 godine i nemam prokleti net (trenutno kotistim G*vnoNet koji sam dobio u zgradi). Verujem da ce ga namestiti taman u pon kada budem morao da se vratim na posao.

Pa da mi je neko ovo pricao, stvarno ne bih verovao. Znaci gori su od Srbije 200x. Dosao sam iz Srbije gde sam dugo imao problema, ali sam bar znao i gde je problem....na kraju sam zamenio sve instalacije u kuci i sada je sve super. Dosao sam u ameriku i lepo iznajmio stan u skupljem kvartu...u zgradi. I opet problemi jos gori nego u srbiji.
Ko sto rekoh....koju god uslugu uzimas u americi, moli boga da radi, jer ako ne radi.....hteces da izljubis sve one radnike telekoma, elektrodistribucije, sbb-a i ostalih koje si pljuvao dok si bio u Srbiji....jer su oni med i mleko za ovu ljubaznu stoku.

I dalje ne mogu da dodjem sebi....kakva stoka.

I sada treba opet da se cimam, otkazujem (neki kazu "uzmi comcast...to je bolje, ja nemam problema"....to mi je isto 15 ljudi reklo za AT&T...pa vidi). Stvarno vise ne znam sta da radim....najverovatnije cu uvesti oba provajdera cim se zena zaposli (a mozda i RCN).....jest da je 300$ mesecno, al da vidim da mi nestane net.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #9  
Staro 31.12.2008, 00:58
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Danas bio lik....zamenuo zice, ali nije mogao da testira da li radi...kaze "nisam na redu da me ukljuce u centrali...velik je red...moramo cekati". I tako ja sada cekam od popodneva da me ukljuce u centrali...zvao sam ih...cak kazu mozda tek sutra...djubrad.
Ovaj lik kaze da je problem to sto izgleda tu tece negde T1 linija....a DSL se ne voli sa T1...pa ako ih ima vise, onda nista od mog neta.
I tako sam ti ja jos na nekom cekanju skoro mesec i po dana....ceo svoj "raspust" provodim bez interneta, bez nacina da se cujem sa svojima. Izes ameriku i njihovu tehnologiju...Srbija je 100 u glavu za ovo. Ameri bi trebali da odu u srbiju i vide sta je tehnologija...kod nas kada stvari ne rade iz prve....mi smo u stanju da ih popravimo.
Kaze mi ovaj lik iz at&t da su pretrpani poslom....toliko o kvalitetu...ocigledno nisam jedini koga zajebavaju.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #10  
Staro 31.12.2008, 12:39
wrath:of:the:lich:king's Avatar
wrath:of:the:lich:king wrath:of:the:lich:king je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.11.2008
US lokacija: Ohio
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 279
Nepromenjeno

Au ala si ti besan... Samo se seti SBB-a i bice ti mnogo lakse Mozda si eto baksuz pa si naleteo na zackoljicu, ali toga ima svuda pa i u Americi..
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Mobilna Telefonija, Internet i Kablovski Provajderi stizeljeto Vodič za emigrante 196 09.01.2020 09:49

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 22:54.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.