ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 11.11.2009, 23:04
srboljub89's Avatar
srboljub89 srboljub89 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.07.2009
US lokacija: Vidjecemo. :)
YU lokacija: Bijeljina, RS
Poruke: 84
Nepromenjeno

skroz slabo
poslao sam 2-3 mail i odgovori nisu pozitivni, tako da sam odustao od toga.
Reply With Quote
  #22  
Staro 12.11.2009, 03:31
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik srboljub89 Prikaz poruke
skroz slabo
poslao sam 2-3 mail i odgovori nisu pozitivni, tako da sam odustao od toga.

Auuu....lako ti nesto odustajes.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #23  
Staro 12.11.2009, 10:58
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik srboljub89 Prikaz poruke
skroz slabo
poslao sam 2-3 mail i odgovori nisu pozitivni, tako da sam odustao od toga.
Nema potrebe ni da odustajes, ni da se nerviras, a ni da zuris...
Kada stigne koverta imaces dovoljno vremena da probas da nadjes posao online, ali ako si hteo da se putem posla docepas USA onda ne vidim cemu odustajanje. Mozda da probas da saljes prijave i dalje, ali da za to vreme radis na sebi u svemu sto ti je manjkalo na prvim prijavama, pa ce vremenom ili neki poslodavac ''popustiti'' ili ces ti zadovoljiti sve njihove zahteve...
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
Reply With Quote
  #24  
Staro 12.11.2009, 17:06
wrath:of:the:lich:king's Avatar
wrath:of:the:lich:king wrath:of:the:lich:king je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.11.2008
US lokacija: Ohio
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 279
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik srboljub89 Prikaz poruke
skroz slabo
poslao sam 2-3 mail i odgovori nisu pozitivni, tako da sam odustao od toga.
Jao ja ne mogu da se ne nasmejem. 2-3? Da si rekao 20-30 pa i ajde. Ali nekad je potrebno i 200-300. Ako si vec odustao, kako ces tek kad bude gorelo pod tabanima?
__________________
U Americi od 19.03.2009.
Reply With Quote
  #25  
Staro 12.11.2009, 17:20
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Hmmm, osim ako neka firma nema on-going oglas za posao (kao sto se recimo FBI oglas za prevodiocima nikad ne zatvara - to je samo jedan primer), zasto bi jedna kompanija zatrazila i phone screening? Jer, ne znam da li je navedeno u Cover Letter da ces eventualno imati Green Card, ali ako nije - ja verujem da se tvoja prijava odmah odbacuje jer vecina firmi je privremeno zablokirala sponzorisanje radnih viza. Ako ne naglasis da imas legalno pravo da radis u USA, njima se podrazumeva da isto nemas ukoliko aplikacija stize iz druge zemlje. Drugo, njima treba (uglavnom) covek odmah, a ne za 8 meseci...

Ne znam, zvuci mi malo verovatno u slucaju prosecnih skills. E sad, experte nadju oni i sami, ne treba ni aplikacije ni nista.... kad im treba, okrenu i nebo i zemlju (a i novcanik) za takav kadar.
Reply With Quote
  #26  
Staro 13.11.2009, 20:26
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik wrath:of:the:lich:king Prikaz poruke
Jao ja ne mogu da se ne nasmejem. 2-3? Da si rekao 20-30 pa i ajde. Ali nekad je potrebno i 200-300. Ako si vec odustao, kako ces tek kad bude gorelo pod tabanima?
U kaneolopinom slucaju preko 2000, a cak ima i papire....i jos nista...
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #27  
Staro 19.12.2009, 20:48
Misa Misa je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.06.2008
US lokacija: San Diego, CA
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 84
Nepromenjeno

U nastavku slede pitanja, uglavnom u vezi sa javom, malo sql-a i web servisa, koja su meni bila postavljena:

1. What is RunTimeException?
2. Which method is supposed to be implemented by Thread class?
3. What is the difference between JDBC PreparedStatement and JDBC Statement?
4. Types of isolation levels?
5. What is the difference between checked and unchecked exceptions?
6. What is the difference between pass by value and pass by reference?
7. What is the difference between serialization and externalization?
8. What is reflection?
9. What is the difference between abstract class and interface?
10. What is singleton pattern and an example of use?
11. What is the difference between session and entity bean?
12. Architecture of web services.
13. What do you know about WSDL protocol?
14. What is transaction and what are ACID properties?
15. What is foreign key?
16. What are stored procedures?

Pored ovih pitanja, oba razgovora su vecim delom bila fokusirana na moje iskustvo na prethodnom poslu. Na kraju razgovora uglavnom idu opsta pitanja (ovo ide na naskom ):

1. Koje su vase pozitivne osobine?
2. Koje su vase negativne osobine?
3. Da li ste nekada bili u konfliktnoj situaciji sa nekim od kolega na poslu?
4. Kako se ponasate u konfliktnim situacijama?
5. Da li vise volite da radite u timu ili individualno?
6. Na koji nacin cete pristupiti obavezama na novom poslu?
7. Gde sebe vidite za 5 godina?
8. Navedite situaciju u kojoj ste se po vasem misljenju istakli.

Sto se tice strucnih pitanja na intervjuu, topla preporuka http://www.techinterviews.com .
__________________
Generacija DV2009
Reply With Quote
  #28  
Staro 20.12.2009, 16:09
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Miso, cestitke na dobijenom poslu.
Neka bude sa srecom..
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #29  
Staro 14.07.2010, 11:15
MissT.'s Avatar
MissT. MissT. je offline
Član
 
Datum prijave: 14.07.2010
US lokacija: LA, CA or SF, CA
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 3
Nepromenjeno

Pozdrav svima!! Jeste da je ovo malo starija tema, ali rekoh bolje da nastavim tu posto je tema manje vise ista... Imam pitanje za kolege programere koji su u USA. Planiram da trazim posao koji bi mi obezbedio H1B, Green Card ili neku drugu vizu s kojom bih mogla da radim. Programer sam po struci (FTN, Racunarstvo i automatika, sa vrlo visokim prosekom) i sa 5+ godina iskustva u raznim oblastima od web developmenta, preko testiranja i razvoja embedded sistema. Pitanje bi bilo, da li je neko od vasi poznanika, prijatelja ili rodbine sa slicnim iskustvom uspeo da iz Srbije pronadje posao i zapali u USA na rad. Ako jeste kako, preko kojih sajtova se trazi posao (znam za Dice.com, Craigslist, CarierBuilder)? Znam da svi pisu da je tesko naci posao iz Srbije ali ja planiram da ne odustajem ma koliko bude trajalo, tako da oni koji ce pokusati da me obeshrabre, please dont. Trenutno sam u fazi izrade Resume, i upoznavanje sa situacijom pa mi je svaka pomoc dobrodosla Location: not important A krajnji cilj naravno CA
Pitanje se narocito odnosi na dreamerns, landlord, Misa, ali i sve ostale naravno.
Reply With Quote
  #30  
Staro 14.07.2010, 17:43
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MissT. Prikaz poruke
Pozdrav svima!! Jeste da je ovo malo starija tema, ali rekoh bolje da nastavim tu posto je tema manje vise ista... Imam pitanje za kolege programere koji su u USA. Planiram da trazim posao koji bi mi obezbedio H1B, Green Card ili neku drugu vizu s kojom bih mogla da radim. Programer sam po struci (FTN, Racunarstvo i automatika, sa vrlo visokim prosekom) i sa 5+ godina iskustva u raznim oblastima od web developmenta, preko testiranja i razvoja embedded sistema. Pitanje bi bilo, da li je neko od vasi poznanika, prijatelja ili rodbine sa slicnim iskustvom uspeo da iz Srbije pronadje posao i zapali u USA na rad. Ako jeste kako, preko kojih sajtova se trazi posao (znam za Dice.com, Craigslist, CarierBuilder)? Znam da svi pisu da je tesko naci posao iz Srbije ali ja planiram da ne odustajem ma koliko bude trajalo, tako da oni koji ce pokusati da me obeshrabre, please dont. Trenutno sam u fazi izrade Resume, i upoznavanje sa situacijom pa mi je svaka pomoc dobrodosla Location: not important A krajnji cilj naravno CA
Pitanje se narocito odnosi na dreamerns, landlord, Misa, ali i sve ostale naravno.
Ne moze ti posao obezbediti Green Card....to mozes dobiti nakon 6 godina boravka sa radnom vizom. Sto se tice poslova, ja licno znam samo jednu osobu koja je tako dosla u USA. Uglavnom ostali nastave studiranje ovde, pa nadju neke poslove i ostanu ovde. Nije nemoguce, ali recimo da moras biti toliki strucnjak u nekom polju, da oni ne mogu da nadju takvog u americi. Mozda bi ti najbolje bilo da probas kod velikih firmi tipa google, microsoft, motorola i sl. jer oni imaju dovoljno para i volje da uvezu ljude. Naravno, moras biti dovoljan strucnjak da bi oni to uradili. Sa malim firmama, tesko da ces to uspeti. Stavi sebe na mesto tog gazde i vidi da li bi: 1. uzela osobu iz usa, 2. outsourceovala za jeftine pare u srbiju, 3. pukla zesce pare da nekog iz srbije dovuces (a da pri tom mozes naci takve u americi).
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
Odgovori

Tags
posao, programer


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Pronalaženje prvog posla u Americi stizeljeto Vodič za emigrante 492 25.03.2019 13:34
svetska kriza u americi bibi Stare teme 15 18.06.2010 11:19
20,000,000 gladnih u Americi and counting malasestra Vaša strana 58 19.03.2009 14:56
Zene u Americi ex-usa Vaša strana 11 24.02.2009 23:31
Kupnja auta u Americi stizeljeto Stare teme 22 22.10.2008 18:12

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 02:19.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.