ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Pronalaženje prvog posla u Americi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #201  
Staro 04.07.2011, 00:17
oligoce oligoce je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.05.2010
US lokacija: Wallington/New Jersey
YU lokacija: makedonija
Poruke: 88
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mirella86 Prikaz poruke
Ako neko planira u skorije veme da ide za NY neka mi pusti e-mail skye@ptt.rs
mi planiramo ( ja i spurug) idemo 21 avgusta..pisacemo e-mail.....oligoce@hotmail.com....pisi ako te nesto zanima pozz iz Makedonije
__________________
aplikacija na Lutriju 5.11.2009
izvucena 24.05.2010
case number 2011EU00022XXX
prvi koverat dobien 14.06.2010
prvi koverat poslat u Kentacky 19.06.2010
drugi koverat dobili : 11.03.2011
intervju zakazan: 19.04.2011
vize u pasosima : 21.04.2011

letimo 21.08.2011 za new york
Reply With Quote
  #202  
Staro 14.07.2011, 15:55
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Moje pitanje nije direktno vezano samo za prvi posao ali ga postavljam ovde. Moj posao bi se mogao nazvati posao elektricara, a inace imam zavrsenu i Visu skolu. Cuo sam da elektricari u SAD sa licencom imaju i po 25 dolara satnicu. Za pocetak ako me izvuku radio bih za minimalac bilo sta,ali bih gledao da se aktivno doskolujem u nekom pocetnom periodu po dolasku u SAD logicno u nekom poslu koji poznajem. Moze li mi neko reci sta je najbolji put za doskolovati se u SAD za posao elektricara ili neke srodne struke? Da li se pohadja neka skola u trajanju 6 meseci, godinu dana ili vise od toga?
Reply With Quote
  #203  
Staro 15.07.2011, 05:37
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

To sve zavisi od razlicitih faktora,od kompanije isto tako.Ima dosta tih kurseva,u trajanju 3,6 ili 12 meseci,ali isto tako postoje i kompanije koje same nude trening u samom pocetku kad se zaposlis kod njih.Na primer u samom oglasu ti stoji trazi se elektricar za ovakav ili onakav poso',trening obezbedjen za kandidate voljne da uce,i sl.
Reply With Quote
  #204  
Staro 18.07.2011, 19:41
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik noki Prikaz poruke
To sve zavisi od razlicitih faktora,od kompanije isto tako.Ima dosta tih kurseva,u trajanju 3,6 ili 12 meseci,ali isto tako postoje i kompanije koje same nude trening u samom pocetku kad se zaposlis kod njih.Na primer u samom oglasu ti stoji trazi se elektricar za ovakav ili onakav poso',trening obezbedjen za kandidate voljne da uce,i sl.
Zahvaljujem na odgovoru.Da li se iz vaseg iskustva do oglasa za posao i navedene treninge obezbedjene za kandidate lakse dolazi preko interneta ili iz lokalnih oglasa preko stampe odnosno lokalnih novina?
Reply With Quote
  #205  
Staro 18.07.2011, 23:55
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mijan Prikaz poruke
Zahvaljujem na odgovoru.Da li se iz vaseg iskustva do oglasa za posao i navedene treninge obezbedjene za kandidate lakse dolazi preko interneta ili iz lokalnih oglasa preko stampe odnosno lokalnih novina?
Cini mi se da to dosta zavisi od firme do firme. Neka zanimanja, kao na primer poslovi obezbedjenje, imaju skoro stalno raspisan oglas za posao tako da nemaju racunicu da svake nedelje postavljaju oglas u novinama. Ako ne gresim, na jednoj od tema posvecenih Kanadi je medjutim spomenuto da je dosta oglasa upravo novinskog tipa. Mozda ti dosta zavisi i od sredine i grada u koji odlucis da odes.
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
Reply With Quote
  #206  
Staro 19.07.2011, 02:07
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Ja i moj suprug smo obadvoje nasli poso' preko interneta.I to mogu da kazem da se meni bas posrecilo,posto poso koi sto sam ja nasla je u neprofitnoj organizaciji(YMCA & JCC Comunity center),nije kozna koliko placen,startna plata mi je 9 dolara na sat,plus beneficije,plus besplatna clanarina za celu porodicu u koju spada kupanje u bazenu,sauna,dzakuzi,sportska sala teretana i sl.A najbolje od svega je sto u sklopu centra imaju letnji kamp i day care za decu,pa uzimam sa mnom oba moja decaka za smesnu cenu od 50 dolara nedeljno(sto je ovde jako malo sa obzirom da su decaci sa mnom od ujutro u 8 sati pa idemo zajedno kuci u 4 popodne.Sto se tice drugih poslova kao sto sam spomenula postoje firme koje placaju trening za svoje izabrane kandidate,ali isto tako mozete da popunite online aplikaciju za bilo koju vecu kompaniju,pa ako ispunjavate kriterijume pozvace vas na intervju.(To bukvalno mislim otvoris na internet veb stranicu na primer za walmart,shoprite ili neznam koja vec kompanija odes na mesto na veb strani gde pise carriers,popunis sa svojim licnim podatcima i cekas da ti se jave).Na kraju ako vec ide teze sa pronalazenjem posla,stalno se nesto nadje u food court-u (mek donalds,burger king i sl.)tako sam i ja radila prvog meseca kad sam stigla ovde,pa bolje ista nego nista dok se ne nadje nesto placenije.
Reply With Quote
  #207  
Staro 19.07.2011, 04:18
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik noki Prikaz poruke
Na kraju ako vec ide teze sa pronalazenjem posla,stalno se nesto nadje u food court-u (mek donalds,burger king i sl.)tako sam i ja radila prvog meseca kad sam stigla ovde,pa bolje ista nego nista dok se ne nadje nesto placenije.
Jel mozes, ako nije tajna, malo detaljnije da opises kako si nasla taj posao? Moje iskustvo je da nema, skoro pa teoretske, sanse da nadjes posao u prehrambenim lancima koje si navela, a ne zelim da ljudi dodju u Ameriku sa zabludom, kao i ja, da u McDonalds-u kad god hoces mozes da nadjes posao. Hvala unapred...
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
Reply With Quote
  #208  
Staro 19.07.2011, 23:33
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dejancic Prikaz poruke
Jel mozes, ako nije tajna, malo detaljnije da opises kako si nasla taj posao? Moje iskustvo je da nema, skoro pa teoretske, sanse da nadjes posao u prehrambenim lancima koje si navela, a ne zelim da ljudi dodju u Ameriku sa zabludom, kao i ja, da u McDonalds-u kad god hoces mozes da nadjes posao. Hvala unapred...
Kad sam bila ovde u USA prvi put,u trgovskom gde smo isli u soping se nalazila(i jos uvek se nalazi) "Nathan's" fest food specijalizovan za hot dog.Usla sam unutra zatrazila menadzera i rekla mu da sam zainteresovana za poso,dao mi je formular -aplikaciju da popunim i reko mi je da ce mi se javiti ako mu e potreban radnik mojih kvalifikacija.Sutradan me pozvao i reko mi da mu trenutno treba decko ili devojka za brisanje stolova i pranje posudja,ja sam odma prihvatila za 2-3 nedelje sam naucila i kasu.I jednog dana jedna od devojka sa kase se nije pojavila ,ja sam se odma prijavila da mogu da radim i to.Posle toga sam radila na kasi sledecih dva meseca pa sam se vratila kuci u Makedoniju.Sad posle deset godina,cim sam dobila SSN otisla sam ovde u obliznji trgovski,usla u Sbarro piceriju i potrazila poso,popunila aplikaciju,imala kratki intervju i dobila poso.Jedini problem je bio sto ti ne daju vise od 15-20 sati nedeljno,a to nije dovoljno da platis rentu,pa sam isla tamo na poso a u medjuvremenu sam trazila nesto bolje i full time.I kao sto sam i prethodno napisala imala sam srece i nasla poso' koji sad trenutno radim.I plus subotama idem jos uvek u piceriju da odradim koji sat.Tako da mislim ako je neko voljan da radi bilo sta(samo da je zakonito)naci ce posla.Sa druge strane imam poznanicu koja je ovde u Americi skoro 10 godina i nikad nije radila posto je cekala da joj verifikuju fakultet i trazi nesto sto ce raditi po struci.Ja evo dali je sreca ili nesto drugo u pitanju do sada nisam bila bez posla,a uvek moze i nesto bolje da izadje,ko zna??!!
Reply With Quote
  #209  
Staro 19.07.2011, 23:57
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik noki Prikaz poruke
Kad sam bila ovde u USA prvi put,u trgovskom gde smo isli u soping se nalazila(i jos uvek se nalazi) "Nathan's" fest food specijalizovan za hot dog.Usla sam unutra zatrazila menadzera i rekla mu da sam zainteresovana za poso,dao mi je formular -aplikaciju da popunim i reko mi je da ce mi se javiti ako mu e potreban radnik mojih kvalifikacija.Sutradan me pozvao i reko mi da mu trenutno treba decko ili devojka za brisanje stolova i pranje posudja,ja sam odma prihvatila za 2-3 nedelje sam naucila i kasu.I jednog dana jedna od devojka sa kase se nije pojavila ,ja sam se odma prijavila da mogu da radim i to.Posle toga sam radila na kasi sledecih dva meseca pa sam se vratila kuci u Makedoniju.Sad posle deset godina,cim sam dobila SSN otisla sam ovde u obliznji trgovski,usla u Sbarro piceriju i potrazila poso,popunila aplikaciju,imala kratki intervju i dobila poso.Jedini problem je bio sto ti ne daju vise od 15-20 sati nedeljno,a to nije dovoljno da platis rentu,pa sam isla tamo na poso a u medjuvremenu sam trazila nesto bolje i full time.I kao sto sam i prethodno napisala imala sam srece i nasla poso' koji sad trenutno radim.I plus subotama idem jos uvek u piceriju da odradim koji sat.Tako da mislim ako je neko voljan da radi bilo sta(samo da je zakonito)naci ce posla.Sa druge strane imam poznanicu koja je ovde u Americi skoro 10 godina i nikad nije radila posto je cekala da joj verifikuju fakultet i trazi nesto sto ce raditi po struci.Ja evo dali je sreca ili nesto drugo u pitanju do sada nisam bila bez posla,a uvek moze i nesto bolje da izadje,ko zna??!!
Ovde gde sam ja, u Mountain View/Palo Alto, ako trazite takav posao, mogu da vam kazem da svaka druga radnja ima u izlogu HELP WANTED pocevsi od prodavnica namestaja, preko restorana i slicnih prodavnica. Gomila...? I cena na sad ide oko 10 dolara.
__________________
Score
Reply With Quote
  #210  
Staro 20.07.2011, 03:06
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Evo i blizu mene na Milwaukee Aveniji ima prodavnica namestaja pise GRAND OPENING. I to vec godinu i po dana...
Hvala Noki na pojasnjenju. Nazalost, nisam cuo mnogo primera slicnih tvom. I to je jedino cega bih voleo da novi emigranti budu svesni. U danasnje vreme po meni zaista nije lako naci prvi posao iako po oglasima i konkursima ima bezbroj ponuda za posao.

PS: Nadam se da ovaj put komentar zvuci manje maliciozno, a vise sarkasticno
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kupovina auta na kredit i građenje kreditne istorije zvercica Vodič za emigrante 97 31.08.2021 23:46
Iseljenicka viza za porodicu da li je moguca bez rodbine,posla,braka u Americi joga Stare teme 22 21.10.2012 18:10
Koju banku izabrati - za kupovinu auta, kreditne kartice, građenje kreditne istorije dreamerns Stare teme 93 02.09.2010 05:11
Ograničenje zapošljavanja stranaca zoran80 Stare teme 26 25.01.2010 14:31

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 06:45.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.