ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Vozačka dozvola - Driver's License » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #151  
Staro 29.07.2011, 00:54
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Neznam za Atlantu,ali za New Jersey smo mi prosli ovako:Savetovali su nas da uzmemo medjunarodnu dozvolu pre nego sto krenemo u Ameriku i to je ispalo dobro,posto traze ti samo da polozis pismen test(na kompjuteru),a voznja ne treba.Plus dobijes vozacku istog dana kad polozis.Moj muz nije ni znao dobro engleski ali posto ima vozacku vec 17 godina polozio je iz prve,bez nikakvog problema,plus ovde ti traze da imas bilo kakav ID,pa je bolje odma da polozis nego da vadis non driving ID,pa kad polozis posle jovo nanovo.
Reply With Quote
  #152  
Staro 29.07.2011, 10:37
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik noki Prikaz poruke
Neznam za Atlantu,ali za New Jersey smo mi prosli ovako:Savetovali su nas da uzmemo medjunarodnu dozvolu pre nego sto krenemo u Ameriku i to je ispalo dobro,posto traze ti samo da polozis pismen test(na kompjuteru),a voznja ne treba.Plus dobijes vozacku istog dana kad polozis.Moj muz nije ni znao dobro engleski ali posto ima vozacku vec 17 godina polozio je iz prve,bez nikakvog problema,plus ovde ti traze da imas bilo kakav ID,pa je bolje odma da polozis nego da vadis non driving ID,pa kad polozis posle jovo nanovo.
To znaci da nije ni polagao voznju, samo je polozio testove i dobio vozacku dozvolu uz medjunarodnu koju je poneo sa sobom iz Makedonije?! Da li sam u pravu?
Reply With Quote
  #153  
Staro 29.07.2011, 19:27
essential's Avatar
essential essential je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.05.2010
YU lokacija: Beograd
Poruke: 37
Nepromenjeno

Koliko me secanje sluzi (bilo je to 2007) u Atlanti si mogao da vozis sa medjunarodnom do 6 meseci a postojala je i opcija da im predas nasu dozvolu (ili medjunarodnu) i da dobijes dozvolu GA. Ogradjujem se da li je idalje ista situacija.

Pozdrav
Reply With Quote
  #154  
Staro 30.07.2011, 05:06
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mijan Prikaz poruke
To znaci da nije ni polagao voznju, samo je polozio testove i dobio vozacku dozvolu uz medjunarodnu koju je poneo sa sobom iz Makedonije?! Da li sam u pravu?
Sasvim,tako,samo je polagao test nije trebala voznja i sve je to trajalo par sati.
Reply With Quote
  #155  
Staro 30.07.2011, 13:14
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik essential Prikaz poruke
Koliko me secanje sluzi (bilo je to 2007) u Atlanti si mogao da vozis sa medjunarodnom do 6 meseci a postojala je i opcija da im predas nasu dozvolu (ili medjunarodnu) i da dobijes dozvolu GA. Ogradjujem se da li je idalje ista situacija.

Pozdrav
Hvala na odgovoru.
Pronasao sam zvanican podatak, samo sto pise da se moraju polagati i testovi i voznja bez obzira sto se poseduje nasa medjunarodna dozvola.
Non-Citizens
Georgia accepts valid out-of-country and International driver's licenses, and you can generally drive in Georgia for one year with one or the other. However, if you become a resident you must apply for a Georgia driver's license. Be prepared to take the vision, written knowledge, and driving exams.

Last edited by mijan; 30.07.2011 at 13:21.
Reply With Quote
  #156  
Staro 03.09.2011, 00:29
oligoce oligoce je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.05.2010
US lokacija: Wallington/New Jersey
YU lokacija: makedonija
Poruke: 88
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik noki Prikaz poruke
Neznam za Atlantu,ali za New Jersey smo mi prosli ovako:Savetovali su nas da uzmemo medjunarodnu dozvolu pre nego sto krenemo u Ameriku i to je ispalo dobro,posto traze ti samo da polozis pismen test(na kompjuteru),a voznja ne treba.Plus dobijes vozacku istog dana kad polozis.Moj muz nije ni znao dobro engleski ali posto ima vozacku vec 17 godina polozio je iz prve,bez nikakvog problema,plus ovde ti traze da imas bilo kakav ID,pa je bolje odma da polozis nego da vadis non driving ID,pa kad polozis posle jovo nanovo.


zdravo Noki, kako ste? bi sakala da mi kazes nekoj link ili na koe mesto polagavte bidejki i nie sme vo New Jersey i ni trebaat vozacki( imame megunarodni od makedonija)...pa da ne gubime vreme da polagame..pozzz i fala
__________________
aplikacija na Lutriju 5.11.2009
izvucena 24.05.2010
case number 2011EU00022XXX
prvi koverat dobien 14.06.2010
prvi koverat poslat u Kentacky 19.06.2010
drugi koverat dobili : 11.03.2011
intervju zakazan: 19.04.2011
vize u pasosima : 21.04.2011

letimo 21.08.2011 za new york
Reply With Quote
  #157  
Staro 14.11.2011, 21:44
nsbee's Avatar
nsbee nsbee je offline
Član
 
Datum prijave: 01.07.2010
US lokacija: Kalifornija
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 19
Nepromenjeno

Samo da napišem naše iskustvo što se tiče Kalifornije (nadam se da ne ponavljam informacije, nisam dugo bila na forumu pa ne znam šta je pisano u međuvremenu). Dakle, mi smo u Sakramentu i oboje imamo srpske dozvole, pritom suprug ima i međunarodnu. Kontaktirali smo DMV nekoliko puta da pitamo da li možemo privremeno da vozimo sa našim dozvolama i niko nam ništa konkretno nije rekao. Zakazali smo vađenje ličnih karti i testove. Suprug i ja smo stajali na različitim šalterima i dobijali različite informacije!

Ja: Pol (ljubazni službenik) je uzeo srpsku dozvolu, prvo je morao da mi obeća da je neće zadržati i kopirao je. Rekao je da ću, ako položim testove, dobiti privremenu dozvolu koja će mi važiti godinu dana. U roku od tih godinu dana treba da položim i vožnju, kad meni odgovara.

Suprug: Clueless službenik neće ni da mu umzme srspku dozvolu a ni međunarodnu jer kaže da ne zna šta da radi sa njima i da mora da položi i testove i vožnju da bi mogao da vozi.

Posle par minuta smo uradili testove, žena (treće lice) ih pregledala, potvrdila priču mog službenika i to je to. Pitali je l možemo da kupimo kola dok imamo privremene dozvole, kaže može bez problema, vi ste i dalje u procesu sređivanja papira, sve je to ok.
Piece of cake
I toplo vam preporučujemo da uvek ZAKAZUJETE sve što imate da obavite u DMV-u, uštedećete mnogo vremena. Zakazuje se online, par dana unapred.
__________________
2011EU00028xxx (prijavili se jednom)
maj 2010.-stigla prva koverta, vratili u Kentaki posle 2 dana
april 2011.-stigla druga koverta
21.6. pozeleneli
Reply With Quote
  #158  
Staro 15.11.2011, 07:01
spectra's Avatar
spectra spectra je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.10.2009
US lokacija: California
YU lokacija: BiH
Poruke: 291
Nepromenjeno

Kad smo vec kod Kalifornije...

Prije svega da spomenem da Ca ima jedan interesantan zakon koji kaze:
- ako si turista mozes voziti sa svojom nacionalnom vozackom dokle god ona vrijedi
"Visitors over 18 years old with a valid driver license from their home state or country may drive in California without getting a California driver license as long as their home state license is valid."

- ako si postao novi rezident, moras aplicirati za Ca vozacku u roku 10 dana
"When you become a California resident and you want to drive in California, you must apply for a California driver license within 10 days." Izvor

Jedna stvar koja tu nema smisla jeste da ne mozete aplicirati za vozacku dozvolu ako nemate SSN. Mi smo uspjeli da apliciramo u DMV 11.-13. dan od dana ulaska u USA, cim nam je stigao SSN.

Naravno, prije toga smo proucili knjizicu saobracajnih pravila (koju mozete besplatno naci i u printanom obliku, u svakom DMV-u), tako da smo testove odmah polagali. Nakon sto smo polozili pismeni test, dali su nam "Temporary Driving License" koji vrijede 3 mjeseca - i u tom vremenu je potrebno poloziti i test voznje.
Napominjem, iako smo oboje imali BH vozacke dozvole, morali smo oboje polagati i voznju. (Ali makar nam ih nisu ponistili, kao sto sam citala da jesu nekima ovdje na forumu.)

Vidjecete da su velike guzve na polaganju pismenog dijela, i to ide kao "na traci" - imas 36 pitanja (max 6 mozes da fulis).
Razlog tolikih guzvi jeste to sto se u Ca svakih 5 godina polazu testovi (samo pismeni, i tada imas 18 pitanja), i to na dan rodjendana.
Toliko od mene. Ajd', zivjeli!
__________________
*****************************
Case No: 2011EU00021xxx
Koverta poslana iz KCC: 28.04.2010.
Prva koverta stigla: 25.05.2010.
Prva koverta vracena: 31.05.2010.
Stigla koverta u KCC: 02.06.2010.
Završen ljekarski: 21.03.2011.
The Day: 01.04.2011.
*****************************
Green Day 06.04.2011
Reply With Quote
  #159  
Staro 22.11.2011, 05:45
nsbee's Avatar
nsbee nsbee je offline
Član
 
Datum prijave: 01.07.2010
US lokacija: Kalifornija
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 19
Nepromenjeno

Spectra, pa to su onda dvostruki aršini-naša privremena dozvola (položeni testova + srpska dozvola) važi godinu dana! Evo pre mesec i po smo polagali i lepo piše na njoj da važi do nekog oktobra 2012.
__________________
2011EU00028xxx (prijavili se jednom)
maj 2010.-stigla prva koverta, vratili u Kentaki posle 2 dana
april 2011.-stigla druga koverta
21.6. pozeleneli
Reply With Quote
  #160  
Staro 14.12.2011, 01:03
Barbosa Barbosa je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.10.2010
US lokacija: Samo negde gde nije mnogo hladno :)
Poruke: 31
Nepromenjeno

Imam pitanje: Isao bih za Chicago sledece godine,nemam zelenu kartu niti radnu dozvolu,hteo bih poloziti za CDL dozvolu i recimo ako bih ostajao 6 meseci vozio za neku firmu,jel to moguce bez radne dozvole ili ne?
Molim vozace kamiona da mi odgovore,kakve su sanse za tako nesto ili da mi daju neke savete. Ovde radim privatno ali tanko je sve pa bih se upustio u tu avanturu vozaca kamiona.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Međunarodna vozačka dozvola Srbije u SAD Tomislav1970 Vodič za emigrante 19 14.03.2015 16:32
Profesionalni vozači aZZo Stare teme 11 11.03.2012 11:09
Razvod i Imigracija - da li je potrebna dozvola drugog roditelja? milenaa Stare teme 19 27.11.2009 10:08
Ja, vozač srdjevic Lutrija (zelena, ne Srbije) 0 27.06.2005 21:12

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:13.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.