ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Pittsburgh, Pennsylvania » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 03.12.2014, 13:03
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Dejancic se preselio u LA prosle godine, ali nije aktivan na forumu vec neko vreme.
Reply With Quote
  #22  
Staro 09.12.2014, 03:36
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Kao sto je Magelan napisao, ne zivim vise u Pittsburgh-u. Mozda tvoje pitanje treba da me natera da napisem svojevrstan oprostajni post. Vec se dugo kanim, ali lenjost cini svoje... Ili mozda ti treba da napises svoje misljenje, mozda ljudima bude zanimljivije da imaju poredjenje.
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
Reply With Quote
  #23  
Staro 14.10.2016, 09:22
MirkoJ MirkoJ je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.10.2016
US lokacija: Pittsburgh (jednog dana :))
YU lokacija: Beograd
Poruke: 34
Nepromenjeno

Pozdrav,

Svakako bi prijale i "svežije" informacije o samom gradu, raspoloživosti posla, cenama itd
Reply With Quote
  #24  
Staro 08.08.2019, 18:50
Belgrade Giant Belgrade Giant je offline
Član
 
Datum prijave: 06.08.2019
Poruke: 11
Nepromenjeno

@dejancic kao i drugi članovi
Subjekt: Bgd Vs. Pitt Vs. L.A - Useljenička F4 viza za Single osobu rođenu 1966 NVC Notice NVC Case Number nakon proteka 13,5 godina od podnošenja I-130

Poštovani Dejane,

Kako sam sa pažnjom pročitao značajan broj Vaših postova kao i postova drugih članova Foruma, tako koristim ovu priliku da Vas zamolim da mi, ako je to moguće, odgovorite, objasnite ili predočite Vaše mišljenje (savet ili šta već) u vezi sa mojom, potpuno neočekivanom situacijom nastalom po osnovu nedavnog prijema gore navedenog Obaveštenja od strane NVC. Želim da napomenem da me je na obraćanje Vama ovim putem motivisala činjenica Vašeg života u Pitt, kao i činjenica da ste se preselili u L.A koji je meni blizak jer sam kao student u više navrata tamo boravio jer su mi dalji rođaci pristojno situirani. Naravno, u Pitt živi i radi moja sestra koja je Sponzor i koja ima stalan posao kao univerzitetski prof a živi na Squirell Hill-u. Vi procenite da li je možda bolje da mi Vaš odgovor prosledite na P.P ako smatrate da je to bolje, pod uslovom da je to moguće s obzirom da sam "novi" drug Član foruma. U nastavku Vam navodim sledeće činjenice koje se odnose na moj "slučaj" i koje Vam mogu biti od značaja. Te činjenice su:
Rođen sam Avg 1966, Single, Notice od NVC primljen juče i to nakon podnošenja I-130 dana 30 Oktobra 2006. godine od strane moje sestre koja je Petititioner (sponzor). Sestra živi i radi kao red.prof u Pittsburgh-u, Penn State. Pored diplome Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu, posedujem LL.M in Int.Business Law, stečeno na stranoj, uglednoj akademskoj instituciji koju je osnovala Fondacija poznatog USA filantropa poreklom iz Mađarske (LL.M. je akreditovan u NY State pored ostalih zemalja i sl). Pored akademskih zvanja, posedujem i značajno radno iskustvo i.e ukupan radni staž u SRB - više od 20 godina. Trenutno nemam stalan posao, pored ostalog, kako iz razloga zbog prirode moje usko specijalizovane pravničke profesije koja se odnosi na borbu protiv korupcije u javnog sektoru kao i reformi javnog sektora, tako i iz razloga jer je otac ozbiljno bolestan a brinem se i o majci koja je takođe u dobrim godinama. Napominjem da posedujem i USA SSN (pravi). Ranije sam napisao da sam "u mladosti" dosta provodio vremena u USA ali ne u Penn State već po NYC i L.A (u L.A imam i poznatu, ali "dalju" rodbinu kod kojih sam odlazio kao sudent-čak je ta rođaka u zenitu glumačke karijere ali na nju ne mogu da računam jer nismo u direktnom kontaktu godinama-u L.A žive i 2 "dalja" rođaka koji su takođe u srodstvu sa "glumicom" i to u bližem, ali sam sa njima u kontaktu). Posedujem nepokretnu imovinu ovde u centru Beograda, u blizini Beograda i na Sev. Jadranu (imam i HR drž).
Dakle, potpuno šokiran juče primljenim Obaveštenjem od NVC (datum: 26 JUN 2019) kojim mi je dostavljen NVC Case Number: BLG 2010540005 kao i Invoice ID Number: IVSCA, zaista nisam "pametan" šta da radim u vezi sa novonastalom situacijom tj. procedurom useljenja u USA (naravno, znanje Eng nije problem). Iz NVC Obaveštenja proističe da je rok za aktivaciju profila na CEAC 1 godina (verovatno počevši od navedenog datuma navedenog na Notice/Obaveštenju i.e 26. JUN 2019). Stvarno nisam pametan....Niti mi je jasno koji je moj Priority Date - da li je to dan predaje aplikacije USIS-u 30. OKT 2006 ili pak datum iz NVC Case Number: BLG 2010540005. Naravno, nisam siguran koliko tačno košta Application Fee za mene, mada to nije problem. Kako nisam siguran koji je moj PD, tako nisam siguran ni za termin eventualnog Interview-a u US Emb Bgd tj konačnog dobijanja US Imm Visa (sve u cilju "kupovine vremena" koja mi je potrebna da razmislim)...
Na kraju, koliko sam shvatio, za sticanje US državljanstva potreban je protek od 5 godina vremena provedenog u USA (GC bih dobio vrv znatno pre - mislim na trajni).

Konačno, problem predstavlja i moje profesionalno angažovanje (bitisanje) u USA - sem bavljenjem pravom kao praktičar sa značajnim iskustvom (potpuno mi je poznat US Legal system jer sam izučavao isti na LL.M studijama, pored ostalog), jasna mi je nužnost polaganja Bar-a za Penn State ili pak eventualni pokušaj zaposlenja u Public sector-u (Državnoj upravi), pri čemu posedujem radno iskutvo na "specifičnom" projektu koji je finansiran '97 direktno od USAID-a i gde sam direktno odgovarao USAID predstavniku, kao što posedujem i značajno radno iskustvo u ovdašnjoj drž.administraciji i to "na vrhu" - kao drž.službenik - Profesionalac - radio sam na poslovima pregovaranja/zaključivanja međ.ugovora. Dakle, moja prof.afirmacija u USA je takođe od značaja, naravno imajući u vidu činjenicu da nemam zanat, niti radno iskustvo u sektoru usluga ili sl, pri čemu Pitt nije L.A ili NYC ili SF (jasno mi je da bar za početak moram biti vezan sa setru i Pitt).

Molim Vas za Vaše razmišljanje, imajući u vidu sve napisano jer me je ovo NVC Obaveštenje potpuno poremetilo, a ionako sam svakodnevno angažovan u vezi lečenja teško obolelog oca....

Molim Vas i za to pojašnjenje u vezi sa mojim PD odn. current PD jer nisam siguran da je to 30 Oct 2006 ili pak NVC Case Number BLG201054...?

Unapred zahvalan,
Bojan
BGD
Reply With Quote
  #25  
Staro 11.08.2019, 18:59
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Dobar dan Bojane,

Voleo bih kada bih mogao da vam dam odgovor ili savet, koji nije vec negde napisan na forumu, ali po pitanju ove teme sanse za to su minimalne. S obzirom da ste spomenuli da engleski nije problem, siguran sam da mnostvo, ako ne i sve potrebne informacije, mozete naci na linku https://travel.state.gov/content/tra.../petition.html Ukoliko i posle provere ove stranice, budete imali dodatnih pitanja, probajte da sa vasim dodatnim pitanjima jos vise “ozivite” temu posvecenu F4 kategoriji viza, pa cemo videti ko ce sve imati bilo kakve korisne informacije da podeli sa svima nama.

Sto se tice odluke sta konkretno raditi u vasoj situaciji, plasim se da forumasi mogu da pisu savete, ali odluka je samo vasa. Vi najbolje poznajete svoju porodicnu situaciju, kao i bilo koje druge razloge za i protiv selidbe van Srbije.

U svakom slucaju vam zelimo svu srecu,
Dejancic

PS: A little bird told me you might need your sister to pay the invoice, and affidavit of support should follow.
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
Reply With Quote
  #26  
Staro 14.08.2019, 07:16
Belgrade Giant Belgrade Giant je offline
Član
 
Datum prijave: 06.08.2019
Poruke: 11
Nepromenjeno A život u Pitt Vs. L.A

Dejane,

Zahvaljujem na odgovoru....Naravno, i na PS.... Da li možda imate da dodate nešto u vezi sa životom/radom u Pitt? Sestra živi na Squirell Hill-u... Pročitao sam i zvanične statističke podatke u vezi sa profilom traženih radnih mesta...naravo, činjenica je da Pitt spada u tzv Rast Belt područje koje se prostire i na Severo-istok...Iznenadio sam se podatkom da je Pitt kao veliki grad sa jednim od najvišim % emigracije sa akademskim obrazovanjem poput fakulteta i sl...I troškovi života nisu toliko visoki kao npr u L.A

Kako ste se prilagodili životu u L.A nakon Pitt koji ipak ima klimu poput ove naše a koja pak znatno utiče i na raspoloženje? U stvari, da li je nebo u Pitt baš uvek sivo kao da će kiša ili sl?

Pozz,

Bojan
Reply With Quote
  #27  
Staro 14.08.2019, 14:27
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Belgrade Giant Prikaz poruke
Dejane,

Zahvaljujem na odgovoru....Naravno, i na PS.... Da li možda imate da dodate nešto u vezi sa životom/radom u Pitt? Sestra živi na Squirell Hill-u... Pročitao sam i zvanične statističke podatke u vezi sa profilom traženih radnih mesta...naravo, činjenica je da Pitt spada u tzv Rast Belt područje koje se prostire i na Severo-istok...Iznenadio sam se podatkom da je Pitt kao veliki grad sa jednim od najvišim % emigracije sa akademskim obrazovanjem poput fakulteta i sl...I troškovi života nisu toliko visoki kao npr u L.A

Kako ste se prilagodili životu u L.A nakon Pitt koji ipak ima klimu poput ove naše a koja pak znatno utiče i na raspoloženje? U stvari, da li je nebo u Pitt baš uvek sivo kao da će kiša ili sl?

Pozz,

Bojan
Ja sam kao kamiondzija bio jedno 20 puta u Pitt, i 19 puta je bila kisa, a bio sam i bio sam i zimi i leti..jedan od najodvratnijih gradova po infrastrukturi...ne znam jel san Francisco ima toliko brda?
Reply With Quote
  #28  
Staro 30.08.2019, 05:21
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Pozdrav svima,

Po pitanju rada u Pittsburgh-u, mislim da moje iskustvo nije toliko dragoceno za nove imigrante. U Pittsburgh sam se preselio zbog garantovanog posla, doleteo u nedelju, u ponedeljak poceo da radim. Tako da nisam nikada radio istrazivanja po pitanju koje industrije su najvise zastupljene, koliko posla realno ima, koliko su pozicije placene itd. Jednom pre toga sam bio u poseti, isto zbog intervjua za posao, doleteo ujutru i nazad u Chicago u popodnevnim casovima. Meni je pik bila kompanija za koju sam konkurisao, tako da me nista drugo iskren da budem nije interesovalo. E sad, da li zbog toga sto nisam puno istrazivao, ili sto nisam nista ocekivao, moj boravak u Pittsburgh-u je bio sjajan i gledajuci na to vreme sada, posle skoro 5 godina zivota u LA-u, nemam Pittsburgh-u apsolutno nista da zamerim.

Squirell Hill je po meni lep kraj. Ja sam ziveo na severu Shadyside dela grada, tako da smo u Squirell Hill cesto isli, uglavnom zbog klope u vecernjim satima. Ceo taj deo grada je lep i prilicno bezbedan. Mozda malo skuplji u poredjenju sa nekim drugim delovima grada. Ali kao sto je Bojan napisao, ni priblizno skupi kao LA, nekretnine i troskovi zivota u globalu.

I to nas vodi u vecitu debatu, CA vs rest of the states. Kalifornijska satnica koja je visa nego u vecini drzava pomaze da se troskovi iznivelisu, ali to nije dovoljno. Tako da svako od nas mora da donosi odluke na licnom nivou. Ja sam ostao da radim za isto firmu kada sam se preselio u LA. Njih u tom momentu nije bilo briga gde cu ja ziveti u kontinentalnom delu Amerike. Tako da sam u finansijskom smislu isao sa konja na magarca. Ali sam znao da ce se na duge staze to okrenuti. I da me vidite sada... Sa konja, na preplanulog magarca. Ispostavilo se da i magarci vole Kalifornijsko vreme... Ja sam se isto tako lako privikao.

Cela PA je prepuna mikroklima, tako da sva godisnja doba mogu da se nadju na jako maloj udaljenosti. Meni licno odgovara da moram da vozim par sati da bih video sneg, a kada ne zelim, ne vidim ga cele godine. Taj luksuz u Pitsburgh-u ne bih mogao da imam. Nebo u Pittsburgh-u ume da bude tmurno. Jako cesto. Moje iskustvo je da vremenska prognoza cesto ume da predvidi da li je samo oblacno vreme, ili mozda bude i kise. Tako da meni licno to nije tesko padalo. Vise sam se zalio na Chicago zimu, ali opet to sam ja. Svako ima svoje prioritete.

Pozdrav,
Dejan
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
Reply With Quote
  #29  
Staro 09.02.2020, 08:21
Belgrade Giant Belgrade Giant je offline
Član
 
Datum prijave: 06.08.2019
Poruke: 11
Nepromenjeno

Pozz svima. Useljenička viza dobijena 27. januara tako da najverovatnije stižem u Pitt. i to na proleće...

Last edited by Belgrade Giant; 09.02.2020 at 08:29.
Reply With Quote
  #30  
Staro 10.02.2020, 14:29
sremskesume's Avatar
sremskesume sremskesume je offline
Član
 
Datum prijave: 11.09.2017
YU lokacija: Šid,Srbija
Poruke: 23
Nepromenjeno

Nek ti je sa srećom! Kad stigneš napiši nam neke ažurirane informacije o gradu , cenama smeštaja...
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Philadelphia, Pennsylvania Khodorkovsky Lokacije u USA 21 30.10.2017 10:58

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:39.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.