ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » FICO Score » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 21.08.2013, 10:29
macodlak's Avatar
macodlak macodlak je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.05.2012
Poruke: 125
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Green2014 Prikaz poruke
Pa sad, teska odluka. Ili ne zna sluzbenik banke Intese u BIH ili moja rodjaka koja je sluzbenik banke u USA. Sve u svemu, vise puta sam se licno uverio da nasi bankari nemaju pojma i ono sto bi trebali da znaju. Ja sam pristrasan i biram rodjaku da je u pravu. Sve u svemu, zamolicu je da se malo detaljnine raspita. Mozda tako nesto nikom ko ode USA nije palo na pamet. Na kraju,i Visa i Amex su internacionalne kartice koje daju limit prema zemlji i plateznim sposobnostima.
Please ako ponovo kontaktiraš rodjaku, objavi ovdje saznanja! Jer ako ova kartica American Express kreditna kartica iz INTESA SANPAOLO BANKA Bosna i Hercegovina stvarno utiče na FICO poene ODMAH IDEM DA JE IZVADIM!!!

PozZ i hvala
__________________
04.10.2012. Prijava prvi put
15.05.2013. IZVUČEN - ODABRAN 2014EU00041448
22.05.2013. Poslata Koverta
20.06.2013. Your forms have been received.
02.10.2013. Prijava drugi put za svaki slučaj! Dve prijave!
01.05.2014. HAS NOT BEEN SELECTED - Obe prijave
07.08.2014. Naj tužniji dan!!! Izgubljena poslednja nada CUT OFF 40150 septembar
07.10.2014. Prijava treći put - dve prijave
06.05.2015. HAS NOT BEEN SELECTED - Obe prijave
22.10.2015. Prijava četvrti put - dve prijave
Reply With Quote
  #12  
Staro 21.08.2013, 15:31
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Ja sam prosle godine imala jednu veliku tranziciju - selidbu u drugu drzavu. Prenos adresa i unos u sve sisteme za pracenje kreditnog skora nije momentalan, treba mesec dva. Ja to nisam znala, pokusala sam da izvadim karticu pa su me odbili jer se adresa nije poklapala. To mi je umanjilo taj broj. I svaki put kad sam se prijavila za stan proveravali su mi kreditnu istoriju i to je uneseno u njihove sisteme. Broj mi je veoma opao. Zatim se polako vracao na gore. I onda sam nakon 10 meseci imala pozar u stanu, odlazak u hotel (10 dana hotela brzo se nakupe racuni). I u svoj toj trci i zbrci nisam ni primetila da mi je limit na jednoj kartici probijen. Broj je opet otisao dole. Ali nakon par meseci, dok su mi dosle pare od osiguranja i dok sam poplacala sve racune i kartice, selidba i ostalo, malo pomalo broj mi je postao onaj stari - isti. Meni se cini da te promene gore-dole jesu uticajne na krajnju cifru, ali ipak to na kraju krajeva najvise ima veze sa tim koliko zaradjujes i koliko dugujes na kraju krajeva - nema tu neke preterane nauke. Ako vise zaradjujes nego sto trosis - otici ce on uvis sigurno. Tj ako si u plusu pokazace se na njemu. Ako tones u minus, tone i on dole...

A sam broj kao broj nije toliko primaran u donosenju odluka ko ce nam dati zajam. Duzina kreditne istorije im je itekako bitna. Meni je u jednom momentu taj broj bio ekstremno visok, ali mi nisu dali zajam za kola sa 0 % APR. Objasnjenje - samo 4.5 godine kreditne istorije, nemam nikakav veliki kredit na imenu samo kreditne kartice. Njima je kupovina kuce nesto sto najvise gledaju - ako imas kucu druga si im kategorija. Ako imas zajam za kola zatim, a kreditne kartice su im nakon toga - sicurija. Napravili su takav sistem samo da te teraju da trosis. Meni je u pocetku bilo nebuloza - sto bih ja imala kreditnu karticu kad trosim koliko imam. Medjutim godinama sam pocela da ih otvaram zbog beskamatnih kredita (npr. kupis neki uredjaj i lepo ga raspodelis na 6 meseci, godinu, 18 meseci, 2 godine i sl. ). Sto bih davala kesh ako mogu na rate sa 0 % APR. Briga me bas. Samo treba lepo podeliti sumu sa brojem meseci, dodati jos malo na to, lepo otlatis dug pre isteka roka i cao. Sad su skoro poceli da stampaju na izvestajima iz banke ako platis minimalan iznos - otplatices dug za toliko i toliko godina. Npr. ja sam skoro malo apdejtovala tehniku u kuci pa npr. ako platim oko 1400 $ za 18 meseci imam 0 % kamate. I oni meni odstamali ako platim minimalnu uplatu bice npr na kraju 4000 za lupam 15 godina da se otplati, ako platim toliko i toliko bice mi 2400 za toliko i toliko da se otplati. Manja mesecna uplata, veca kamata. Pa ko je nepazljiv, neodgovoran i matematicki nezainteresovan, kupuje i kupuje i kupuje. I tone i tone i tone. I mnogi ovde to rade. I onda se cude kako im se godinama dug uvecava i kako nikako da ga otplate. I mnogi finansijski gurui zaradise para i para i upljuvase se po televiziji savetovajuci ljude koji zive Americki san na kreditnim karticama sa svojim prosecnim platicama u kucama u predgradju, sa nekoliko kola i svim modernim strojchecima po kuci. Meni se licno recept cini veoma jednostavan i jasan: ne trosi ono sto nemas i bices okej.
Reply With Quote
  #13  
Staro 21.08.2013, 15:44
Green2014 Green2014 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.06.2013
US lokacija: Sacramento, CA
YU lokacija: Beograd
Poruke: 81
Nepromenjeno

Sve je tacno sto vuxanne kaze, ali... U ljudsko prirodi je da zeli ono sto nema, i da zeli to sada a ne kad sakupi pare. Kad ti neko omoguci da to kupis odmah, ti to ne odbijas jer ti treba, ili bar mislis tako
Sto se kartica tice, banke najvise vole klijente koji su 40-60% zaduzeni od limita. Svakog meseca plate kamatu (0 je vrlo retko) i bankama super. Ovi redovno otplacuju rate i banka moze da im cak i poveca limit jer redovno izmiruju svoje obaveze
Reply With Quote
  #14  
Staro 11.09.2013, 13:32
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

Mi smo dobili kreditnu karticu bez ikakve kreditne istorije. Ima tri nacina za to jedan je u Chase banci da trazite 'exeption' i da polozite na debitni racun 15.000$ sto mi tad bas nismo mogli a drugi nacin je u BofA ako ste u Kaliforniji imaju poseban program da ako radite u nekoj velikoj firmi daju direktno kreditnu karticu. Bank of America cash rewards. To nam je dosta pomoglo da ovako brzo dodjemo do svih ovih kredita i kreditnih kartica. Drugacije ne bi ni moglo. To je program za strance i dajete kopiju pasosa iz Srbije potrebno je bukvalno da se tek dosli i da imate dobar posao.

Treci nacin je da prenesete kreditnu karticu tipa AMEX iz Srbije ali mi to nismo uradili jer tamo nismo imali. Mada to ne savetujem.

Postoji banka koja priznaje kreditnu istoriju iz Srbije i omogucava kredit za nekretnine na osnovu te istorije + zaposlenja u US. HSBC. Naravno los je rate i uslovi su relativno losi ali eto ako nekome zatreba. Cisto da znate trazice vam da su poslovi izuzetno dobri. Po mom licnom iskustvu bolje je sacekati mozda 4-5 godina pa uzeti komericjalni kredit po trzisnim uslovima osim ako ne predvidjate da ce cene nekretnina ili kamata drasticno skociti onda uzimaj daj sta das.

Sto se tice kola (nakon prvog zaposlenja) to je relativno jednostavno naravno ne za 0% APR vec za 7.5% i vise i to da imate dobar posao cak i bez zaposlenja mozete uzeti kredit za kola ali za 22% kamate

Dobismo jos 4 kartice ... pored postojecih 5...

Last edited by SEEUSAIC; 11.09.2013 at 15:49.
Reply With Quote
  #15  
Staro 11.09.2013, 15:58
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Mi smo prosli slican put kao vecina - najpre samo debitna kartica, onda "probna" kreditna sa depozitom, posle ogranicena na $500, pa na $1000 i konacno ova poslednja koja navodno nema ogranicenje, ali mogu dnevno da potrosim do $5000. Bilo bi lepo kad bih zaista mogao, ali ce malo da me sacekaju sa time. I nama je, zahvaljujuci placanju rata za kola, telefone i sl., preko kartice neprestano rastao kreditni skor, ne znam tacno koliko je trenutno, ali smo iznad 750. Pri tome, nikada nismo bili u situaciji da kasnimo sa bilo kojom uplatom, sve namireno na vreme i u celosti. Za ove tri godine, banka je na ime kamata zaradila na nama tacno $ 0 (i slovima - nula). Sve vreme smo "verni" istoj banci, a u medjuvremenu sve druge nas zasipaju ponudama da kod njih uzmemo kreditnu karticu. Nedeljno dobijem barem dve ovakve ponude. Jedine "extra" kartice koje uzimamo su one koje je pomenula vuxanne - ako mi treba kredit da uzmem nesto vece, pa da otplacujem u ratama bez kamate za odredjeno vreme. Mi smo nedavno pokupovali neki namestaj na 20 meseci, izracunali koliko je mesecno i to uredno placamo. I na nasem racunu je ista "matematika" - ako placate minimum otplaticete za (recimo) 5 godina (umesto planiranih 20 meseci), a pri tome je suma duplo veca. Hvala lepo, ne bih ja to.
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
Odgovori

Tags
credit score, kreditna istorija

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kako videti kreditni skor (credit score)? Smith6000 Stare teme 6 19.02.2010 17:30
Kako poboljšati kreditni rejting (”FICO credit score”) emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 17.07.2007 21:43

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 06:02.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.