ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Kupovina auta na kredit i građenje kreditne istorije » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #81  
Staro 20.07.2017, 17:14
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik LJ75 Prikaz poruke
Može li malo više detalja?

Npr. mogu li reći bratu da kupi auto koje ću naći na craigslisti, a onda da ga ja lupim.od njega odmah po dolasku, prije nego dobijem SSN i Zelenu Kartu?
Ja sam lepo napisao...ako se za keš kupuje pogotovo od privatnog lica mozes i ti da kupis bez papira bez icega
Reply With Quote
  #82  
Staro 20.07.2017, 22:53
LJ75 LJ75 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.09.2016
Poruke: 126
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoss Prikaz poruke
Ja sam lepo napisao...ako se za keš kupuje pogotovo od privatnog lica mozes i ti da kupis bez papira bez icega
Bez ljutnje, ali nisi ti ništa napisao i skroz si nejasan. Volio bih da neko drugi (Tomislav?) opiše svoje iskustvo.
Reply With Quote
  #83  
Staro 21.07.2017, 03:43
Sookie Sookie je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.08.2016
US lokacija: TBD
YU lokacija: BiH
Poruke: 55
Nepromenjeno

Iskreno, mislim da je veći problem osiguranje za auto.
U većini US država je osiguranje obavezno. Zapravo, samo New Hampshire ne traži osiguranje, ostali traže. I to ono sveobuhvatno.
Tako da bih se ja prvo raspitala koje su ti tu opcije, odnosno šta možeš i ne možeš sa ili bez ID, vozačke i zelene karte.

Druga opcija bi bila, da taj neki član porodice kupi auto na svoje ime. Naravno, to si taj koji daje novac, ali zbog papira i ostalog, neka auto ide na ime člana porodice. Pa ti kada dobiješ sve papire, jednostavno napravite prepis vlasništva, odnosno auto dobiješ jel...na poklon.

I mali savjet...ukoliko imate osiguranje prije dolaska u USA, napravite sebi kopije tih polica i čak tražite od osiguravajućih kuća da vam izdaju potvrdu da ste imali ili imate otvoreno osiguranje kod njih.
To će vam omogućiti dodatni popust pri sklapanju police osiguranja ovde.
Reply With Quote
  #84  
Staro 29.07.2017, 05:31
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik LJ75 Prikaz poruke
Može li malo više detalja?

Npr. mogu li reći bratu da kupi auto koje ću naći na craigslisti, a onda da ga ja lupim.od njega odmah po dolasku, prije nego dobijem SSN i Zelenu Kartu?
U SAD se vlasnistvo nad automobilom prenosi tako sto se vlasnik potpise na vlasnickom listu - Title vise na https://en.wikipedia.org/wiki/Vehicle_title
Nakon toga novi vlasnik upise svoje ime i kilometrazu, odnosno miljazu i sa tim papirom registruje kola.
Nema tehnickog pregleda, a tablice se dobijaju u DMV-u ili u Curency exchang (hmmm, recimo privatna agencija koja obavlja razne administrativne usluge za proviziju, a neke u Chicagu imaju i tablice na lageru da ti odmah izdaju). Vozilo mora da ima osiguranje od autoodgovornosti kao i kod nas.
Znam za slucajeve da je vozilo promijenilo nekoliko vlasnika samo fizickom predajom potpisanog papira (title) novom vlasniku sve dok ga nije kupio netko tko je htio da ga registruje na svoje ima pa upisao svoje ime, platio porez, registraciju i osiguranje i naknadu za novi vlasnicki list.
Zvuci komplikovano, ali je ustvari prilicno jednostavno
E sad nakon teorije, praksa:
Tvoj brat moze da kupi kola od nekoga, dobije potpisani title, plati poreze i ostalo sto treba, pa kad ti dodjes proda kola tebi i ponovo platite porez i ostale naknade pa ti registrujes kola na sebe. Ili moze taj auto da saceka tebe da upises svoje ime i registrujes kola na sebe i platite poreze i ostalo samo jednom.
Moje iskustvo: nasao sam auto koji sam htio da kupim. Dao covjeku pare, a on meni potpisani title. Otisao do neke agencije i kupio obavezno osiguranje. Kostalo me je nesto preko 200 dolara za 6 mjeseci.
Sa osiguranjem i titleom sam otisao u Curency exchange ( http://www.mycurrencyexchange.com/se...-registration/ ). Oni su popunili formulare (svaki formular koji popune te kosta ), dali mi tablicu i registracionu naljepnicu i to je bilo to. Novi Title na moje ime mi je stiga postom

Last edited by Tomislav1970; 29.07.2017 at 05:43.
Reply With Quote
  #85  
Staro 29.07.2017, 05:47
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Od dokumenata sam imao nas pasos i nasu vozacku dozvolu
Reply With Quote
  #86  
Staro 29.07.2017, 12:18
LJ75 LJ75 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.09.2016
Poruke: 126
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tomislav1970 Prikaz poruke
Od dokumenata sam imao nas pasos i nasu vozacku dozvolu
Hvala puno. Detaljno i jasno. Pretpostavljam da je sve plaćeno kešom.
Reply With Quote
  #87  
Staro 30.07.2017, 01:01
Dukeduki Dukeduki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 92
Smile Auto

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tomislav1970 Prikaz poruke
U SAD se vlasnistvo nad automobilom prenosi tako sto se vlasnik potpise na vlasnickom listu - Title vise na https://en.wikipedia.org/wiki/Vehicle_title
Nakon toga novi vlasnik upise svoje ime i kilometrazu, odnosno miljazu i sa tim papirom registruje kola.
Nema tehnickog pregleda, a tablice se dobijaju u DMV-u ili u Curency exchang (hmmm, recimo privatna agencija koja obavlja razne administrativne usluge za proviziju, a neke u Chicagu imaju i tablice na lageru da ti odmah izdaju). Vozilo mora da ima osiguranje od autoodgovornosti kao i kod nas.
Znam za slucajeve da je vozilo promijenilo nekoliko vlasnika samo fizickom predajom potpisanog papira (title) novom vlasniku sve dok ga nije kupio netko tko je htio da ga registruje na svoje ima pa upisao svoje ime, platio porez, registraciju i osiguranje i naknadu za novi vlasnicki list.
Zvuci komplikovano, ali je ustvari prilicno jednostavno
E sad nakon teorije, praksa:
Tvoj brat moze da kupi kola od nekoga, dobije potpisani title, plati poreze i ostalo sto treba, pa kad ti dodjes proda kola tebi i ponovo platite porez i ostale naknade pa ti registrujes kola na sebe. Ili moze taj auto da saceka tebe da upises svoje ime i registrujes kola na sebe i platite poreze i ostalo samo jednom.
Moje iskustvo: nasao sam auto koji sam htio da kupim. Dao covjeku pare, a on meni potpisani title. Otisao do neke agencije i kupio obavezno osiguranje. Kostalo me je nesto preko 200 dolara za 6 mjeseci.
Sa osiguranjem i titleom sam otisao u Curency exchange ( http://www.mycurrencyexchange.com/se...-registration/ ). Oni su popunili formulare (svaki formular koji popune te kosta ), dali mi tablicu i registracionu naljepnicu i to je bilo to. Novi Title na moje ime mi je stiga postom
Izvini na smaranju, ja sam hteo preko brata da uzmem auto bas u Čikagu , da uzmem kola na mesecnu otplatu ( na 5 god)ali me razne dezinformacije oko obaveznog osiguranja zbunjuju.Brat bi uzeo auto na sebe a ja bi ga otplacivao , koliko je mesecno to obavezno osiguranje, ovde sam neke pitao pa su mi rekli oko 100 dolara mesecno da ce me izaci.Hvala u napred na odgovoru.Takodje ako imas preporuke gde da kupim auto, bio bih zahvalan
Reply With Quote
  #88  
Staro 30.07.2017, 05:00
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Dukeduki Prikaz poruke
Izvini na smaranju, ja sam hteo preko brata da uzmem auto bas u Čikagu , da uzmem kola na mesecnu otplatu ( na 5 god)ali me razne dezinformacije oko obaveznog osiguranja zbunjuju.Brat bi uzeo auto na sebe a ja bi ga otplacivao , koliko je mesecno to obavezno osiguranje, ovde sam neke pitao pa su mi rekli oko 100 dolara mesecno da ce me izaci.Hvala u napred na odgovoru.Takodje ako imas preporuke gde da kupim auto, bio bih zahvalan
Ono sto je kod nas obavezno osiguranje, odnosno osiguranje protiv stete nanijete trecim licima to je u SAD Liability insurance odnosno Liability coverage.
Ono sto je kod nas kasko osiguranje to je u SAD Full coverage.
Ima to jos kojecega, a vise na: https://en.wikipedia.org/wiki/Vehicl..._United_States

Ako netko uzima auto na kredit, banka, odnosno onaj tko ga finansira, trazi da on ima kasko osiguranje, odnosno Full coverage.Mislim da je to praksa vise-manje svuda u svijetu.
U zavisnosti od uslova odnosno od vozaca do vozaca, to osiguranje moze da bude oko tog iznosa sto si spomenuo.

Last edited by Tomislav1970; 30.07.2017 at 05:06.
Reply With Quote
  #89  
Staro 30.07.2017, 05:05
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik LJ75 Prikaz poruke
Hvala puno. Detaljno i jasno. Pretpostavljam da je sve plaćeno kešom.
Da, u potpunosti si u pravu, prvi auto koji sam kupio sam platio kesom.
Reply With Quote
  #90  
Staro 29.05.2021, 04:48
dusmanic's Avatar
dusmanic dusmanic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.09.2015
Poruke: 141
Nepromenjeno

Pozdrav svima, razmisljam o kupovini prvog auta na kredit
Trenutni Credit score mi je od 730-747, duzina kreditne istorije je 1 god i 2 meseca... sta mislitr kolika bi mi kamata bila otprilike, posto nisam imao nikakvih kredita sem kreditnih kartica? Pozz
__________________
DV2018 i DV2019- Has not been slected x 2
DV2020- SELECTED CN 2020EU4XXX🍀🍀🍀
DS260: 15.07.2019.
Dokumenta poslata: 15.08.2019.
interview: 12.11.2019
green day:15.11.2019.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kupovina kuće-stana u USA olivera77 Vodič za emigrante 216 10.01.2023 13:14
Kredit za lot + house? Angelina Stare teme 1 13.04.2013 20:09
Koju banku izabrati - za kupovinu auta, kreditne kartice, građenje kreditne istorije dreamerns Stare teme 93 02.09.2010 05:11
Ograničenje zapošljavanja stranaca zoran80 Stare teme 26 25.01.2010 14:31
Da li kupiti automobil za gotovinu ili na kredit? emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 09.07.2007 21:35

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:47.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.