ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Zdravstveno osiguranje » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 14.10.2008, 21:46
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Zana Prikaz poruke
Evo sad sam ispravila format pa ti vidi Xeg da li pase za oci ovako
Ih dal' pase - melem!
Sad mogu da citam over and over again
Ne bi ja toliko zvocao ali sam obecao landu da cu da lupam i za njega dok se ne vrati sa odmora
__________________
2009EU00014xxx
09.05.2008. - stigla 1. koverta
14.05.2008. - poslato nazad
16.05.2008. - stiglo u KCC
01.12.2008. - stigla 2. koverta
22.12.2008. - zavrsen lekarski
22.01.2009. - uspesno zavrsen intervju u Bgd-u
23.01.2009. - podigli vizirane pasose
Od 19.04.2009. u USA, Atlanta, GA
---------
About us: Veselinovica kutak
Reply With Quote
  #22  
Staro 15.10.2008, 15:25
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik xeg Prikaz poruke
Ne bi ja toliko zvocao ali sam obecao landu da cu da lupam i za njega dok se ne vrati sa odmora
priceless...
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
Reply With Quote
  #23  
Staro 01.04.2009, 23:28
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Sad procitah Zanin post na temi "socijalna pomoc" i necu da se zapetljavam u tu temu vise. Kuponi, pomoc ... whatever, ja bih da pitam za health insurance. Danas sam bas citala, trazila te planove, kako funkcionise sve. Najgore je sto ja jednostavno taj sistem nemam u glavi i uvijek mi nesto ostane nejasno. Zana, spomenula si da si sama sebi placala osiguranje kad ste tek dosli. Mozes li napisati nesto vise o tome molim te (kad uhvatis vremena, poslije Vegasa je ok sasvim ). Kako su se ostali snasli po dolasku? Meni je ovo zaista vazno, naravno da cu se paziti da se nista ne desi, ali ne mogu bas svoj zivot prepustiti slucaju. Eto, pa kad stignete, ja cu biti veoma zahvalna na odgovoru
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #24  
Staro 01.04.2009, 23:40
Marky Marky je offline
Član
 
Datum prijave: 01.03.2009
US lokacija: LA
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 14
Nepromenjeno Marky

S obzirom da sam vec proveo neko vrijeme u SAD-u evo i moje iskustvo. HMO i PPO ne daju osiguranje dok niste tri mjeseca u zemlji (bar je tako vrijedilo za CA). Jedini nacin kako sam dobio osiguranje za sebe i obitelj je bila on-line prijava za KAISER PERMANENTE gdje sam naravno lagao da sam tri mjeseca u zemlji. Bio sam dva puta na sistematskom s klinkom i bili su skroz u redu. Prednost je bila sto imaju sve na jednom mjestu i nismo morali ici nigdje okolo.
Reply With Quote
  #25  
Staro 02.04.2009, 00:02
D$D's Avatar
D$D D$D je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.09.2008
US lokacija: Chicago,Wheaton IL
Poruke: 123
Nepromenjeno

Sto s etice Chicaga ovde postoje javne bolnice a verujem da postoje i sirom USA takve ustanove naravno ni ovde nije sve besplatno ali nekeko se placa po primanjima kkoja imate i po okruzima u kojima stanujete.
U svakom slucaju neces ostati nezbrinuta ne daj boze ako ti se nesto desi.
A racun ce posle da dodje, e sada ko ima da plati plati ko nema njemu ide na kred istoriju i to je to.
Znaci ovde nema nista za dzabe, ja sam vodio mog oca koji je bio ovde u poseti i redovno su mu kopirali pasos i vizu i poslali fracun na nasu adresu, rec je o posekotini koja je usivana i placen je racun u toj bolnici od 240$ za to da sam isao u druge bolnice to bi bilo 600$ sigurno jer ja sam radio rengen i za to sam trebao da platim 1000$ da nemam osiguranje ono gore navedeno PPO,HMO.
ovde sam stosta naucio a ono sto nikako ne valja u Americi to je zdravstveno osiguranje,
Kada odete ovde u hitnu u pravu bolnicu onda cekate tamo po 4-5 sati pa zasto se zove onda hitna , racun kada vam dodje za to vi ste opet spremni za hitnu jer vam odmah bude lose kada vidite koliki je taj racun.
Porodiliste i porodiljsko da se ne prica opet zavisi malo i od osiguranja ali nije jeftino, komsinica se porodila njen deo racuna koji treba da plati je 2500$ sa osiguranjem,zamislite koliko kosta bez njega.
Ovde se tako lupaju sa tim ciframa ko da ti $$$ rastu na grani pa ti samo trebas da naberes onoliko koliko ti treb
Reply With Quote
  #26  
Staro 02.04.2009, 02:07
Lucky Lucky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.11.2005
US lokacija: Tampa Bay,FL
YU lokacija: Srbija
Poruke: 205
Nepromenjeno

Mi smo za moju zenu porodjaj platili $500 tako da je to moze se reci podnosljivo.

Inace u pitanju je HMO plan za koji me svakog meseca dere sa $250 od plate
Reply With Quote
  #27  
Staro 02.04.2009, 04:08
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Marky Prikaz poruke
S obzirom da sam vec proveo neko vrijeme u SAD-u evo i moje iskustvo. HMO i PPO ne daju osiguranje dok niste tri mjeseca u zemlji (bar je tako vrijedilo za CA). Jedini nacin kako sam dobio osiguranje za sebe i obitelj je bila on-line prijava za KAISER PERMANENTE gdje sam naravno lagao da sam tri mjeseca u zemlji. Bio sam dva puta na sistematskom s klinkom i bili su skroz u redu. Prednost je bila sto imaju sve na jednom mjestu i nismo morali ici nigdje okolo.
Ja sam u Illinois-u. Dobio sam PPO nakon 15 dana kada sam stigao.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #28  
Staro 02.04.2009, 07:54
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Uh ... ja se preznojavam samo razmisljajuci. Utjesno je sto je ipak moguce da dobijem medicinsku uslugu za ne daj Boze. Poslije mogu da razmisljam kako da bubreg prodam da je platim, al hajd
Sta preporucujete za nekog ko tek dolazi, bez posla, i sa ne tako velikim budzetom? Sta da gledam, koji plan? Zana je navela razliku izmedju HMO i PPO, ali meni opet to sve nije bas najjasnije
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #29  
Staro 02.04.2009, 15:09
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Pazi ovako, tesko je razmisljati o PPO ako ne radis. U principu najbolje je da ti firma pokriva osiguranje. Meni firma pokriva 90% i za mene i za zenu. Moram priznati da je tesko dobiti posao koji ce ti odmah u startu to pokriti...uglavnom nakon tri meseca, a cesto ni onda. Evo meni svi sada poslovi koji se nude su cotract...znaci nema nista od beneficija.
Mozes sebi uplacivati, ali mislim da se onda mozda mora cekati neki period...zato je najbolje uzeti osiguranje iz srbije. Ja znam da je moj stric bio osiguran u Srbiji, i da je doziveo ovde neku nesrecu na skijanju i srbija je to sve platila.
Ne znam sta reci, ali se slazem sa D$D da je ovde sistem zdravstva surov. Cak znam i jednu medicinsku sestru, koja je radila u bolnici...i to bas elitnoj nekoj, kaze ista je stvar ko u srbiji. Pacijent sedi i ceka satima, jer lekar kasni na posao i sl. Jedino sto je bolje je cinjenica da te ovde nece smestiti u sobu za dvoje gde su nagurali 5 kreveta i to bez klime na plus 50. Za razliku od srbije, ovde te prvo poprave, pa onda traze pare.
Ne postoji osiguranje koje te 100% od svega pokriva....cak ni ono najskuplje. Ne daj boze da ti se nesto desi, pa da te hitna pokupi i ne odvede u bolnicu gde je lekar koji pripada tvom osiguranju.....moras onda da se tuzakas i zezas sa osiguravajucim drustvom da bi to pokrilo. Ima tu cirkusa....
Dental i Vision ti je posebno osiguranje.

Meni je jedan drugar objasnjavao ameriku pre nego sto sam dosao i sada vidim da je skroz u pravu. Amerika je za ambiciozne...jer ovde imas najbolju sansu da zaradis puno novca. Ovde imas veliku sansu da napredujes u svom poslu i naucis puno...ali moras puno i da radis. Kada dobijes dete.....tog momenta ti Kanada, australija, novi zeland i bilo koja zapadno evropska drzava postaje daleko bolji izbor...upravo zbog te sigurnosti.
Nazalost, mi ne mozemo puno da biramo....dobili smo GC i to nam je sto nam je....treba se prilagoditi. Meni licno ovde sada odgovara, ali moram priznati da ne vidim ovde neki lep porodican zivot. I da zavrsim sa recima Elthona Johna:
"Mars ain't the kind of place to raise your kids
In fact it's cold as hell
And there's no one there to raise them if you did" :-)
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #30  
Staro 02.04.2009, 15:34
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Dreamru.. sto posto potpisujem tvoj post ko da si moje misli uzeo i pretocio ih u ovaj post..
Jesmo li ti i ja dva zadnja socijal demokrata.. medju ovim kapitalistima.. Sala..
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 08:30.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.