ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 10.03.2011, 21:50
Lotus Lotus je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.03.2011
US lokacija: New York
YU lokacija: Hrvatska
Poruke: 31
Nepromenjeno ...Moja strana..

Pozdrav društvo...

Evo da se predstavim i da kažem par riječi o svojim iskustvima.
Zivim u Hrvatskoj 50 km od Italije. Imam 32 godine i magistar sam financija i bankarstva. U USA sam bio preko J1 vize i radio sam u NY u finacijskom sektoru 2 godine preko ljeta. Mi ovdje imamo Veneciju blizu koja ima direktan let za NY za cca 500€ tako da nam i nije veliki problem ici u NY. Imam i turisticku vizu koju sam nedavno dobio bez problema. Na lutriju sam se prijavio vec 2 puta i nisam nista "dobio"
Čitam ovaj forum jedno 4 godine ali samo zato jer su mi trebale informacije za druge koji su se prijavljivali tako da sam dobro upoznat sa tematikom i članovima. Razlog zbog kojeg se učlanjujem može se podjeliti na dva dijela, jedan je taj da pomognem nekome ako mogu jer mi je ovaj forum mnogo pomogao a drugi je malo banalniji, a to je rezultat čistog praznovjerja koje sam stekao.... da mnogi koji se ovdje vrte dobiju pozivno pismo... pa makar i nakon 12 godina...
Jedino je tužno sto se rijetki jave kada odu preko...
Za Novu godinu 10/11 bio sam u NY i tražio posao kao trainee na 6-18 mjeseci sa J-1 vizom koju bi dobio kada bi imao ugovor u ruci i agenciju koja bi me sponzorirala ( što je bilo sredjeno www.interexchange.org ) ali jedini poslovi koji se nude su poslovi http://www.interexchangejobs.org/cat...ampaign=ctsite
Firme u kojima sam radio više ne postoje, ubila ih kriza.
Uglavnom, posla ima ali samo ako cete raditi besplatno kao pripravnik, što i nije mala stvar ali je skupa...
Nemam puno šta nadodati o životu tamo, snalaženju, borbi i dobrim i lošim stvarima jer je sve već napisano na forumu.
Za kraj.... kažu tamo....
1. Amerika Vas ne treba, vi trebate Ameriku...
2. Ili ti se sviđa ili ti se ne sviđa, nema ničega između...

Eto toliko za upoznavanje...
Reply With Quote
  #2  
Staro 11.03.2011, 09:51
ZeljkoUSA's Avatar
ZeljkoUSA ZeljkoUSA je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2010
US lokacija: Realno: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 425
Nepromenjeno

@Lotus

Dobrodosao na forum iako nisi nimalo "nov" posle toliko citanja istog. Drago mi je da si odlucio da nam se prikljucis i eventualno pomognes nekom svojim licnim iskustvom.

Ja sam jedan od onih koji se "vrti" ovde od prosle godine, a trenutno sam na 11-om pokusaju da pozelenim

Nema odustajanja, idemo do kraja, sto svima zelim koji iskreno zele da promene svoj zivot na taj nacin...
Reply With Quote
  #3  
Staro 11.03.2011, 10:46
lenhi lenhi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.07.2009
Poruke: 258
Nepromenjeno

Nisam baš siguran da je realno razmišljanje da će svi da pozelene kad-tad. Ali recimo da je to svakako moja želja svima da im se to dogodi kad-tad.
Reply With Quote
  #4  
Staro 11.03.2011, 11:27
libertas222's Avatar
libertas222 libertas222 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.08.2010
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 58
Nepromenjeno

Pozdrav Lotus,
jel ti uopce znas ikog iz Hrvatske da je dobio na lutriji? Meni nikako nije jasno gdje su ti ljudi Netko je na forum.hr molio da se jave dobitnici, javila se samo jedna cura
Nego , jel moze malo New Yorka iz tvoje perspektive ?
Reply With Quote
  #5  
Staro 11.03.2011, 13:02
ZeljkoUSA's Avatar
ZeljkoUSA ZeljkoUSA je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2010
US lokacija: Realno: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 425
Nepromenjeno

Kod:
Nisam baš siguran da je realno razmišljanje da će svi da pozelene kad-tad. Ali recimo da je to svakako moja želja svima da im se to dogodi kad-tad.
Daleko od toga da je realno..., ali dok zivimo - nadamo se..., zar ne?!?

I corava koka ubode zrno, nadam se ja..., a Lotus zbog malera
Reply With Quote
  #6  
Staro 04.05.2011, 22:24
City Lights's Avatar
City Lights City Lights je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.10.2009
US lokacija: come what may
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 80
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik lenhi Prikaz poruke
Nisam baš siguran da je realno razmišljanje da će svi da pozelene kad-tad. Ali recimo da je to svakako moja želja svima da im se to dogodi kad-tad.
Napisao je "čisto praznovjerje", tako da nije u pitanju realno razmišljanje

Dobrodošao, Lotus!

Ja sam tkđ. iz HR - Zagreb. Žao mi je što ovdje nema više ljudi iz HR koji bi podijelili svoja iskustva o sudjelovanju u lutriji, tako da steknemo bolji dojam što se kod nas događa po tom pitanju.
Reply With Quote
  #7  
Staro 18.06.2011, 13:15
IVAN_90cro IVAN_90cro je offline
Član
 
Datum prijave: 29.05.2011
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 6
Nepromenjeno Pozdrav,

Ljudi, ja sam isto iz HR, drago mi je da nas ima ovdje , jeli ima možda vas koji ste iz Zagreba da se tu i tamo nalazite na nekoj kavi pa da se neko iskustvo razmijeni? Hvala
Reply With Quote
  #8  
Staro 19.06.2011, 23:29
Lotus Lotus je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.03.2011
US lokacija: New York
YU lokacija: Hrvatska
Poruke: 31
Nepromenjeno

Pozdrav,

Mi se bas ne nalazimo previse ali kako sam bio u New Yorku onda sam tamo upoznao puno Hrvata koji znaju tko je dobio i od kuda su ti ljudi jer vise manje svi prvo dodju u New York ili se jave u Crkvu na 11 Av na Manhattanu u potrazi za pomoc pri pronalasku posla i smjestaja.
Od ljudi, ima nas svakakvih, razlicitih profila i struka ali svi sa jednom zeljom, da nam bude bolje i da nam zivot pruzi šansu...
Ja osobno znam za puno ljudi koji su dobili DV prijasnjih godina, jedna od njih je i moja frendica koja me stalno nagovoarala da se prijavim za DV ali meni se nije dalo jer sam se bojao da mi nece dati novu J-1 vizu zbog toga. Ona je isto bila preko na J-1 i iako nismo radili niti se puno vidjeli zajedno, dozivjeli smo lijepa iskustva.
Ona se prijavila i dobila iz prve. Otisla je preko i sada doslovno uziva. Iako place da joj nije dobro , zivi standardom koji je vecini nas nepristupacan...
Inace , ima na FORUM.HR pod Drustvo/ dijaspora puno postova samo nasih imas po cijelom svijetu tako da se izgubis.
Meni se svidja ovaj forum, puno dragih ljudi sa istim ciljem koji svojom interakcijom ozivljavaju snove koji zive u svima nama.
Btw, kojeg god mladog covjeka koji je bio u USA preko J-1 vize znam, vecina se prijavila za DV, samo oni su se prijavili reda radi a mi jer ipak zivimo za to, komentiramo i diskutiramo, dok oni više manje čitaju i skupljaju iskustva i misljenja ostalih...

Inace, New York iz moje perspektive...ne mogu pisati koliko mi suze oci.... ali sve se svodi na gornje recenice, ili ti se svidja ili ne, nema sredine...
Reply With Quote
  #9  
Staro 20.06.2011, 11:00
IVAN_90cro IVAN_90cro je offline
Član
 
Datum prijave: 29.05.2011
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 6
Nepromenjeno

Siguran sam da taj grad ( NYC ) i je takav. Ja, poput većine drugih na forumu, živim za to da ostvarim svoj život tamo, onako kako želim, mislim da je to jedino što je važno i da se samo mora pronaći izlaz na koji ću krenuti prema tamo. Koliko god da je to teško i da je puno prepreka, jednom kad znaš koju borbu treba proći i kada ju se prođe onda imamo rezultat koji nam doslovno ne može nitko oduzeti.
Daj mi reci, ti si trenutno u kojem statusu ? Faks, ideš tamo ili kako?
Reply With Quote
  #10  
Staro 21.06.2011, 12:47
Zelenka Zelenka je offline
Član
 
Datum prijave: 18.05.2010
US lokacija: NYC
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 29
Nepromenjeno

@Lotus

E, posto ste vec putovali pa imate iskustva, tu cu vas pitati da se ne lovimo po forumu,

jel dobra ideja putovati Zg-Frankfurt(CA), Frankfurt-NY(Lufthansa)?
Isla sam usporedjivati i na expedii, ali cini mi se bolja ova ideja nego, njihov predlozeni Munich..

Hvala
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Mračna strana emigracije TheNenad Vaša strana 63 22.11.2012 19:28
Smešna strana imigracije srdjevic Vaša strana 67 02.06.2009 08:27
Moja aplikacija. Homo sapiens Vaša strana 1 27.05.2008 09:26
nedostaje 6. strana uputstva neky Prva koverta 14 26.05.2008 02:18

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:23.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.