ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Chicago - Čikago » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 28.09.2018, 23:47
Ivan__T's Avatar
Ivan__T Ivan__T je offline
Član
 
Datum prijave: 25.09.2018
US lokacija: Seattle, WA
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 16
Nepromenjeno

Chicago je specifican grad. Bio sam 2 nedelje tamo, odseo sam kod drugara u Near North Sideu, koji je tehnicki isturen deo downtowna, imao sam utisak da sam u centru u svakom slucaju, ali ok. Luksuzni deo, po recima domacina, je Lincoln Park, skuplji, relativno blizu centra i meni se dopao... Jezero Michigan desetka, Adler Planetarium ✔, Sears/Willis Tower checked, u muzej nismo isli, ali nameravam da ga posetim cim odem ponovo. University of Chicago je big must, za ekonomiste koji su fino ucili u pitanju je univerzitet na kome je predavao legendarni Milton Friedman i koji podseca na Hogwarts.

Pored UofC, kuca Kevina McCalistera (Winnetka, 671 Lincoln Avenue) je bila vredna posete Chicagu.

Cene nekretnina za kupovinu su devalvirane at all gears, dakle za range 150k-250k, katkad i manje, se moze priustiti sasvim pristojna nekretnina. No ipak, ne bih ziveo u njemu. Ne znam zasto, ali mi nije ostavio takav dojam. Za posetu i Christmas uvek.

Last edited by Ivan__T; 28.09.2018 at 23:53.
Reply With Quote
  #22  
Staro 29.09.2018, 02:04
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Niksovac Prikaz poruke

DEJLI VLOG iz Čikaga >>> Putujuce Duce
Jao, Mlinarev san! Arilje, Kadinjaca, trg.... Bila sam bas tu letos i nauzivala se sa sestrom i decom nam. Bas je lep video, imate talenta za montazu i pricu...
Reply With Quote
  #23  
Staro 20.10.2018, 06:28
Niksovac Niksovac je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.05.2012
US lokacija: Čikago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 62
Smile aaa

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Jao, Mlinarev san! Arilje, Kadinjaca, trg.... Bila sam bas tu letos i nauzivala se sa sestrom i decom nam. Bas je lep video, imate talenta za montazu i pricu...


Hahaha svaka cast sto si prepoznala kafic na Rzavu Hvalaaa
Reply With Quote
  #24  
Staro 21.10.2018, 16:43
Pollex Pollex je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.10.2017
YU lokacija: Tuzla
Poruke: 36
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Niksovac Prikaz poruke
E, hvala puno

..pa napisa da mu je plata bila 8 dolara po satu.


__________________

Uskoro "dejli vlog" iz Čikaga >>> Putujuce Duce

DV2017 - Not Selected
DV2018 - Selected
CN: 2018EU00021xxx
DS260: Septembar 2017
Lekarski: Avgust 2018
Intervju: Avgust 2018
Top youtube kanal Nadam se da ce svima prikazati kakav je zivot u Cikagu
__________________
DV-2019 x2 First time. HAS NOT BEEN SELECTED
DV-2020 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
Reply With Quote
  #25  
Staro 21.10.2018, 18:42
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Niksovac Prikaz poruke
Hahaha svaka cast sto si prepoznala kafic na Rzavu Hvalaaa
Nista bez rodnog kraja, tu mi radi zet pa smo isli malo u obilazak...Tu sam slavila maturu...
Reply With Quote
  #26  
Staro 24.10.2018, 02:22
3put 3put je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: SRB
Poruke: 91
Nepromenjeno

drugari u petak 26.Okt u restoranu Skadarlija u Chicago bice "Kobaja i pivo noc" od 8pm do 11pm. promocija domace kobasice. Pivske i Vinske kobasice za degustaciju
Tako da ako imate slobodnog vremena svratite. Svaki utisak je dobro dosho.

Promo poster:
https://imgur.com/a/giSWGXY
__________________
DV2018 - Selected
CN: 2018EU00021xxx
DS260: 12 May 2017
Lekarski: 21 Jun 2018
Interview date: 11 July 2018
GreenFriday Day: 13 July 2018
Reply With Quote
  #27  
Staro 04.11.2018, 21:43
Jocovics's Avatar
Jocovics Jocovics je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2018
US lokacija: Somewhere over the rainbow
YU lokacija: Pancevo, RS
Poruke: 123
Nepromenjeno

Da se prijavimo da planiramo i mi u Chicago za pocetak. Naravno, ako prodje sve ok na intervju. Jos se dvoumimo oko toga u koji kraj da idemo. Vazno nam je da javne skole budu visoko ocenjene i po tome cemo sve ostalo da organizujemo. Inace, zvali smo neki broj na sajtu za nekretnine i ispostavi se da je agent Jakie u stvari Žaklina. Fino smo se ispricali na srpskom, bila je vrlo raspolozena da nam sve objasni i pomogne. Isto nam se desilo i kada smo zvali neke oglase za posao. Ono sto hocu da kazem, tj. da vas ohrabrim da zovete i interesujete se za sve sto vas zanima. Moj utisak je da su ljudi tamo srdacni i raspolozeni da pomognu.
Reply With Quote
  #28  
Staro 17.11.2018, 20:10
dryug dryug je offline
Član
 
Datum prijave: 17.11.2018
Poruke: 2
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Dragoonn Prikaz poruke
Ako ste sami, mozete proci sa $200-400 mjesecno za hranu.
hvala na detaljnim informacijama, ako mozete samo da pojasnite za hranu, da li tih 400 dolara mesecno podrazumeva kupovinu u marketima i pristojne obroke (dorucak, rucak, vecera - meso, voce, povrce, mlecni proizvodi, itd). Ili uglavnom jaja, makarone i krompir
Reply With Quote
  #29  
Staro 17.11.2018, 20:12
dryug dryug je offline
Član
 
Datum prijave: 17.11.2018
Poruke: 2
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jocovics Prikaz poruke
Inace, zvali smo neki broj na sajtu za nekretnine.... Isto nam se desilo i kada smo zvali neke oglase za posao...
mozete li napisati sajtove gde ste trazili nekretnine i posao. Hvala!
Reply With Quote
  #30  
Staro 18.11.2018, 01:39
Dukeduki Dukeduki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 92
Smile hrana

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dryug Prikaz poruke
hvala na detaljnim informacijama, ako mozete samo da pojasnite za hranu, da li tih 400 dolara mesecno podrazumeva kupovinu u marketima i pristojne obroke (dorucak, rucak, vecera - meso, voce, povrce, mlecni proizvodi, itd). Ili uglavnom jaja, makarone i krompir
za 4 clanu porodicu, mozete sa 400 dolara sasvim lepo i raznovrsno da se hranite, ima radnji u kojima povoljno mozete sve nabavljati!, sams club, aldi, walmart..
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Chicago, Illinois Magelan Lokacije u USA 559 14.11.2017 04:42
Chicago weather dreamerns Vaša strana 16 09.10.2012 16:13
LA vs Chicago xeg Lokacije u USA 46 08.05.2009 17:05
Chicago - u kom kraju stanovati dreamerns Stare teme 12 03.09.2008 10:24
Minnesota ili Chicago dreamerns Lokacije u USA 10 10.05.2008 01:36

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:32.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.