ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 24.02.2009, 18:05
malasestra's Avatar
malasestra malasestra je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.02.2009
YU lokacija: Slovenija
Poruke: 51
Nepromenjeno Ne mogu više da izdržim, help

Izjeda me na sve strane ta prokleta Amerika, već 24 godine sanjam o odlasku u New York. Svakoga dana, svake noći, ne prodje ni sekund vremena da ne bih pomislio na "moj" grad. Ne mogu više da izdržim.

Igram ovu prokletu lutriju godinu za godinom pa ništa, nemam fakultet (med. sestra) pa ne mogu da zamolim za radnu dozvolu, u vojsku neće da me prime jer treba minimalno GC, čak čuvam novac za ženidbu ali ne znam nikoga preko bare pa je i to propalo u vodu.

Šta da radim ljudi, izjeda me iznutra!? Znam skoro čitav NYC na pamet, kuda ide koji train, koliko su rente u kojem borough-u, gde su jeftini stanovi, gde najbrže naći posao, delove grada koje treba izbegavati... Ovaj Google Street View sam preigrao skroz, pogledao na milione snimaka, želja je toliko jaka da mislim da ću da eksplodiram. Već nekoliko godina intenzivno svakoga dana "živim" Njujork ali to je samo iluzija.

Ne bih tamo zbog novca nego zbog toga što mi je to želja od kako sam sa 8 godina dobio prvu nalepnicu USA zastavu, od malih nogu maštam o tome. Prvo su me svi odbijali od te ideje kao mali ne budalasaj, posle je bilo kao ne se*i tu ćeš u školu, pa je to prešlo u ne izigravaj majmuna šta ćeš tamo, tu ti je kuća. Sada sam napokon shvatio da sam odrastao čovek, da ne zavisim od mame i tate, da mi vreme prolazi a još uvek sam "stuck" na ovom smrdljivom balkanu. Ode mi mladost a ja čučim u evropi, nemam curu, ni ženu ni dete pa neznam šta čekam više. Osećam se kao da sam se rodio u pogrešnoj zemlji, kao oni ljudi što menjaju pol jer su se rodili u pogrešnom telu. E tako se ja osećam ceo svoj život.

Poslednjih par godina igram tu zelenu lutriju ali bez uspeha i nemoj da je neko rek'o biće jednom, tako mogu da čekam ceo svoj život. Nemam nikakve rodbine tamo nit' poznanstva, ne znam više šta ću i kako ću. Vi što ste dobili zelenu kartu nemate blage veze koje ste sreće, svakoga dana treba da budete zahvalni što ste dobili priliku za nov život, što živite nečije snove...

Fizički sam dobar ali umirem iznutra, pomozite sa savetima. Postoji li još koji drugi način da se ode preko bare? Evo sad čitam o toj nekoj studentskoj vizi. Da probam to? Ali to opet nije GC nego viza. Nemam više ideja.

Reply With Quote
  #2  
Staro 24.02.2009, 18:18
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

Da mozes preko studentske vize da se dokopas US, mozes i preko sezonskih poslova... mada je to uglavnom "rezervisano" za studente u toku leta, medjutim u doba kada sam se ja interesovala za to nije bilo moguce ako si studnet prvih i zavrshnih godina ... jer su vece sanse da ces ostati. U potpunosti mi je jasno kako se osecas... da samo znash koliko je ljudi koji takodje e zele zeleni karton i preziru sve nas koji ga imamo. Nenzm shta vise da ti kazem imash dva nacina ... jedan je da i dalje aplicirash ... shto verovanto vishe i ne zelis da slusas.... veruj mi mnogi su ovde dosli tako u po ni tu ni tamo, sa malom decom ili dugovima u srbiji ili svashta necim... postoje i drugi nacini kako da dodjes do drzavljanstva. Mislim da svima kada dodju ovde spadnu te ruzicaste naocare... i shvate shta i kako.
Reply With Quote
  #3  
Staro 24.02.2009, 18:25
malasestra's Avatar
malasestra malasestra je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.02.2009
YU lokacija: Slovenija
Poruke: 51
Nepromenjeno

Mislio sam da bih upisao neki associate degree program ili još kraći ako postoji pa onda nekako preko toga da se "ubacim" u zelene vode ali kao što kažeš, od tebe očekivaju da se posle školovanja vratiš back where you came from. Hvala ti na odgovoru ali sam sit tog apliciranja, da bar mogu više puta godišnje da apliciram a ovako odoše mi godine.
Reply With Quote
  #4  
Staro 24.02.2009, 18:59
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

ma znas kako, ja bih te usvoio.. ali ne znam koliko jedes? Koliko popijes mjesecno?

ma sta ti je.. apliciraj a za to vrijeme grabi radno iskustvoi usavrsavaj se u onome sta radis. Jesi probao da apliciras za Kanadu ili Aus?
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #5  
Staro 24.02.2009, 19:05
malasestra's Avatar
malasestra malasestra je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.02.2009
YU lokacija: Slovenija
Poruke: 51
Nepromenjeno

Pa radim u hitnoj kao paramedic ali jednostavno nisam srećan tu. Misliš da imam više mogućnosti kada bih dobio GC za Kanadu pa onda preko Kanade u SAD?
Reply With Quote
  #6  
Staro 24.02.2009, 19:35
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

sad idem na trening javim ti veceras.. kakve su ti sanse za Kanadu..
napisi sta si zavrsio koje skole.. i koliko dugo radis u hitnoj i poziciju..

poz
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #7  
Staro 24.02.2009, 19:46
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Nije ti lako. Razumijem te na neki nacin, jer je meni cijela 2008 godina prosla u takvom raspolozenju. Cekam, iscekujem, visim na netu kao da sam vec tamo, sa druge strane ovdje zivotarim ... Ali moras da se trznes. Definitivno ne odustaj, istrazuj nacine kako da ides u USA. Lanlordov prijedlog je odlican, zasto ne probati i Kanadu. I dalje se prijavljuj za DV i jednog dana ces se iznenaditi. Samo niposto nemoj dopustiti da se prepustis svakodnevnici dok si ovdje. Ok, nisi sretan, ali sta je tu je. Nadji nesto u cemu uzivas, idi u kino, pozoriste, zabavi se. Prije toga, pobogu prestani da u mislima zivis u New Yorku. Prvo jer niisi tamo, kad dodje vrijeme da ides imaces vremena da se spremis i obnovis znanje koje si stekao do sad. A drugo, idealizujes previse u glavi, i onda kad zaista budes u New Yorku, kad budes okusio zivot tamo debelo ces da se razocaras. Jer kako god da je dobro (u najboljem i najruzicastijem slucaju), nece biti ni priblizno dobro kao u tvojoj glavi. Iskoristi ovo vrijeme da se edukujes u jos nekim stvarima koje ti mogu pomoci, usavrsi engleski, uci spanski ... nemam pojma. Imas dobru profesiju koja ce ti vrijediti i tamo, prosiruj znanja u istoj. Samo se uhvati u kostac sa zivotom i iskoristi sve sto ti da. Zasad na Balkanu, sutra i u New Yorku!
Drzi se!!!
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #8  
Staro 24.02.2009, 20:23
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik malasestra Prikaz poruke
...već 24 godine sanjam o odlasku u New York...
Sestro slatka... medicinska, ja sam cekao 34 godine i kada sam izgubio svaku BOOOM... kao iz vedra neba i sada ne samo da sam zelen vec imam i avionsku kartu za Ameriku u jednom pravcu

Razumem kako se osecas, pisao sam ukratko o necemu slicnom ovde
Sta da ti kazem, nekada se neke stvari dese bas kad mislis da su sve nade izgubljene.
Srecno
__________________
2009EU00014xxx
09.05.2008. - stigla 1. koverta
14.05.2008. - poslato nazad
16.05.2008. - stiglo u KCC
01.12.2008. - stigla 2. koverta
22.12.2008. - zavrsen lekarski
22.01.2009. - uspesno zavrsen intervju u Bgd-u
23.01.2009. - podigli vizirane pasose
Od 19.04.2009. u USA, Atlanta, GA
---------
About us: Veselinovica kutak
Reply With Quote
  #9  
Staro 24.02.2009, 20:46
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

Da ono sto je super ... kada imash zelenu kartu mozes bez vize u kanadu... i obrnuto... fora je da ce ti u US ambasadi u srbiji reci da trebas da zoves ambasadu kanade u kanadskoj ambasadi ce ti reci da nemosh u kanadu bez viza ali kada dodjes ovde moze bez problema iz jedne u drugu drzavu. Da se razumemo svi mi smo imali taj osecaj... da se moramo maci sa tog balkana... znala sam ceo zivot da cu se jednog dana spakovati i otici bogu iza tregera... doce sve to na svoje.. . samo polako trebas samo da pripremis i druge alternativne planove.
Reply With Quote
  #10  
Staro 24.02.2009, 21:09
malasestra's Avatar
malasestra malasestra je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.02.2009
YU lokacija: Slovenija
Poruke: 51
Nepromenjeno

Hvala vam svima na komentarima. Inače muški sam pol a završio sam srednju medicinsku u Sloveniji (ne trebam vizu za SAD i Kanadu) i radim kao male nurse već 3 godine, poslednjih 6 meseci kao paramedic. Plate su nam balkanske ali su zato troškovi evropski.

Znam da treba da igram tu lutriju ali godina se oteže kao decenija i svake godine sve se više ljudi prijavljuje pa imam tako sve manje šanse za GC.

A i mrzim taj istočno-evropski sistem školstva, ja sam završio 4 godine nursing school, imam diplomu i licencu za rad ali ja sam tamo NULA jer oni broje obrazovanje sve što je post-secondary. Ali svejedno meni to nije prepreka, samo da odem što pre.

Hvala svima, pokušaću da zategnem uže i da se saberem malo ali nije lako kad srce upravlja tobom a ne mozak. Good luck svima!
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:45.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.