ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Odlaganje razgovora u ambasadi - odlaganje vize » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #91  
Staro 07.05.2016, 16:56
Kilimandzaro's Avatar
Kilimandzaro Kilimandzaro je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BG
Poruke: 198
Nepromenjeno

To mi najvise nervoze unosi. Ne bi nam materijalno odgovaralo da dodjemo pre sledeceg juna, ne znam da li da odugovlacim sa slanjem formulara ili da ne rizikujem
Reply With Quote
  #92  
Staro 07.05.2016, 17:01
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Kilimandzaro Prikaz poruke
To mi najvise nervoze unosi. Ne bi nam materijalno odgovaralo da dodjemo pre sledeceg juna, ne znam da li da odugovlacim sa slanjem formulara ili da ne rizikujem
Dobro dosla na forum

Iako je broj mali, a po svoj prilici intervju vas ceka u oktobru, Vi cete imati 6 meseci rok za selidbu. Dakle negde do pocetka aprila. Skoro 10 meseci od ovog momenta sto bi trebalo da bude dovoljno za neke osnovne pripreme.
Nemojte odugovlaciti sa slanjem obrasca.
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #93  
Staro 07.05.2016, 17:22
Mrs.Ryan's Avatar
Mrs.Ryan Mrs.Ryan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2015
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 110
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Kilimandzaro Prikaz poruke
To mi najvise nervoze unosi. Ne bi nam materijalno odgovaralo da dodjemo pre sledeceg juna, ne znam da li da odugovlacim sa slanjem formulara ili da ne rizikujem
Mi smo bili mali broj, a DS smo poslali u julu, intervju imali zakazan u januaru...
Ako ga posaljete u maju, velike su sanse da intervju imate odmah u oktobru.

Uvek mozes i da odlozis intervju, ali ne na neki duzi period jer postoji mogucnost da ostanete bez viza ako budete dugo cekali.
__________________
DV-2016 Prvi put, dve prijave
05.05.2015. "Session time out"
07.05.2015. SELECTED!
CN 2016EU00001xxx
11.07.2015. Poslat DS-260
10.10.2015. Ponovo poslat DS-260
06.01.2016. Intervju
18.04.2016. Vize odobrene
Reply With Quote
  #94  
Staro 07.05.2016, 17:44
Kilimandzaro's Avatar
Kilimandzaro Kilimandzaro je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BG
Poruke: 198
Nepromenjeno

Hvala puno na ovim odgovorima!!!!

Stvarno ste divni! Vidim ovde neke careve koji godinama nesebicno dele svoja iskustva i odgovaraju na ista pitanja i po nekoliko miliona puta. Hvala!
Nadam se da cu i ja tako nekome moci biti od koristi!
Reply With Quote
  #95  
Staro 08.05.2016, 02:20
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoss Prikaz poruke
Uh s obzirom na tako mali broj vi cete do kraja godine najkasnije morati da udjete u USA, ali opet ako imate kod koga u startu da dodjete dok ne sredite papire to mnooogoo olaksava citavu situaciju.
Ovo je apsolutno pogresna informacija.
Nakon ljekarskog (koji obavite par dana prije zakazanog termina za vizu) imate 6 (i slovima: sest) mjeseci da udjete u SAD.
S obzirom da su prvi intervjui u oktoobru, taman da ga imate prvi od svih, period do kojeg morate da udjete je daleko poslije Nove godine.

Ova informacija je vise puta ponovljena na forumu
Reply With Quote
  #96  
Staro 08.05.2016, 04:32
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

mislio sam da su pre oktobra intervjui zato sam i rekao da ce sigurno pre nove godine morati da udju..
izvinjavam se
Reply With Quote
  #97  
Staro 08.05.2016, 13:13
Kilimandzaro's Avatar
Kilimandzaro Kilimandzaro je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BG
Poruke: 198
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tomislav1970 Prikaz poruke
Ovo je apsolutno pogresna informacija.
Nakon ljekarskog (koji obavite par dana prije zakazanog termina za vizu) imate 6 (i slovima: sest) mjeseci da udjete u SAD.
S obzirom da su prvi intervjui u oktoobru, taman da ga imate prvi od svih, period do kojeg morate da udjete je daleko poslije Nove godine.

Ova informacija je vise puta ponovljena na forumu
Hvala, shvatila sam to. Mislila sam da je markoss mislio na dobijanje vize pre nove godine, bas zbog te cinjenice. Nije ni vazno - hvala na odgovorima u svakom slucaju. To otprilike znaci da bih morala negde u martu najkasnije da dodjem. Sad mi je u glavi ideja da mozda dodjem nekoliko meseci pre mojih. Treba dobro jos o svemu porazmisliti. Nisam jos popunila formular.
__________________
blog: www.emogration.com
FB: www.facebook.com/emogration
www.facebook.com/JelenaCrafts

od 2004 -2015 on and off pokusaji
DV 2017 izvuceni br. 23**
14.05.2016. DS260 popunjen
22.08.2016. stigao poziv za intervju (zakazan za 11. oktobar)
30.09.2016. lekarski
11. 10. 2016. intervju i pozeleneli
Reply With Quote
  #98  
Staro 08.05.2016, 13:25
johnny_nyc's Avatar
johnny_nyc johnny_nyc je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.05.2011
US lokacija: New York
YU lokacija: Rijeka
Poruke: 296
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Kilimandzaro Prikaz poruke
Hvala, shvatila sam to. Mislila sam da je markoss mislio na dobijanje vize pre nove godine, bas zbog te cinjenice. Nije ni vazno - hvala na odgovorima u svakom slucaju. To otprilike znaci da bih morala negde u martu najkasnije da dodjem. Sad mi je u glavi ideja da mozda dodjem nekoliko meseci pre mojih. Treba dobro jos o svemu porazmisliti. Nisam jos popunila formular.
Mi smo odgodili interview za mjesec dana i usli u US dva dana prije isteka 6 mjeseci. Interview smo odradili u 3 mj umjesto u 2. Mozes komotno slati papire i cekati da ti zakazu interview jednom kada ga zakazu kontaktiraj ambasadu i mozes odgoditi za mjesec dva koliko ti treba, nizak si broj tako da nema rizika.

I kao sto je netko prije naveo rok od 6 mjeseci ti krece od dana odradjenog zdravstvenog pregleda ne od dana kada si odradila interview.
__________________
Prijave: 2001, 2009, 2010, 2011,2012...

06.05.2013. cura izvučena broj 15***
07.06.2013. poslani papiri za KCC
17.06.2013. papiri stigli u KCC
03.09.2013. odgovor iz KCC da su papiri u procesu
03.02.2014. interview odgođen
28.02.2014. liječnički odrađen
24.03.2014. novi datum interviewa

24.03.2014. green day
21.08.2014. USA LPR
Reply With Quote
  #99  
Staro 08.05.2016, 18:09
Kilimandzaro's Avatar
Kilimandzaro Kilimandzaro je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BG
Poruke: 198
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik johnny_nyc Prikaz poruke
Mi smo odgodili interview za mjesec dana i usli u US dva dana prije isteka 6 mjeseci. Interview smo odradili u 3 mj umjesto u 2. Mozes komotno slati papire i cekati da ti zakazu interview jednom kada ga zakazu kontaktiraj ambasadu i mozes odgoditi za mjesec dva koliko ti treba, nizak si broj tako da nema rizika.

I kao sto je netko prije naveo rok od 6 mjeseci ti krece od dana odradjenog zdravstvenog pregleda ne od dana kada si odradila interview.
Hvala puno na ovim info iz prve ruke!!!! Vidim da ste vi jos ona problematicna 2014. generacija. Super!
__________________
blog: www.emogration.com
FB: www.facebook.com/emogration
www.facebook.com/JelenaCrafts

od 2004 -2015 on and off pokusaji
DV 2017 izvuceni br. 23**
14.05.2016. DS260 popunjen
22.08.2016. stigao poziv za intervju (zakazan za 11. oktobar)
30.09.2016. lekarski
11. 10. 2016. intervju i pozeleneli
Reply With Quote
  #100  
Staro 08.05.2016, 22:28
dulei86 dulei86 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 75
Pošalji Skype™ poruku korisniku dulei86
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Kilimandzaro Prikaz poruke
Hvala puno na ovim info iz prve ruke!!!! Vidim da ste vi jos ona problematicna 2014. generacija. Super!
Možeš odložiti intervju do aprila maja bez problema. Ja sam imao zakazan intervju u januaru ali mi je to bilo prerano pa sam odložio za kraj juna a u USA sam ušao dva dana pre isteka 6-og meseca (22.12.).
Ako želiš da odložiš intervju, sačekaj da ti zakažu pa onda pozovi ambasadu i kaži službeniku koji se javi na telefon da želiš da odložiš. Prvo odlaganje nije problem, ali posle toga ne bi trebala da odlažeš više kada drugi put zakažete.
Ako te nešto interesuje oko ovoga pitaj.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
ambasada, razgovor

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Šta je potreban i dovoljan uslov da bi se izašlo pred službenika u ambasadi greenie Intervju (interview) - Ambasada 185 04.08.2017 14:31
Vencanje pre razgovora u Abasadi?Da ili ne? After80 Intervju (interview) - Ambasada 18 18.07.2012 19:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:43.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.