ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 03.05.2011, 19:55
kovacevs kovacevs je offline
Član
 
Datum prijave: 29.10.2009
Poruke: 7
Nepromenjeno DHS "A" Number

U formularu DS-230 ima na mestu gde se navode prethodni boravci u US (pitanje #35) da se navede DHS "A" Number, kakav je to broj?

Bio sam ranijih godina na Work&Travel programu sa J1 vizom, dakle od Department of Home Security (DHS) sam dobio Social Security Number (SSN) i karticu, ali nisam uocio da negde na kartici ili na vizi ima neki "A" Number.

Moze li neko da mi malo pojasni sta taj broj predstavlja, gde da ga pronadjem (ako sam ga uopste dobio sa J1 vizom ili sa SSN karticom), da bi mogao da popunim obrazac.

Hvala i pozdrav
Reply With Quote
  #2  
Staro 03.05.2011, 21:15
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kovacevs Prikaz poruke
U formularu DS-230 ima na mestu gde se navode prethodni boravci u US (pitanje #35) da se navede DHS "A" Number, kakav je to broj?

Bio sam ranijih godina na Work&Travel programu sa J1 vizom, dakle od Department of Home Security (DHS) sam dobio Social Security Number (SSN) i karticu, ali nisam uocio da negde na kartici ili na vizi ima neki "A" Number.

Moze li neko da mi malo pojasni sta taj broj predstavlja, gde da ga pronadjem (ako sam ga uopste dobio sa J1 vizom ili sa SSN karticom), da bi mogao da popunim obrazac.

Hvala i pozdrav
Да то А не представља Alien Number? Можда га имаш на туристичкој визи, или на неком документу који си добио тамо?

Значи,немам појма, али покушавам да помогнем...
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
Reply With Quote
  #3  
Staro 03.05.2011, 21:52
Orange Orange je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.03.2011
US lokacija: California
YU lokacija: Srbija
Poruke: 105
Nepromenjeno

@kovacevs
DHS A# se koliko vidim dobija na samoj vizi, a kasnije se isti taj broj ponavlja na GC. Na mojoj immigrant vizi u pasosu imam Registration number xxxxxxxx i takodje isti taj broj na GC kao A#xxxxxxxx. Mislim da je to to. Pretpostavljam da se tebi ovde trazi Registration number sa J1 vize pogledaj u pasosu da li imas takav broj, trebalo bi da ima po standardu izmedju 7-9 brojeva.
Nadam se da sam u pravu, ispravite me ako gresim...
Reply With Quote
  #4  
Staro 04.05.2011, 07:15
dmi dmi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2008
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Kraljevo/Beograd
Poruke: 94
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kovacevs Prikaz poruke
U formularu DS-230 ima na mestu gde se navode prethodni boravci u US (pitanje #35) da se navede DHS "A" Number, kakav je to broj?

Bio sam ranijih godina na Work&Travel programu sa J1 vizom, dakle od Department of Home Security (DHS) sam dobio Social Security Number (SSN) i karticu, ali nisam uocio da negde na kartici ili na vizi ima neki "A" Number.

Moze li neko da mi malo pojasni sta taj broj predstavlja, gde da ga pronadjem (ako sam ga uopste dobio sa J1 vizom ili sa SSN karticom), da bi mogao da popunim obrazac.

Hvala i pozdrav
meni se taj broj nalazio na samoj vizi ali je bila B1/B2 ne znam da li ima neke veze, pogledaj originalnu vizu/vize
Reply With Quote
  #5  
Staro 04.05.2011, 14:52
kovacevs kovacevs je offline
Član
 
Datum prijave: 29.10.2009
Poruke: 7
Nepromenjeno

Nasao sam konacan odgovor na pitanje o DHS "A" Numberu za sve koji su ranije boravili u US:

DHS (Department of Homeland Security) "A" Number je Admission Number broj koji se nalazi na formularu I-94. Ovaj formular se dobije u avionu (belo kartonce) kada se ide za US da se popuni a na aerodromu to overi carinik i zahefta ga u pasos pored vize. E sad kada napustite US onda vam taj karton iz pasosa skinu, tako da ako niste napravili fotokopiju nemate vise odakle da procitate taj broj!

Ovaj broj se jos nalazi i na formularu I-20 ali studenti koji idu preko Work&Travel programa sa J1 vizom ne dobijaju ovaj formular nego samo DS-2019 na kome nema Admission Number!

Posto dakle nema nacina da saznamo taj DHS "A" Number to polje jednostavno ostavite prazno (u DS-230 za ovaj broj stoji "if known" pa nije obavezno da se stavi)
Reply With Quote
  #6  
Staro 04.05.2011, 17:10
milimelo milimelo je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.07.2009
Poruke: 49
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kovacevs Prikaz poruke
Nasao sam konacan odgovor na pitanje o DHS "A" Numberu za sve koji su ranije boravili u US:

DHS (Department of Homeland Security) "A" Number je Admission Number broj koji se nalazi na formularu I-94. Ovaj formular se dobije u avionu (belo kartonce) kada se ide za US da se popuni a na aerodromu to overi carinik i zahefta ga u pasos pored vize. E sad kada napustite US onda vam taj karton iz pasosa skinu, tako da ako niste napravili fotokopiju nemate vise odakle da procitate taj broj!

Ovaj broj se jos nalazi i na formularu I-20 ali studenti koji idu preko Work&Travel programa sa J1 vizom ne dobijaju ovaj formular nego samo DS-2019 na kome nema Admission Number!

Posto dakle nema nacina da saznamo taj DHS "A" Number to polje jednostavno ostavite prazno (u DS-230 za ovaj broj stoji "if known" pa nije obavezno da se stavi)
Netacno - sta ti mislis da americka vlada ima vremena da pravi A number za sve koji dodju u posjetu ili na studij? Ne, "A" number je alien number i samo ga dobivaju imigranti. To kasnije pocinje tvoj A file u kojem se drze svi tvoji papiri koje si ikada predao - za imigraciju, drzavljanstvo - drze cak i koverte kad sta posaljes USCISu.

Broj sa I-94 apsolutno nije isto sto i A broj.
Reply With Quote
  #7  
Staro 04.05.2011, 17:58
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Americka vlada i te kako ima vremena da registruje sve one koji legalno udju u zemlju (malo manje one koji se usunjaju).

A-number: Alien /Admission number ili je mozda najpravilnije reci A-File number imaju imigrants i non-immigrants koji su legalno usli u USA u drugacije svrhe od turizma (radna viza, studentska visa, prognana i raseljena lica, azilanti...). A-number se dodeljuje i onima koji prekrse imigracioni zakon. Zavisno od statusa u USA, A-number se moze pronaci na razlicitim dokumentima, a jedan od njih je i I-94. Napomena na formi DS-230 “if known” znaci da oni koji nikada nisu boravili u USA, ili su boravili ovde samo kao turisti nemaju ovaj broj. Vise podataka ukoliko vam je potrebno mozete pronaci na sajtu U.S. Department of Homeland Security/Central Index System/A-file/A-number.

Kovacevs je u pravu sto se tice A-broja.
Reply With Quote
  #8  
Staro 04.05.2011, 18:53
dmi dmi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2008
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Kraljevo/Beograd
Poruke: 94
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Zana Prikaz poruke
Americka vlada i te kako ima vremena da registruje sve one koji legalno udju u zemlju (malo manje one koji se usunjaju).

A-number: Alien /Admission number ili je mozda najpravilnije reci A-File number imaju imigrants i non-immigrants koji su legalno usli u USA u drugacije svrhe od turizma (radna viza, studentska visa, prognana i raseljena lica, azilanti...). A-number se dodeljuje i onima koji prekrse imigracioni zakon. Zavisno od statusa u USA, A-number se moze pronaci na razlicitim dokumentima, a jedan od njih je i I-94. Napomena na formi DS-230 “if known” znaci da oni koji nikada nisu boravili u USA, ili su boravili ovde samo kao turisti nemaju ovaj broj. Vise podataka ukoliko vam je potrebno mozete pronaci na sajtu U.S. Department of Homeland Security/Central Index System/A-file/A-number.

Kovacevs je u pravu sto se tice A-broja.
a ja sam iz nekog razloga ispisivala neki broj sa vize, ali vrlo moguce da je to bilo ko zna sta s obzirom da je bilo davno
Reply With Quote
  #9  
Staro 05.05.2011, 00:47
kovacevs kovacevs je offline
Član
 
Datum prijave: 29.10.2009
Poruke: 7
Nepromenjeno

Uffff taman sam se ponadao da nemoram da upisujem taj broj.

@Zana da li to znaci da moram da pronadjem negde taj broj? Imao sam J1 vizu. Imam Social Security, da li mogu nekako preko tog broja da pronadjem negde na internetu u nekom registru moj "A" number. Kako da dodjem do njega? I-94 su mi uzeli kad sam napustao US.
Reply With Quote
  #10  
Staro 05.05.2011, 03:34
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kovacevs Prikaz poruke
Uffff taman sam se ponadao da nemoram da upisujem taj broj.

@Zana da li to znaci da moram da pronadjem negde taj broj? Imao sam J1 vizu. Imam Social Security, da li mogu nekako preko tog broja da pronadjem negde na internetu u nekom registru moj "A" number. Kako da dodjem do njega? I-94 su mi uzeli kad sam napustao US.
Da probam, mada je prilican stretch:

Alien number ti je sigurno izdat jer ti je dodeljen SSN. Znaci - tu nema zabune. Ti si popunjavao formu SS-5 i nakon toga ti je stiglo minimum dva Notice of Action, gde je prvi da potvrdi tvoju aplikaciju i tu je u desnom gornjem uglu stojala i referenca za tvoj A-file iliti A-number (Alien number). svaka naredna prepiska i obavestenja koja su ti slali je sadrzala taj broj i to je kako oni gledaju ko si i sta si u sistemu.

Da nisi aplicirao za SSN (sto oni stavljaju pod benefits), mozda i ne bi imao taj broj... Ovako pogledaj ti to malo bolje u svojim dokumentima (jbg, ja sve to cuvam u fascikli i plus kopije u lock box, sve sto dobih od drzave od prvog dana - vraga mu ako tresne neki zemljotres ipak treba da dokazujem ko sam i sta sam). Ako nemas nista, onda ovako:

Kontaktiraj SSA Internacionalni Biro. Oni ne odgovaraju na emails, ali mozes telefonom u vreme normalnih radnih sati po Eastern time. Telefon je 410-965-9334, pa ih pitaj ako mogu da ti daju taj broj. Ako ne - onda nista. Iskreno, to ne stoji pod obavezno - uvek mozes da kazes da je "not known" i nista ih ne lazes pa ako hoce da te proveravaju, porede bilo sta ili whatever, sve oni to mogu preko tvog SSN-a.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Odslužen vojni/civilni vojni rok i popunjavanje stavke "Previous Military Service" Milosdv Uputstva za dobitnike 39 18.10.2017 20:00
"Confirmation number" problem! DarkoDunjic Stare teme 89 02.05.2013 10:28
Koju zemlju staviti u pitanju "Country Where You Live" ako sam na H-1B vizi u USA ? rikelme Stare teme 2 16.10.2010 22:10
Depozit...tj "pare na sunce, pa cemo onda da pricamo" dreamerns Vaša strana 54 29.03.2009 00:37
Polja "In care off" i "District/County/Province/State" Marko Stare teme 1 02.12.2005 00:05

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:47.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.