ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Limit za prenos novca » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #151  
Staro 22.05.2018, 14:50
vojkaninho vojkaninho je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2017
YU lokacija: Pancevo
Poruke: 32
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik LJ75 Prikaz poruke
Ne znam sta ti treba iz prve ruke?

Unosio sam ja vise od $10,000, ali sam i prijavio. Niko me nista nije pitao. Uzeli su taj popunjeni obrazac, i to je to.

Ako planiras da nosis vise od 10,000, ne bi bilo lose da imas nesto o porijeklu novca, za svaki slucaj (izvodi iz banke, kupoprodajni ugovor...).

Mada licno smatram da ako nisi neki kriminalac, nemas cega da se bojis. Recimo da je to $20,000 - to je, iako puno para za npr. mene, ipak sica u globalom kontekstu.
Thx! Nest ovise od 10k je u pitanju, nego naravno da nemam porkelo novca obzirom da je iz raznih fondova. Pa cisto da mi en prave prob kada budem unosio i to je to...
Reply With Quote
  #152  
Staro 23.05.2018, 11:08
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vojkaninho Prikaz poruke
Thx! Nest ovise od 10k je u pitanju, nego naravno da nemam porkelo novca obzirom da je iz raznih fondova. Pa cisto da mi en prave prob kada budem unosio i to je to...
Nece ti niko praviti problem za taj iznos a ako bas hoces da budes siguran idi u banku gde imas racun uplati pa podigni posle par dana imaces isplatni listic iz banke kao dokaz porekla sredstava. ( u banci free mozes da uplatis min 15k eur bez ikakvog pravdanja a za vise ugalvnom uzmiju neku izjavu o licnoj uztedjevini)
Reply With Quote
  #153  
Staro 23.05.2018, 17:12
newpain01's Avatar
newpain01 newpain01 je offline
Član
 
Datum prijave: 23.05.2011
US lokacija: Chicago
Poruke: 22
Nepromenjeno

Mene zanima dali je unos vece sume kesa problem, recimo 50k USD po osobu? Normalno, prijaviti na aerodrom. Dali je neko unosio tolike sume kesa?
Reply With Quote
  #154  
Staro 23.05.2018, 17:26
LJ75 LJ75 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.09.2016
Poruke: 126
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik newpain01 Prikaz poruke
Mene zanima dali je unos vece sume kesa problem, recimo 50k USD po osobu? Normalno, prijaviti na aerodrom. Dali je neko unosio tolike sume kesa?
Iskreno, u tom slucaju bih u svakom slucaju imao sa sobom dokumente o porijeklu novca. To je torba puna para, i u najmanju ruku je sumnjivo.

I da ponovim, iz Bosne toliko para ne mozes iznijeti u gotovini, ne znam za Srbiju, ali me ne bi iznenadilo da je slicna situacija.

U eri kada ljudima ugradjuju cipove, i citavi gradovi prelaze na bezgotovinsku ekonomiju, izgledalo bi jako cudno.

Puno bolje i lakse je da otvoris racun, registrujes se za elektronsko bankarstvo, po dolasku u Ameriku otvoris racun (npr. tekuci), i onda sam sebi prebacis te pare. Jedino provjeri da, ako je za validaciju transfera potreban SMS, sve funkcionise prije odlaska.
Reply With Quote
  #155  
Staro 23.05.2018, 20:20
subman subman je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
Poruke: 68
Nepromenjeno

iz srbije uz iseljenicku vizu i prijavu i izvod iz banke moze se izneti neogranicena suma novca! to sam konacno rascistio s glupom carinom u srbiji posle tonu peripetija.

a kad sam izlazio iz zemlje nije ih cak ni bilo na granici tako da nikom nije moglo ni da se prijavi i da se iznese milion$ u dzaku.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:58.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.