ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV 2020 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #351  
Staro 24.09.2020, 09:39
Michi20 Michi20 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.03.2020
Poruke: 86
Nepromenjeno

Kao što sam rekao i tako su mi napisali, da pri ulasku u SAD dobijamo SSN. Nema potrebe da se prijavljujemo jer su to već odradili. Samo ide prijava za decu. Ako lažu mene onda ja lažem vas
Reply With Quote
  #352  
Staro 24.09.2020, 20:40
PeckoPivoNew PeckoPivoNew je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.09.2020
US lokacija: FL
YU lokacija: Zemun
Poruke: 30
Nepromenjeno

Jedan od advokata je optimista, nakon današnjeg hearinga za produženje roka nakon 30/9.
https://twitter.com/curtisatlaw/stat...174788096?s=19
Reply With Quote
  #353  
Staro 24.09.2020, 23:02
Aleksandar381 Aleksandar381 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2019
Poruke: 78
Nepromenjeno

Jedno pitanje za forumaše koji su dobili vize u septembru, šta vam piše u donjem delu vize pod Annotation:???
Reply With Quote
  #354  
Staro 24.09.2020, 23:10
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik PeckoPivoNew Prikaz poruke
Jedan od advokata je optimista, nakon današnjeg hearinga za produženje roka nakon 30/9.
https://twitter.com/curtisatlaw/stat...174788096?s=19
Mene samo zanima način na koji će to da izvedu, pošto je 99,9% sigurno da će sudija da donese odluku o produženju roka. Zakon je jasan, rok je 30.09. i nažalost zakon nije predvideo produženje roka. Takođe, zakon može samo Kongres da promeni, a sudija nema mogućnost da naredi tj. zahteva od Kongresa da promeni zakon.

Malo sam razmišljao i ono što bi mogli da urade je, da svi koji su zainteresovani dobiju vize i da datum izdavanja bude 30.09., a da se naknadno vrše intervjui i da onima koji ispunjavaju uslove potvrde te vize, a da onima koji ne ispunjavaju iste, ponište vize i to je to.

Btw, čitao sam pre nedelju / dve, neko je pisao na immigration forumu, da je postojao slučaj pre nekoliko godina u kome je valjda izvučeni zbog nemogućnosti da završi ceo proces do 30.09. podneo tužbu, dobio je i sud je doneo nardbu da se viza sačuva i odobri kada se steknu uslovi. Ako sam dobro ukapirao, slučaj se završio tako što je viza odobrena, ali nikada nije izdata zbog zakona tj. roka koji je zakon propisao. Plašim se da se nešto slično ne desi i sad. Da kažu, ok važi, produžićemo rok, održaćemo intervjue, ali nećemo izdati vize.
Reply With Quote
  #355  
Staro 25.09.2020, 00:53
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Michi20 Prikaz poruke
Kao što sam rekao i tako su mi napisali, da pri ulasku u SAD dobijamo SSN. Nema potrebe da se prijavljujemo jer su to već odradili. Samo ide prijava za decu. Ako lažu mene onda ja lažem vas
Niste se razumeli vi, ili on lose objasnio ili si ti lose razumeo. Napisao si da dobijas sa vizom zajedno i SSN, dobio si uz pasos samo papir sa zaglavljem SSA i srpsko/englesko objasnjenje. Oni ce aplicirati tek kad dodjea u Ameriku u tvoje ime a to se ne desi u 99% slucajeva.
Ono sto si ti napisao jeste da cete dobiti uz vize SSN sto je nemoguce da vam neko napravi kartice pre nego sto postanete rezidenti.
Reply With Quote
  #356  
Staro 25.09.2020, 08:53
Michi20 Michi20 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.03.2020
Poruke: 86
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Aleksandar381 Prikaz poruke
Jedno pitanje za forumaše koji su dobili vize u septembru, šta vam piše u donjem delu vize pod Annotation:???
https://www.uscis.gov/i-9-central/te...amps-and-mrivs

Koliko sam razumeo od trenutka kada uđeš u Ameriku , imigraciono ti udari datum početka važenja I-551 i od tog datuma imaš rok godinu dana da izvadiš GREEN CARD. To ti je zamena za GREEN CARD

An I-551 stamp is temporary evidence of lawful permanent residence. It is issued in the passport upon arrival in the US, and serves as proof that the immigrant has permanent resident status while the actual green card is being generated.

When a new immigrant first enters the U.S., U.S. Customs and Border Protection (CBP) will stamp the passport with an admission stamp that indicates the date they first entered the U.S, and the date it is valid until.

USCIS will typically issue the I-551 stamp with a validity period of six to twelve months, and usually has the following text on it: “UPON ENDORSEMENT SERVES AS TEMPORARY I-551 EVIDENCING PERMANENT RESIDENCE FOR 1 YEAR.”
Reply With Quote
  #357  
Staro 25.09.2020, 09:08
Aleksandar381 Aleksandar381 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2019
Poruke: 78
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Michi20 Prikaz poruke
https://www.uscis.gov/i-9-central/te...amps-and-mrivs

Koliko sam razumeo od trenutka kada uđeš u Ameriku , imigraciono ti udari datum početka važenja I-551 i od tog datuma imaš rok godinu dana da izvadiš GREEN CARD. To ti je zamena za GREEN CARD

An I-551 stamp is temporary evidence of lawful permanent residence. It is issued in the passport upon arrival in the US, and serves as proof that the immigrant has permanent resident status while the actual green card is being generated.

When a new immigrant first enters the U.S., U.S. Customs and Border Protection (CBP) will stamp the passport with an admission stamp that indicates the date they first entered the U.S, and the date it is valid until.

USCIS will typically issue the I-551 stamp with a validity period of six to twelve months, and usually has the following text on it: “UPON ENDORSEMENT SERVES AS TEMPORARY I-551 EVIDENCING PERMANENT RESIDENCE FOR 1 YEAR.”
Znam to , nego u samoj vizi desno pored slike ispod Passport Number piše
Annotation:
pa ide neki tekst, e tu šta ti je napisano? Jel imaš nešto tipa Entry Subject to PP 10014?

vodim malu raspravu sa britsimonom oko toga, pošto nekom Muhamedu(ko zna iz koje države) piše ovo:
Exception under PP on Risk to Labor Market a i konzul mu je rekao da može odma da putuje i da netreba da čeka 31.12. Brit kaže da ne može da putuje i da konzul greši a meni deluje kao da je Muhamed dobio izuzetak od PP, pošto kod nas lepo piše da naš ulazak spada pod PP 10014 a kod njega je EXCEPTION

Last edited by Aleksandar381; 25.09.2020 at 09:18.
Reply With Quote
  #358  
Staro 28.09.2020, 19:58
Orhideha ideja Orhideha ideja je offline
Član
 
Datum prijave: 11.07.2019
Poruke: 26
Nepromenjeno

Zdravo ljudi. Zanima me da li poznajete neki slučaj da je neko otišao trudan u Ameriku sa zelenom kartom? Meni obično kažu da je tamo porodjaj nezamislivo skup, i da nijedno osiguranje nece da pokrije porodjaj jer si im vec na trosku cim dodjes trudan. Ako imate neke primjere ili savjete molim vas pisite. Hvala svimaa.
Reply With Quote
  #359  
Staro 28.09.2020, 20:16
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Malo ti je komplikovanija situacija, ako dodjes ovde i pocnes da radis i dobijes odmah osiguranje ne mogu da te odbiju bas za to, imas opciju i medicaid da uzmes pomoc drzave, sve zavisi gde se selis. Verujem da imas na netu informacija ako guglas. Dobra stvar je sto dolazis sa zelenom kartom sa lutrije, ako dolazis preko sponzorisane porodicne vize moze da se desi da tvoj sponzor ima problem sa tim ako budes trazila pomoc drzave. Ovo je sve povrsno od informacija, treba dobro da istrazis.
Reply With Quote
  #360  
Staro 29.09.2020, 07:50
Orhideha ideja Orhideha ideja je offline
Član
 
Datum prijave: 11.07.2019
Poruke: 26
Nepromenjeno

Problem je sto ja ako dodjem u januaru kad otvore granice bicu 8 mjesec trudnoce, znaci necu moci ni da radim ni da trazim posao. Mislili smo suprug i ja u Arizonu,p jer tamo imam rodbinu, ali su nas toliko isprepadali porodom, rasizmom, gradjanskim ratom... da sad gledamo I opciju Kaliforniju, jer i tamo imamo rodbinu.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV-2020 Selected Winners - DV-2020 Izvuceni Dobitnici SEEUSAIC Prijava na Lutriju 95 25.02.2021 01:28
Ds260 - 2020 neus Uputstva za dobitnike 244 04.02.2020 20:47
Dv 2020 nemanja markovic Prijava na Lutriju 791 08.10.2019 09:21
DV 2020-ne prihvatanje broja sdtksd@gmail.com Uputstva za dobitnike 4 12.05.2019 11:09
Informacije za lutriju 2020 Katarina95 Prijava na Lutriju 3 30.08.2018 12:03

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:45.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.