ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #111  
Staro 13.10.2014, 09:15
wladinho's Avatar
wladinho wladinho je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.06.2012
US lokacija: Anywhere in USA . . .
YU lokacija: Beograd
Poruke: 72
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Ja da sam imala toliko na gomili, ne znam bas da li bi isla... Ali opet, razni ljudi, razne price. Za pocetak vise nego dovoljno.
50,000 eura u Srbiji nije neka značajna cifra, a opet sa druge strane jeste. Sve zavisi kako se iskoristi i kako te sreća posluži. A sada me Vuxanne podseti na moju kumu koja je već par godina u UAE. Kaže "Da sam znala kako će mi biti prvih 6 meseci, verovatno ne bih ni otišla", a sada nema nameru do daljnjeg da se vraća. A pritom kada je odlazila odavde nije imala posao skoro godinu dana unazad, a tamo je uspela posle nekog vremena i muža da zaposli.
__________________
15.10.2012 - Applied for DV-2014
01.05.2013 - HAS NOT BEEN SELECTED
25.10.2013 - Applied for DV-2015
01.05.2014 - HAS NOT BEEN SELECTED
21.10.2014 - Applied for DV-2016
Reply With Quote
  #112  
Staro 13.10.2014, 11:50
voja82's Avatar
voja82 voja82 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2014
US lokacija: Miami/FL
Poruke: 436
Pošalji Skype™ poruku korisniku voja82
Nepromenjeno

Sa 50.000,00 eura mozes da se skucih i sta onda? Mozes da pocnes biznis, ali ne znam koliko je pametno ista ulagati u Srbiji. Supruga i ja imamo svoju kucu, nova kola i jos jedna polovna, oboje radimo, a opet ne zelimo da ostanemo u srbiji, tacnije jedva cekamo da odemo odavde, ovo je jednostavno nezdrava sredina za zivot, besparica, svi su nervozni, zavidni, jednostavno previse negativnih stvari nas okruzuje, a kako stvari stoje tako ce biti jos duuuugo, svaki dan milion losih vesti, sto iz novina, sa TV-a...ne zelim da zivim u takvoj sredini, a ponajmanje da mi dete odrasta u takom okruzenju.
__________________
DV2013 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2014 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2015 - POGODAK
28.10.2013. Prijavili se na lutriju
01.05.2014. Izvuceni 2015EU00041xxx
19.05.2014. Poslali DS-260
21.08.2015. Lekarski pregled
09.09.2015. Intervju-pronadjena greska u prijavi
24.09.2015. Novi datum intervjua - VIZE ODOBRENE
30.09.2015. Preuzeti pasosi sa vizama
05.11.2015. Beograd-Rim-Majami
Reply With Quote
  #113  
Staro 13.10.2014, 18:20
Kuguar's Avatar
Kuguar Kuguar je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.10.2014
YU lokacija: Beograd
Poruke: 211
Nepromenjeno

Tema "otići ili ne"?
Moj odgovor: ŠTO PRE!!! Realnost, tužna ali istinita!
Reply With Quote
  #114  
Staro 14.10.2014, 18:59
Srećko's Avatar
Srećko Srećko je offline
Član
 
Datum prijave: 08.10.2014
US lokacija: San Diego <3
YU lokacija: Niš
Poruke: 26
Exclamation

Da se ja pitam ja bih preimenovao ovu temu u "otici ili da ".
Reply With Quote
  #115  
Staro 14.10.2014, 23:32
Amerika44 Amerika44 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.10.2014
Poruke: 50
Nepromenjeno

Slazem se sa Voja82 u potpunosti. Upravo i ja tako razmisljam zato sam se i prijavila.
Reply With Quote
  #116  
Staro 15.10.2014, 19:27
Jack Jack je offline
Član
 
Datum prijave: 09.10.2009
US lokacija: San Diego, CA
YU lokacija: YU
Poruke: 25
Nepromenjeno

Ova tema bas nema nekog smisla na ovom forumu.....................
Reply With Quote
  #117  
Staro 15.10.2014, 20:06
sanjavujinovic sanjavujinovic je offline
Član
 
Datum prijave: 28.09.2014
US lokacija: Chicago IL
YU lokacija: Crvenka-Vojvodina
Poruke: 22
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jack Prikaz poruke
Ova tema bas nema nekog smisla na ovom forumu.....................
Zavisi

Evo jedne "teorije zavere":
Šta ako slusaj me sad pazljivo !!!!
sta ako je namena teme odgovoriti potencijalne dobitnike GC da bi se sebi obezbedio siguran prolaz
Sigurno niste o tome razmiljali
Reply With Quote
  #118  
Staro 15.10.2014, 20:38
Jack Jack je offline
Član
 
Datum prijave: 09.10.2009
US lokacija: San Diego, CA
YU lokacija: YU
Poruke: 25
Nepromenjeno

Ja negledam na tu temu tako jer meni green card ne treba. A da i gledam na tu temu tako onda bi dosao da zakljucka da su sanse da se bude izvucen uvijek vrte blizu istog postotka.
Reply With Quote
  #119  
Staro 15.10.2014, 21:21
sanjavujinovic sanjavujinovic je offline
Član
 
Datum prijave: 28.09.2014
US lokacija: Chicago IL
YU lokacija: Crvenka-Vojvodina
Poruke: 22
Nepromenjeno

Ovo je bio samo pokusaj da ubacim malo humora u ovu preozbiljnu skupinu,naravno da ni ja na to ne gledam tako .
Reply With Quote
  #120  
Staro 11.07.2017, 10:01
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Nepromenjeno

Zdravo svima:-)
Da reaktiviran malo ovu temu bas me zanima vase misljenje iz danasnje perspektive. Naime izvuceni smo u maju na lutriji. Presrecni. Cekamo intervju. Kako vreme prolazi i kako se upoznajemo sa americkim zivotom javljaju se zebnje i strahovi od neizvesnosti. Nasa situacija je sledeca: imamo po 40 god, zivimo sa srpske uslove veoma dobro: u elitnom delu Beograda, imamo nekoliko nepokretnosti, ja radim vec 15 godina u stranoj korporaciji imam dobru platu, privatno zdravstveno osiguranje i penzioni fond. Muz je promenio nekoliko velikih korporacijam i pre par godina osnovao privatnu firmu. Sada se malo muci, vise ulaze nego sto zaradjuje ali veruje da ce mu se jednog dana vratiti. I pored toga zivimo veoma pristojno: odemo min 2 puta godisnje na more i isto toliko na skijanje, otputujemo i van toga na neki mini break po Evropi. Imamo kcerku od 10 godina koja ovde svira uspesno klavir, trenira pobedjuje na takmicenjima. Bili smo dva puta turisticki u USA i odusevili kako su ljudi tamo bez predrasuda.
Mi ne idemo zbog finansija! nama su se u Srbiji smucili ljudi! Opsta devalvacija ljudkih vrednosti i morala: u korporacijama laktanje, namestanja, ogovaranja, malogradjanstina, mediokriteti na svakom koraku. U privatnom biznisu, prevare, lazi, nepostovanje dogovora, naplata postenog rada nemoguca misija; kod kcerke u skoli takmicenje od 1. razreda ko ima bolji telefon, koliku kucu, ciji mama ili tata je na boljoj poziciji, ucitelji koji slezu ramenima a kolo vode "uspesni biznismeni", deca nevaspitana, ne postuju nikakav red. Radimo mnogo, a prijatelje koje volimo i koje smo izabrali redje vidjamo jer su dalje, a osudjeni smo na kompromise sa ljudima koji imaju decu slicnog doba ili u blizini.Novine, vesti i politiku smo odavno prestali da pratimo kako bi "pregurali" dan.
Od USA ocekujemo da radimo i da se nas rad adekvatno vrednuje i materijalno i moralno.Ali i da nastavimo da mozemo da putujemo i uzivamo u zivotu. Najvise da pruzimo detetu bolju perspektivu. Imamo i puno prijatelja tamo koji su afirmisani i rade na dobrim pozicijama u dobrim kompanijama i koji ce nam pomoci. Imamo i love za pocetak. Sa GC i radnim iskustvom od 15 i vise godina na razlicitim menadzerskim pozicijama ne bismo se zadovoljili radom u butiku ili piceriji.Svesni smo da cemo morati malo da zrtvujemo makar u pocetku ali me zanima vase misljenje sta biste radili na nasem mestu i da li je neko imao slicno iskustvo.
Veliki pozdrav svim forumasima:-)
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:08.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.