ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Prije iseljenja - stvari koje moramo uraditi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #101  
Staro 22.05.2016, 15:04
kuki kuki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.06.2015
Poruke: 95
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik johnywalker Prikaz poruke
Bitno je aktivirati GC pa se onda opet može vratiti nazad, ipak poslije aktiviranja GC ima se godina dana roka da se preseli u Ameriku.
Na osnovu teksta koji sam citirao, pretpostavljam da ne bi trebalo da imam problema ako bih sada na leto otisao na mesec ipo u ameriku, da bi mi se napravila i isporucila zelena karta na navedenu adresu.

Nakon tih mesec-ipo u Americi da se vratim u Srbiju, svom dosadasnjem zivotu i svom radnom mestu do daljneg... dok ne nadjem posao u americi, na koji bih isao da radim sledeci put kada bih isao u Ameriku.

Ali da moje sledece idenje u Ameriku 2017. bude na datum koji je za manje od godinu dana od datuma kada bih napustio Ameriku ovog 2016. leta (znaci manje od 365 dana van SAD-a). Tada bih usao sa zelenom kartom i isteklom useljenickom vizom u pasosu (jer bi viza odavno istekla u tom trenutku).

Pretpostavljam da u ovom slucaju ne bi trebalo da imam problem prilikom ulaska u drzavu Ameriku 2017 i mog zaposlenja tamo... pa da i ovde mogu mirne duse da dam otkaz, kad bi me tamo recimo zaposlenje cekalo...
Reply With Quote
  #102  
Staro 29.04.2019, 14:53
Hurricane Hurricane je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.07.2012
YU lokacija: Srbija
Poruke: 55
Nepromenjeno

Dok svi brojimo sitno i zeljno iscekujemo rezultate imam par pitanja:

1. Koji su vasi saveti kada je u pitanju odjava prebivalista iz Srbije?
Da li je to potrebno/obavezno raditi? Nisam uspeo da nadjem vise informacija o tome ovde.
2. Da li je neko bio u situaciji da odlazi u USA, dok ima aktivni stambeni kredit u Srbiji? Koja je najbolja praksa u ovoj situaciji?

Hvala unapred.
Reply With Quote
  #103  
Staro 30.04.2019, 04:57
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Hurricane Prikaz poruke
Dok svi brojimo sitno i zeljno iscekujemo rezultate imam par pitanja:

1. Koji su vasi saveti kada je u pitanju odjava prebivalista iz Srbije?
Da li je to potrebno/obavezno raditi? Nisam uspeo da nadjem vise informacija o tome ovde.
2. Da li je neko bio u situaciji da odlazi u USA, dok ima aktivni stambeni kredit u Srbiji? Koja je najbolja praksa u ovoj situaciji?

Hvala unapred.
Mi se nismo odjavili. Licne nam i dalje vaze, prijavljeni na adresu naseg stana u NS. Nas stan je pod kreditom. Iznajmili smo ga poznanicima za simbolicnu cifru (100e za dvosoban) i mi doplacujemo jos oko 120$ mesecno. Da li je to dobro - iskreno, ne znam. Cinjenica je da "imamo" taj stan u kojem ne mozemo da boravimo kad dodjemo u Srbiju jer je iznajmljen, a da li cu se ikada vratiti da zivim tu... Nije sigurno. Ali ipak, dobro je imati neku "odstupnicu", a ja i dalje Srbiju smatram otadzbinom.
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #104  
Staro 30.04.2019, 10:05
Hurricane Hurricane je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.07.2012
YU lokacija: Srbija
Poruke: 55
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SRBghost Prikaz poruke
Mi se nismo odjavili. Licne nam i dalje vaze, prijavljeni na adresu naseg stana u NS. Nas stan je pod kreditom. Iznajmili smo ga poznanicima za simbolicnu cifru (100e za dvosoban) i mi doplacujemo jos oko 120$ mesecno. Da li je to dobro - iskreno, ne znam. Cinjenica je da "imamo" taj stan u kojem ne mozemo da boravimo kad dodjemo u Srbiju jer je iznajmljen, a da li cu se ikada vratiti da zivim tu... Nije sigurno. Ali ipak, dobro je imati neku "odstupnicu", a ja i dalje Srbiju smatram otadzbinom.
Hvala za info.

Mi (supruga i ja) takodje razmisljali o toj opciji (kada i ako do toga dodje).
Dakle, nije bilo problema sa bankom u Srbiji, bitno je da na racunu imate dovoljno sredstava za kredit i to je to?
Reply With Quote
  #105  
Staro 01.05.2019, 01:32
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Hurricane Prikaz poruke
Dok svi brojimo sitno i zeljno iscekujemo rezultate imam par pitanja:

1. Koji su vasi saveti kada je u pitanju odjava prebivalista iz Srbije?
Da li je to potrebno/obavezno raditi? Nisam uspeo da nadjem vise informacija o tome ovde.
Hvala unapred.
Teorija: Po zakonu je duzan da se odjavi svako ko odlazi u inostranstvo duze od 3 meseca
Praksa: "Moras da nam doneses neki papir kao dokaz da zivis u inostranstvu. Mora da bude original, i moras licno da dodjes. I supruga takodje mora licno da dodje. A sto se zajebavas sa time, nikad niko nije kaznjen zbog toga"
Ovako su mi objasnili proceduru u policijskoj stanici. Naravno, nisam se odjavio.
Reply With Quote
  #106  
Staro 01.05.2019, 06:03
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

hahah otprilike tako ide zaista

Postoje dve vrste odjave, duze od 3 meseca u inostranstvu neograniceno i odjava mesta prebivalista, gubi se licna karta.
Reply With Quote
  #107  
Staro 01.05.2019, 09:42
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Nasi prijatelji iz Kanada, kao i ljudi kod kojih sam bio u Americi su vec 20 godina na drugom kontinentu, nikad nisu odjavili adresu niti ih je neko cimao oko toga
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #108  
Staro 01.05.2019, 14:12
Hurricane Hurricane je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.07.2012
YU lokacija: Srbija
Poruke: 55
Nepromenjeno

Hvala ljudi na ovome. Tako sam i mislio.
Kod nas sve moze.

Jedino ne znam, da li banka u Srbiji moze da pravi neki problem, ali kontam da ako na racunu postoje sredstva potrebna za mesecnu ratu stambenog kredita, onda bi sve trebalo da bude ok.
Reply With Quote
  #109  
Staro 01.05.2019, 21:51
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Proverite sta pise u ugovoru, znam za kreditne kartice i za kes kredit ako ne legnu pare na racun po osnovu zarade imaju mogucnost da ceo kredit dodje na naplatu posle 2 meseca od poslenje uplate zarade.
Reply With Quote
  #110  
Staro 08.05.2019, 00:27
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Nepromenjeno

Nijedna banka nece (i nema interes) da zatvara kredit pre roka dokle god se uredno otplacuje. Ja sam u Usa i imam dva stambena kredita u Sr ( i nemam nameru da ih otplatim prevremeno jer je kamata verovali ili ne u Sr manja nego ovde ) i radila sam u banci u Bg.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Pravila nosenja stvari u avion stizeljeto Stare teme 21 18.12.2008 21:17

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:11.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.