ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV 2016 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1021  
Staro 05.04.2016, 17:10
Tikica Tikica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.11.2014
US lokacija: New York
YU lokacija: Beograd
Poruke: 279
Nepromenjeno

TrikkY
Cestitke i srecno dalje. Javi nam se sa utiscima iz US! Srecan put.
__________________
DOBITNICI DV2016 TABELA - https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
_______________________________________________
DV2016 - Prva prijava

30.10.2014. - Popunjen obrazac
05.05.2015. - Čuveni "Session timed out"
07.05.2015. - SELECTEEEEED!!!
CN 2016EU00022xxx
17.10. DS 260 sent
18.04. Lekarski pregled
21.04. My green daaaaay
11.10. Evo živim u Njujorku gradu
Reply With Quote
  #1022  
Staro 05.04.2016, 22:15
B&V B&V je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.05.2015
US lokacija: New York :)
YU lokacija: Bgd
Poruke: 55
Nepromenjeno

Drugari, pre svega da cestitam svima koji su pozeleneli do sada u ovom ciklusu, a svim "zelenasima" zelim da se zahvalim na neizmernoj pomoci i iskustvima koja su doprinela uspesnom okoncavanju celokupnog procesa formalnog dela emigriranja verovatno svih clanova ovog foruma. Ja malo kasnim sa pricom sa mog intervjua ali nista niste propustili nit izgubili jer se moj intervju uopste nije razlikovao od ostalih uobicajenih i vec opisanih ranije u ovoj temi. I moj je uspesno obavljen

Za sve kojima intervju tek predstoji samo se opustite i korak po korak pratite uputstva i bez bilo kakkvog problema zavrsicete ceo ovaj proces.

Naime, dolazak u ambasadu, prolaz kroz obezbedjenje, uzimanje broja, ceknaje. Prva soba, predaja dokumentacije /Izvod iz knjige rodjenih MKD(nisam prevodio dao samo original na makedonskom/ srpski izvod nije bio potreban) izvod iz MKV , diplome i svedocanstva srednje skole, fakultet. diploma, potvrde iz suda, supa, koverta sa lekarskog, ds kofirmacija, papir iz maja i papir sa zakazanim intervjuom, pasos, i 2 fotografije. /, drugi salter placanje vize u dinaraima, treci salter otisci, cetvrti konzul ( razgovor koji je trajao 5-10 min i cestitanje, nikakva specijalna pitanja koja vec gore nisu pomenuta), nakon toga vracanje opet u prvu sobu i detalji oko preuzimanja pasosa.

Moram da napomenem da su ljudi zaposleni u ambasadi izuzetno profesionalni i usluzni, a o ljubaznosti da i ne govorim. I to zaista znaci. I Hvala im na tome.

Ako neko ima neka dodatna pitanja...

Pozdrav i srecno.
Reply With Quote
  #1023  
Staro 06.04.2016, 08:42
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

B&V, CESTITAM!

Neka je sa srecom preko bare i da se super snadjete.

Nego, fali mi malo detalja sa intervjua ono tipa "Dobar dan, dobar dan..."
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #1024  
Staro 06.04.2016, 08:44
aleksandarvladana aleksandarvladana je offline
Član
 
Datum prijave: 22.01.2016
Poruke: 16
Nepromenjeno

[quote=TrikkY;60278]Kao sta bi rekao Novak aka. Dzole : IDEMOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

Prvo sakam da im se zablagodaram na site, za site podatoci, detali, informacii od nivnite iskustva, poddrskata koja im ja davaa na clevovite za se, mi pomognaa mnogu
Za intervjuto, hmmm od kade da pocnam. Nemozev da zaspijam cela nok, ali ajde i toa se isplatese
Intervjuto mi bese zakazano za vo 08:00 casot pred Americka ambasada, no kako i po obicaj stasav malku porano. Imase 5 minutno cekanje i konecno vlegovme vo ambasada. Procedurata bese ednostavna nesto posebno, ni pak komplicirano, ostavas stvarite kako mobilni telefoni, klucevi i takvi raboti i ides kaj sluzbenikot da mu go dades potrebnite dokumenti. Posle toa imase 5-10 minuti cekanje pa te vikaat da dades ottisoci. Pa pak cekanje od 5 min i konecno stasav na red da razgovaram so konzulkata koja e enormno ljubezna dur i se poseguvavme za nekoi raboti. Prvo me prasa dali mozi da razgovarame na angliski jazik i jas i rekov deka ne mi pretstavuva nikakov problem. Potoa sledese zakletvata i posle toa sledea prasanja od tipot na dali si bil nekogas vo amerika, kaj kogo ke sedis, dali imas nekoi bliski vo amerika i toa bese toa. Koga mi kaza congratulations duri pocnaa da mi tecat solzi od radost Sevkupno celata procedura traese 40 minuti sto znaci deka 08:40 intervjuto zavrsi utre vo 16:30 treba da si gi zemam pasosot i vizata, pa naredna nedela patuvame za USA.
Lujdze vi posakuvam na site sreka za site onie sto ne bile dosega na intervju i neka ke se grizat kako mene, se ke bidi vo red. VE SAKAM SITE

Čestitamo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pišite utiske kad stignete
Reply With Quote
  #1025  
Staro 06.04.2016, 14:35
Tikica Tikica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.11.2014
US lokacija: New York
YU lokacija: Beograd
Poruke: 279
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik B&V Prikaz poruke

Ako neko ima neka dodatna pitanja...

Pozdrav i srecno.
Evo imam ja jedno komplikovano pitanje... Zasto nisi spomenuo cuvenog Tomu kad svi znamo da je covek zasluzio? I gde je "special credits goes to..."?, I zasto... Salim se naravno

Htela sam samo da ti cestitam od srca, i sigurna sam da te u USA ocekuje svetla buducnost
BRAVOOOOO
__________________
DOBITNICI DV2016 TABELA - https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
_______________________________________________
DV2016 - Prva prijava

30.10.2014. - Popunjen obrazac
05.05.2015. - Čuveni "Session timed out"
07.05.2015. - SELECTEEEEED!!!
CN 2016EU00022xxx
17.10. DS 260 sent
18.04. Lekarski pregled
21.04. My green daaaaay
11.10. Evo živim u Njujorku gradu
Reply With Quote
  #1026  
Staro 06.04.2016, 14:52
Zoja Zoja je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2015
Poruke: 62
Nepromenjeno

Zaboravila sam, a htela sam da pitam ostale clanove koji su ove godine prosli intervju da li su oni sreli cuvenog Tomu, posto mi nismo.. Ako se ne varam, ove godine ga niko ili skoro niko nije spominjao, tako da izgleda da vise ili ne radi ili nije na tom radnom mestu..

I naravno cestitam svima koji su u poslednje vreme pozeleneli Zelim vam mnogo srece i uspeha u novom zivotnom poglavlju!
Reply With Quote
  #1027  
Staro 07.04.2016, 20:03
2015NB 2015NB je offline
Član
 
Datum prijave: 07.05.2015
Poruke: 9
Smile

Evo i moje iskustvo.
Od ulaza da izlaza svi su bili izuzetno ljubazni.
Na prvom šalteru predala sam dokumentaciju (tražili su i kopije), na drugom plaćanje, na trećem sam dala otiske, na četvrtom su mi poslavili par pitanja vezano za planove... Iz nekog razloga sam očekivala da će me poslati u kancelariju, no međutim ponovo su me pozvali da dođem na prvi šalter na koji sam se javila i varatili mi original dokumenta (nisam gledala valjda su mi sve vratili). Sutra će se javiti kada da dođem po pasoš.

Poručujem svima da procedura nije ni približno stresna kako je neki od nas očekuju.

Srećno svima
Reply With Quote
  #1028  
Staro 08.04.2016, 07:23
aleksandarvladana aleksandarvladana je offline
Član
 
Datum prijave: 22.01.2016
Poruke: 16
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik 2015NB Prikaz poruke
Evo i moje iskustvo.
Od ulaza da izlaza svi su bili izuzetno ljubazni.
Na prvom šalteru predala sam dokumentaciju (tražili su i kopije), na drugom plaćanje, na trećem sam dala otiske, na četvrtom su mi poslavili par pitanja vezano za planove... Iz nekog razloga sam očekivala da će me poslati u kancelariju, no međutim ponovo su me pozvali da dođem na prvi šalter na koji sam se javila i varatili mi original dokumenta (nisam gledala valjda su mi sve vratili). Sutra će se javiti kada da dođem po pasoš.

Poručujem svima da procedura nije ni približno stresna kako je neki od nas očekuju.

Srećno svima
Čestitke od srca

Puno sreće u daljem životu
Reply With Quote
  #1029  
Staro 09.04.2016, 08:55
markoni markoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 148
Nepromenjeno

Pa dragi moji forumasi, izgleda sam i ja pozeleneo . Po pasos sa vizom idem iduce nedelje.

U vezi dokumenata, bilo mi je potrebno:

-Interview appointment letter
-DS 260 Confirmation page
-pasos
-slike 5x5 (2 kom.)
-neotvorenu kovertu sa medicinskog pregleda
-diploma osnovnih studija, pogledali original uzeli kopiju
-Izvod iz mat knjige rodjenih, pogledali original uzeli kopiju
-Potvrda iz palate pravde, uzeli original, vratili mi kopiju
-Izvod iz kaznene evidencije, uzeli original
-330$

Kad se udje ima 10-tak saltera, i ima gde da se sedne dok se ceka na poziv na salter, dobije se broj na papiricu, pa se ceka kako koga prozovu na koji salter.

Prvo kad su prozvali moj broj, trazili su dokumenta
Sledeci put kad je moj broj prozvan na neki drugi salter, platio sam 330$
Zatim sledeci put ponovo na nekom trecam salteru, dao otiske prstiju
Sledeci put je bio intervju sa konzulom
A posle toga su mi dali dalje uputstvo u sobi 10, koje kaze da ce me obazestiti kad da dodjem po pasos.

Ambijent je opustajuc, nema tenzije kao na skoro svim ostalim salterima na kojima trazimo bilo sta... tj. na koje je vecina nas naviklo...

Na svakom salteru, je moguce govoriti na srpskom, tako da ko ne zna najbolje engleski, nije problem.

Osecaj kada mi je konzul rekao "Congratulation" je neopisiv recima u pozitivnom smislu naravno

Last edited by markoni; 09.04.2016 at 09:03.
Reply With Quote
  #1030  
Staro 09.04.2016, 09:06
markoni markoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 148
Nepromenjeno

Zaboravih da pitam, do kada treba da odputujem u USA obzirom da ovih dana dobijam vizu?

da li je ok sredinom jula da odem tamo npr...
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Interviews DV 2018 Tia Intervju (interview) - Ambasada 764 25.05.2019 09:46
Interviews DV 2017 milan.b Intervju (interview) - Ambasada 1167 08.03.2019 10:44
Interviews DV2017 - Concise Version Magelan Intervju (interview) - Ambasada 80 27.09.2017 15:05
Interviews: I-134, Affidavit of Support (Macedonia) Instrukcije i Pojašnjenje SEEUSAIC Intervju (interview) - Ambasada 1 08.02.2017 20:18
Interviews DV2016 - Concise Version sfsgagi Intervju (interview) - Ambasada 52 25.04.2016 00:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:39.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.