ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Stomatolozi u Americi - Dentists in USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 30.12.2014, 23:37
dejan3 dejan3 je offline
Član
 
Datum prijave: 19.03.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 3
Nepromenjeno

ja mogu da "preporucim" (na osnovu prica i intervjua ) naseg coveka, zavrsio stom fakultet u beogradu, doduse ordinacija mu je cikagu
https://www.youtube.com/watch?v=SP24swPaEro
Reply With Quote
  #22  
Staro 31.12.2014, 02:14
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dejan3 Prikaz poruke
ja mogu da "preporucim" (na osnovu prica i intervjua ) naseg coveka, zavrsio stom fakultet u beogradu, doduse ordinacija mu je cikagu
https://www.youtube.com/watch?v=SP24swPaEro
Dr. Atlagic je nostrifikovao diplomu davnih dana - pre nego sto je proces nostrifikacije poostren. Pre nostrifikacije i on je vozio kamion (moj kolega po oba osnova )

Ima jos par nasih stomatologa u CHGO koji su nostrifikovali davnih dana i manje vise su pred penzijom osim Dr. Sase Stojanovic koja je najmladja medju nasim stomatolozima u CHGO.
Reply With Quote
  #23  
Staro 06.03.2017, 15:20
phd phd je offline
Proteran
 
Datum prijave: 05.03.2017
YU lokacija: RajvoSa majstore RajvoSa
Poruke: 11
Nepromenjeno

@Magelan

Dakle, ne postoji niti jedan drugi nacin nostrificiranja diplome izuzev polaganja testova (koji su iznimo teski) i onda jos 2 ili 3 godine skole?

Da se placa i da citav taj proces kosta toga sam svjestan ali me interesuje da li postoji npr. mogucnost specjalizacije magisterija doktorata na ameirckom tlu i da kroz to dobijes licencu da radis u struci?

Da bi kroz mag i dr dosao do posla u nekom naucnom dijelu ne sumnjam eventualno cak i na nekom institutu, ali to nije mogucnost da radis u struci i posjedujes sopstvenu stom. ordinaciju jednoga dana?

(citao sam dosta o tome po americkim forumima cak ima i nekoliko klipova na YT koji taj proces nazovimo "fino" objasnjavaju, mada postoje i neka predavanja upravo na ovu temu od strane nekih sudanskih doktora koji tvrde da su prosli neki drugi nacin itd itd itd) Obzirom da sam toliko toga korisnog i kvalitetnog procitao sa tvoje strane na ovom forumu smatram da ces mi POGOTOVO za struku da preciznije ne moze odgovoriti i unaprijed hvala

I p.s. kad samo vec kod ovoga, znas li kako se odredjuje da li na kraju studiras 2 ili 3 godine, jer zaista se pominje ponavljanje studija 3 i 4 godine ili 2,3 i 4... a nigdje nema objasnjenje sta je uslov da ponovis dvije ili tri odnosno sta odredjuje tu cinjenicu!

Usput vidio sam update da si se preselio u NYC i cestitam na tome i zelim puno srece! Ima mnogo nasih ljudi i dosta uspjesnih nasih ljudi nesto manje nego CHI svakako ali super super raje ima tu!
Sretno!
Reply With Quote
  #24  
Staro 10.03.2017, 17:58
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik phd Prikaz poruke
@Magelan

Dakle, ne postoji niti jedan drugi nacin nostrificiranja diplome izuzev polaganja testova (koji su iznimo teski) i onda jos 2 ili 3 godine skole?

Da se placa i da citav taj proces kosta toga sam svjestan ali me interesuje da li postoji npr. mogucnost specjalizacije magisterija doktorata na ameirckom tlu i da kroz to dobijes licencu da radis u struci?

Da bi kroz mag i dr dosao do posla u nekom naucnom dijelu ne sumnjam eventualno cak i na nekom institutu, ali to nije mogucnost da radis u struci i posjedujes sopstvenu stom. ordinaciju jednoga dana?

(citao sam dosta o tome po americkim forumima cak ima i nekoliko klipova na YT koji taj proces nazovimo "fino" objasnjavaju, mada postoje i neka predavanja upravo na ovu temu od strane nekih sudanskih doktora koji tvrde da su prosli neki drugi nacin itd itd itd) Obzirom da sam toliko toga korisnog i kvalitetnog procitao sa tvoje strane na ovom forumu smatram da ces mi POGOTOVO za struku da preciznije ne moze odgovoriti i unaprijed hvala

I p.s. kad samo vec kod ovoga, znas li kako se odredjuje da li na kraju studiras 2 ili 3 godine, jer zaista se pominje ponavljanje studija 3 i 4 godine ili 2,3 i 4... a nigdje nema objasnjenje sta je uslov da ponovis dvije ili tri odnosno sta odredjuje tu cinjenicu!

Usput vidio sam update da si se preselio u NYC i cestitam na tome i zelim puno srece! Ima mnogo nasih ljudi i dosta uspjesnih nasih ljudi nesto manje nego CHI svakako ali super super raje ima tu!
Sretno!
Minesota je imala mogucnost ekvivalencije, dakle da polozis ispite, prilozis ogromnu dokumentaciju, izadjes na prakticni ispit pa ukoliko prodjes taj rigorozni proces dobijas licencu sa ogranicenjem na 3 godine. To podrazumeva rad uz nadzor stomatologa sa punom licencom. Kako ceo taj proces funkcionise u praksi, nemam informacija.

Sto se poslediplomskih tice, to, na zalost, nije put do licence. Mozes da radis kao obrazovni kadar ali ne i sa pacijentima. Postoje cak i klinicke specijalizacije za strance u koje se relativno lako i ulazi, ali je unapred naznaceno da one NE VODE ka US licenci.

Program za strance traje 2 ili 3 godine, a to zavisi iskljucivo od pojedinacnog fakulteta. UIC (Chicago, Illinois) je recimo 2 godine, VCU (Richmond, Virginia) je 3... Ne verujem da postoji neko pravilo iza toga...

Jako restriktivan esnaf kao sto se moze videti iz prilozenog.
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #25  
Staro 26.03.2017, 14:40
banjalucanin banjalucanin je offline
Član
 
Datum prijave: 01.02.2017
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 6
Nepromenjeno

Ovaj nacin za skolovanje se ne cini los,ali moras biti drzavljanin.
http://www.goarmy.com/amedd/education/hpsp.html
Reply With Quote
  #26  
Staro 29.03.2017, 21:10
boljeVreme boljeVreme je offline
Član
 
Datum prijave: 16.03.2017
Poruke: 26
Nepromenjeno

Ovo je neki Army program, a procesi nostrifikacije medicinskih disciplina su ravni studiranju ponovo kako je meni receno ...
Neznatno krace traju dodatne studije kako za medicinu tako i za stomatologiju, ali svako ko se prihvati nostrificiranja bi trebao da se pomiri sa tim da ima barem jos pola od onoga sto je studirao "kod kuce"
Reply With Quote
  #27  
Staro 30.03.2017, 19:25
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Cela poenta price sa vojskom je "scholarship". Postoje kandidati koji iz bilo kog razloga ne zele ili ne mogu da uzmu/dobiju federalni studentski kredit (FAFSA), pa vojska moze da bude alternativa, samo sto naravno mora da se radi kod njih odredjeni broj godina. Vojska ni u kom pogledu ne moze da pomogne oko nostrifikacije. Tek nakon nostrifikacije moze da se radi pri vojsci, za mnogo manje novca ali su benefiti odlicni. Vojska ne moze da pomogne ni prilikom upisa na civilne fakultete. To je na kandidatu. Njima se gore pomenuti obracaju za finansijsku pomoc tek kada dobiju potvrdu o prijemu u program.
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #28  
Staro 26.03.2018, 12:00
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Nepromenjeno

Dragi stomatolozi ili oni koji se razumeju, imam jednu specificnu situaciju: naime pocetkom avgusta se naseljavamo u USA, a kcerka od 11 godina nosi mobilnu protezu radjenu u Beogradu na Stomatoloskom fakultetu gde vec 1.5 godinu kontrolisemo napredovanje kod docenta Nenada Nedeljkovica. Sva je prilika da necemo uspeti da zavrsimo lecenje do tada. Moja bojazan i pitanje je da li ce lekari u USA prihvatiti da nastave kontrole mobilnog aparata tamo koje su lekari iz Bg zapoceli bez "uvaljivanja" svojih proizvoda (a cujem da tamo proteze kostaju $5-10k) i da li bi neko osiguranje koje bismo kupili u startu pokrilo te troskove? Dodatno da li na teritoriji New Jersey/New York/Washington DC znate nekog naseg stomatologa?
Ukoliko neko ima iskustva, ovde su nam privatno preporucili kao prelazno resenje Myobrace silikonske proteze za zube za koje vidim oprecna iskustva na netu pa bi nam znacila i ta informacija.
Hvala svima!
Reply With Quote
  #29  
Staro 03.04.2018, 16:25
chicagopn's Avatar
chicagopn chicagopn je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 29.10.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Srbija
Poruke: 200
Nepromenjeno

ne serbian yellow pages imas listu stomatologa moj predlog je da pozoves direktno i pitas evo ti link

http://www.serbianyellowpages.com/la...omatolog/6/300
Reply With Quote
  #30  
Staro 04.04.2018, 00:06
zhywojeen's Avatar
zhywojeen zhywojeen je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.03.2018
Poruke: 31
Nepromenjeno

@Ggaga
Skoro videh na Instagramu reklamu:
Mamut Dentistry, Jovana Zivkovic DDS, New York

Disclaimer: Ovo nije reklama i nemam nikakav profit of ovoga.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:01.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.