ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 25.09.2009, 10:32
mark01 mark01 je offline
Član
 
Datum prijave: 25.09.2009
Poruke: 1
Nepromenjeno Ukupan broj prijava za neku zemlju?

Zna li netko koliki broj kandidata iz neke zemlje(Hrvatska) moze dobiti zelenu kartu na lutriji u ovoj ili sjedecoj godini naprimjer.Zanima me ako npr. 60 ljudi moze dobiti vizu te godine a prijavi ih se 50 iz te zemlje da li to znaci da su je svi prijavljeni dobili.Zna le netko link na kojem se mogu provjeriti te informacije.
  #2  
Staro 25.09.2009, 14:33
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

[QUOTE]Applicants registered for the DV-2010 program were selected at random from over 13.6 million qualified entries received during the 60 day application period that ran from noon on October 2, 2008, until noon, December 1, 2008. The visas have been apportioned among six geographic regions with [B]a maximum of seven percent available to persons born in any single country.[/B][/QUOTE]

Izvor je [url]http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_4574.html[/url]

Ja sam svojevremeno cackao po netu i bolju informaciju od ove, svima nama poznate, nisam uspeo da nadjem. Naisao sam na neciju tabelu radjenu u excel-u, koja je racunala proseke izvucenih, ali samo na osnovu podataka iz proteklih godina, a voleo bih, kao i ti, da mogu da imam uvid u godine koje nam predstoje...
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
  #3  
Staro 26.09.2009, 08:25
lenhi lenhi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.07.2009
Poruke: 258
Nepromenjeno

[QUOTE=mark01;11600]Zna li netko koliki broj kandidata iz neke zemlje(Hrvatska) moze dobiti zelenu kartu na lutriji u ovoj ili sjedecoj godini naprimjer.Zanima me ako npr. 60 ljudi moze dobiti vizu te godine a prijavi ih se 50 iz te zemlje da li to znaci da su je svi prijavljeni dobili.Zna le netko link na kojem se mogu provjeriti te informacije.[/QUOTE]
Baš će da se prijavi manji broj od predviđene kvote! Takve države nema. Pošto si iz HR npr. samo iz Zagreba se prijavi više od hiljadu ljudi, da ne idem druge gradove,pa dijaspora itd..
Znači ONLY IN YOUR DREAMS!
  #4  
Staro 02.10.2009, 20:41
goranm's Avatar
goranm goranm je offline
Drug član
 
Datum prijave: 13.01.2009
Poruke: 79
Nepromenjeno

ja sam pre nekoliko meseci racunao za Srbiju i ispalo je oko 2,5-3% sanse da te izvuku, za Hrvatsku ne znam, ali sudeci po odnosu 74/367 selektovanih i broja drzavljana mani su i mozda iznose oko 7,3mil/4,4mil=1,66x(74/367)=0,33 od "srpskih" 2,5-3%, dakle oko 1%. Za Srbiju sam posle negde naleteo na podatak od 2,8%, dakle dosta dobro sam predvideo cifru. Naravno ima jos jedan porazavajuci podatak. Godinu dana ranije iz Srbije je "selektovano' cini mi se 555, a za DV2010 367. Ako i ovo uracunamo verujem da je sansa za Srbiju sad oko 2%, a za Hrvatsku oko 1%. Ne zvuci lepo, ali je tako. jednostavno broj ljudi koji u USA odlaze po drugim osnovima a ne po DV lutriji stalno raste, pa mora broj onih selektovanih u DV da opadne. Igraj i onako je bolje od bilo koje kladionice, Bingo ili Loto zaj*bancije. :)
  #5  
Staro 08.02.2010, 04:08
scum scum je offline
Član
 
Datum prijave: 10.05.2008
YU lokacija: Beograd
Poruke: 12
Nepromenjeno

A na koju foru si racunao statistiku? Gde si nasao podatak o broju poslatih zahteva iz Srbije? :blink:
  #6  
Staro 09.02.2010, 18:40
Neverhood's Avatar
Neverhood Neverhood je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.10.2009
US lokacija: San Diego
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 152
Nepromenjeno

[QUOTE=goranm;11677] Igraj i onako je bolje od bilo koje kladionice, Bingo ili Loto zaj*bancije. :)[/QUOTE]
E jos da su izvlacenja tako cesta... Naravno sa istim procentom dobitka... :naughty:
  #7  
Staro 18.06.2010, 01:07
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

[QUOTE=goranm;11677]ja sam pre nekoliko meseci racunao za Srbiju i ispalo je oko 2,5-3% sanse da te izvuku, za Hrvatsku ne znam, ali sudeci po odnosu 74/367 selektovanih i broja drzavljana mani su i mozda iznose oko 7,3mil/4,4mil=1,66x(74/367)=0,33 od "srpskih" 2,5-3%, dakle oko 1%. Za Srbiju sam posle negde naleteo na podatak od 2,8%, dakle dosta dobro sam predvideo cifru. Naravno ima jos jedan porazavajuci podatak. Godinu dana ranije iz Srbije je "selektovano' cini mi se 555, a za DV2010 367. Ako i ovo uracunamo verujem da je sansa za Srbiju sad oko 2%, a za Hrvatsku oko 1%. Ne zvuci lepo, ali je tako. jednostavno broj ljudi koji u USA odlaze po drugim osnovima a ne po DV lutriji stalno raste, pa mora broj onih selektovanih u DV da opadne. Igraj i onako je bolje od bilo koje kladionice, Bingo ili Loto zaj*bancije. :)[/QUOTE]

Sve je ok samo sto je ranije u Srbiju potpadalo i Kosovo...tako da je procenat u stvari isti ili vrlo slican.
  #8  
Staro 19.06.2010, 01:00
Positive Vibe's Avatar
Positive Vibe Positive Vibe je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.01.2010
US lokacija: Chicago, New York ili California
YU lokacija: Beograd, Obrenovac
Poruke: 109
Nepromenjeno

@ scum

Odlicno pitanje. Tezak je svaki pokusaj racunanja, ako se ima u vidu da se nikada ne zna tacan broj poslatih prijava iz neke zemlje (plus dijaspora). :no: Dijaspora uvodi mnogo kompleksniju racunicu u odredjivanje tacnog broja. Prakticno, mislim da cifra, koju je predstavio [B]goranm[/B], moze da bude grubo nagadjanje. Procenat moze da ide i mnogo iznad i mnogo ispod 2,8 za Srbiju.
__________________
'Budućnost prirada onima, koji veruju u lepotu svojih snova'.

01.11.2013. peta prijava na lutriju
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Da li USA nudi neku socijalnu pomoc (nekom)? pence Vaša strana 115 25.02.2014 20:15
Zasto ne radi prijava na Lutriju? dele506 Stare teme 53 17.11.2009 14:05
broj izvucenih po zemljama? biljana Vaša strana 6 12.02.2009 16:39
Hepatitis i prijava na lutriju landlord Stare teme 2 02.09.2008 01:09

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:39.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.