ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 05.01.2012, 13:32
bukusch bukusch je offline
Član
 
Datum prijave: 05.01.2012
Poruke: 1
Nepromenjeno Sklapanje braka izvan SAD-a

Pošto vizu za SAD ne mogu dobiti, a viza za ulazak na Bahame mi po zakonu nije potrebna, zanima me mogu li brak sa američkom državljankom sklopiti na Bahamima te tako kao supružnici ući u SAD bez problema i ostvariti pravo na radnu dozvolu te eventualno državljanstvo. Konkretno: Dali mi je potrebna viza za SAD poslije sklopljenog braka na bahamima? Hvala!
  #2  
Staro 05.01.2012, 16:12
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Ne znam te cake oko Bahama, ali sam brak sa americkim drzavljanom nije dovoljan da udjes u zemlju, apsolutno ti treba viza.
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
  #3  
Staro 06.01.2012, 03:07
Aura's Avatar
Aura Aura je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.11.2010
Poruke: 63
Nepromenjeno

Apsolutno ti treba viza za ulazak u Ameriku bez obzira gdje sklopila brak. Moras proci postupak CR1 bracne vize.
  #4  
Staro 07.01.2012, 13:43
ZeljkoUSA's Avatar
ZeljkoUSA ZeljkoUSA je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2010
US lokacija: Realno: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 425
Nepromenjeno

[QUOTE=bukusch;26691]Pošto vizu za SAD ne mogu dobiti, a viza za ulazak na Bahame mi po zakonu nije potrebna, zanima me mogu li brak sa američkom državljankom sklopiti na Bahamima te tako kao supružnici ući u SAD bez problema i ostvariti pravo na radnu dozvolu te eventualno državljanstvo. Konkretno: Dali mi je potrebna viza za SAD poslije sklopljenog braka na bahamima? Hvala![/QUOTE]

Ukoliko si drzavljanin Srbije potrebna ti je viza i za Bahame...

[URL="http://www.serbiatravelers.org/vize/25-sad-kanada/3017-bahami"]http://www.serbiatravelers.org/vize/25-sad-kanada/3017-bahami[/URL]

Jedino ako ulazis iz SAD (sto nije u tvom slucaju) onda mozes turistickim brodom iz Majamija da se provuces, tj. kontrola nije rigorozna.
  #5  
Staro 08.01.2012, 08:25
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

[QUOTE=bukusch;26691]Pošto vizu za SAD ne mogu dobiti, a viza za ulazak na Bahame mi po zakonu nije potrebna, zanima me mogu li brak sa američkom državljankom sklopiti na Bahamima te tako kao supružnici ući u SAD bez problema i ostvariti pravo na radnu dozvolu te eventualno državljanstvo. Konkretno: Dali mi je potrebna viza za SAD poslije sklopljenog braka na bahamima? Hvala![/QUOTE]

Nazovi americku ambasadu i pitaj, nisi naveo koje drzavljanstvo imas, kada ti nije po zakonu potrebno da udjes na Bahame.
  #6  
Staro 08.01.2012, 09:27
ivkodrg ivkodrg je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.10.2009
Poruke: 83
Nepromenjeno

Uopste nije bitno cije drzavljanstvo ima ( osim , naravno, onih zemalja kojima nije potrebna viza za ulazak u USA ).
U svakom drugom slucaju, bilo da imas Srbijansko, Bosansko, Hrvatsko, Rusko, Mongolsko... drzavljanstvo, brak sa Americkim drzavljaninom ti ne obezbedjuje ulazak u USA. Bices tretiran na granici isto kao i Meksikanac kiji bi eto da malo vidi bogatstva Amerike.
Jos jedna od zabluda koje se sire po forumima...
Slicna prica je ,da ako vec imas vizu, samo izadjes u Meksiko i ponovo imas pravo na tri ( sest ) meseca...
  #7  
Staro 08.01.2012, 09:56
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

Naravno za Ameriku mozes i do 4 godine da cekas da udjes posle sklapanja braka sa americkim drzavljanom, ali za ulazak na Bahame ti takodje treba viza jer je pod britanskom nadleznosti. Ova tema mi stvarno nije jasna, jer se mi samo bavimo zelenom kartom i ulaskom u Ameriku putem iste. Sva ostala pitanja, obratite se ambasadi, sigurna sam da ce vam sluzbenici sve lepo objasniti.
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:49.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.