ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #101  
Staro 25.10.2012, 00:21
edinze edinze je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.09.2012
US lokacija: akobogda Las Vegas
YU lokacija: zenica
Poruke: 123
Nepromenjeno

Kako vec negdje na ovom forumu pomenuh,ja i zena uspjesno prijavljeni...medjutim...ne znam kako ostali...meni je sve nekako sad na stand by,kompletan tok zivota mi se zaledio,bez dodatnog planiranja i razmisljanja o nekim drugum stvarima... Vrijeme stoji kao kocka leda,i najgore je sto su velke sanse da se nadanja o americkom snu istope u maju...jer ipak sve ovo je lutrija...bar se tjesim da nisam od onih koji ocekuju cuda,a nisu se ni prijavili....da ne tusim dalje,sretno svim ozbiljnim kandidatima,a do maja i izvlacenja...nek nam je Bog na pomoci sa strpljenjem i zivcima:-S :smrc:
  #102  
Staro 25.10.2012, 00:46
Vangelistexas Vangelistexas je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.07.2010
US lokacija: USA
YU lokacija: Daleko od srca
Poruke: 117
Nepromenjeno

[QUOTE=edinze;33071]Kako vec negdje na ovom forumu pomenuh,ja i zena uspjesno prijavljeni...medjutim...ne znam kako ostali...meni je sve nekako sad na stand by,kompletan tok zivota mi se zaledio,bez dodatnog planiranja i razmisljanja o nekim drugum stvarima... Vrijeme stoji kao kocka leda,i najgore je sto su velke sanse da se nadanja o americkom snu istope u maju...jer ipak sve ovo je lutrija...bar se tjesim da nisam od onih koji ocekuju cuda,a nisu se ni prijavili....da ne tusim dalje,sretno svim ozbiljnim kandidatima,a do maja i izvlacenja...nek nam je Bog na pomoci sa strpljenjem i zivcima:-S :smrc:[/QUOTE]

Ne znam druze sta bih ti rekao, sem da podelim svoje iskustvo sa tobom. Veruj mi da je moja poslednja opcija bila lutrija zelene karte. Ja sam se prijavio pod parolom "nemam sta da izgubim samom prijavom". Razmisljao sam kod kuce na temu "kako da odem u Ameriku i ostanem da zivim tamo" i razne su mi stvari padale na pamet. Od zenidbe do fakulteta do work and travel preko leta. Ali green card mi nije padao na pamet. Jako sam bio pesimistican povodom toga, DO TE MERE da uopste nisam ni razmisljao o tome kao opciji. Drugog maja ove godine razmisljam koliko bi mi para trebalo da upisem master, polozim ispite i platim work and travel. Cekaj, drugi maj? Pa juce je bilo izvlacenje, ajde da pogledam (HA HA). Medjutim, sacekalo me je to sto me je sacekalo. Nisam mogao da verujem i bio sam u soku ceo dan. Sigurno je da se onima koji ZAISTA veruju u sebe mnogo vece stvari mogu desiti. Nisam mozda verovao u green card, ali sam verovao u svoju zelju da odem. Otkako mi je majka pricala kako je lepo u tom Njujorku ;) Ne predaj se, i veruj :)
  #103  
Staro 25.10.2012, 01:00
edinze edinze je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.09.2012
US lokacija: akobogda Las Vegas
YU lokacija: zenica
Poruke: 123
Nepromenjeno

Najjednostavnije bi bilo zazmiriti i zaboraviti ovu pricu do majs,ali ja ne spadam u tu vrstu ljudi,jer kad nesto radim maximalno se posvetim i predam tome... Dakle,zelha za odlaskom je i vise nego jasna i ocigledna,ne toliko iz egzistencijanih razloga jer i zena i ja radimo,koliko zbog razocaranosti u Balkan,nemicanju iz mjesta evo vec 20 godina. Ljudi zive zivote,mi smo na Balkanu,dakle svaka generacija,ostecena i osakacena za tih 20 pomenutih. Jos jefnom,zelha je jasna,nacin je sporan,jer zelim da bude legalan,alu naci cu ga vec...
  #104  
Staro 25.10.2012, 01:10
Vangelistexas Vangelistexas je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.07.2010
US lokacija: USA
YU lokacija: Daleko od srca
Poruke: 117
Nepromenjeno

[QUOTE=edinze;33077]Najjednostavnije bi bilo zazmiriti i zaboraviti ovu pricu do majs,ali ja ne spadam u tu vrstu ljudi,jer kad nesto radim maximalno se posvetim i predam tome... Dakle,zelha za odlaskom je i vise nego jasna i ocigledna,ne toliko iz egzistencijanih razloga jer i zena i ja radimo,koliko zbog razocaranosti u Balkan,nemicanju iz mjesta evo vec 20 godina. Ljudi zive zivote,mi smo na Balkanu,dakle svaka generacija,ostecena i osakacena za tih 20 pomenutih. Jos jefnom,zelha je jasna,nacin je sporan,jer zelim da bude legalan,alu naci cu ga vec...[/QUOTE]

Verujem ti druze :) i meni je isto tako. Ja ovde ostavljam sve ono sto najvise volim. Nisam ozenjen, zivim sa roditeljima jer situacija to od mene zahteva na ovim prostorima, ali trudicu se maximalno da sve izguram, isto ono cemu i ti stremis :) nemoj se previse nervirati. otici ces kad tad :)
  #105  
Staro 25.10.2012, 10:44
pcelica pcelica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.08.2010
US lokacija: San Dijego, here we come
YU lokacija: Beograd
Poruke: 57
Nepromenjeno

Pa ne treba sad sedeti i čekati taj maj. Živite normalno kao da ništa niste ni poslali i štedite pare (štedite u smislu ne dižite kredit, ne kupujte kola, ne kupujte stan i sl. ). Bar ja tako radim, svi moji dalji planovi su usmereni ka USA a bliži normalnom i svakodnevnom životu. I ne boli glava ;)
  #106  
Staro 25.10.2012, 10:55
ivanmilosavljevic's Avatar
ivanmilosavljevic ivanmilosavljevic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2012
US lokacija: Miami
Poruke: 311
Pošalji Skype™ poruku korisniku ivanmilosavljevic
Nepromenjeno ..

Evo ja da dodam.Ja sam prvi put hteo da posaljem aplikaciju 2005 godine,kad jos imao 18god.Ali me je zeznula neka domaca agencija,digli mi 1000rsd.Hehe.Ameriku sam posetio 2010 godine,sa vizom J1.Posle te posete sam postao jos veci ljubitelj Amerike,i sve sto ima veze sa Amerikom.Prvi put aplicirao 2011,i mogu Vam reci slobodno da sam bio ubedjen da cu to biti bas ja.Secam se za docek 2012 godine,pijan kazem sebi ,,eh kada ce doci taj 1 maj''.To je najlepse zivotno uzbudjenje,koje sam dobio bas za rodjendan.Od maja mi se promenio pogled na sve,i nestala je ona negativna energija koju sam imao bas zbog Srbije.Sve u svemu,budite pozitivni i verujte u 1 maj.Srecno svima
__________________
2013EU000239XX
10.10.2011-Poslao prijavu
03.05.2012-Dobio poklon za rodjendan od KCC-a
09.05.2012-Poslao kovertu
16.05.2012-Stigla koverta u KCC
19.04.2013-Lekarski
15.05.2013-Ponovo rodjen
21-22.05.2013-Zagreb-Zurich-Miami(Florida)
  #107  
Staro 25.10.2012, 11:02
Amra Huric Amra Huric je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.09.2010
YU lokacija: Brcko/RS/BiH
Poruke: 36
Nepromenjeno

[QUOTE=BAXI;33017]Ja sam samac ali nisam izvučen na žaalost ni 3. put
:)[/QUOTE]

haha ma Baxi ako budem izvucena hajd samnom hehe iako vas ne znam :)
moja destinacija bi ako bog da bila chicago, it to sve mi rekli srediti jer jedna od 3 rodica ima kozmeticki salon a muz joj ima restoran tako da mogu da biram gdje da radim il u restoranu ili ovamo...samo taj GC vise da dobijem, mada necu samo cekati lutriju, planiram da pokusam i sa aupair programom dok mogu radi godina (24 mi godina a moze se ici samo do 26 godine) ili opet sa turistickom ako mi uspije.
__________________
DV 2016 -
  #108  
Staro 25.10.2012, 12:12
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

[QUOTE=pcelica;33086]Pa ne treba sad sedeti i čekati taj maj. Živite normalno kao da ništa niste ni poslali i štedite pare (štedite u smislu ne dižite kredit, ne kupujte kola, ne kupujte stan i sl. ). Bar ja tako radim, svi moji dalji planovi su usmereni ka USA a bliži normalnom i svakodnevnom životu. I ne boli glava ;)[/QUOTE]


Ovo je ispravno razmisljenje. Mozda ne treba ni toliko misliti na lutriju jer je sve manje dobitnika sa foruma. Opet cemo verovatno imati 10 dobitnika sa foruma koji ce biti uclanjeni do 1. Maja. Imacemo 5 iz Srbije i po 2 iz BiH i HR. Ostalo ce sve biti novi clanovi posle 1. Maja, tako da ne treba uopste misliti na lutriju jer je ovo sve samo teorija oko dobitka. Te price ja sam jako verovao zato sam i dobio su cisto glupiranje, jer smo svi mi predali prijave sa verom u dobitak.
  #109  
Staro 25.10.2012, 12:27
ivanmilosavljevic's Avatar
ivanmilosavljevic ivanmilosavljevic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2012
US lokacija: Miami
Poruke: 311
Pošalji Skype™ poruku korisniku ivanmilosavljevic
Nepromenjeno

[QUOTE=mijan;33091]Ovo je ispravno razmisljenje. Mozda ne treba ni toliko misliti na lutriju jer je sve manje dobitnika sa foruma. Opet cemo verovatno imati 10 dobitnika sa foruma koji ce biti uclanjeni do 1. Maja. Imacemo 5 iz Srbije i po 2 iz BiH i HR. Ostalo ce sve biti novi clanovi posle 1. Maja, tako da ne treba uopste misliti na lutriju jer je ovo sve samo teorija oko dobitka. Te price ja sam jako verovao zato sam i dobio su cisto glupiranje, jer smo svi mi predali prijave sa verom u dobitak.[/QUOTE]
Zasto su glupiranje,ja sam verovao u dobitak i dobio.Pozitivno gledao na sve to.Tvoj svaki komentar je neko pljuvanje,i negativno tumacenje.Konstatno pljujes Ameriku,i sluzbenike KCC-a.Zato te i nece.
__________________
2013EU000239XX
10.10.2011-Poslao prijavu
03.05.2012-Dobio poklon za rodjendan od KCC-a
09.05.2012-Poslao kovertu
16.05.2012-Stigla koverta u KCC
19.04.2013-Lekarski
15.05.2013-Ponovo rodjen
21-22.05.2013-Zagreb-Zurich-Miami(Florida)
  #110  
Staro 25.10.2012, 12:42
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Ma nemas ti pojma ni odakle si supalj. Glupiras se ovde bezveze, pored 5 hiljada clanova na forumu kao ti si verovao a svi ostali ne znaju da veruju pa ih zato nece dobitak. Imao si srece koje nisi svestan dobio iz prve i sad mislis da si uhvatio Boga za onu stvar. Odbij ruke od mene a drugima soli pamet koliko hoces.
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:18.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.