ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV 2018 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #111  
Staro 12.10.2017, 18:20
UncleSam UncleSam je offline
Član
 
Datum prijave: 11.06.2017
US lokacija: New York
YU lokacija: BIH
Poruke: 20
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tia Prikaz poruke
Drustvo, mi smo pozeleneli!!!Sve isto kao predhodne godine...Jeeejjjj....
Cestitke i od mene .. zelim vam mnogo uspjeha i srece .
Reply With Quote
  #112  
Staro 12.10.2017, 19:59
Ljubicica9 Ljubicica9 je offline
Član
 
Datum prijave: 25.07.2017
US lokacija: Huston/Chicago
YU lokacija: Crna Gora/Hrvatska
Poruke: 5
Nepromenjeno

Cestitke Tia od srca

Zanima me ako je netko zivio vanka vec prije da li treba nositi i policijsko izvjesce o nekaznjavanju i iz te drzave? Ili samo iz ove gdje trenutno zivis?
Prilazem citat sa stranica ambasade koje mi treba razjasnit :/ Hvalaa!

If you are older than 16 years of age: The original police certificate from your country of current residence and countries
of previous residence. If these three items are all true, you must bring a more recent police certificate to the interview:
1. You are older than 16 years;
2. You obtained a police certificate more than one year ago; and
3. You still live in the country that issued the police certificate
Reply With Quote
  #113  
Staro 12.10.2017, 20:58
Simke Simke je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2017
Poruke: 87
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Ljubicica9 Prikaz poruke
Cestitke Tia od srca

Zanima me ako je netko zivio vanka vec prije da li treba nositi i policijsko izvjesce o nekaznjavanju i iz te drzave? Ili samo iz ove gdje trenutno zivis?
Prilazem citat sa stranica ambasade koje mi treba razjasnit :/ Hvalaa!

If you are older than 16 years of age: The original police certificate from your country of current residence and countries
of previous residence. If these three items are all true, you must bring a more recent police certificate to the interview:
1. You are older than 16 years;
2. You obtained a police certificate more than one year ago; and
3. You still live in the country that issued the police certificate
Treba, ako si u toj drzavi ziveo vise od 6 meseci.
Reply With Quote
  #114  
Staro 12.10.2017, 21:10
Ljubicica9 Ljubicica9 je offline
Član
 
Datum prijave: 25.07.2017
US lokacija: Huston/Chicago
YU lokacija: Crna Gora/Hrvatska
Poruke: 5
Nepromenjeno

I mislila sam...i otisla sam na link za reciprocity by country...i za UAE mi pise:

Court/ Police CertificatesAvailable*only if applicant is physically present in the UAE.

i

Post recommends that consular officers waive the general requirement to obtain police certificates unless the applicant lives in the UAE...

Sto bi znacilo po mo'm shvacanju da nije moguce dostaviti dokument jer se on vadi samo za rezidente koji su trenutno tamo?
Poslala bi mail na ambasadu u ZG, da se obratim na Hrvatskk ili Engleski?

Hvala sorry na smaranju
Reply With Quote
  #115  
Staro 12.10.2017, 21:44
Tia Tia je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2017
Poruke: 78
Nepromenjeno

Da li neko od starih gleda nase postove? Htela sam da pitam za fee koji se placa nakon odobrenja viza. Nama niko nista nije rekao za to. Takodje nista nismo dobili sa sobom da nosimo kako su ranije pisali ...Zapravo, mi smo nazad dobili samo originale dokumenata i info da ce nam pasosi biti gotovi za 10 ak dana i da ce nas kontaktirati iz DHL a. Ima li neko sa iskustvom da pojasni situaciju?
Reply With Quote
  #116  
Staro 12.10.2017, 23:22
doE0 doE0 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.10.2016
Poruke: 69
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tia Prikaz poruke
Da li neko od starih gleda nase postove? Htela sam da pitam za fee koji se placa nakon odobrenja viza. Nama niko nista nije rekao za to. Takodje nista nismo dobili sa sobom da nosimo kako su ranije pisali ...Zapravo, mi smo nazad dobili samo originale dokumenata i info da ce nam pasosi biti gotovi za 10 ak dana i da ce nas kontaktirati iz DHL a. Ima li neko sa iskustvom da pojasni situaciju?
Pozdrav! Prvo....Cestitam! Nadam se da cemi svi pozeleneti kao i ti...a sto se tice ostalih dokumenata ces dobiti sa pasosim...ako budes preuzimala u dhlu...dobices upakokovano sve...imaces zutu kovertu koju ne otvaras(pisace ti) a u drugoj se nalaze pasosi i informacije o taksama koje treba da platis
Reply With Quote
  #117  
Staro 13.10.2017, 13:48
ljubicica87 ljubicica87 je offline
Član
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Seattle, WA
YU lokacija: SARAJEVO
Poruke: 17
Nepromenjeno

Cestitam Tia i sve najljepse u novom zivotu hvala na podijeljenom iskustvu
Reply With Quote
  #118  
Staro 13.10.2017, 22:56
obrenovici obrenovici je offline
Član
 
Datum prijave: 13.10.2017
Poruke: 2
Smile

Zdravo svima, nismo bili aktivni na forumu ali smo vas pomno pratili jer smo i mi izvuceni u maju i sve potrebne informacije smo pokupili od vas sa foruma.
Hteli bi smo da podelimo nasa iskustva sa vama, nadamo se da ce nekome biti od pomoci.
Dakle razgovor nam je bio zakazan za 12.10.2017 sa svom potrebnom dokumentacijom, lekrskim, slikama i paricama smo se uputili ka ambasadi. Stigli smo do prvog saltera kada su nam pregledali dokumentaciju, uzeli nam originalne i kopirane izvode, potvrde iz suda i supa, moju diplomu i svedocanstva (ja sam izvucena a prijavila sam i supruga da ide sa mnom, njegove nisu uzeli) slike 5x5, slike sa vencanja i neke starije, lekarski, potvrdnu stranicu DS_260. Medjutim, imali smo problem da smo napravili gresku u DS formularu, zamenili smo mesta "trenutnog zanimanja" i "obrazovanja",
Nista strasno, zamolili su nas da odemo kuci otkljucali su nam profil i dali nam broj telefona na koji trebamo da se javimo kada zavrsimo. Zakazali su nam novi termin odma sutradan. Procedura je trajala od 09:00 do 11:30, pitanja su bila: koliko dugo se poznajemo, da li imamo nekog u Americi i ko je ta osoba, kada sam zavrsila srednju skolu, dal smo ziveli van zemlje, gde smo ziveli i koliko smo dugo bili u Americi kada samo isli na J1 vizu I TO JE TO, ocekivali smo mnogo vise resetanja, a zapravo jako fina nasmejana konzularka ! Efektivnog pricanja 5min sve ostalo je cekanje. Eto mi smo pozeleneli danas, zelimo svima isto srece!
P.S. Trazili su nam dodatne stare zajednicke slike sve ukupno jedno 20ak , iako smo 5 godina zajedno i svadba je bila i pre nego sto su bili rezultati lutrije.
Reply With Quote
  #119  
Staro 14.10.2017, 00:50
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik obrenovici Prikaz poruke
Zdravo svima, nismo bili aktivni na forumu ali smo vas pomno pratili jer smo i mi izvuceni u maju i sve potrebne informacije smo pokupili od vas sa foruma.
Cestitam, ali moram da primetim da, s obzirom da ste pomno pratili forum, znali ste da izvuceni clanovi dele sa nama svoje podatke vezano za CN, datum slanja DS-260 i datum intervjua, sto Vi niste uradili. To naravno da nije obaveza i niko Vas ne osudjuje, ali tako nesto moze da pomogne drugima, kao sto su drugi pomogli Vama. U svakom slucaju, srecno na dalje.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #120  
Staro 16.10.2017, 09:24
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik obrenovici Prikaz poruke
Zdravo svima, nismo bili aktivni na forumu ali smo vas pomno pratili jer smo i mi izvuceni u maju i sve potrebne informacije smo pokupili od vas sa foruma.
Hteli bi smo da podelimo nasa iskustva sa vama, nadamo se da ce nekome biti od pomoci.
Dakle razgovor nam je bio zakazan za 12.10.2017 sa svom potrebnom dokumentacijom, lekrskim, slikama i paricama smo se uputili ka ambasadi. Stigli smo do prvog saltera kada su nam pregledali dokumentaciju, uzeli nam originalne i kopirane izvode, potvrde iz suda i supa, moju diplomu i svedocanstva (ja sam izvucena a prijavila sam i supruga da ide sa mnom, njegove nisu uzeli) slike 5x5, slike sa vencanja i neke starije, lekarski, potvrdnu stranicu DS_260. Medjutim, imali smo problem da smo napravili gresku u DS formularu, zamenili smo mesta "trenutnog zanimanja" i "obrazovanja",
Nista strasno, zamolili su nas da odemo kuci otkljucali su nam profil i dali nam broj telefona na koji trebamo da se javimo kada zavrsimo. Zakazali su nam novi termin odma sutradan. Procedura je trajala od 09:00 do 11:30, pitanja su bila: koliko dugo se poznajemo, da li imamo nekog u Americi i ko je ta osoba, kada sam zavrsila srednju skolu, dal smo ziveli van zemlje, gde smo ziveli i koliko smo dugo bili u Americi kada samo isli na J1 vizu I TO JE TO, ocekivali smo mnogo vise resetanja, a zapravo jako fina nasmejana konzularka ! Efektivnog pricanja 5min sve ostalo je cekanje. Eto mi smo pozeleneli danas, zelimo svima isto srece!
P.S. Trazili su nam dodatne stare zajednicke slike sve ukupno jedno 20ak , iako smo 5 godina zajedno i svadba je bila i pre nego sto su bili rezultati lutrije.
Cestitam Obrenovici! Gde i kada planirate da idete? Javljajte se sa vestima kako teku pripreme i dolazak tamo naravo...
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV-2018: Školovanje SEEUSAIC Prijava na Lutriju 10 24.03.2021 22:14
Pomoc oko DS-260 DV-2018 simbad Uputstva za dobitnike 210 22.07.2018 12:47
Interviews DV2017 - Concise Version Magelan Intervju (interview) - Ambasada 80 27.09.2017 15:05
Interviews: I-134, Affidavit of Support (Macedonia) Instrukcije i Pojašnjenje SEEUSAIC Intervju (interview) - Ambasada 1 08.02.2017 20:18
Interviews DV2016 - Concise Version sfsgagi Intervju (interview) - Ambasada 52 25.04.2016 00:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 22:01.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.