ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #151  
Staro 30.12.2010, 14:29
voyager's Avatar
voyager voyager je offline
Član
 
Datum prijave: 24.12.2010
YU lokacija: Skopje, MK
Poruke: 22
Nepromenjeno

[QUOTE=libertas222;20175]Skužila ! :1081::==D::==D: valjda sam morala prvo popit kavu.[/QUOTE]

9. IS EACH APPLICANT LIMITED TO ONLY ONE ENTRY DURING THE ANNUAL E-DV REGISTRATION PERIOD?
Yes, the law allows only one entry by or for each person during each registration period. Individuals for whom more than one entry is submitted will be disqualified. The Department of State will employ sophisticated technology and other means to identify individuals who submit multiple entries during the registration period. People submitting more than one entry will be disqualified, and an electronic record will be permanently maintained by the Department of State. Individuals may apply for the program each year during the regular registration period.
10. MAY A HUSBAND AND A WIFE EACH SUBMIT A SEPARATE ENTRY?
Yes, a husband and a wife may each submit one entry if each meets the eligibility requirements. If either is selected, the other is entitled to derivative status.
:)
  #152  
Staro 30.12.2010, 19:39
Positive Vibe's Avatar
Positive Vibe Positive Vibe je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.01.2010
US lokacija: Chicago, New York ili California
YU lokacija: Beograd, Obrenovac
Poruke: 109
Nepromenjeno

[QUOTE=libertas222;20175]Skužila ! :1081::==D::==D: valjda sam morala prvo popit kavu.[/QUOTE]

:bravo: :;D: :==D:
Zaista nije komplikovano. Pitanje je samo koga ce izvuci...
__________________
'Budućnost prirada onima, koji veruju u lepotu svojih snova'.

01.11.2013. peta prijava na lutriju
  #153  
Staro 31.12.2010, 13:10
libertas222's Avatar
libertas222 libertas222 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.08.2010
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 58
Nepromenjeno

[QUOTE=Positive Vibe;20178]:bravo: :;D: :==D:
Zaista nije komplikovano. Pitanje je samo koga ce izvuci...[/QUOTE]

Kako misliš koga? pa mene!!!! :1081::1081::1081::1081::1081::1081::;D:
  #154  
Staro 01.01.2011, 20:19
lover's Avatar
lover lover je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.07.2010
US lokacija: Ko zna!? Mozda NYC jednog dana.
YU lokacija: Gradiska, RS, BIH
Poruke: 168
Nepromenjeno

Srecna nova i da nam se sve lijepe zelje ostvare u novoj 2011 godini!!!!!!:1081::xmas1::harmonik::harmonik: :ludak: :bravo::bravo::1081::1081::1081:
__________________
DV-2020 Deveti put dva ćorka!
  #155  
Staro 02.01.2011, 02:55
chombe_bg chombe_bg je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2009
YU lokacija: Beograd,Srbija
Poruke: 98
Nepromenjeno

[QUOTE=dragance;20159]Evo malo statistike.
Iako su mnogi verovatno mislili da će se zbog smanjenog perioda za prijavu broj aplikacija smanjiti, za Srbiju to nije slučaj, čak šta više veći je nego u prethodnih godina.U Bosni je takodje veći broj nego prošle godine dok je u Hrvatskoj I Makedoniji nešto manji broj.
Na adresi [url]http://www.travel.state.gov/pdf/TotalDVApplicantsbyCountry.pdf[/url] može se videti ukupan broj aplikacija za svaku zemlju od DV 2007 do 2012.[/QUOTE]

Malo da likujem kako sam bio u pravu...:;D:


Citat:
Prvobitno poslao korisnik olivera77
@chombe

Ja sam samo prenela ono sto su ljudi iz ambasade rekli na prezentaciji,smatram da nemaju razloga da lazu.

Kako si ti zakljucio da je odnos 1:15?


Ne,ne kazem da lazu,nego me je malo taj podatak iznenadio.Prijatno,naravno!
U svakom sl. sigurno je to da oni imaju tacnije podatke od nas koji ovde nagadjamo o ciframa.Po mom nekom misljenju,taj odnos (1:4,1:5) je isuvise veliki iz tog razloga sto se ovde,sa foruma,dosta ljudi prijavljivalo godinama(neki i po 12,13x) i to dok su jos bile koverte u opticaju i tek su sad izvuceni a neki nisu jos.Tu je bitan i faktor srece,naravno.Mislim da sada iz Srbije mnogo veci broj ljudi aplicira nego tada jer je ceo proces mnogo jednostavniji a da ne pominjem koliki je broj nasih ljudi u US&A koji su tamo sa turistickim,studentskim ili nekim radnim vizama i svi znaju za ovu lutriju.Zato mi je nekako malo da se,recimo,za 400 viza prijavi samo 2000 njih iz zemlje sa 6 miilona ljudi...
  #156  
Staro 02.01.2011, 10:49
lenhi lenhi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.07.2009
Poruke: 258
Nepromenjeno

Pored tih ljudi koji su već u USA na razne vrste viza,treba uzeti u obzir i ljude koji postanu dobitnici pa i oni za sledeću godinu prijave veliki broj ljudi! Znam jednu porodicu iz moje okoline koja je dobitnik i oni su na neki način iz dobre namjere "od sreće" nudili ko god želi iz njihove okoline da ga prijave za sledeću godinu. Znam bar 10 ljudi koje su prijavili tek onako kao što rekoste "iz zezanja". Toga je sve više jer kao što neko reče 5 minuta odvojenih za prijavu uz net je ništa.
  #157  
Staro 06.01.2011, 18:10
nenad84 nenad84 je offline
Član
 
Datum prijave: 05.01.2011
Poruke: 18
Nepromenjeno

Za 2012 je apliciralo 10240 gradjana Srbije a 367 imaju tu srecu da ih izvuku.
Procenat je 1:27. Da kazemo da nije lose. Vredi igrati i ucestvovati.
  #158  
Staro 07.01.2011, 23:03
nenad84 nenad84 je offline
Član
 
Datum prijave: 05.01.2011
Poruke: 18
Nepromenjeno

Da se javim i ja, druga prijava. 2006 i 2009, u medjuvremenu potpuno zaboravio.
  #159  
Staro 08.01.2011, 01:54
I love NY's Avatar
I love NY I love NY je offline
Član
 
Datum prijave: 08.01.2011
YU lokacija: Srbija
Poruke: 11
Nepromenjeno

Evo i ja prvi put. :) Neka nam je sa srecom svima ;)
  #160  
Staro 08.01.2011, 19:24
nenad84 nenad84 je offline
Član
 
Datum prijave: 05.01.2011
Poruke: 18
Nepromenjeno

Danas u nekoj neobaveznoj prica sa drustvom u kaficu saznam za nekoliko aplikanata za GC. Ali sto je najgore od toga i da ih izvuku na lutriji nemogu otici...
Jedna porodica sa dva mala deteta, oboje 3 god srednje skole, rad na crno zadnjih 10 godina bez radnog staza u knjizici.
Druga porodica (Romi) bez dece imaju tu negde oko 19 godina ali imaju samo osnovnu skolu. U prijavi za lutriji naveli da imaju srednju skolu.
Jedan lik ima i visu skolu ali mu je dosije malo deblji, krao, tukao se, par puta ga tukla plicija, lezao u cuzi nesto preko 1 godine. Sve ovo sazanam od komsinice sa cijeg su racunara slali prijave...
Zbog ovakvih ljudi, kojih ima sigurno mnogo vise nama koji ispunjavamo sve uslove se smanjuju sanse za izvlacenje za GC.:==D:
 

Tags
dv-2012, zenidba


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV 2011 - Da se prebrojimo zeljko987 Stare teme 447 08.04.2012 15:09
Uslovi za prijavu DV-2012 alined Stare teme 356 26.12.2010 19:19
Da se prebrojimo..2010 landlord Prva koverta 183 09.07.2010 08:17
Da se prebrojimo.. landlord Prva koverta 272 27.05.2010 18:36

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 01:41.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.