ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » 30 gradova prema statistici » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 04.03.2009, 20:18
malasestra's Avatar
malasestra malasestra je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.02.2009
YU lokacija: Slovenija
Poruke: 51
Nepromenjeno 30 gradova prema statistici

Evo opet mene, radim sve ono što ne bih trebao da radim pa sam tako potražio 30 najvećih gradova (metro i CSA) u SAD i dodao koji podatak, čisto da može neko da uporedi gradove jer ako dolazite vamo a da nemate ujne ili strike, velika je verovatnoća da ćete završiti u jednom od ovih gradova.

Potrošio sam dan na ovome a i nisam našao svih podataka. Uradjeno u Excel 2003. To je ovako za početak, polako ću još dodavati kategorije i slično. Ako ima neko šta da doda ili ispravi, slobodno se javite. To sam uradio čisto zbog sebe eto pa šta ja znam, možda nekom koristi.

http://rapidshare.com/files/205328407/30gradova.xlsx



Reply With Quote
  #2  
Staro 05.03.2009, 08:11
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Lepo i ja cesto pratim razne statistike ali uvek treba imati jednu dozu rezervisanosti prema statistickim ciframa jer kao sto je Mark Twain rekao:

"There are three kinds of lies: lies, damned lies, and stistics."
__________________
2009EU00014xxx
09.05.2008. - stigla 1. koverta
14.05.2008. - poslato nazad
16.05.2008. - stiglo u KCC
01.12.2008. - stigla 2. koverta
22.12.2008. - zavrsen lekarski
22.01.2009. - uspesno zavrsen intervju u Bgd-u
23.01.2009. - podigli vizirane pasose
Od 19.04.2009. u USA, Atlanta, GA
---------
About us: Veselinovica kutak
Reply With Quote
  #3  
Staro 05.03.2009, 13:47
Lucky Lucky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.11.2005
US lokacija: Tampa Bay,FL
YU lokacija: Srbija
Poruke: 205
Nepromenjeno

ili Zvonko Mihajlovski "Statistika je kao bikini - pokazuje puno ali ne otkriva nishta"
Reply With Quote
  #4  
Staro 05.03.2009, 15:17
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Ovi procenti su dosta matori....mnogo toga se promenilo u zadnjih sest meseci....pa ja sam stigao bogamu :-)
Recimo chicago sada ima nezaposlenost 7.5% po njihovoj statistici. Licno mislim da je 20x lakse naci posao u Novom Sadu koji ima 29% nezaposlenost.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #5  
Staro 05.03.2009, 15:28
malasestra's Avatar
malasestra malasestra je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.02.2009
YU lokacija: Slovenija
Poruke: 51
Nepromenjeno

Stopa nezaposlenosti je iz 2007.godine jer nisam tražio najnovije podatke. Cost of living - 100 je američki prosek, a crime index 320,9 prosek.

EDIT: U Detroitu je nezaposlenot 22%, baš sam gledao grad po youtube-u, strava i žasu.
Reply With Quote
  #6  
Staro 05.03.2009, 17:42
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Ma lazu sa tim procentima najstrasnije...mislim, ne lazu oni, nego ih namestaju kako im odgovara. Npr...oni prosjaci po ulicama se ne racunaju u nezaposlene i sl.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #7  
Staro 06.03.2009, 00:56
Leona Leona je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.10.2008
YU lokacija: Sarajevo/BiH
Poruke: 154
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreamerns Prikaz poruke
Ma lazu sa tim procentima najstrasnije...mislim, ne lazu oni, nego ih namestaju kako im odgovara. Npr...oni prosjaci po ulicama se ne racunaju u nezaposlene i sl.
nego u sta ja cudne zemlje...
Reply With Quote
  #8  
Staro 06.03.2009, 01:21
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

@ Leona
Uzmi pa malko citaj Majkla Mura... imas jednu lepu organizaciju Bureau of Labor Statistics koja obracunava i objavljuje da li si ti zaposlen, ne zaposlen ili se u opste ne racunas
Reply With Quote
  #9  
Staro 06.03.2009, 10:24
Leona Leona je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.10.2008
YU lokacija: Sarajevo/BiH
Poruke: 154
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kaneolopa Prikaz poruke
@ Leona
Uzmi pa malko citaj Majkla Mura... imas jednu lepu organizaciju Bureau of Labor Statistics koja obracunava i objavljuje da li si ti zaposlen, ne zaposlen ili se u opste ne racunas
interesantno
bas hocu
i nama bi trebalo nesto takvo ovdje, kod nas "prosjaci" razvili biznis
Reply With Quote
  #10  
Staro 06.03.2009, 15:22
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Ljudi prosjaci u srbiji su 0 naspram ovih ovde. Kakve ovde bede ima, to nije normalno. Uzas i strahota....mada ja jos imam problem da ih zalim. Ono....imali su sansu, rodjeni su u USA i oni su odlucili da budu propalice.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 03:12.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.