ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 02.03.2016, 16:33
Kamely Kamely je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.08.2015
US lokacija: Boston/NYC
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 72
Nepromenjeno

Da li vam je poznat osecaj da sve nekako ide sporo, ili sam ja nestrpljiva Vec trecu nedelju sam ovde i jedva cekam da se zavrti zivot i rutina.

Jel samo moj problem, ili je nekom poznato o cemu pisem

Last edited by Magelan; 02.03.2016 at 19:49. Razlog: New thread :)
Reply With Quote
  #2  
Staro 02.03.2016, 19:48
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Smile Kako se osećate u periodu nakon dolaska?

Clan Kamely je dala odlicnu ideju za pokretanje nove teme

Nismo previse pisali o ovome, te bi bilo lepo da nam tek novopridosli docaraju svoja osecanja nakon dolaska. Da li se i Vama cini da stvari idu presporo i da stojite u mestu? Da li vam se u nekim instancama tih prvih par nedelja cine dugim kao vecnost?

Posto imamo dosta clanova koji dolaze ovamo u skorijoj buducnosti, zamolio bih vas da nastavite da izvestavate nakon dolaska.

Moderator
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #3  
Staro 02.03.2016, 20:07
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Kamely Prikaz poruke
Da li vam je poznat osecaj da sve nekako ide sporo, ili sam ja nestrpljiva Vec trecu nedelju sam ovde i jedva cekam da se zavrti zivot i rutina.

Jel samo moj problem, ili je nekom poznato o cemu pisem
Mogu ti reci da sam imao isti osecaj. Cekaj prvo jedan dokument, pa juri da izvadis drugi, drugi je neophodan za jos sto nekih stvari... Svestan si da nigde nije idealno sto se birokratije tice, ali ti se i dalje sve cini presporim. Cekanje socijalnog broja izgleda kao tri meseca, iako on stigne za nedelju dana. FT1P situacije u DMV-ju koje te realno stopiraju mozda dan dva ti se ucine kao da su te unazadile za ceo mesec.

Posle 6 godina imigrantskog zivota, mogu samo da zakljucim da kako vreme prolazi, sami se navikavamo na novi sistem i sva ta nestrpljivost vremenom jenjava. Stvari polako dolaze na svoje mesto, a kada se postigne neka minimalna zona komfora, onda bude lakse. Polako krene da vas napusta taj neki cudni osecaj i stvari krenu da se odvijaju brze, ili bar nama to tako pocne da se cini
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #4  
Staro 02.03.2016, 22:45
Kamely Kamely je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.08.2015
US lokacija: Boston/NYC
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 72
Nepromenjeno

Ja sam sad u fazi banke/DMV. Malo sam otegla, jer sam se opustila od kad sam dosla. Vozacki moze da se sredi za nedelju dana - test. Banka mi je komplikovana, tim pre sto ja ne idem u banke koje ste spominjali na Forumu... A, onda na koncu svega i trazenje prvog posla u isto vreme. Sredjivanje biografije i azuriranje stranica za trazenje posla. I sve nekako nista jos

Moj engleski je poprilicno dobar, ali i tu imam sad problem. Jer, ja ne trazim posao u restoranu ili slicno, pa onda zahtevam od sebe da bude perfektan. Sto opet trazi vreme.

I na kraju...sve je strpljenje - cemu se jos od prosle godine ucim i treniram
Reply With Quote
  #5  
Staro 03.03.2016, 06:39
maki90 maki90 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.05.2014
US lokacija: Portland
YU lokacija: BiH
Poruke: 111
Nepromenjeno

Hmmm kod mene je pomijesan osjecaj (nekad mi se sve cini sporo a nekad brzo). Kad sam tek bio dosao, bas se sve bilo oteglo, skoro 2 mjeseca mi je trebalo dok sam dobio SSN, GC, polozio vozacki. Kad jedan papir, dokument kasni onda uzrocno-posljedicno sve podje da se razvlaci. Kad se prvi utisci uzbudjena i odusevljenja slegnu, onda daj da krenem naprijed.

Kao sto Magelan rece, treba sigurno 5+ godina (mada sve zavisi od slucaja do slucaja), dok se naviknes na sve i da onda sve krene to svojim tokom. Prvo cekanje, papiri i procedure oko intervju-a i dolaska, pa onda ovdje, cekanje i ganjanje SSN, GC, DMV-ija, banke. A evo dok ovaj post pisem citam ugovor za kredit za koledz. I tu je bilo ganjanje, povuci a bgm i potegni, treba jos jedan papir, mozes dobiti e zapravo ne mozes. Uglavnom sutra se potpisuje i taj ugovor, sredjuje se i to, pa onda hajmo jovo nanovo, u skolu opet. Mahhh, nikad doci do te luke smiraja, opustenosti. Djeluje sporo. S druge strane kad vratim film, cekaj malo, za godinu dana: promijenio mjesto boravka(i to kako, kontinet bre), imas posao, radis i stedis koliko mozes, osjecas na sebi da si se promijenio, da si sazrio, ti si taj koji donosis sve odluke, upisujes skolu i kreces ponovno, wooow. Imas ogromne planove. Nadas se ostavrenju tog americkog sna. Mozda je ipak sve brzo.
__________________
15.10.2012. - prva prijava
01.05.2013. - has not been selected
02.11.2013. - druga prijava
01.05.2014. - izvučen 2015EU00023xxx
10.06.2014. - DS-260 poslat
23.01.2015. - mail sa zakazanim datumom
12.03.2015. - Intervju zakazan
26.02.2015. - Obavljen ljekarski pregled
12.03.2015. - Obavljen intervju i viza odobrena
16.03.2015. - Kupljena avionska karta

20.04.2015. - Beograd-Amsterdam-Minneapolis-Portland
Reply With Quote
  #6  
Staro 03.03.2016, 08:19
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Odlicna tema! Svaka cast Kamely! Jos jedna u nizu koje cemo citati u dahu i ocekivati jos, jos, jos...
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #7  
Staro 03.03.2016, 10:38
ejpril88 ejpril88 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 27.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 191
Nepromenjeno

Konačno i ovakva tema da se pokrene, verujem da svi koji uskoro putuju žele da čuju kako su se ostali snašli. Dosad je bilo - piše se naširoko dok ljudi ne odu a onda se više nikad ne jave sa utiscima.
Reply With Quote
  #8  
Staro 03.03.2016, 11:19
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ejpril88 Prikaz poruke
Konačno i ovakva tema da se pokrene, verujem da svi koji uskoro putuju žele da čuju kako su se ostali snašli. Dosad je bilo - piše se naširoko dok ljudi ne odu a onda se više nikad ne jave sa utiscima.
Tako je, sram ih bilo. Salu na stranu, ima ljudi koji su godinama preko i jos uvek pisu. Normalo je da se prioriteti menjaju goliko god mi sa ove strane zeleli da cujemo iskustva. Na kraju krajeva, cekacemo i Vase postove
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #9  
Staro 03.03.2016, 17:13
Kamely Kamely je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.08.2015
US lokacija: Boston/NYC
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 72
Nepromenjeno

Naravno, ja razumem ljude koji se vise ne javljaju. Zivot ih odvuce. Sasvim prirodno. Medjutim, kada smo svezi ovde, mnogo znaci da neke unutrasnje dileme podelimo sa nekim ko je u istoj ili slicnoj prici, a ne da vodimo sami sa sobom dijaloge
Elem, meni ova komunikacija znaci jer ja nisam okruzena nasim ljudima koji bi mogli sa mnom da podele muku zvanu nestrpljenje, kao i da mi na svojim primerima umire savest - da li sam see stvarno ulenjila ili je ovo (ne)desavanje konkretnijih zivotnih stvari prirodan proces.
Nadam se da ce nam ova tema biti od pomoci. A, ako neko (pa i ja) vremenom prestane da se javlja, to znaci da je ZIVOT poceo
Reply With Quote
  #10  
Staro 03.03.2016, 23:52
johnny_nyc's Avatar
johnny_nyc johnny_nyc je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.05.2011
US lokacija: New York
YU lokacija: Rijeka
Poruke: 296
Nepromenjeno

mi smo u ny od 08/2014 i nama osim prvih mjesec dana vrijeme leti, ne mogu vjerovati da smo tu vec godinu i pol, tih prvih mjesec dana je bilo nekako najgore...jednom kada smo rijesili sve papire i nasli poslove vrijeme je krenulo i cak mogu reci da mi dani nekako brzo idu.
__________________
Prijave: 2001, 2009, 2010, 2011,2012...

06.05.2013. cura izvučena broj 15***
07.06.2013. poslani papiri za KCC
17.06.2013. papiri stigli u KCC
03.09.2013. odgovor iz KCC da su papiri u procesu
03.02.2014. interview odgođen
28.02.2014. liječnički odrađen
24.03.2014. novi datum interviewa

24.03.2014. green day
21.08.2014. USA LPR
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kulturni šok nakon dolaska u USA dreamerns Vaša strana 84 02.05.2017 18:35
Kako se osećate... srecica Vaša strana 46 01.10.2015 15:15
ukupna cena dolaska u USA ivkodrg Stare teme 113 17.11.2013 02:58
Stan i posao pre dolaska Skullnick Stare teme 39 17.03.2013 14:21
Novi Hobi nakon dolaska u USA landlord Vaša strana 16 14.03.2013 06:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:05.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.